Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
PLN nieco słabszy na płytkim rynku, inwestorzy patrzą na FED
2016-08-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego po wczorajszej lekkiej przecenie. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2728 PLN za euro, 3,7947 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9361 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9407 PLN w relacji do funta szterlinga.
Głosy z Fed, dane makro, kurs dolara
2016-08-17 Raport poranny FMCMKondycja głównej pary: Czy pro-dolarową tendencję na eurodolarze można jeszcze uratować? Czy w ogóle wciąż jest ona pro-dolarowa? W ostatnich dniach na pewno nie, ale powiedzmy, że mamy na myśli trzy i pół miesiąca – minione trzy i pół miesiąca, rzecz jasna.
Ropa naftowa coraz droższa
2016-08-16 Rynki po południuCeny czarnego złota utrzymują się stosunkowo wysoko dzięki odnowionym nadziejom na cięcie wydobycia w krajach OPEC. Ropa Brent osiągnęła dzisiaj poziom 48.79 USD – to najwyżej od 7 lipca, natomiast ropa WTI osiągnęła cenę 46.18$ za baryłkę i jest najdroższa od 15 lipca.
Coraz gorsze perspektywy przed dolarem
2016-08-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutUSA: Opublikowany w poniedziałek po południu indeks aktywności sektora przetwórczego z Nowego Jorku nieoczekiwanie spadł w sierpniu do -4,2 pkt. z +0,55 pkt. (oczekiwano odbicia do +2,0 pkt.). Z kolei wskaźnik nastrojów wśród pośredników nieruchomości NAHB wyniósł w sierpniu 60 pkt. (jak oczekiwano).
Dolar w opałach
2016-08-16 Komentarz poranny TMS BrokersW Polsce roboczy tydzień zaczyna się później, ale na rynkach finansowych zmienność też rusza z opóźnieniem. Po ospałym poniedziałku, wtorek startuje pod znakiem słabości USD, co ma związek z nieprzychylnymi danymi, gołębimi wzmiankami z Fed i wakacyjną tendencją do ograniczania pozycji.
Złoty pozostaje stabilny przy niskiej aktywności rynku
2016-08-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który od początku tygodnia stabilizuje się wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2650 PLN, 3,8082 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9194 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9016 PLN w zestawieniu z funtem szterlingiem.
Główna para znów przy dwunastce
2016-08-16 Raport poranny FMCMJaki jest poranek? Wczoraj oczywiście nie było handlu i pracy w Polsce, tym niemniej na świecie zmagania rynkowe generalnie toczyły się bez przeszkód. W USA rozczarował indeks NY Empire State, który miał z 0,55 pkt wzrosnąć do 2,5 pkt (według prognoz), a spadł do -4,21 pkt.
Kolejny dobry tydzień WIG20
2016-08-12 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w neutralnym kontekście, ma który złożyły się spokojne sesje na rynkach bazowych i zbliżający się długi weekend związany z poniedziałkowym świętem. W efekcie rynek wybrał scenariusz konsolidacyjny, który zdominował niemal całość dzisiejszego rozdania.
Tydzień roboczy dobiega końca
2016-08-12 Raport tygodniowy FMCMCo z tym eurodolarem? Mamy piątek 12 sierpnia, godziny popołudniowe. Wciąż nie jest jasne, czy dolar na pewno przegrał swoją batalię o umocnienie – ale z pewnością po raz kolejny przyjął ciosy, a siły posiada coraz mniej.
Złoty pozostał regionalnym liderem
2016-08-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPolska waluta była w ostatnich dniach regionalnym liderem i nie przeszkodziły w tym nawet opublikowane w piątek rano wstępne szacunki dynamiki wzrostu PKB w II kwartale, które zwiększyły rynkowe oczekiwania na ewentualne cięcie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.
Nowa odsłona konfliktu na linii Rosja – Ukraina?
2016-08-12 Rynki po południuRubel notuje najgorszą sesję od dwóch tygodni, a rentowność obligacji rosyjskich jest najwyższa od 7 dni. Inwestorzy spekulują, że zwiększone napięcie z Ukrainą może skutkować surowszymi sankcjami wobec Rosji. Przede wszystkim obawiają się kolejnej odsłony konfliktu.
Cena ropy w górę na skutek możliwych działań producentów
2016-08-12 Komentarz surowcowy DM BOŚJeszcze w pierwszej połowie czwartkowej sesji notowania ropy naftowej znajdowały się pod presją podaży. Jednak późniejsze godziny przyniosły diametralną zmianę nastrojów na tym rynku – notowania ropy naftowej dynamicznie zwyżkowały, a cena amerykańskiej ropy WTI przekroczyła poziom 43 USD za baryłkę i utrzymuje się powyżej niego także dzisiaj rano.
Już to kiedyś słyszeliśmy
2016-08-12 Komentarz poranny TMS BrokersW wakacyjnym zastoju każda nowa informacja się liczy, więc sygnały z OPEC o stabilizacji rynku ropy pchnęły ceny w górę. Traderzy na rynku FX zdają się być bardziej zainteresowani śledzeniem wydarzeń w Rio niż utrzymywaniem pozycji. Stanowi to czynnik ryzyka dla reakcji rynku w obliczu bogatego kalendarza makro.
FX i FI stabilizują się, rynek czeka na krajowe dane makro
2016-08-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2561 PLN za euro, 3,8236 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9182 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9563 PLN w relacji do funta szterlinga.
Od Chin do PKB krajów Europy
2016-08-12 Raport poranny FMCMCo widzimy? Na ranem – o godzinie czwartej – napłynęły dane chińskie za lipiec. Były nieco słabe, w każym razie nie przebiły, ani nawet nie wypełniły prognoz. Oto np. produkcja przemysłowa za lipiec wzrosła o 6 proc. r/r, a oczekiwano ruchu w górę o 6,1 proc.
Który kierunek na eurodolarze?
2016-08-11 Raport popołudniowy FMCMRozmaite linie: Na wykresie EUR/USD możemy połączyć maksima z 3 maja i 9 czerwca – taka linia została rozbita już 2 – 3 sierpnia, choć od tego czasu zdążyliśmy jeszcze wrócić na moment pod nią. Druga linia – 3 maja i 23 czerwca – jeszcze się broni, a w zasadzie nie była nawet ostatnio przetestowana.
Odbicie na dolarze jednak kruche?
2016-08-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutArgument dotyczący publikowanej jutro sprzedaży detalicznej w USA (godz. 14:30), przegrywa jednak z grą pod scenariusz wystąpienia szefowej FED w Jackson Hole 26 sierpnia. Pisaliśmy o tym w ostatnich raportach- rynek będzie raczej zakładać, że jej wystąpienie zostanie utrzymane w „gołębim” tonie, ...
Rynek ropy daleki od równowagi
2016-08-11 Rynki po południuWczorajsze dane o zapasach ropy naftowej w USA przyniosły mieszane rezultaty. Co prawda zmalały zapasy benzyny i destylatów, ale z kolei urosły czystego surowca. Rynek odczytał to jako okazję do wykonania korekty po ostatnim odbiciu. Dzisiejsza sesja stoi pod znakiem delikatnych wzrostów, ale rynek wyraźnie czeka na kolejne sygnały.
OPEC: 2017 r. przyniesie nadwyżkę na rynku ropy naftowej
2016-08-11 Komentarz surowcowy DM BOŚPo nieudanej próbie przekroczenia poziomu 43 USD za baryłkę, notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI skierowały się na południe. Cena tego surowca wczoraj spadła o niemal 3%, a dzisiaj kontynuuje osuwanie się w dół, obecnie nieznacznie przekraczając poziom 41 USD za baryłkę.
Niektórzy nigdy się nie nauczą
2016-08-11 Komentarz poranny TMS BrokersRynki finansowe w większości przespały nocny handel, a dzień wolny w Japonii nie pomagał w rozruszaniu handlu. Wyjątkiem jest NZD, gdyż RBNZ nie pierwszy raz ponosi porażkę w starciu z rynkowymi oczekiwaniami.