Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Ryzyko wychodzi z mody

Ryzyko wychodzi z mody

2016-07-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek tygodnia to wyraźny spadek apetytu na ryzykowne aktywa i waluty widoczny szczególnie w notowaniach walut Antypodów i surowców. NZD/USD w tydzień obniżył się ponad 4 proc. i spadł niemal do 0,70. W dużej mierze presja wynika ze zbliżającej się publikacji nadzwyczajnego raportu o kondycji gospodarki.
Prognozy spadku produkcji ropy naftowej z łupków w USA

Prognozy spadku produkcji ropy naftowej z łupków w USA

2016-07-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej na początku bieżącego tygodnia znajdują się pod presją sprzedających. Cena ropy WTI dzisiaj rano osunęła się poniżej poziomu 46 USD za baryłkę i porusza się obecnie w wąskiej konsolidacji.

Złoty odrabia straty, nadal słabszy, niż konkurenci

Złoty odrabia straty, nadal słabszy, niż konkurenci

2016-07-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty zmniejszył dystans do walut podobnych gospodarek po pozytywnej decyzji agencji Fitch. Dziś jednak potencjalne ryzyko dla jego wyceny stwarza decyzja Rady Ministrów w sprawie ustawy obniżającej wiek emerytalny. Możliwe pogorszenie perspektyw finansowych kraju. Czynniki globalne nadal sprzyjają aprecjacji złotego.
Niezwykle udany początek tygodnia na PLN

Niezwykle udany początek tygodnia na PLN

2016-07-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym wyraźnym wzroście. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3684 PLN za euro, 3,9459 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0125 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2090 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wtorek przyniesie więcej danych niż poniedziałek

Wtorek przyniesie więcej danych niż poniedziałek

2016-07-19 Raport poranny FMCM
Na głównej parze? Eurodolar jest teraz w okolicach 1,1080, co oznacza, że trochę wzrósł w porównaniu z poziomami notowanymi w nocy czy nad ranem. Ostatecznie jednak jest to dalsze utrzymywanie konsolidacji, której początki sięgają końcówki czerwca, tj. pierwszych dni po brytyjskim referendum, kiedy to wartość eurodolara gwałtownie się obniżyła.
Dzień, w którym polepszyło się złotemu

Dzień, w którym polepszyło się złotemu

2016-07-18 Raport poranny FMCM
Klimat na głównej parze jest spokojny: Na eurodolarze działo się dziś – przynajmniej do tej pory – niewiele. W gruncie rzeczy zakres wahań dziennych to ok. 1,1035 – 1,1070. Dolar nadal jest więc relatywnie mocny, nawet jeśli tendencja na rzecz wzrostu jego wartości, ...
W nocy zapiski z posiedzenia RBA

W nocy zapiski z posiedzenia RBA

2016-07-18 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O godz. 3:30 zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia Banku Australii, jakie miało miejsce na początku lipca. Komunikat po tym posiedzeniu był jednak zbliżony do tego z poprzedniego miesiąca. RBA zostawił jednak zapis nt. utrzymywania się niskiej inflacji, co może skłonić do stosownych działań, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Noc z piątku na sobotę obfitowała w dramatyczne wydarzenia w Turcji

Noc z piątku na sobotę obfitowała w dramatyczne wydarzenia w Turcji

2016-07-18 Rynki po południu
Pierwsze doniesienia o przeprowadzanym puczu wojskowym pojawiły się w okolicach godziny 22:00 czasu polskiego. W tym czasie zbuntowana grupa wojskowych obwieściła przejęcie kontroli nad krajem, przeprowadziła atak na narodową stację telewizyjną, przeprowadziła atak w okolicy sztabu generalnego armii tureckiej oraz dokonała ostrzału w okolicy pałacu prezydenckiego.
Sytuacja w Turcji to już tylko wewnętrzny problem

Sytuacja w Turcji to już tylko wewnętrzny problem

2016-07-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Turcja: W piątek wieczorem miał miejsce nieudany przewrót wojskowy w Turcji. Władze zatrzymały już 6 tys. osób, w tym setki wojskowych, trwają poszukiwania pozostałych. Zwolniono też 3 tysiące sędziów i prokuratorów.
Czy rynki uodporniły się na terroryzm?

Czy rynki uodporniły się na terroryzm?

2016-07-18 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Tragiczne wydarzenia we Francji negatywnie wpływały na piątkowe nastroje inwestorów na giełdach europejskich, które były i tak chwiejne po czwartkowej decyzji Banku Anglii o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej. Jednak już pierwsze kwadranse pokazały, że inwestorzy w gruncie rzeczy uodpornili się na tragiczne w skutkach zamachy terrorystyczne, a na głównych parkietach zauważalne było odrabianie strat.
Niepokoje w Turcji bez istotnego wpływu na handel ropą naftową

Niepokoje w Turcji bez istotnego wpływu na handel ropą naftową

2016-07-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczyna się spokojnie – notowania amerykańskiej ropy WTI poruszają się w okolicach piątkowego zamknięcia przy niewielkiej zmienności. Wbrew oczekiwaniom, próba zamachu stanu w Turcji nie miała większego przełożenia na ceny tego surowca, mimo strategicznego znaczenia cieśniny Bosfor w handlu ropą naftową.
Bez śladu strachu

Bez śladu strachu

2016-07-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Powstrzymanie tureckiego puczu w Turcji w weekend udaremnia skok awersji do ryzyka na rynkach finansowych. Business as ustal, chciałoby się rzec. Biedny w wydarzenia tydzień może przynieść kontynuację trendów. Jen i funt pozostają słabe, dolar australijski i akcje są silne, a dolar amerykański szuka miejsca gdzieś po środku. Po decyzji Fitch odrobina ulgi dla złotego.
Fitch z wiarą w Polskę. Geopolityka znów w centrum uwagi.

Fitch z wiarą w Polskę. Geopolityka znów w centrum uwagi.

2016-07-18 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty wspierany przez pozytywną decyzję Fitch, osłabiany wzrostem napięcia geopolitycznego. Zakładamy, że w w krótkim terminie przeważy ten pierwszy czynnik i polska waluta umocni się na przestrzeni całego tygodnia. Nadal złoty handlowany jest z dyskontem w relacji do innych walut gospodarek wschodzących.
Wydarzenia w Turcji mogą zaciążyć walutom EM

Wydarzenia w Turcji mogą zaciążyć walutom EM

2016-07-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieco słabsze otwarcie na PLN. Złoty traci ok. 0,2% głównych zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4154 PLN za euro, 3,9923 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,2843 PLN względem funta szterlinga oraz 4,0820 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Fitch nie ocenił nas źle

Fitch nie ocenił nas źle

2016-07-18 Raport poranny FMCM
Co w wielkim świecie? Eurodolar sytuuje się przy 1,1060-65, gdy piszemy te słowa po piątej rano. Oznacza to, że wybicia ponad 1,11 (które jednak w żadnym razie nie osiągnęły choćby tylko 1,12) były przedwczesne i nie przyniosły trwałej aprecjacji euro.
Tydzień, w którym BoE nie spełnił oczekiwań

Tydzień, w którym BoE nie spełnił oczekiwań

2016-07-15 Raport tygodniowy FMCM
Co z eurodolarem? Główna para walutowa, jak pamiętamy, znacząco obniżyła swą wartość 24 czerwca, gdy zaczęły schodzić wyniki referendum w Wielkiej Brytanii na temat wystąpienia z UE. Zrealizowano wtedy ruch z poziomów wyższych niż 1,13 do niemal 1,09.
Dolar czeka na ważne dane z USA

Dolar czeka na ważne dane z USA

2016-07-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Opublikowane wczoraj po południu dane nt. czerwcowej inflacji PPI wyraźnie przewyższyły oczekiwania. Wzrost wyniósł 0,5 proc. m/m i 0,3 proc. r/r wobec szacowanych 0,3 proc. m/m i 0,0 proc. r/r.
Dobre dane makro z Chin wsparciem dla cen miedzi

Dobre dane makro z Chin wsparciem dla cen miedzi

2016-07-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku miedzi odznacza się zdecydowaną przewagą kupujących. Jeśli dzisiaj notowania tego surowca wyraźnie nie spadną, to będzie to najlepszy tydzień na tym rynku od czterech miesięcy.
Sezon ratingowy w pełni

Sezon ratingowy w pełni

2016-07-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejsza decyzja agencji Fitch nie budzi nawet ułamka zainteresowania, z którym spotkała się przed zaledwie dwoma miesiącami rewizja ratingu ze strony agencji Moody’s. Oczekujemy, że Fitch pójdzie w ślady Moody’s: utrzyma rating na dotychczasowym poziomie i obniży jego perspektywę do negatywnej. Skoro Fitch w styczniu nie zmienił ratingu, to teraz też nie ma ku temu podstaw.
Bank Anglii odsuwa obniżkę stóp na sierpień

Bank Anglii odsuwa obniżkę stóp na sierpień

2016-07-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Dziś ważna dla Polski decyzja Fitch w sprawie ratingu. Złoty pozostaje słabszy, niż konkurenci z gospodarek wschodzących. Nie najlepiej to wróży, jeśli chodzi o wydźwięk raportu, jak i dalsze losy naszej waluty. W II poł. miesiąca rząd ma podjąć decyzje w newralgicznych kwestiach gospodarczych.