Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wyhamowanie umocnienia PLN, dług kontynuuje zwyżki

Wyhamowanie umocnienia PLN, dług kontynuuje zwyżki

2016-08-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi stabilizację kwotowań PLN, po wczorajszym wyhamowaniu trendu aprecjacyjnego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2648 PLN za euro, 3,8217 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9166 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9613 PLN w relacji do funta szterlinga.
Los złotego i dolara

Los złotego i dolara

2016-08-11 Raport poranny FMCM
Na wykresie eurodolara jesteśmy przy 1,1175 – gdy piszemy te słowa, tj. przed godziną szóstą. Oznacza to bytność w rejonie maksimów zakreślonych w pierwszej połowie lipca – i do tego poniżej szczytów z 2 – 3 sierpnia, które mamy ponad poziomem 1,1230.

Niska implikowana zmienność sprzyja ryzykownym aktywom

Niska implikowana zmienność sprzyja ryzykownym aktywom

2016-08-10 Rynki po południu
Ostatnie dni przynoszą wzrosty wartości indeksów giełdowych, walut rynków wschodzących oraz wyprzedaż amerykańskiej waluty po jej umocnieniu na koniec ubiegłego tygodnia, co miało miejsce wraz z publikacją pozytywnych danych z amerykańskiego rynku pracy.
Strona podażowa znów w przewadze na rynku ropy naftowej

Strona podażowa znów w przewadze na rynku ropy naftowej

2016-08-10 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia przyniósł test oporu w okolicach 43 USD za baryłkę na wykresie amerykańskiej ropy naftowej WTI. Poziom ten okazał się skuteczną barierą dla strony popytowej, która zresztą w ostatnich dniach i tak była wspierana raczej przez uwarunkowania techniczne, nie zaś fundamenty na rynku ropy naftowej.
Trwa dobra passa dla złotego

Trwa dobra passa dla złotego

2016-08-10 Rynki o poranku
Sierpień rozpoczął się w bardzo optymistyczny sposób dla notowań złotego, który to nabrał wiatru w żagle po opublikowaniu szczegółów dotyczących ustawy frankowej już na początku tego miesiąca. Od tego czasu złoty jest najsilniejszy względem franka szwajcarskiego od 21 kwietnia, a za CHF należy zapłacić 3,91 PLN w porównaniu do ponad 4 złotych jeszcze przed ogłoszeniem wspomnianej ustawy.
Dolar w dół, najmocniejszy NZD

Dolar w dół, najmocniejszy NZD

2016-08-10 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana względem dolara na poziomie 6,6530 wobec 6,6594 wczoraj. Powołując się na wysoko postawione osoby, gazeta People’s Daily podała, że władze zarządziły duże kontrole w bankach.
Inwestorzy w USA pewni dalszych wzrostów

Inwestorzy w USA pewni dalszych wzrostów

2016-08-10 Rynki o poranku
Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się dosyć płasko, chociaż indeks Nasdaq Composite drugi raz w ciągu trzech sesji poprawił historyczny szczyt. To, że inwestorzy są pewni dalszych wzrostów pokazuje nie tylko rekordowo wysoka pozycja długa netto w kontraktach na Dow Jones i bliska rekordu na technologicznym Nasdaq.
Brak presji na podwyżki stóp w USA

Brak presji na podwyżki stóp w USA

2016-08-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Sytuacja w zakresie wydajności pracy w największej gospodarce świata jest gorsza, niż sądzono, co tylko zmniejsza presję na podwyżki stóp procentowych Fed. Rynek pieniężny zaczyna jednak dostrzegać realne szanse na wzrost oprocentowania w grudniu. Nadal niewielkie szanse na cykl podwyżek szybszy, niż w tempie 25 pkt bazowych rocznie.
Dolar zbiera ciosy, jak długo wytrzyma?

Dolar zbiera ciosy, jak długo wytrzyma?

2016-08-10 Raport poranny FMCM
Sytuacja głównej pary: Na eurodolarze mamy dziś rano ok. 1,1150. Wykres zbliża się zatem do tego, co można uznać za strefę oporu, tj. do okolicy 1,1160-80. To zresztą dość arbitralnie wytyczone granice, w istocie moglibyśmy każdą z nich przesunąć odrobinę w dół czy w górę.
Gorsza pozycja dolara

Gorsza pozycja dolara

2016-08-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Od rana pozycja dolara uległa pogorszeniu. W ujęciu dziennym zyskuje on już tylko w relacji do słabego dziś funta, choć nie tak dużo (+0,37 proc.). W relacji do pozostałych walut jesteśmy na minusach. Uwagę zwraca siła walut skandynawskich (SEK i NOK), ...
Dolar zyskuje tylko do nielicznych walut

Dolar zyskuje tylko do nielicznych walut

2016-08-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana względem dolara na poziomie 6,6594 wobec 6,6615 wczoraj. Poznaliśmy też dane inflacyjne – wskaźnik CPI w lipcu pozostał na najniższym poziomie od 6 miesięcy (1,8 proc. r/r), co było zgodne z oczekiwaniami, ale już PPI odbił z -2,6 proc. r/r do -1,7 proc. r/r (oczekiwano -2,0 proc. r/r).
Naciski Wenezueli na spotkanie producentów ropy naftowej

Naciski Wenezueli na spotkanie producentów ropy naftowej

2016-08-09 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Początek bieżącego tygodnia przyniósł wzrost cen ropy naftowej. Notowania amerykańskiego gatunku WTI wczoraj zwyżkowały o 2%, docierając do okolic 43 USD za baryłkę. Dzisiaj rano notowania tego rodzaju ropy delikatnie odreagowują poniedziałkowe wzrosty, jednak poruszają się blisko wczorajszego zamknięcia.
Trzy tendencje by przerwać flautę

Trzy tendencje by przerwać flautę

2016-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
W sierpniu wśród trzydziestu głównych walut zdecydowanie najlepiej radzi sobie świat emerging markets – w dziesiątce najsilniejszych walut nie ma żadnego przedstawiciela G-10. Piątka z nich (GBP, CHF, CAD, NZD i EUR) zamyka zestawienie.
Chiny opanowują sytuację

Chiny opanowują sytuację

2016-08-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Na rynkach stabilizacja. Złoty zdołał jeszcze lekko zyskać i znajduje się w miejscu, z którego rozpoczął w kwietniu odrywać się in minus od innych walut emerging markets. W krótkim terminie jest dobrze wyceniony.
PLN bez większych zmian na początku tygodnia

PLN bez większych zmian na początku tygodnia

2016-08-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2638 PLN za euro, 3,8503 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9120 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,0018 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar i inne pary

Eurodolar i inne pary

2016-08-09 Raport poranny FMCM
Sytuacja na wykresie: Od 27 lipca (dołek na 1,0965) do 2 sierpnia (szczyt przy 1,1235) na wykresie eurodolara mieliśmy wzrost, aczkolwiek w obrębie spadków trwających już od 3 maja. Z kolei 5 sierpnia odnotowano minimum na 1,1045. Dolar zatem odzyskał całkiem sporo – ale kolejna sesja oraz to, co widzimy dziś rano, to już konsolidacja na nieznacznie wyższych poziomach. Teraz mamy ok. 1,1085.
Od słabego PKB do świetnych payrollsów

Od słabego PKB do świetnych payrollsów

2016-08-05 Raport tygodniowy FMCM
Ogólny obraz i detale: Żaden rynkowy scenariusz nie jest wieczny – ale niektóre bronią się nawet po mocnej i niepokojącej weryfikacji. My od kilku miesięcy podkreślaliśmy, że optujemy za koncepcją dość mocnego dolara. W szczególności chodziło nam o to, że jeśli 3 maja wykres EUR/USD odbił się od szczytu w okolicach 1,1610-15, to w dłuższej perspektywie bardziej liczymy na 1,08 – 1,10 niż na powrót do maksimów.
Mocny tydzień WIG20

Mocny tydzień WIG20

2016-08-05 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsze notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w pierwszy piątek miesiąca, co zwykle owocuje grą wedle znanego z przeszłości scenariusza. Schowanie się w rynku w klasycznym oczekiwaniu na comiesięczny raport z amerykańskiego rynku pracy ułatwiło neutralne zakończenie wczorajszych sesji na Wall Street i spokojny początek rozdań w Europie.
Ważna lekcja polityki monetarnej

Ważna lekcja polityki monetarnej

2016-08-05 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na przestrzeni ostatnich ośmiu dni wśród gospodarek G10 mieliśmy do czynienia z trzema decyzjami o luzowaniu monetarnym. W każdym przypadku były one wyczekiwanie przez rynek, ale tylko w jednym okazała się ona negatywna dla waluty. To ważna lekcja dla pozostałych, którym zależy na trwałym wpływie na kurs.
Jeszcze NFP i już weekend

Jeszcze NFP i już weekend

2016-08-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki w uśpieniu wyczekują raportu z rynku pracy USA. Jest kilka oznak, że można spodziewać się przynajmniej przyzwoitego odczytu, jednak ostatni dni nie pokazują, aby rynek budował pozycje w USD. Zatem nie ma ryzyka „sprzedaży faktów”, ale i tak może być ciekawie.