Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ropa naftowa ciąży nad notowaniami indeksów giełdowych

Ropa naftowa ciąży nad notowaniami indeksów giełdowych

2015-12-30 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja to kolejny etap przeceny ropy naftowej na rynku, a jej cena spada już o ponad 1%. Do kolejnej wyprzedaży przyczynił się wczorajszy raport agencji API, który dostarcza aktualne informacje na temat poziomu zapasów amerykańskiej ropy naftowej, benzyny oraz destylatów, tym samym przedstawiając rozkład sił popytu i podaży na tym rynku w Stanach Zjednoczonych.
W oczekiwaniu na finał roku

W oczekiwaniu na finał roku

2015-12-30 Raport popołudniowy FMCM
Już prawie: Została nam około półtorej doby, właściwie trochę mniej. Nie spodziewamy się, by ten krótki czas zdołał wstrząsnąć eurodolarem czy parami powiązanymi ze złotymi. Na EUR/USD obserwujemy dziś po 15:00 kurs 1,0920 – co pokazuje, że dolar trochę się wzmocnił.

S&P 500 ponownie na plus

S&P 500 ponownie na plus

2015-12-30 Rynki o poranku
To nie był łatwy rok dla amerykańskich inwestorów. Wall Street zawiodła – wzrostów nie było i w zasadzie od ponad roku pozostajemy w dosyć wąskiej konsolidacji. Udało się kilkukrotnie poprawić historyczny rekord na indeksie S&P 500, ale bardziej dynamiczne i głębokie ruchu obserwowaliśmy jednak w kierunku spadkowym.
W nowym roku opóźnienie w spłacie raty może kosztować więcej

W nowym roku opóźnienie w spłacie raty może kosztować więcej

2015-12-30 Komentarz Expandera
Maksymalny dopuszczalny przez prawo poziom oprocentowania, naliczanego przy opóźnieniu w spłacie raty wzrośnie od stycznia z 10% do 14%. Z wyliczeń Expandera wynika, że przeciętny kredytobiorca, który spóźni się o kilka dni nie ma się czym martwić. Zmiana będzie natomiast odczuwalna dla osób, które mają wysokie zadłużenie i nie regulują go miesiącami.
Odliczanie czas zacząć

Odliczanie czas zacząć

2015-12-30 Komentarz walutowy XTB
Brak istotnych wydarzeń ekonomicznych owocuje tym, że koniec roku przynosi małą płynność na rynkach finansowych, w tym na walutowym. Niemniej jednak nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Dzisiaj dolar dalej lekko się osłabia za wyjątkiem walut surowcowych.
Wzrost popytu na polskie aktywa

Wzrost popytu na polskie aktywa

2015-12-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Wyraźne zmniejszanie premii za ryzyko na polskich aktywach po przyjęciu kolejnych ustaw gospodarczych przez sejm (budżetu i o podatku bankowym), to charakterystyka przedostatniej sesji 2015 r. Złoty powrócił do wartości sprzed niespodziewanie silnego trendu deprecjacji z przełomu listopada i grudnia.
PLN i dług nieco mocniejsze

PLN i dług nieco mocniejsze

2015-12-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na płytkim, poświątecznym rynku nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2319 PLN za euro, 3,8678 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8976 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7388 PLN w relacji do funta szterlinga.
Stan równowagi utrzymany?

Stan równowagi utrzymany?

2015-12-30 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Na głównej parze walutowej budzimy się dziś rano przy 1,0930 – a to oznacza, że zakres 1,09 – 1,10 został utrzymany, tym bardziej zaś szersza konsolidacja 1,08 – 1,1060, o której wiele razy pisaliśmy i w którą nadal z grubsza wierzymy.
Finał roku dość spokojny

Finał roku dość spokojny

2015-12-29 Raport walutowy FMCM
Między dziewiątką a dziesiątką: Rzeczywiście – tak właśnie wyglądały dziś notowania eurodolara. W godzinach porannych (ale już roboczych: po ósmej) wykres dobił do 1,0990 i nawet wyżej. W przybliżeniu można więc mówić o testowaniu 1,10. Z drugiej strony, atak ten nie powiódł się i po południu notowania poszły mocno w dół, naruszając 1,09.
KGHM ruszyła w górę

KGHM ruszyła w górę

2015-12-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Końcówka roku przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Wprawdzie wczoraj doszło do nieznacznego spadku, który był kopią zachowania zachodnich parkietów, to dziś, też zresztą zgodnie z trendem światowym poszliśmy w górę jak nakazuje zdrowy rozsądek na koniec roku. Główne przetasowania w portfelach miały miejsce wcześniej, w pierwszej połowie grudnia.
Przebudzenie hossy

Przebudzenie hossy

2015-12-29 Komentarz giełdowy XTB
Koniec roku przynosi nam zdecydowaną poprawę nastrojów na rynkach akcji. Wszystko rozpoczęło się niewinnie, od delikatnych wzrostów w Azji, jednak wzrosty w trakcie sesji londyńskiej (wraz z powrotem na rynki tamtejszych inwestorów) są już pokaźne i napawają optymizmem przed sesją amerykańską oraz przed Nowym Rokiem.
Waluty surowcowe zaczynają dzień od wzrostów

Waluty surowcowe zaczynają dzień od wzrostów

2015-12-29 Rynki o poranku
Dzisiejsza sesja może przynieść więcej zmienności w porównaniu do ostatnich dni, jako że inwestorzy z Londynu powracają do handlu po przerwie świątecznej. Zatem możemy spodziewać się ciekawszych godzin w porównaniu do ostatniego, wyjątkowo sennego okresu na rynkach finansowych.
Londyn wraca do gry

Londyn wraca do gry

2015-12-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Dzisiejsza sesja powinna przynieść nieco więcej emocji, niż dwie ostatnie, kiedy bankierzy z Londynu nie pracowali. Złoty może lekko stracić na wartości, ale celem na najbliższe 2-3 tygodnie są niższe ceny obcych walut. Po południu publikacja, wartych odnotowania, dwóch raportów z USA.
Na rynku złotego bez większych emocji

Na rynku złotego bez większych emocji

2015-12-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na płytkim rynku nie przynosi bardziej znaczących zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,2461 PLN za euro, 3,8703 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9113 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7617 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorkowe zmagania euro i dolara

Wtorkowe zmagania euro i dolara

2015-12-29 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Główna para walutowa oscyluje nieznacznie poniżej poziomu 1,10 – tak było podczas sesji wczorajszej, tak jest i dziś. Notujemy poziomy rzędu 1,0980. Zdaje się, że brak jest sił na to, by ostro podbić wartość euro i przejść przez "dziesiątkę". Zakładamy zresztą, że nawet gdyby do tego doszło, to 1,1060 mogłoby być kolejnym oporem.
EUR/USD – dolar przed umocnieniem

EUR/USD – dolar przed umocnieniem

2015-12-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałkowy handel był płytki ze względu na specyficzny okres, a także absencję inwestorów z Londynu. Jeżeli wskazówką dla notowań euro miałyby być giełdowe parkiety, to powinno ono nieco drożeć i tak też się stało. EUR/USD nie zdołał jednak wyjść ponad poziom 1,10, gdyż przecena indeksu DAX, czy też CAC40 była niewielka.
Spokojny dzień, jak można było się spodziewać

Spokojny dzień, jak można było się spodziewać

2015-12-28 Raport popołudniowy FMCM
Czy euro może jeszcze drożeć? Pewnie może, zawsze może – chciałoby się rzec w ostentacyjny sposób ze wzruszeniem ramion. Ale wiadomo, że chodzi nam o coś innego, o prawdopodobieństwo danego scenariusza. W takim razie możemy powiedzieć, że co prawda EUR/USD dobił dziś do 1,0990 i nawet wyżej, ale: po pierwsze, ...
Spokojny początek tygodnia

Spokojny początek tygodnia

2015-12-28 Rynki o poranku
Inwestorzy na światowych rynkach finansowych rozpoczynają tydzień bardzo spokojnie, kontynuując handel w nastrojach panujących jeszcze przed świętami. Giełdy w Australii i Nowej Zelandii są zamknięte, natomiast na pozostałych parkietach sesja przebiegała w spokojnej atmosferze.
Poświąteczna wyprzedaż

Poświąteczna wyprzedaż

2015-12-28 Poranny komentarz walutowy
Poniedziałkowa sesja rozpoczyna ostatni tydzień handlu w tym roku. W nadchodzących dniach nie zostaną co prawda opublikowane żadne istotne dane, niemniej jednak końcówka roku często charakteryzuje się sporymi ruchami na rynku walutowym, które mogą dotknąć także polskiego złotego.
Do końca roku bez większych zmian

Do końca roku bez większych zmian

2015-12-28 Poranny Szkic walutowy AFS
W przeciwieństwie do ubiegłego, w tym roku nie powinniśmy obserwować wzmożonych wahań na lokalnym rynku. Potencjał aprecjacji złotego w krótkim terminie wydaje się wyczerpany, co zwiększa ryzyko odbicia, szczególnie kursów europejskich walut. Z początkiem nowego roku zakładamy wznowienie obserwowanej w II poł. grudnia tendencji odbudowy pozycji złotego.