Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar nieco zyskał w ostatnich godzinach, ale czekamy na FED

Dolar nieco zyskał w ostatnich godzinach, ale czekamy na FED

2019-01-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:15 dane ADP za styczeń wypadły nieźle (213 tys. wobec 263 tys. w grudniu korekcie z 271 tys. – konsensus był ustawiony na poziomie 181 tys. Raport ADP pokazuje niezależne wyliczenia dotyczące zmian w dynamice etatów w sektorze prywatnym i publikowany zazwyczaj na dwa dni przed oficjalnymi danymi Departamentu Pracy, stanowi dla rynku pewną wskazówkę, chociaż korelacja pomiędzy publikacjami nie zawsze bywa zachowana.
Fed w tle politycznej burzy

Fed w tle politycznej burzy

2019-01-30 Poranny komentarz walutowy XTB
Dzisiejszy dzień przynosi posiedzenie i decyzję Fed, która w normalnych okolicznościach przykuwałaby uwagę inwestorów. Jednak w tym tygodniu jest ono w cieniu polityki. Po pierwsze dlatego, że zapewne niewiele zmieni, po drugie, ponieważ to w geopolityce mamy teraz kluczowe rozdania.

Ograniczona zmienność na PLN, rynek wyczekuje FED

Ograniczona zmienność na PLN, rynek wyczekuje FED

2019-01-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi widoczne ruchy na funcie oraz dolarze. Sam PLN pozostaje, tradycyjnie, stabilny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2937 PLN za euro, 3,7537 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7813 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9406 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,78% w przypadku obligacji 10-letnich.
Za nami mało co, przed nami FOMC

Za nami mało co, przed nami FOMC

2019-01-29 Raport poranny FMCM
Jutro FOMC: Ano tak: jutro o 20:00 zacznie się konferencja prasowa po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który steruje polityką monetarną USA - czy ściślej, Fed. Generalnie na rynku prognozuje się brak zmian i utrzymanie obecnych stóp.
Hossa ociera się i omija

Hossa ociera się i omija

2019-01-29 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Dzisiejsza sesja rozpoczęła się jeszcze w lekko negatywnych nastrojach, choć wieczorem Wall Street odrobiła znaczną część strat. W Azji dominował kolor czerwony, ale spadki były niewielkie. Przez pierwsze trzy kwadranse WIG20 przebywał pod kreską, maksimum 15 punktów. Do wsparcia 2350 pkt. zbliżył się na bezpieczną odległość 7 pkt. Klimat w otoczeniu zaczął się poprawiać, o 10-tej indeks wyskoczył nad kreskę i tam pozostał już do końca sesji.
Administracja próbuje odbudować nastroje

Administracja próbuje odbudować nastroje

2019-01-29 Komentarz giełdowy XTB
Amerykańska administracja z Donaldem Trumpem na czele stara się odbudować nastroje na rynku akcyjnym, który ten miesiąc powinien zakończyć całkiem pozytywnie. Niemniej pojawia się coraz więcej głosów, że obecne odbicie jest jedynie chwilową korektą w rozpoczętym na dłużej trendzie spadkowym. Wydaje się, że napływające zewsząd informacje potwierdzają takie podejście.
Wtorek – dzień funta

Wtorek – dzień funta

2019-01-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Dzisiaj rozpoczęła się debata w Izbie Gmin dotycząca scenariuszy na Brexit. Wczoraj premier May zaproponowała, aby głosowanie nad całościowym planem rządu (tak jak miało to miejsce 15 stycznia) odbyło się dopiero po tym jak przegłosowane zostaną zgłoszone poprawki, po czym przedłożone Brukseli i zaakceptowane przez unijnych negocjatorów.
Amerykańskie sankcje na Wenezuelę

Amerykańskie sankcje na Wenezuelę

2019-01-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się od przeceny tego surowca. Notowania europejskiej ropy Brent zakończyły wczorajszą sesję w rejonie 60 USD za baryłkę, natomiast cena amerykańskiej ropy WTI spadła do okolic 52 USD za baryłkę. Dzisiaj rano ceny ropy naftowej tkwią w konsolidacji w okolicach wczorajszego zamknięcia, co pokazuje, ...
Alternatywne ustalenia

Alternatywne ustalenia

2019-01-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś wieczorem będą się ważyć losy brexitu i przyszłej ścieżki, gdyż brytyjski parlament będzie głosował nad szeregiem poprawek mających na celu przerwać impas i doprowadzić do zgody wśród skłóconych polityków. Funt zyskiwał w ostatnich dniach, gdyż wzrosło przeświadczenie, że nieuzgodniony brexit przestaje być zagrożeniem.
Brytyjski bałagan

Brytyjski bałagan

2019-01-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Dziś kolejny dzień głosowań w brytyjskim parlamencie w kwestii brexitu, jednak podobnie jak wcześniej wiadomo już, że nie przyniosą one niczego konkretnego. Na dwa miesiące przed planowaną datą opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię wrażenie bałaganu jest większe niż kiedykolwiek.
PLN ciągle bez większych zmian, globalni inwestorzy czekają na FED

PLN ciągle bez większych zmian, globalni inwestorzy czekają na FED

2019-01-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi dalsze wzrosty eurodolara oraz relatywnie niewielkie zmiany wokół PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2905 PLN za euro, 3,7540 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7877 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9360 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,799% w przypadku obligacji 10-letnich.
Plan B z Londynu

Plan B z Londynu

2019-01-29 Raport poranny FMCM
Dziś w parlamencie brytyjskim mamy kolejne głosowanie na temat Brexitu - tym razem na temat porozumienia w wariancie z poprawkami, o których wczoraj premier May dyskutowała z politykami Partii Konserwatywnej. O tym, jaki wariant zostanie ostatecznie przyjęty, dowiemy się wieczorem, po 20:00 naszego czasu - być może grubo po tej godzinie, bo wtedy dopiero mamy start głosowań.
Dolar nie podniósł się zbytnio po piątkowym ciosie WSJ

Dolar nie podniósł się zbytnio po piątkowym ciosie WSJ

2019-01-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: WIELKA BRYTANIA / BREXIT: Gazeta The Sun podała w poniedziałek powołując się na „własne źródła”, że premier Theresa May miała w nieformalnych rozmowach z członkami rządu, wykluczyć możliwość scenariusza Brexitu „bez porozumienia”.
Zawieszenie broni

Zawieszenie broni

2019-01-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Government shutdown w USA został zawieszony, ale za 18 dni powróci, jeśli prezydent Trump nie dostanie swojego muru na granicy z Meksykiem. Z rozmrożenia administracji publicznej cieszą się przede wszystkim pracownicy sektora (otrzymają zaległe pensje), ale dla rynków to żaden przełom, zatem i reakcja jest skromna. Przed nami spokojny poniedziałek, ale za to w bardzo bogatym w wydarzenia tygodniu.
Tydzień wielu niewiadomych

Tydzień wielu niewiadomych

2019-01-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatni tydzień stycznia na rynkach przyniesie wiele emocji. W kalendarzu mamy posiedzenie Fed oraz długą listę danych, ale i tak większy wpływ na rynki będzie mieć geopolityka. Już jutro kolejne głosowanie ws. Brexitu, zaś w drugiej połowie tygodnia kolejne rozmowy na linii USA – Chiny.
EUR/PLN ciągle blisko 4,28 PLN, FED na celowniku

EUR/PLN ciągle blisko 4,28 PLN, FED na celowniku

2019-01-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia obrotu nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN wobec zagranicznych walut. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2889 PLN za euro, 3,7567 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7825 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,95 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,823% w przypadku obligacji 10-letnich.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2019-01-25 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Przyszły tydzień może dostarczyć wiele informacji i rozstrzygnięć w kluczowych kwestiach, które są tematem gorących dyskusji wśród inwestorów. W planie są: głosowanie nad projektem umowy brexitu, negocjacje handlowe USA-Chiny, posiedzenie Fed. Od strony danych uwaga skupi się na indeksach PMI z Chin i raporcie z rynku pracy USA. Wydarzenia powinny rozbudzić zmienność.
Gołębi EBC, postęp w sprawie Brexitu

Gołębi EBC, postęp w sprawie Brexitu

2019-01-25 Poranny komentarz walutowy XTB
Ostatnie godziny na rynku walutowym przyniosły podwyższoną zmienność na rynku euro, co było pokłosiem czwartkowej konferencji prasowej po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Z kolei w nocy nadeszły dość optymistyczne informacje z Wielkiej Brytanii, które wsparły funta o poranku. Z Polski poznaliśmy dane na temat bezrobocia oraz transferów z Unią Europejską.
GBP/PLN najwyżej od lipca 2018

GBP/PLN najwyżej od lipca 2018

2019-01-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego PLN wobec brytyjskiego funta, gdzie wycena pary GBP/PLN zbliża się do pełnego zakresu 5,0 PLN. Na pozostałych zestawieniach złoty wyceniany jest następująco: 4,2845 PLN za euro, 3,7853 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8015 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9312 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,836% w przypadku obligacji 10-letnich.
Sensowna reakcja

Sensowna reakcja

2019-01-24 Raport wieczorny FMCM
Mario Draghi, szef EBC, ogłosił dziś - podczas konferencji prasowej Banku - że najbliższe dane makroekonomiczne dla Strefy Euro będą zapewne słabsze od uprzednio prognozowanych. Pojawiły się bądź zwiększyły czynniki ryzyka, a EBC gotów jest w razie czego do tego, by dostosować swe narzędzia.