Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Mocniejsze euro po EBC?

Mocniejsze euro po EBC?

2016-10-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Dolar utrzymuje wysoką wartość zarówno wobec euro, jak i koszyka G7. Spodziewamy się, że po dzisiejszym posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) to wspólna waluta będzie w ofensywie, choć na bardzo silne wzrosty przed końcem miesiąca nie ma co liczyć. Złoty także jeszcze straci do euro. EUR/PLN będzie skieruje się dziś na 4,3250.
Stabilizacja kwotowań PLN przed EBC

Stabilizacja kwotowań PLN przed EBC

2016-10-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji w oczekiwaniu na zakończenie posiedzenia EBC. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3076 PLN za euro, 3,9308 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9653 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8215 PLN w relacji do funta szterlinga.

Clinton, Trump, Dudley – amerykańskie nazwiska

Clinton, Trump, Dudley – amerykańskie nazwiska

2016-10-20 Raport poranny FMCM
Godna uwagi była wczoraj wypowiedź Williama Dudleya z Rezerwy Federalnej. Powiedział on mianowicie, że podwyżka stóp w tym roku (o 25 punktów bazowych) nie byłaby 'tak wielką rzeczą' ("it's not really that big a deal"), albowiem gospodarka znajduje się już blisko celów wyznaczonych przez Fed – jak 2-procentowa inflacja i maksymalne zatrudnienie.
Energetyka pomaga bykom

Energetyka pomaga bykom

2016-10-19 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po mocnych rozdaniach na rynkach bazowych i w sprzyjającym kontekście, jakim były poprzednie dwie sesje na rynku warszawskim.
Po doniesieniach z polskiej gospodarki

Po doniesieniach z polskiej gospodarki

2016-10-19 Raport popołudniowy FMCM
Dokąd wędruje główna para? Eurodolar jest już mniej więcej tam, gdzie był pod koniec lipca. Wtedy notowano minima nieznacznie powyżej 1,0950 (zresztą w szczegółach zależy to np. od platformy, tudzież od różnicy bid / ask), teraz mamy ok. 1,0960.
Dolar nie traci znacząco na wartości

Dolar nie traci znacząco na wartości

2016-10-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Dynamika PKB za III kwartał wyniosła 6,7 proc. r/r (zgodnie z oczekiwaniami). Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyhamowała do 6,1 proc. r/r z 6,3 proc. r/r (oczekiwano przyspieszenia do 6,4 proc. r/r).
Debata ostatniej szansy

Debata ostatniej szansy

2016-10-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Październik miał być miesiącem pozycjonowania się przez inwestorów pod wybory prezydenckie w USA. Tymczasem sondażowa przepaść pomiędzy Clinton a Trumpem powiększyła się wczoraj do nienotowanych od końcówki sierpnia 7 pkt. proc. i rynkowe miary ryzyka politycznego pozostają uśpione.
Nadal wolny wzrost inflacji w USA

Nadal wolny wzrost inflacji w USA

2016-10-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki w niewielkim stopniu reagują na doniesienia z gospodarki USA. Tym bardziej, jeśli, tak jak wczorajsze o inflacji CPI, nie dają jednoznacznych przesłanek co do dalszych losów polityki pieniężnej Fed. Coraz bardziej prawdopodobna jest konsolidacja kursów w oczekiwaniu na istotne wydarzenia początku listopada.
W Polsce czekamy na kolejny pakiet danych

W Polsce czekamy na kolejny pakiet danych

2016-10-19 Raport poranny FMCM
Eurodolar w akcji: Na głównej parze walutowej w nocy czy też nad ranem zanotowano chwilowe podejście niemal do 1,10 – ale później wykres poszedł w dół, obecnie lokujemy się z grubsza przy 1,0980. Generalnie dolar wciąż jest mocny, choć od dołu postęp jego siły jest zapewne ograniczony w rejonie 1,0960-65.
PLN nieco mocniejszy, krajowe dane makro w kalendarzu

PLN nieco mocniejszy, krajowe dane makro w kalendarzu

2016-10-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji po wyhamowaniu impulsu spadkowego na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3128 PLN za euro, 3,9284 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9638 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8192 PLN w relacji do funta szterlinga.
Zawahanie nad wsparciem

Zawahanie nad wsparciem

2016-10-18 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja zaczęła się od wzrostów wskutek dobrego sentymentu w Europie. Poza danymi o inflacji w USA nie wpłynęły na rynek ważne informacje, które mogłyby spowodować poważniejszy ruch. Dane te okazały się zgodne z oczekiwaniami.
Polacy i ich skromne wynagrodzenia

Polacy i ich skromne wynagrodzenia

2016-10-18 Raport popołudniowy FMCM
Gdzie indziej w świecie: Inflacja CPI w USA za wrzesień wyniosła 0,3 proc. m/m oraz 1,5 proc. r/r – czyli wpisała się w prognozy. Bazowa była nieznacznie od nich niższa. Fed generalnie czeka na wysoką inflację, by mieć podkładkę pod zacieśnianie polityki pieniężnej – ale dolar i tak się dziś, koniec końców, wzmocnił.
Inflacja CPI zadecyduje o głębokości lokalnej korekty dolara

Inflacja CPI zadecyduje o głębokości lokalnej korekty dolara

2016-10-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: W wieczornym przemówieniu Stanley Fischera nie było odniesień do bieżącej sytuacji. Wiceprezes FED dał jedynie do zrozumienia, że jest przeciwnikiem podwyższania celu inflacyjnego przez bank centralny, dodając, ...
Dwie strony Morza Tasmana

Dwie strony Morza Tasmana

2016-10-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Obie waluty z Antypodów są silniejsze po nocy, ale jesteśmy optymistycznie nastawieni tylko do AUD, gdyż znad NZD nie znika widmo cięcia stóp przez RBNZ. Na szerszym ryku USD jest w korekcie, choć widać pierwsze oznaki szukania okazji do kupna. Dziś inflacja z Wielkiej Brytanii i USA oraz rynek pracy z Polski.
Polityka fiskalna nowym motorem wzrostu?

Polityka fiskalna nowym motorem wzrostu?

2016-10-18 Poranny Szkic walutowy AFS
W centrum uwagi rynków finansowych jest dziś publikacja danych o inflacji CPI w USA, która zapewne tylko wesprze scenariusz podwyżki stóp procentowych przed końcem roku. Oczekiwane jest przyspieszenie dynamiki cen ogółem do najwyższego poziomu od 2 lat.
Wyhamowanie osłabienia PLN, inwestorzy czekają na EBC

Wyhamowanie osłabienia PLN, inwestorzy czekają na EBC

2016-10-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji złotego po wczorajszym wyhamowaniu spadków. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3167 PLN za euro, 3,9222 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9724 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7918 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorkowe zmagania z walutami

Wtorkowe zmagania z walutami

2016-10-18 Raport poranny FMCM
Dolarowy wątek: Wtorkowe zmagania z walutami dopiero się rozpoczynają – tzn. jeśli mierzymy to według naszego czasu, bo wiadomo, że forex pracuje przez pięć dni całodobowo, tyle że sesje giełdowe toczą się w różnych częściach świata, po kolei (Azja, Europa, Ameryka).
Dolar w dużej mierze zdyskontował już grudniowy ruch FED

Dolar w dużej mierze zdyskontował już grudniowy ruch FED

2016-10-17 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Wypowiedź szefowej FED podczas konferencji w Bostonie, jaka miała miejsce w piątek wieczorem była bardziej teoretyczna, niż odnosząca się do bieżącej sytuacji. Yellen zwróciła uwagę, że polityka może pozostać akomodacyjna nawet przez pewien okres ożywienia gospodarczego, ...
„Podgrzewanie” dolara

„Podgrzewanie” dolara

2016-10-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy istotnych wydarzeniach rynkowych startujących dopiero od środy, rynek sennie rozpoczyna tydzień. Układ sił pozostaje bez zmian z silnym dolarem, wysokimi rentownościami długu USA i ropą WTI (jeszcze) stabilną ponad 50 USD.
Trwałe obniżenie stóp procentowych

Trwałe obniżenie stóp procentowych

2016-10-17 Poranny Szkic walutowy AFS
Chiński juan w coraz większym stopniu odzwierciedla grę sił rynkowych, przez co tak jak większość najważniejszych walut słabnie, kiedy dolar zyskuje na wartości. Wzrost napięcia geopolitycznego wywołuje spadek apetytu na ryzyko, który nadal będzie ujawniał się w notowania walut uważanych za bezpieczne przystanie. Złoty na drodze korekcyjnego osłabienia.