Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
W programie ADP i RPP
2019-03-06 Raport poranny FMCMTrend boczny: Staje się to powoli męczące, ale trudno bić się z rzeczywistością, na którą nasz wpływ jest niewielki, bo przecież nie obracamy miliardami dolarów. Tak więc po raz kolejny musimy powtórzyć: eurodolar porusza się w trendzie bocznym, w konsolidacji wszczętej jesienią. Jest gdzieś w połowie drogi, bliżej może granic dolnych, bo aktualnie mamy ok. 1,1290 - 1,13.
WIG20 słabszy od otoczenia
2019-03-05 Komentarz giełdowy DM BOŚSesja zaczęła się w niezbyt pozytywnych nastrojach. Wczoraj inwestorzy amerykańscy zwątpili chyba w kwetii negocjacji handlowych pomiędzy USA i Chinami. Trwająca od 8 miesięcy wojna handlowa na cła ma być niebawem zakończona podpisaniem porozumienia.
Dolar nabrał siły późnym popołudniem
2019-03-05 Raport wieczorny FMCMZachowania eurodolara: Cóż za biologiczno-psychologiczne określenie, ale nie gorsze niż inne. Eurodolar zachował się dziś tak mianowicie, że ruszył na południe, tyle że dopiero po południu (nomen omen). Jeszcze krótko po 15:00 wykres krążył ponad lokalnym wsparciem w rejonie 1,1315 - 1,1325. Później jednak opadł do 1,1290-95. Tym samym dolar się wzmocnił, euro straciło na wartości... a my pozostaliśmy w starej, dobrej konsolidacji, która obowiązuje od jesieni.
Odbicie na Wall Street po dobrych danych
2019-03-05 Komentarz giełdowy XTBIndeks WIG20 rozpoczął dzisiejszy handel pod kreską. Niemniej jednak, już niedługo po starcie byki przeszły do działania, a polski benchmark poszedł wyraźnie do góry. Okazało się jednak, że był to jedynie chwilowy impuls wzrostowy, bowiem optymizm nie utrzymał się zbyt długo wśród inwestorów na Książęcej.
EUR/PLN poniżej 4,30 PLN, ale złoty pozostaje w lekkiej korekcie
2019-03-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi 2-tygodniowe maksima na dolarze oraz dalsze spadki na EUR/PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2978 PLN za euro, 3,7942 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7948 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9925 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,948% w przypadku obligacji 10-letnich.
Co z tym porozumieniem?
2019-03-04 Komentarz giełdowy XTBRynek ponownie żyje negocjacjami handlowymi między dwoma największymi gospodarkami na świecie. Nie da się ukryć, że jest to bardzo ważna kwestia pod względem światowego wzrostu gospodarczego, ale z drugiej strony brak jest jakichkolwiek konkretów. Co do tej pory wiadomo? Czy rynek wydaje się być zadowolony z obecnego stanu rzeczy?
Czy najgorsze już za nami?
2019-03-04 Poranny komentarz walutowy XTBW poniedziałek na rynkach znów dominuje optymizm. Temat rozmów USA-Chiny może wydawać się zgrany jak stara płyta, ale faktem jest, że na razie zapowiada się najlepszy kwartał na globalnych rynkach od długiego czasu. Czy faktycznie kulminacja obaw o spowolnienie, czy wręcz recesję, jest już za nami?
Spadek liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA
2019-03-04 Komentarz surowcowy DM BOŚNotowania ropy naftowej słabo rozpoczęły miniony tydzień – i również słabo go zakończyły. W piątek cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wyraźnie spadła, schodząc poniżej poziomu 56 USD za baryłkę, natomiast notowania europejskiej ropy Brent osunęły się poniżej 65 USD za baryłkę. W obu przypadkach oznaczało to przypieczętowanie tygodniowej zniżki po wcześniejszych dwóch kolejnych wzrostowych tygodniach.
Sentix na początek, payrollsy na koniec
2019-03-04 Raport poranny FMCMCo w kalendarium? Kurs eurodolara w poniedziałek o poranku to ok. 1,1365. To znaczy, że wszystko po staremu: w największej ogólności tkwimy od jesieni w konsolidacji, której dolne granice to ok. 1,1225, a górne rozmywają się powyżej 1,15. W szczegółach jest tak, że balansujemy na poziomie oporu (albo wsparcia, w tym momencie to tylko kwestia tego, z której strony patrzymy), rozdzielającego dwa piętra tej konsolidacji.
Powrót w ramy konsolidacji na EUR/PLN
2019-03-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo widoczne ruchu na EUR/USD oraz m.in. chińskim juanie. Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,3039 PLN za euro, 3,7873 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7891 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9986 PLN w relacji do funta szterlinga.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
2019-03-01 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNadchodzące raporty makro będą uważnie analizowane pod kątem oceny, czy w głównych gospodarkach widać oznaki odreagowania spowolnienia z przełomu roku. Główna uwaga będzie na Chinach (PMI, bilans handlowy) oraz USA (bilans handlowy, NFP). W Europie najważniejsze będzie posiedzenie EBC i jak bardzo bank widzi potrzebę wdrażania nowych narzędzi.
Dobre nastroje nie udzielają się na GPW
2019-03-01 Komentarz giełdowy XTBNa rynkach finansowych zdecydowanie widać przebłyski optymizmu. Stoi za tym kilka czynników. Wśród nich można wymienić wczorajsze dobre dane dotyczące wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Z drugiej strony dzisiaj o poranku poznaliśmy odczyt chińskiego indeksu PMI, który powrócił niemal do 50 punktów. Entuzjazm na światowych rynkach nie udziela się jednak na warszawskim parkiecie.
Dolar odbudowuje pozycję
2019-03-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / NEGOCJACJE HANDLOWE: Agencja Bloomberg podała, że do spotkania prezydentów USA i Chin mogłoby dojść już w połowie marca, ale agencje zacytowały też słowa Trumpa, który dał do zrozumienia, że porozumienie handlowe nie musi zostać zawarte, jeżeli nie będzie w interesie USA.
Spadek eksportu ropy naftowej z Wenezueli
2019-03-01 Komentarz surowcowy DM BOŚPo słabym początku bieżącego tygodnia, notowania ropy naftowej powróciły do zwyżek i utrzymują się na plusie także dzisiaj rano. Cena ropy naftowej WTI dotarła już z powrotem do okolic tegorocznych maksimów w okolicach 57,60-57,70 USD za baryłkę, natomiast notowania ropy Brent znajdują się tuż poniżej tegorocznego maksimum, a więc poniżej poziom 67 USD za baryłkę.
Wsparcie ze strony danych, brak wsparcia Fed
2019-03-01 Komentarz poranny TMS BrokersOpóźnione dane o PKB USA w IV kwartale są pozytywne dla dolara. Mocny wzrost kontrastuje np. z wcześniejszymi informacjami dotyczącymi sprzedaży detalicznej. Wcześniej w tym tygodniu świetnie wypadły wskaźniki nastrojów konsumenckich Conference Board. W rezultacie dolar w tym tygodniu był odporny na siłę innych walut G-10 z wyjątkiem funta, ...
Przebłyski optymizmu
2019-03-01 Poranny komentarz walutowy XTBW ostatnim czasie zaczęły napływać nieco lepsze dane z gospodarki. Głównie dotyczy to gospodarki amerykańskiej, która okazała się dość odporna na spowolnienie w światowym przemyśle, ale dziś poznaliśmy też lepsze dane z Azji. Opublikowana wczoraj struktura PKB w Polsce za czwarty kwartał także była pozytywna.
EUR/PLN przy 4,30 PLN, PMI w kalendarzu
2019-03-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2999 PLN za euro, 3,7806 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,0110 PLN względem funta szterlinga i 3,7861 PLN w relacji do franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu kontynuują zwyżki i wynoszą obecnie 2,912% w przypadku obligacji 10-letnich.
Długa lista danych
2019-03-01 Raport poranny FMCMPiątkowe kalendarium: Wyjątkowo nie widać dziś w kalendarium tzw. non-farm payrolls, czyli osławionych danych z rynku pracy USA, które zwykle widzimy w każdy pierwszy piątek miesiąca. No cóż, w tym miesiącu piątek wypadł bardzo wcześnie - bo to pierwszy dzień marca. Stąd payrollsy za tydzień. Ale publikacji makro i tak będzie sporo, w tym co najmniej kilka ważnych dla eurodolara.
Rysy na (optymistycznym) obrazie
2019-02-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA / CHINY / NEGOCJACJE HANDLOWE: Szef zespołu negocjatorów, Robert Lighthizer z USTR składał wczoraj „sprawozdanie” w Kongresie – dał do zrozumienia, że jest zbyt wcześnie, aby móc ocenić, że porozumienie handlowe z Chinami zostanie zawarte w najbliższych tygodniach.
Duży spadek zapasów ropy naftowej w USA
2019-02-28 Komentarz surowcowy DM BOŚPo poniedziałkowej dynamicznej zniżce, notowania ropy naftowej powróciły do wzrostów i obecnie zniwelowały już niemal całkowicie słaby początek bieżącego tygodnia. Notowania amerykańskiej ropy WTI poruszają się obecnie tuż poniżej poziomu 57 USD za baryłkę, z kolei cena europejskiej ropy Brent wzbiła się ponad 66 USD za baryłkę.