Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Głosy z Rezerwy i nie tylko

Głosy z Rezerwy i nie tylko

2016-01-12 Raport poranny FMCM
Co nam rzekli? Wydaje się, że dwa najnowsze głosy z kręgów Fed / FOMC były trochę rozbieżne. Oto bowiem z jednej strony wypowiedział się wczoraj Dennis Lockhart, który zasugerował, że Fed nie będzie miał wystarczająco dużo danych o inflacji w styczniu i marcu, by móc zdecydować o kolejnej podwyżce stóp.
Rekordowa stopa zwrotu zwycięzcy konkursu „Przewaga na starcie”

Rekordowa stopa zwrotu zwycięzcy konkursu „Przewaga na starcie”

2016-01-11 Informacja prasowa HFT Brokers
Poznaliśmy oficjalnego zwycięzcę konkursu HFT Brokers „Przewaga na starcie” – Dawid S. z Krakowa, który uzyskał najwyższą stopę zwrotu i zdecydowanie zdystansował pozostałych inwestorów. W ciągu niespełna miesiąca zdołał uzyskać inwestując na rynku Forex zawrotną stopę zwrotu w wysokości 8907,47%.

Kondycja złotego po sesji

Kondycja złotego po sesji

2016-01-11 Raport walutowy FMCM
Co widzimy? Rynek eurodolara nie przeszedł dziś jakiegoś przełomu – w dalszym ciągu tkwimy w pasie 1,08 – 1,10 (możliwe są oczywiście niewielkie i krótkotrwałe odchylenia, jak to widzieliśmy i w grudniu, i na początku stycznia).
Chiny nadal głównym tematem rynkowym

Chiny nadal głównym tematem rynkowym

2016-01-11 Rynki po południu
Pierwszy dzień handlu w tym tygodniu to kolejne informacje gospodarcze z Chin. Tym razem uwaga skupiła się na weekendowych odczytach inflacji z gospodarki Państwa Środka, które w przypadku dynamiki cen konsumenckich były zgodne z konsensusem ekonomistów, ...
Przesilenie na funcie?

Przesilenie na funcie?

2016-01-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiaj brytyjska waluta zaczyna odbijać, co może być początkiem odbicia, jakie może mieć miejsce w tym tygodniu. Kluczowe pozycje kalendarza to listopadowa dynamika produkcji przemysłowej – to już jutro o godz. 10:30 (oczekiwania 0,0 proc. m/m i 1,7 proc. r/r), oraz czwartkowe posiedzenie Banku Anglii.
 Europa łapie oddech

Europa łapie oddech

2016-01-11 Komentarz giełowy XTB
Początek dnia zwiastował kolejny ciężki dzień dla posiadaczy akcji na całym świecie. Indeksy giełdowe w Azji kontynuowały serię zeszłotygodniowych spadków i po raz kolejny zakończyły dzień na sporym minusie.
Chiny ważniejsze niż dane z USA

Chiny ważniejsze niż dane z USA

2016-01-11 Komentarz walutowy XTB
Początek nowego roku okazał się niezwykle emocjonujący na rynkach finansowych. Wszystko za sprawą Chin, gdzie kolejne dane świadczące o spowolnieniu gospodarczym oraz liczne próby rządu mające na celu sztuczne uspokojenie sytuacji zaowocowały falą wyprzedaży w Państwie Środka oraz na całym świecie.
Nerwowy początek tygodnia

Nerwowy początek tygodnia

2016-01-11 Rynki o poranku
Sytuacja na rynkach finansowych pozostaje niestabilna. Weekend nie przyniósł żadnych nowych niepokojących wieści, ale i bez tego parkiet w Szanghaju ponownie znalazł się pod presją. Tym razem indeks Shanghai Composite traci ponad 5,30%, ciągnąc w dół pozostałe azjatyckie parkiety.
Wciąż bez oznak spokoju w Chinach

Wciąż bez oznak spokoju w Chinach

2016-01-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Chiński rynek akcji nie przekazuje pozytywnych wibracji i inwestorzy na całym świecie pozostają w podwyższonym napięciu. Dobry raport z rynku pracy USA w piątek podkreślił siłę gospodarki USA, ale optymizm zgasł szybciej niż się zapalił. Ubogi kalendarz w poniedziałek skazuje rynek na wahania pod dyktando chimerycznego sentymentu.
Eurostrefa – czekamy na Sentix

Eurostrefa – czekamy na Sentix

2016-01-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: O godz. 10:30 opublikowany zostanie indeks nastrojów analityków Sentix za styczeń. Mediana oczekiwań sugeruje jego spadek do 12,2 pkt. z 15,7 pkt. Naszym zdaniem: Publikacji w strefie euro nie ma dzisiaj wiele. Spadek indeksu Sentix, jeżeli rzeczywiście będzie miał miejsce będzie głównie echem obaw o wpływ sytuacji w Chinach na europejski, zwłaszcza niemiecki eksport.
Najgorszy początek roku na giełdach w USA to nadal tylko straszenie?

Najgorszy początek roku na giełdach w USA to nadal tylko straszenie?

2016-01-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Fatalny początek roku na rynkach to nie tylko efekt obaw o kondycję Chin, ale także pokłosie dobrych bieżących danych z USA, które przybliżają podwyżki stóp, a jednocześnie słabszy odczytów wyprzedzających koniunktury (niska dynamika kredytów). Strach związany z Chinami wkrótce ustąpi. Kraj nadal dysponuje ogromnymi możliwościami kontroli procesów gospodarczych.
Nerwowe otwarcie na rynkach, PLN relatywnie stabilny

Nerwowe otwarcie na rynkach, PLN relatywnie stabilny

2016-01-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi relatywnie neutralny start notowań na PLN. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3601 PLN za euro, 3,9938 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0170 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,8042 PLN względem funta szterlinga.
Nowy tydzień, a co z walutami?

Nowy tydzień, a co z walutami?

2016-01-11 Raport poranny FMCM
Rynek o poranku: Nowy dzień wita nas, jeśli chodzi o eurodolara, kursami rzędu 1,0910. Jesteśmy zatem nadal w konsolidacyjnym pasie 1,08 – 1,1050 (który trwa od grubo ponad miesiąca, nawet jeśli w międzyczasie okazjonalnie zdarzały się wyjścia odrobinę bardziej na północ czy na południe).
Znakomite NFP, jednak dalsze podwyżki zależne od inflacji

Znakomite NFP, jednak dalsze podwyżki zależne od inflacji

2016-01-08 Rynki po południu
Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy, które pozytywnie zaskoczyły. W grudniu wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych wyniósł 292 tys. przy prognozie 200 tys. Z kolei stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie 5%.
Tydzień zdominowany przez Chiny

Tydzień zdominowany przez Chiny

2016-01-08 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Pierwszy tydzień nowego roku zaczął się od dynamicznej przeceny akcji na wielu rynkach, których wyzwolicielem stały się spadki cen akcji na giełdzie chińskiej. W efekcie, w trakcie każdej sesji rynki rozwinięte spoglądały w stronę Szanghaju i reagowały adekwatnie do zachowania tamtejszej giełdy.
Dziś przyszły amerykańskie dane

Dziś przyszły amerykańskie dane

2016-01-08 Raport tygodniowy FMCM
Piątek – jaka sytuacja? Amerykańskie dane pojawiły się oczywiście nie tylko dziś, ale też i w minionych dniach – ale to właśnie piątkowe popołudnie przyniosło ze sobą payrollsy, czyli publikacje z rynku pracy. Bezrobocie za grudzień wyniosło 5 proc., więc nie wzrosło.
Rynek pracy w USA silny, ale niewystarczająco

Rynek pracy w USA silny, ale niewystarczająco

2016-01-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Niewystarczająco, aby zagłuszyć obawy o powrót koszmarów, które targały globalnym rynkiem finansowym od początku tego tygodnia. Gospodarka USA miała się dobrze na koniec czwartego kwartału, generując sporą ilość nowych miejsc pracy.
Chwila oddechu dla rynków

Chwila oddechu dla rynków

2016-01-08 Rynki o poranku
Ostatni dzień handlu w tym tygodniu to względny spokój na rynkach, spowodowany tym co dzisiaj działo się w Chinach. Po pierwsze indeks Shanghai Composite urósł o prawie 2%, co po rekordowych spadkach w tym tygodniu nieco uspokoiło inwestorów.
Strach pod presją fundamentów

Strach pod presją fundamentów

2016-01-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Panika i chaos na giełdzie w Szanghaju zdominowały pierwsze sesje 2016 roku. Pierwszy od dłuższego czasu wyższy fixing USD/CNY dał impuls do wytchnienia i korekty. Dzisiejsze notowania są lustrzanym odbiciem tych z poprzednich sesji: przewodzą waluty ryzykowne, tracą defensywne.
Stabilizacja sytuacji wraz z zaskoczeniem z Chin

Stabilizacja sytuacji wraz z zaskoczeniem z Chin

2016-01-08 Komentarz walutowy XTB
Mijający tydzień był jednym z najgorszych początków roków w ostatnich latach. Po raz kolejny mieliśmy do czynienia z obawami o wzrost gospodarczy w Chinach, a dodatkowo mieliśmy mocną przecenę na rynku ropy naftowej, co również dolało oliwę do ognia.