Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Optymizm inwestorów instytucjonalnych na rynku ropy

Optymizm inwestorów instytucjonalnych na rynku ropy

2019-02-19 Komentarz surowcowy DM BOŚ
ROPA NAFTOWA: Po zakończeniu poprzedniego tygodnia na wyraźnym plusie, strona popytowa na rynku ropy naftowej się nie poddaje. Co prawda wczorajsza sesja dla cen ropy skończyła się neutralnie – i tak też jest dzisiejszy poranek – jednak widać, że notowania ropy naftowej nie oddają ubiegłotygodniowych wzrostów. Zwyżka wyhamowała, ale jednocześnie strona podażowa nie jest na tyle silna, aby wypracować odreagowanie spadkowe.
Stan zawieszenia

Stan zawieszenia

2019-02-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Banki centralne prześcigają się w łagodzeniu swojego przekazu, a inwestorzy starają się tłumić obawy o stan globalnej gospodarki, po cichu też licząc, że porozumienie handlowe między USA i Chinami da nowe otwarcie i wleje więcej optymizmu w rynki finansowe. Dużo tu jednak warunków koniecznych do spełnienia, co skutkuje tym, że waluty wpadły w stan zawieszenia.

Ponowny spadek zmienności na PLN, rynek czeka na nowe impulsy

Ponowny spadek zmienności na PLN, rynek czeka na nowe impulsy

2019-02-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych zmian zarówno na wycenie EUR/USD jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3292 PLN za euro, 3,8339 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8114 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9437 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,705% w przypadku obligacji 10-letnich.
Jen, funt, euro i dolar, a do tego złoty

Jen, funt, euro i dolar, a do tego złoty

2019-02-19 Raport poranny FMCM
Japoński głos: Pan Kuroda, szef Banku Japonii, podkreślił, iż jego instytucja gotowa jest w razie czego na pogłębienie polityki luzowania monetarnego. Inaczej mówiąc, możliwe jest rozważenie i ewentualne wdrożenie "extra easing", co polegałoby na (dalszym) obniżeniu stóp procentowych albo kupnie dodatkowej puli aktywów.
Wzrosty na początku nowego tygodnia

Wzrosty na początku nowego tygodnia

2019-02-18 Komentarz giełdowy XTB
Pierwsza sesja giełdowa tygodnia upływa spokojnie. Obroty są nieco niższe niż zazwyczaj ze względu na nieobecność inwestorów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ci pierwsi obchodzą dziś Dzień Prezydenta upamiętniający urodziny prezydenta George’a Washingtona. Z kolei w Kanadzie obchodzony jest dziś Dzień Rodziny. Niemniej jednak, niższe obroty nie przeszkodziły indeksom z Azji, a następnie z Europy, wypracować dziś wzrostów.
Notowania ropy naftowej na 3-miesięcznych maksimach

Notowania ropy naftowej na 3-miesięcznych maksimach

2019-02-18 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Po mocnym zakończeniu poprzedniego tygodnia, notowania ropy naftowej kontynuują dobrą passę. Dzisiaj rano cena ropy delikatnie pnie się w górę. Oznacza to, że notowania ropy Brent sięgnęły już okolic 66,60 USD za baryłkę, z kolei cena amerykańskiej ropy WTI zbliża się do poziomu 56,50 USD za baryłkę. Dla obu rodzajów ropy naftowej, obecne poziomy są najwyższymi od około trzech miesięcy, czyli od drugiej połowy listopada ubiegłego roku.
DM BOŚ: Dolar nieco cofa się na otwarciu nowego tygodnia

DM BOŚ: Dolar nieco cofa się na otwarciu nowego tygodnia

2019-02-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: BREXIT: Przez weekend napłynęły sprzeczne informacje nt. stanowiska UE ws. irlandzkiego backstopu. The Times doniósł, ze Francja i inne kraje byłyby je złagodzić, a orędownikiem tych działań miałby być francuski prezydent Macron. Później Pałac Elizejski zdementował te informacje, dając do zrozumienia, że nic się nie zmieniło.
Rynki ignorują stan wyjątkowy w USA

Rynki ignorują stan wyjątkowy w USA

2019-02-18 Poranny komentarz walutowy XTB
Kolejny tydzień rozmów handlowych, tym razem z USA, oraz nadzieje na zmienioną politykę banków centralnych to motywy powodujące utrzymanie się bardzo wyraźnego optymizmu na rynkach. Inwestorzy zignorowali kolejne słabsze dane, nie przeszkadza im też otwarty konflikt pomiędzy prezydentem a Kongresem w sprawie muru z Meksykiem. Dużą niewiadomą jest natomiast raport ws. bezpieczeństwa dotyczący sektora motoryzacyjnego, który mógłby prowadzić do kolejnych ceł.
Seria publikacji od wtorku

Seria publikacji od wtorku

2019-02-18 Raport poranny FMCM
Co na rynku? Eurodolar jest obecnie na poziomie 1,1315 albo też w rejonie 1,1310-25. To znaczy, że euro trochę zyskało, biorąc pod uwagę, iż w piątek notowano minima przy 1,1235. Innymi słowy, testowano dolne granice konsolidacji wszczętej jesienią.
Podtrzymanie podaży na PLN

Podtrzymanie podaży na PLN

2019-02-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo lekkiego podbicia eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3310 PLN za euro, 3,8309 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8163 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,9461 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,69% w przypadku obligacji 10-letnich, czyli pozostajemy w rejonie najniższych poziomów od 2016r.
Czekamy na ustalenia amerykańsko-chińskie

Czekamy na ustalenia amerykańsko-chińskie

2019-02-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / GOVERMENT SHUTDOWN: Kongres zaakceptował wczoraj ustawę umożliwiającą dalsze finansowanie instytucji państwowych po 15 lutego i skierował ją do podpisu prezydenta. Jest ona wynikiem kompromisu osiągniętego przez polityków w poniedziałek i zakłada, że na budowę muru z Meksykiem przeznaczone zostanie zaledwie 1,375 mld USD wobec 5,7 mld USD pierwotnie oczekiwanych przez Trumpa.
Ograniczenie produkcji ropy w Arabii Saudyjskiej wsparciem dla cen

Ograniczenie produkcji ropy w Arabii Saudyjskiej wsparciem dla cen

2019-02-15 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem wzrostów cen tego surowca. Notowania europejskiej ropy Brent znajdują się już niedaleko poziomu 65 USD za baryłkę (co jest najwyższym poziomem w bieżącym roku), z kolei cena amerykańskiej ropy naftowej gatunku WTI sięgnęła dzisiaj już poziomu 55 USD za baryłkę.
Zbyt brzydkie, by były prawdziwe

Zbyt brzydkie, by były prawdziwe

2019-02-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Fatalne dane o sprzedaży detalicznej z USA wywołały popłoch na rynkach finansowych, gdyż poddają w wątpliwość odporność gospodarki USA na globalne spowolnienie. Był to większy szok dla aktywów ryzykownych niż dolara, a przy braku wyraźnych postępów w negocjacjach USA-Chiny, na koniec tygodnia inwestorzy są zostawieni z bagażem niepewności.
Suma wszystkich strachów

Suma wszystkich strachów

2019-02-15 Poranny komentarz walutowy XTB
Stany Zjednoczone, Chiny oraz Wielka Brytania - te kraje w ciągu ostatnich godzin przyciągnęły największą uwagę uczestników rynku. Niestety, informacje stamtąd płynące nie należały do optymistycznych, co może odgrywać rolę podczas ostatniej sesji w tym tygodniu, ale i również w kolejnych dniach.
Podtrzymanie presji podażowej na PLN

Podtrzymanie presji podażowej na PLN

2019-02-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi próbę lekkiego odbicia na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3293 PLN za euro, 3,8361 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,81413 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9094 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,709% w przypadku obligacji 10-letnich.
Zatrzymany marsz USDPLN

Zatrzymany marsz USDPLN

2019-02-14 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
W ciągu dnia dolar nie zdołał pobić maksimum przy 3,8584, jakie zostało ustanowione przed godz. 10:00 rano. Kolejne godziny przynoszą cofnięcie w dół. Patrząc czysto technicznie zejście poniżej strefy 3,8325-3,8400 może dać szanse na zejście w okolice wczorajszego dołka przy 3,8114. Niemniej fundamentalnie potrzebna będzie globalna zmiana wobec dolara wyrażona chociażby w zachowaniu się EURUSD.
Cena palladu z powrotem powyżej 1400 USD za uncję

Cena palladu z powrotem powyżej 1400 USD za uncję

2019-02-14 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Bieżący tydzień na rynkach metali szlachetnych przynosi na razie przewagę strony podażowej. Wyjątkiem jest jednak pallad, którego notowania utrzymują się w trendzie wzrostowym i przez ostatnie kilka tygodni notowały spokojne, ale stabilne zwyżki. Obecnie cena palladu powróciła do poziomów przekraczających 1400 USD za uncję i jest na drodze do próby pobicia kolejnego rekordu cenowego.
Bez miłości do euro i złotego

Bez miłości do euro i złotego

2019-02-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki dalej chcą wierzyć w postęp w rozmowach handlowych między USA i Chinami, ale znaleźliśmy się w punkcie, gdzie już potrzeba konkretów, aby wzmocnić apetyt na ryzyko. Azja pokazała pierwsze oznaki ostrożnej stabilizacji, podczas gdy Europa raczej skupi się na danych makro. Euro i złoty pozostają pod presją.
Mocarstwa grają na czas

Mocarstwa grają na czas

2019-02-14 Poranny komentarz walutowy XTB
Dopiero dziś w Pekinie rozpoczynają się negocjacje na wysokim szczeblu, ale już wiadomo, że porozumienia handlowego na razie nie będzie. Nie będzie jednak też nowych ceł, więc rynki przyjmują tę informację z zadowoleniem. Czeka nas gra na czas.
PKB Polski, PKB Eurolandu

PKB Polski, PKB Eurolandu

2019-02-14 Raport poranny FMCM
W programie makroekonomicznym na dziś mamy dość sporo odczytów, a w tym parę takich, które mogą mieć pewien wpływ na eurodolara. I tak np. o 7:30 mamy bezrobocie we Francji, zaś o 8:00 PKB Niemiec (za IV kw. 2018). O godzinie 11:00 pojawi się publikacja nt. dynamiki PKB Strefy Euro, natomiast o 14:30 napłyną dane z USA o inflacji PPI, sprzedaży detalicznej i wnioskach o zasiłek.