Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nadchodzą lepsze czasy dla frankowiczów?

Nadchodzą lepsze czasy dla frankowiczów?

2016-07-28 Rynki o poranku
Poprawa globalnego sentymentu inwestycyjnego, wzrosty na rynkach akcji, większe zaangażowanie w bardziej ryzykowne inwestycje, zmniejszenie awersji do ryzyka, te wszystkie czynniki powodują, że inwestorzy zaprzestali kupna franka szwajcarskiego na szerokim rynku i jest on wyprzedawany.
FOMC bardziej przyjazny dla ryzyka niż USD

FOMC bardziej przyjazny dla ryzyka niż USD

2016-07-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Komunikat FOMC okazał się bardziej przyjazny ryzyku niż USD, gdyż poprawa postrzegania gospodarki USA przez bank centralny nie została przekuta we wzmocnienie oczekiwań na rychłe podwyżki stóp procentowych. Rynek teraz przeskakuje z Waszyngtonu do Tokio i przeczuwa podobne rozczarowanie, przynosząc kolejny silny zwrot na USD/JPY.

FED nie wstrząsnął rynkami, PLN konsoliduje

FED nie wstrząsnął rynkami, PLN konsoliduje

2016-07-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym nie przynosi znaczącym zmian na wycenie PLN wobec zagranicznych dewiz. Złoty kwotowany jest na rynku następująco: 4,3680 PLN za euro, 3,9504 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0017 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2028 PLN w relacji do funta szterlinga.
George znów na własnym torze

George znów na własnym torze

2016-07-28 Raport poranny FMCM
Ten jeden głos padł wczoraj za podwyżką stóp – i była to Esther George, która do tego jastrzębiego nastawienia wróciła po przerwie wywołanej mizernymi danymi z rynku pracy, które pojawiły się u progu czerwca i w czerwcu były analizowane, a dotyczyły maja.
Rynek czeka na FOMC i BoJ

Rynek czeka na FOMC i BoJ

2016-07-27 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Europejskie giełdy rozpoczęły wtorek od spadków. Wskazuje to, że wśród inwestorów nadal panują mieszane uczucia. W głównej mierze byli skoncentrowani na wynikach spółek i czekają na środową decyzję Fed, a także czwartkową Banku Japonii.
Wartość jena w dół po zapowiedzi pakietu stymulacyjnego

Wartość jena w dół po zapowiedzi pakietu stymulacyjnego

2016-07-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Podczas środowej sesji oczy inwestorów na rynkach walutowych zwróciły się przede wszystkim w stronę Japonii. Jak przekazują tamtejsze media, premier tego kraju, Shinzo Abe, zapowiedział pakiet stymulujący gospodarkę o wartości ponad 28 bilionów jenów, czyli ok. 265 mld USD.
Decyzja Rezerwy Federalnej już dziś

Decyzja Rezerwy Federalnej już dziś

2016-07-27 Rynki o poranku
Dziś przed nami kolejna decyzja Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), czyli organu decydującego o stopach procentowych Banku Rezerwy Federalnej USA. Spotkanie i dyskusja członków Komitetu trwa od wczoraj, a jego rezultat poznamy w dziś o godzinie 20:00.
Cena złota stabilna w oczekiwaniu na Fed

Cena złota stabilna w oczekiwaniu na Fed

2016-07-27 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku złota na razie nie przynosi istotnych zmian cen żółtego kruszcu. Notowania złota oscylują od poniedziałku w okolicach 1310-1325 USD za uncję. Jest to więc wyraźnie niżej niż poziomy sprzed trzech tygodni (ok. 1360-1370 USD za uncję), jednak wciąż powyżej istotnej psychologicznej bariery na poziomie 1300 USD za uncję.
PLN czeka na FED

PLN czeka na FED

2016-07-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie polskiego złotego wobec zagranicznych dewiz. PLN kwotowany jest na rynku następująco: 4,3607 PLN za euro, 3,9646 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9960 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,2051 PLN w relacji do funta szterlinga.
Istotna środa

Istotna środa

2016-07-27 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Na eurodolarze mamy dziś rano kurs w okolicach 1,0985-90. Wynika z tego, że wczorajszy ruch w górę, ku 1,1025, nie zaowocował jeszcze większym umocnieniem euro, tylko został skorygowany. Teraz rynek czeka przede wszystkim na godzinę 20:00, kiedy to swoją decyzję w sprawie stóp ogłosi Rezerwa Federalna, a właściwie komitet FOMC.
Fundusze na rynku ropy naftowej nastawione na spadki

Fundusze na rynku ropy naftowej nastawione na spadki

2016-07-26 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od wyraźnego spadku. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spadła wczoraj do okolic 43 USD za baryłkę, a dzisiaj rano także ten poziom został naruszony przez sprzedających.
Spadki na giełdzie w Japonii, jen potężnie zyskuje

Spadki na giełdzie w Japonii, jen potężnie zyskuje

2016-07-26 Rynki o poranku
Jen umocnił się dziś do godziny 09:42 aż o 1,6 proc. względem dolara, a para USDJPY dotarła do najniższego poziomu od 14 lipca. Natomiast cała fala umocnienia jena trwa od 21 lipca i w jej ramach waluta Kraju Kwitnącej Wiśni zyskała już ponad 3 proc.
Wszyscy na coś czekają

Wszyscy na coś czekają

2016-07-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Jen czeka na decyzję Banku Japonii i informacje o kształcie pakietu stymulacyjnego, dolar australijski na dane o inflacji za drugi kwartał, dolar amerykański na komunikat Fed i wyjście rentowności dziesięcioletnich obligacji ponad 1,6 proc. Funt czeka na ścięcie stóp a europejski sektor bankowy na wyniki stress testów.
Rewizja założeń ruchu ze strony BoJ

Rewizja założeń ruchu ze strony BoJ

2016-07-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Ostatnie godziny handlu na rynku walutowym, w większości, nie przyniosły większych emocji, gdyż inwestorzy czekają już na posiedzenia banków centralnych. Wyjątek stanowią jednak tutaj zestawienia z japońskim jenem, gdzie ostatni godziny przyniosły wyraźne podbicie kwotowań JPY.
Ograniczona aktywność na PLN, rynek czeka na nowe impulsy

Ograniczona aktywność na PLN, rynek czeka na nowe impulsy

2016-07-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynkach finansowych nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie polskiej waluty, która w dalszym ciągu oscyluje blisko punktów odniesienia z piątku. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3588 PLN za euro, 3,9629 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,1967 PLN względem funta szterlinga oraz 4,0177 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Wpływ na waluty mogą mieć dane z USA

Wpływ na waluty mogą mieć dane z USA

2016-07-26 Raport poranny FMCM
Oto Ameryka:O 15:00 poznamy indeks cen domów S&P / Case-Shiller w wersjach dla 10 i 20 metropolii. Dane będą dotyczyć maja i przybliżają one procentową zmianę średnich cen nieruchomości mieszkalnych. Prognozy to odpowiednio +4,9 proc. r/r oraz +5,6 proc. r/r.
Mieszane nastroje w oczekiwaniu na FOMC

Mieszane nastroje w oczekiwaniu na FOMC

2016-07-25 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia, podobnie jak dwie poprzednie, nie przyniosła większych rozstrzygnięć. Dzień zaczął się w bardzo słabych nastrojach na giełdach w Azji. Straty na głównym indeksie w Hong Kongu sięgnęły 0,16%, jednak już japoński Nikkei225 stracił na koniec notowań 1,09%.
Kontynuacja spadków cen ropy naftowej

Kontynuacja spadków cen ropy naftowej

2016-07-25 Komentarz surowcowy DM BOŚ
W minionym tygodniu notowania ropy naftowej kontynuowały spadki. Cena ropy WTI zeszła poniżej kolejnej ważnej technicznej bariery – poziomu 44,50 USD za baryłkę – i dzisiaj rozpoczyna dzień w okolicach piątkowego zamknięcia.
Proaktywność dalej nie jest „trendy”

Proaktywność dalej nie jest „trendy”

2016-07-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Szczyt G20 zgodnie z oczekiwaniami okazał się bezużyteczny w generowaniu bodźców i pierwsze godziny handlu po weekendzie przynoszą niewiele emocji. Poniedziałkowy kalendarz także nie rozpieszcza i spokojnie czekamy na ważniejsze wydarzenia w kolejnych dniach.
PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na banki centralne

PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na banki centralne

2016-07-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynkach finansowych nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3604 PLN za euro, 3,9724 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0283 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2023 PLN w relacji do funta szterlinga.