Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Solidny kwartał za nami

Solidny kwartał za nami

2019-03-29 Komentarz giełdowy XTB
Ostatni dzień handlu na rynkach akcji przebiega w dosyć optymistycznych nastrojach. Piątkowa sesja jest jednocześnie ostatnią sesją pierwszego kwartału. Okres ten można bez wątpienia zaliczyć do udanych pomimo pewnych rys na ogólnym obrazie światowej gospodarki.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2019-03-29 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na starcie nowego kwartału nie będzie brakować niepewności o siłę globalnego wzrostu, ale z gołębimi stanowiskami czołowych banków centralnych nie gasną nadzieje na wyjście z dołka. Sentyment jednak nie ulegnie wyraźnej poprawie, jeśli dane będą podsycać obawy. W przyszłym tygodniu pod lupą będą przede wszystkim PMI z Chin, ISM i sprzedaż detaliczna z USA i dane z niemieckiego przemysłu, a tydzień zwieńczy raport NFP.

Czy kryptowaluty spadną lub wzrosną w 2019 r.?

Czy kryptowaluty spadną lub wzrosną w 2019 r.?

2019-03-29 Analizy rynkowe
Rok 2017 był świetnym rokiem dla inwestorów handlujących kryptowalutami, ponieważ główne waluty cyfrowe przeżywały rajd jak nigdy dotąd. Z końcem roku bitcoin był sprzedawany średnio 13,500 USD; w grudniu 2017 roku osiągnął najwyższy poziom 19,783.06 USD.
Bilans tygodnia był korzystny dla dolara

Bilans tygodnia był korzystny dla dolara

2019-03-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
BREXIT: Dzisiaj odbędzie się z Izbie Gmin głosowanie nad umową rozwodową (około godz. 15:30?), ale w wersji „okrojonej”, czyli bez tzw. Deklaracji Politycznej, która określa przyszłe relacje Wielkiej Brytanii z UE. Tym samym porozumienie nie zostanie formalnie ratyfikowane (gdyż trzeba uchwalić oba dokumenty), ale według opinii prawnych, może to wystarczyć do przedłużenia Brexitu do 22 maja na bazie Art. 50 TL.
Niepewny kompromis OPEC i Rosji w sprawie porozumienia naftowego

Niepewny kompromis OPEC i Rosji w sprawie porozumienia naftowego

2019-03-29 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej jak dotychczas pokazuje siłę strony popytowej. Mimo prób silniejszego odreagowania spadkowego, notowania tego surowca mają duże szanse na zakończenie całego tygodnia na plusie. Cena ropy WTI w USA ponownie zbliżyła się do bariery 60 USD za baryłkę, natomiast notowania ropy Brent oscylują w okolicach 67,50 USD za baryłkę.
Pierwsza żółta kartka od Fitch?

Pierwsza żółta kartka od Fitch?

2019-03-29 Poranny komentarz walutowy XTB
Decyzją Fitch rozpoczniemy przegląd polskiego ratingu w tym roku. Choć ani perspektywa ani ocena wiarygodności kredytowej nie powinny ulec zmianie, to całkiem możliwe są mniej przychylne komentarze odnośnie do bilansu ryzyk w związku z ogłoszonymi kilka tygodni temu działaniami fiskalnymi. Tymczasem z danych Komisji Europejskiej wynika, że nastroje konsumentów w pierwszym kwartale uległy poprawie, co zapewne wspierało konsumpcję prywatną w analogicznym okresie.
Pół to lepiej niż nic

Pół to lepiej niż nic

2019-03-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Ostatni roboczy dzień marca miał być też ostatnim dniem Wielkiej Brytanii w UE, ale, co zostało nam wielokrotnie uwodnione, brytyjscy politycy nie lubią racjonalnego podejścia do problemów. Kiedy faktycznie dojdzie do brexitu wciąż pozostaje sprawą otwartą, choć dziś premier Theresa May podejmie kolejną próbę przekonania posłów Izby Gmin do swojego planu. A przynajmniej jego części.
Piątek z dolarem, euro i funtem

Piątek z dolarem, euro i funtem

2019-03-29 Raport poranny FMCM
Nowe dane: Co się tyczy pary funt-euro, to lokuje się ona dziś rano na 1,1640. Ktoś mógłby powiedzieć, że wyrażony przez nas wczoraj pogląd, iż wykres tej pary jest wysoko był bałamutny, a w dodatku przestał być aktualny, bo euro się wzmocniło.
Złoty bez większych zmian, CPI oraz Fitch w kalendarzu

Złoty bez większych zmian, CPI oraz Fitch w kalendarzu

2019-03-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na złotym jak i eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2938 PLN za euro, 3,8229 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8378 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9995 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,825% w przypadku obligacji 10-letnich.
Powiew pozytywnego nastroju

Powiew pozytywnego nastroju

2019-03-28 Komentarz giełdowy XTB
Czy to odpowiedni moment na ponowne kupowanie akcji? Teoretycznie mamy do czynienia dalej z widmem recesji, ale z drugiej strony widać wyraźną reakcję ze strony instytucji, które mogą być odpowiedzialne za wsparcie inwestorów w ponownym kupowaniu akcji. Wobec tego, czy można oczekiwać, że konsolidacja, która ma miejsce od kilku tygodni to tylko chwilowy oddech przed dalszymi wzrostami?
Dolar pozostaje zwycięzcą czwartkowego rozdania na FX

Dolar pozostaje zwycięzcą czwartkowego rozdania na FX

2019-03-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Chociaż opublikowane dzisiaj dane makro z USA nie były najlepsze (ostatecznie wzrost gospodarczy IV kwartale wyniósł 2,2 proc. w ujęciu zanualizowanym, zamiast 2,5 proc. szacowanych do tej pory, a indeks podpisanych umów kupna domów spadł w lutym o 1,0 proc. m/m), to jednak dolar nadal pozostawał silny.
Brexit w decydującej fazie – co ostatecznie zrobi DUP?

Brexit w decydującej fazie – co ostatecznie zrobi DUP?

2019-03-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
BREXIT: Wczoraj wieczorem w Izbie Gmin ostatecznie odbyło się 8 orientacyjnych głosowań nad różnymi scenariuszami dla Brexitu, ale żaden z nich nie zebrał większości. Pewne jest tylko to, że parlamentarzyści nie chcą bezumownego Brexitu (przeciwko było 400 głosów).
Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w USA

Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy naftowej w USA

2019-03-28 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie sesje na rynku ropy naftowej przynoszą konsolidację cen tego surowca. Notowania ropy Brent oscylują w okolicach 67-68 USD za baryłkę, podczas gdy cena amerykańskiej ropy WTI wczoraj spadła z okolic 60 USD za baryłkę i powróciła do rejonu 59 USD za baryłkę.
Niektórzy nigdy się nie nauczą

Niektórzy nigdy się nie nauczą

2019-03-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Indykatywne głosowania nad pomysłami popchnięcia procesu brexitu dalej odbyły się wczoraj w brytyjskim parlamencie, jednak żaden z pomysłów nie uzyskał poparcia większości, co jest rozczarowującym rezultatem i funt dziś traci. Reszta rynku boryka się z wizją ponurej przyszłości globalnej gospodarki.
Brak decyzji w brytyjskim parlamencie

Brak decyzji w brytyjskim parlamencie

2019-03-28 Poranny komentarz walutowy XTB
Sytuacja w zakresie Brexitu już dawno przestała być prosta i oczywista, jednak dla rynków jest niezmiennie istotna. Poświęcamy zatem sporą część dzisiejszego komentarza na wyjaśnienie wczorajszych rozdań w parlamencie i nakreślenie możliwych scenariuszy.
Mocny funt, mocny dolar

Mocny funt, mocny dolar

2019-03-28 Raport poranny FMCM
Walutowe przetasowania: Eurodolar lokuje się dziś rano na poziomie 1,1260 - a zatem nadal nisko, w dolnych obszarach konsolidacji, która trwa od jesieni 2018. Można oczywiście rozważyć minimum marcowe na 1,1180 i wtedy obecny kurs nie będzie aż tak niski, ale ten dołek był jedynie chwilowy.
Mocne zaskoczenie na kiwi, funt czeka na rozstrzygnięcia…

Mocne zaskoczenie na kiwi, funt czeka na rozstrzygnięcia…

2019-03-27 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: NOWA ZELANDIA / RBNZ: Bank centralny Nowej Zelandii utrzymał wczoraj późnym wieczorem poziom głównej stopy OCR (1,75 proc.), ale nieoczekiwanie zmienił treść komunikatu na „gołębi” – obniżka stóp jest bardziej prawdopodobnym kolejnym ruchem, niż podwyżka.
Kolejny bank dołącza do klubu

Kolejny bank dołącza do klubu

2019-03-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Bankierzy centralni krajów rozwiniętych prześcigają się w sprawianiu rynkom gołębich niespodzianek, a dziś w nocy nowym członkiem klubu został nowozelandzki RBNZ. Kurs NZD się załamał i na dłuższy czas utracił zaufanie poszukiwaczy ryzykownych inwestycji. Patrząc do przodu, w środę brytyjski parlament będzie głosował nad alternatywnymi scenariuszami dla brexitu.
Problemy w Wenezueli wsparciem dla cen ropy naftowej

Problemy w Wenezueli wsparciem dla cen ropy naftowej

2019-03-27 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po słabej końcówce poprzedniego tygodnia, bieżący tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się od wzrostów. Strona popytowa na rynku tego surowca się nie poddaje i nie dopuszcza do głębszych zniżek. W rezultacie, na rynku ropy naftowej nadal obserwujemy średnioterminową tendencję wzrostową, aczkolwiek w ostatnich dniach bliżej jest cenom ropy do konsolidacji i wyczekiwania na kolejne istotne impulsy fundamentalne.
Niepokojące sygnały z Chin

Niepokojące sygnały z Chin

2019-03-27 Poranny komentarz walutowy XTB
Poranny handel na rynku walutowym przynosi umiarkowane ruchy na złotym, zaś na szerszym rynku dostrzec można osłabienie apetytu na ryzyko, co jest widoczne po spadku walut gospodarek wschodzących. W trakcie sesji azjatyckiej otrzymaliśmy słabe dane z chińskiej gospodarki, które zwiększają obawy o globalne spowolnienie gospodarcze.