Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Polska wzięta szturmem

Polska wzięta szturmem

2007-10-11 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Kurs dolara spadł dziś do 2,62 PLN, euro do 3,727 PLN - to poziomy najniższe odpowiednio od trzynastu i od pięciu lat. WIG20 pobił rekord wszech czasów. Skala wzrostu - zwłaszcza złotego - zaskakuje. Wynika przede wszystkim z powracającej gwałtownie mody na ryzyko na światowych rynkach.
Mniejsze zapasy i osłabienia dolara podnoszą ceny ropy

Mniejsze zapasy i osłabienia dolara podnoszą ceny ropy

2007-10-11 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
Ceny ropy Brent zareagowały wzrostem z poziomu 79,24 dol. za baryłkę do 80 dol. obecnie na publikację tygodniowych danych o zapasach paliw w USA. Jak poinformował amerykański Departament Energii, w ostatnim tygodniu zapasy ropy niespodziewanie spadły o 1,7 mln baryłek, podczas gdy analitycy prognozowali ich wzrost o 0,9 mln baryłek.

Deprecjacja dolara przybiera na sile

Deprecjacja dolara przybiera na sile

2007-10-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Podczas czwartkowej sesji wśród inwestorów utrzymywała się wysoka skłonność do ryzyka. Można ją było zaobserwować zwłaszcza na rynku walutowym, gdzie kontynuowana była deprecjacja japońskiego jena, która dzisiaj na większą skalę rozpoczęła się po decyzji Banku Japonii o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian.
Historyczne zamknięcie indeksu WIG20 powyżej 3900 punktów

Historyczne zamknięcie indeksu WIG20 powyżej 3900 punktów

2007-10-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja w końcu przyniosła rekordowe zamknięcie indeksu WIG20 powyżej poziomu 3900 punktów. Udany atak na historyczne poziomy nastąpił w samej końcówce sesji. Inwestorzy mogą być zadowoleni, ponieważ dzisiejsze znaczne wzrosty na GPW widoczne były na całym szerokim rynku.
Złoty mocny mimo wszystko

Złoty mocny mimo wszystko

2007-10-11 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Złoty mocny mimo wszystko – nasza waluta aprecjonowała zarówno do euro i do dolara pomimo dobrych dla USD danych (zmniejszył się deficyt USA w wymianie handlowej z zagranicą – jest to oczywiście wynik osłabienia się „zielonego” i poprawy cenowej konkurencyjności eksportu).
Historyczny rekord indeksu WIG20

Historyczny rekord indeksu WIG20

2007-10-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
O początku dnia wszystko wskazywało na to, że dzisiaj możemy spodziewać się rekordu wszech czasów ustanowionego przez indeks WIG20. Już na samym początku notowań silny atak popytu spowodował, że rano WIG20 otarł się o granicę 3900 punktów.
Rekordy złotego

Rekordy złotego

2007-10-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty, podobnie jak inne waluty regionu, znalazł się w czwartek pod wyraźną presją kupujących. O godzinie 12:53 kurs USD/PLN testował poziom 2,6329 zł, kurs EUR/PLN 3,7412 zł, a CHF/PLN 2,2334 zł, co oznacza to odpowiednio spadek o 2 gr, 1,2 gr i 0,8 gr w stosunku do kursów z wczorajszego zamknięcia.
EUR/USD ponownie ponad 1,42

EUR/USD ponownie ponad 1,42

2007-10-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD wrócił w czwartek rano ponad psychologiczny poziom 1,42 dolara i był najwyższy od ponad tygodnia. O godzinie 10:51 para ta testowała poziom 1,4205 dolara, wobec 1,4140 dolara wczoraj na zamknięciu.
Kontrowersyjne wyniki spółek w USA

Kontrowersyjne wyniki spółek w USA

2007-10-11 Komentarz Expandera
Słuszna okazała się ostrożność przy interpretacji wtorkowego wzrostu na giełdzie. Wczoraj nie miał kontynuacji, co jednak nie oznacza, że szansa na to w dalszej przyszłości została zaprzepaszczona. Po tak mocnym wzroście, jak we wtorek, naturalne jest uspokojenie sytuacji.
Maleją szanse na umocnienie dolara

Maleją szanse na umocnienie dolara

2007-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień na rynku krajowym charakteryzował się małą zmiennością notowań złotego. Para USD/PLN przebywała w przedziale 2,6420 – 2,6560, natomiast EUR/PLN 3,7400 – 3,7550. Na takie spokojne zachowanie rodzimej waluty wpływ ma brak publikacji danych makroekonomicznych z Polski, a także niezdecydowanie na parze EUR/USD.
Czy wracamy do wzrostów?

Czy wracamy do wzrostów?

2007-10-11 Komentarz giełdowy Money Expert
Po wtorkowych imponujących wzrostach indeksów największych spółek wywołanych przede wszystkim działaniami spekulacyjnymi dużych inwestorów zachodnich w środę nastąpiło ochłodzenie i normalizacja sytuacji na warszawskim parkiecie. Cieszy przebudzenie giełdowych graczy i ich większa aktywność. Stanowić to może pewnego rodzaju przełamanie zastoju i niewiary we wzrosty na GPW.
Chwilowa zadyszka na rynkach

Chwilowa zadyszka na rynkach

2007-10-11 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Po osiągnięciu nowych szczytów inwestorzy zwrócili wreszcie uwagę na informacje fundamentalne i zareagowali negatywnie na informacje o możliwych niższych wynikach spółek i zrealizowali zyski. Słabsze wyniki Alcoa, i ostrzeżenia o niższych zyskach z Chevron i Galero Energy sugerują, że sytuacja w tych sektorach jest nieco gorsza niż się oczekuje.
Bank Japonii nie zmienił stóp

Bank Japonii nie zmienił stóp

2007-10-11 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Jen spada na światowych rynkach walutowych, ponieważ inwestorzy sądzą, że stopy procentowe w Japonii nie wzrosną jeszcze przez długi czas. Czy jen ponownie nakręci giełdy akcji?
Dobry klimat do wzrostów

Dobry klimat do wzrostów

2007-10-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartkowa sesja na GPW powinna rozpocząć się od wzrostów indeksu WIG20, które mają dużą szansę utrzymać się do końca dnia. Takie oczekiwania potwierdzają m.in. nieco przypadkowy spadek indeksu dużych spółek w samej końcówce wczorajszych notowań, wczorajsza nieudana korekta na Wall Street świadcząca o dominacji popytu oraz poprawiająca klimat inwestycyjny, a wynikająca z podniesienia ratingu, silna zwyżka na tokijskiej giełdzie.
Eurodolar w drodze na szczyty

Eurodolar w drodze na szczyty

2007-10-11 Raport poranny FMCM
Dolar w dniu wczorajszym w dalszym ciągu tracił na wartości, co oczywiście jest konsekwencją umiarkowanie gołębiego wydźwięku opublikowanego we wtorek protokołu z wrześniowego posiedzenia FED, z którego wynika, że w dalszym ciągu istnieje szansa na kolejną obniżkę stóp w tym roku. Co więcej, w dniu wczorajszym na rynku eurodolara został wygenerowany sygnał, w postaci trwałego pokonania oporu z okolic 1,4158, potwierdzający zakończenie spadkowej korekty.
W pobliżu historycznych szczytów

W pobliżu historycznych szczytów

2007-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji warszawska giełda skorygowała nieco wtorkowe wzrosty. Indeks po otwarciu w okolicy 3880 pkt nie zdołał pokonać tego obszaru i pozostawał w konsolidacji 3850 – 3880 pkt. W końcówce sesji nastąpił spadek na skutek gorszego otwarcia giełdy w USA. Indeks zamknął się ostatecznie na 3832 pkt tracąc 0,63%.
Nieoczekiwanie eurodolar mocno zwyżkował

Nieoczekiwanie eurodolar mocno zwyżkował

2007-10-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nieoczekiwanie eurodolar mocno zwyżkował do 1,4180 – jest to ruch przeciwstawny większości komentarzy ekonomistów, którzy oczekują zmniejszenia deficytu handlowego Stanów Zjednoczonych. Byłaby to oczywista konsekwencja osłabienia dolara.
Frank najsłabszy od 1999 r.

Frank najsłabszy od 1999 r.

2007-10-11 Komentarz walutowy Money Expert
Ponieważ od dobrych kilku lat kurs franka szwajcarskiego jest w Polsce niemal tak ważny jak złotego, powszechną uwagę w środę zwróciło rekordowe osłabienie się CHF względem euro. W stosunku do europejskiej waluty frank spadł do poziomu 1,6705, czyli najniższego od 1999 r.
W Japonii stopy bez zmian

W Japonii stopy bez zmian

2007-10-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Japonii (BoJ) na zakończonym dziś w nocy dwudniowym posiedzeniu, pozostawił główną stopę procentową na poziomie 0,5 proc. Decyzja ta została podjęta stosunkiem głosów 8-1. Przeciw niej był Atsushi Mizuno, który niezmiennie prezentuje „jastrzębie” spojrzenie na politykę monetarną.
Niewielkie rozczarowanie

Niewielkie rozczarowanie

2007-10-11 Komentarz poranny DM IDMSA
O środkowej sesji tygodnia można mówić jako o lekkim rozczarowaniu. Choć początek dnia zgodnie z oczekiwaniami wypadł nieźle, to jednak w dalszej części sesji indeksowi WIG20 nie udało się utrzymać wysokich poziomów z otwarcia.