Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Koronie norweskiej mocniej pomoże dopiero odbijająca ropa

Koronie norweskiej mocniej pomoże dopiero odbijająca ropa

2015-12-17 Raport DM BOŚ z rynku walut
Na dzisiejszym posiedzeniu Norges Bank (komunikat poznaliśmy o godz. 10:00) nie zmienił stóp procentowych – główna pozostała na poziomie 0,75 proc. Chwilę po decyzji korona norweska zyskała, gdyż rynek był dzisiaj podzielony – na 16 ankietowanych ekonomistów przez Thomson Reuters, aż 9 oczekiwało cięcia do 0,50 proc.
Na EUR/PLN złoty zarabia

Na EUR/PLN złoty zarabia

2015-12-17 Raport walutowy FMCM
Co na eurodolarze? Wydaje się, że rynek nie jest jeszcze zdecydowany co do tego, w którą stronę prowadzić główną parę. Wczoraj po komunikatach Fed wykres dobił do 1,10 i nawet nieco wyżej, ale potem szybko osunął się w okolice 1,0850. Mniej więcej w tych rejonach notowania krążyły przez cały dzisiejszy dzień (dzień roboczy, mierząc czasem polskim).

Majstersztyk FED, jak zwykle…

Majstersztyk FED, jak zwykle…

2015-12-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Zgodnie z oczekiwaniami FED podniósł stopy procentowe o 25 p.b., co oznacza, że przedziałowy cel dla stopy funduszy federalnych to teraz 0,25-0,50 proc. wobec 0,00-0,25 proc. wcześniej. Decyzja została podjęta jednomyślnie.
Witamy w nowej rzeczywistości

Witamy w nowej rzeczywistości

2015-12-17 Rynki o poranku
Rezerwa Federalna nie zawiodła rozbudzonych nadziei inwestorów i stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych zostały podwyższone o 25 punktów bazowych, zgodnie z konsensusem ekonomistów i oczekiwaniami rynkowymi.
Powrót podwyżek stóp procentowych

Powrót podwyżek stóp procentowych

2015-12-17 Komentarz walutowy
Najważniejsze wydarzenie grudnia, jak nie roku, już za nami. Amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała się na podniesienie stóp procentowy po raz pierwszy od prawie dekady. Prezes banku Janet Yellen zasygnalizowała na konferencji, że dalsze zaciskanie polityki monetarnej będzie stopniowe i ostrożne. Dolar w odpowiedzi zyskuje w swoich głównych parach walutowych.
Fed zaczyna przywracać normalność

Fed zaczyna przywracać normalność

2015-12-17 Poranny Szkic walutowy AFS
Zaskoczenia nie było. Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 25 pb. do przedziału 0,25-0,50 proc. Prezes J. Yellen podkreśliła, że jest to wyraz zaufania Fed do gospodarki. W kwestii dalszych zmian stóp procentowych kluczowe będzie kształtowanie się inflacji. Podtrzymano projekcję wzrostu oprocentowania do 1,4 proc. do końca 2016 r.
Koniec ery, ale nie silnego dolara

Koniec ery, ale nie silnego dolara

2015-12-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Historia wydarzyła się na naszych oczach: siedmioletnia era zerowych stóp procentowych dobiegła końca. Janet Yellen na każdym kroku podkreślała, że obecny kształt polityki wspiera wzrost. Podwyżki mają być stopniowe, co nie oznacza, że jest jakaś z góry określona trajektoria stóp. Cykl nie będzie miał równomiernego tempa, kolejne podwyżki nie są też w żaden sposób gwarantowane.
PLN relatywnie stabilny po decyzji FED

PLN relatywnie stabilny po decyzji FED

2015-12-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kursu PLN po wczorajszej decyzji FED w zakresie stóp procentowych. Rynek wycenia polską walutę na poziomie: 4,2920 PLN wobec euro, 3,9620 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9711 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,9095 PLN za funta szterlinga.
Nowe rozdanie na głównej parze?

Nowe rozdanie na głównej parze?

2015-12-17 Raport poranny FMCM
Z góry na dół: Wczoraj wieczorem, krótko po ogłoszeniu decyzji Fed na temat stóp procentowych, dolar tracił na wartości i wykres głównej pary wybijał się w okolice 1,10. Miało to pewne uzasadnienie (ponieważ podwyżka, o której poinformowano, była już mocno zdyskontowana, ...
Sesja z kredytem zaufania

Sesja z kredytem zaufania

2015-12-16 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych odbywały się w kontekście oczekiwania na jedno z najważniejszych wydarzeń kończącego się roku, jakim jest grudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Fakt, iż decyzje FOMC ogłaszane są po zamknięciu sesji europejskich, ...
Nadszedł dzień sądu

Nadszedł dzień sądu

2015-12-16 Komentarz giełdowy XTB
Dla światowych rynków finansowy ta środa jest najważniejszym dniem w grudniu, jak nie od ostatnich 2 miesięcy. Znakomita większość głównych banków oraz inwestorów spodziewa się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe po raz pierwszy od 9 lat.
W oczekiwaniu na decyzję FED

W oczekiwaniu na decyzję FED

2015-12-16 Rynki po południu
Wieczór na który czeka cały finansowy świat. Już dzisiaj dowiemy się, czy Rezerwa Federalna zdecyduje się podwyższyć poziom stóp procentowych, co byłoby pierwszą zmianą od 2008 roku i ruchem zgodnym z prognozami ekonomistów oraz oczekiwaniami rynkowymi.
Rozkład jazdy na FED

Rozkład jazdy na FED

2015-12-16 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj o godz. 20:00 poznamy komunikat FED – prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 25 p.b. na bazie kontraktów z CME wynosi 81 proc. Decyzji będzie towarzyszyć komunikat, oraz kwartalna rewizja założeń makroekonomicznych, w tym nowe projekcje stóp procentowych (o tej samej porze). Z kolei o godz. 20:30 rozpocznie się konferencja prasowa szefowej FED.
Wszystko zależy od Janet Yellen

Wszystko zależy od Janet Yellen

2015-12-16 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Ryzyko, że Fed nie podniesie dzisiaj stóp procentowych, jest tak minimalne, że mało kto bierze je pod uwagę. Chodzi raczej o styl, w jakim to zrobi. To on zadecyduje o tym, jak zachowa się dolar, rynki walutowe i akcyjne. W zależności od tego inwestorzy będą szacować skalę i tempo przyszłorocznych podwyżek. Decyzję poznamy o 20.00, ale ważne będzie przede wszystkim to, co powie dziś Janet Yellen, szefowa Rezerwy Federalnej.
Historyczna decyzja FED

Historyczna decyzja FED

2015-12-16 Rynki o poranku
16 grudnia 2008 roku, w szczycie kryzysu finansowego, amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała się na obniżenie stóp procentowych do poziomu 0-0,25%. Główna stopa procentowa spadla do tak niskiego poziomu pierwszy raz w historii.
Historyczny moment

Historyczny moment

2015-12-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wreszcie tu jesteśmy, po siedmiu latach Fed ma skończyć z polityką zerowych stóp procentowych. Rynek widzi minimalne ryzyko zaskoczenia w tej kwestii, ale pozostałe elementy przekazu FOMC mogą targnąć USD i innymi klasami aktywów w obu kierunkach. Pytanie tkwi, na ile rynek chce się jeszcze bardziej rozkręcać przed świąteczną przerwą?
Historyczna decyzja Fed

Historyczna decyzja Fed

2015-12-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Fed podniesie dziś stopy, ale poprzez wymowę komunikatu obniży oczekiwania, co do przyszłych ruchów oprocentowania w górę. Da to pozytywny impuls dla cen ryzykownych aktywów, a negatywny dla dolara. W tym środowisku zyskiwać będzie również złoty, który już wczoraj wykazał ponadprzeciętną siłę, co dobrze wróży na nadchodzące tygodnie.
Przebudzenie federalnej mocy

Przebudzenie federalnej mocy

2015-12-16 Poranny komentarz walutowy XTB
Jest bardzo prawdopodobne, iż środa 16 grudnia 2015 roku przejdzie do historii jako dzień, który niejako symbolicznie zakończy czas kryzysu finansowego rozpoczętego blisko dekadę temu. To dziś Rezerwa Federalna zadecyduje o wysokości stóp procentowych, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że o godzinie 20:00 ujrzymy pierwszą od dziewięciu lat podwyżkę stóp w USA.
Dziesięć „Szokujących Prognoz” Saxo Bank na 2016 rok

Dziesięć „Szokujących Prognoz” Saxo Bank na 2016 rok

2015-12-16 Prognoza ekonomiczna Saxo Bank
Czy nieoczekiwanymi zwycięzcami roku okażą się euro, Brazylia i ropa? Saxo Bank, specjalista w zakresie handlu i inwestycji online, oferujący dostęp do różnorodnych instrumentów finansowych, opublikował coroczne zestawienie „Szokujących Prognoz”.
Ustawianie wykresów przed wieczorną decyzją?

Ustawianie wykresów przed wieczorną decyzją?

2015-12-16 Raport poranny FMCM
Na eurodolarze: Główna para walutowa nie przebiła wczoraj poziomu 1,09 i w sumie nawet się o niego nie otarła, jakkolwiek widać było mocne parcie w kierunku silniejszego dolara. Zresztą nadal jesteśmy w miarę nisko – w okolicach 1,0940-50. Tymczasem maksima, jakie wczoraj testowano, to więcej niż 1,1050.