Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GPW uzależniona od giełd europejskich

GPW uzależniona od giełd europejskich

2007-08-22 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałkowe i wtorkowe zachowanie warszawskiej giełdy nie daje zbyt wielu powodów do optymizmu. Nastroje wśród inwestorów wciąż nie są najlepsze, a najmniejsze zagrożenie przeceną na głównych światowych parkietach natychmiast wyzwala większą podaż akcji. Z tego też powodu dzisiejsze zachowanie GPW będzie przede wszystkim determinowane przez sytuację na giełdach we Frankfurcie, Paryżu i Londynie.
Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych

2007-08-22 Raport poranny FMCM
Przebieg wczorajszego dnia świetnie wpisał się w scenariusz wydarzeń przewidziany na początek tygodnia, a więc uspokojenie nastrojów, które przekłada się na spokojny handel oraz próbę odreagowania wydarzeń z ubiegłego tygodnia. Co prawda w dalszym ciągu nad rynkiem wisi spora niepewność a inwestorzy niechętnie podejmują ryzyko, co jest zapewne związane z oczekiwaniem na decyzję Banku Japonii w sprawie stóp procentowych, która ma zapaść dziś w nocy.

Nerwowy rynek

Nerwowy rynek

2007-08-22 Komentarz poranny DM IDMSA
Nerwowość na rynkach finansowych nie pozwala odetchnąć z ulgą inwestorom na GPW. Wtorkowa sesja, mimo szans na wzrostowe odbicie, pokazała ponownie pro-spadkowy nastrój na rynku. Spadki dotknęły wszystkich indeksów, choć w momentach poprawy sytuacji na innych giełdach jedynie WIG20 podnosił się wyraźniej odzwierciedlając chwilową koncentrację popytu na największych spółkach.
Rynki czekają na ruchy banków centralnych

Rynki czekają na ruchy banków centralnych

2007-08-22 Poranny Szkic Walutowy AFS
Rynki czekają na ruchy banków centralnych w obliczu panującej na rynkach sytuacji: dziś rozpoczyna się posiedzenie Banku Japonii, wielu komentatorów uważa zaś, że FOMC na swoim następnym posiedzeniu w dniu 18 września obniży stopy w USA, niektórzy zaś nastawiają się na zwołanie specjalnego posiedzenia Komitetu.
W USA na licytację trafiło dwa razy więcej domów

W USA na licytację trafiło dwa razy więcej domów

2007-08-21 Wieczorna analiza Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W lipcu kredytodawcy wystawili na sprzedaż 179,6 tys. domów Amerykanów, którzy nie regulowali w terminie rat kredytowych. To 93 proc. więcej niż przed rokiem. Oczywiście te dane zaprezentowane przez Realty Trac zasiały na nowo niepokój w sercach inwestorów, bo też wydaje się on uzasadniony.
Względnie stabilne kursy walutowe

Względnie stabilne kursy walutowe

2007-08-21 Raport popołudniowy FMCM
W dniu dzisiejszym w zasadzie nie wydarzyło się nic co zmieniłoby obraz rynku, gdyż nawet zaskakująco słaby wynik indeksu ZEW nie był w stanie wywołać większej reakcji inwestorów. W konsekwencji obserwowaliśmy względnie stabilne kursy walutowe, choć trzeba przyznać, że ich zmienność była wyższa niż w dniu wczorajszym.
Podwyżka stóp procentowych w Chinach

Podwyżka stóp procentowych w Chinach

2007-08-21 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Rynków finansowych nie opuszcza niepokój. Co prawda przez pewien czas niektóre z europejskich indeksów giełdowych notowały wzrosty ze względu na pogłoskę jakoby FED miałby dzisiaj dokonać obniżki stóp, jednakże szybko informację tę zdementowano, a parkiety starego kontynentu powróciły do poziomu z wczorajszej sesji.
Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół

Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół

2007-08-21 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Turecka lira ciągnie waluty rynków wschodzących w dół, kurs USDTRY stracił ponad figurę co zaszkodziło również złotemu i forintowi. Naszej krajowej walucie na pewno nie pomaga już praktycznie przesądzona decyzja o wyborach parlamentarnych (dzisiejsze wystąpienie Ludwika Dorna pozwala przypuszczać, że wybory odbędą się najwcześniej pod koniec października). Na przeciwnej szali leży bardzo prawdopodobna podwyżka stóp procentowych w Polsce.
Złoty traci, ale mniej niż rano

Złoty traci, ale mniej niż rano

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Złoty, który rozpoczął wtorkowe notowania od zdecydowanego osłabienia do dolara i euro, po południu odrobił część strat. O godzinie 14:52 kurs USD/PLN testował poziom 2,8511 zł, natomiast kurs EUR/PLN 3,8490 zł. Oznacza to odpowiednio wzrost o 0,3 i 1 grosz wobec poziomów z poniedziałku.
Czy warto przewalutować kredyt z PLN na CHF?

Czy warto przewalutować kredyt z PLN na CHF?

2007-08-21 Analiza Money Expert
W dobie masowego finansowania nieruchomości za pomocą kredytów hipotecznych zarówno złotowych, jak i w walutach obcych warto poruszyć zagadnienie dotyczące zmiany waluty kredytu - przewalutowania. Nadal największym zainteresowaniem cieszą się kredyty we franku szwajcarskim, ta waluta posłuży więc jako przykład.
Nadzieja na obniżkę stóp procentowych w Stanach

Nadzieja na obniżkę stóp procentowych w Stanach

2007-08-21 Komentarz X-Trade Brokers
Obniżka stopy dyskontowej w Stanach Zjednoczonych z 6,25% do 5,75% nie pozostała bez wpływu na rynku metali. Ceny miedzi na giełdzie w Londynie wzrosły w poniedziałek powyżej 7100 USD za tonę wobec 6900 USD w piątek. Wtorek przyniósł nam stabilizację cen w okolicach 7100 – 7200 USD za tonę.
Podaż dominuje na GPW

Podaż dominuje na GPW

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dająca nadzieje na przedłużenie odbicia na światowych rynkach akcji, bo pozbawiona silnego spadku, wczorajsza sesja na Wall Street, nie zdołała dziś pomóc polskim inwestorom. Szanse na to przekreśliły spadające, po wzrostowym otwarciu, główne europejskie giełdy. To natychmiast wywołało nerwowość na warszawskim parkiecie, ściągając indeksy na mocne minusy. Krótko po godzinie 10-tej indeks dużych spółek testował poziom 3324,87 pkt., tracąc już 1,9 proc.
Indeks ZEW najniżej od grudnia 2006

Indeks ZEW najniżej od grudnia 2006

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks koniunktury instytutu ZEW, badającego zaufanie niemieckich analityków i menedżerów spadł w sierpniu do –6,9 pkt. z 10,4 pkt. w lipcu. Jest to najniższa wartość tego indeksu od grudnia 2006 roku, kiedy miał wartość –19 pkt. Opublikowane dane są znacznie gorsze od średniej rynkowych prognoz, zakładającej w sierpniu spadek do –1 pkt.
EUR/USD wciąż w stabilizacji

EUR/USD wciąż w stabilizacji

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs EUR/USD od dwóch dni pozostaje w stabilizacji poniżej poziomu 1,35 dolara. Na wykresie godzinowym można ją opisać zarówno jako trend boczny w przedziale 1,3463-1,3498 dolara, jak również spadkowy kanał 1,3455-1,3485 dolara. To sprawia, że sygnałem technicznych do większych zmian w krótkim terminie będzie przełamanie strefy wsparcia 1,3455-1,3463 dolara, bądź wybicie ponad strefę oporu 1,3485-1,3498 dolara. W pierwszym przypadku będzie to zapowiadać spadek przynajmniej do 1,34 dolara. W drugim zwyżkę do 1,3550 dolara, gdzie opór tworzy 38,2 proc zniesienie Fibonacciego.
Poniedziałek przyniósł uspokojenie na rynkach światowych

Poniedziałek przyniósł uspokojenie na rynkach światowych

2007-08-21 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajszy dzień był jednym ze spokojniejszych w ostatnim czasie. Większość par walutowych pozostawała w wąskim zakresie wahań, bez wyraźnego kierunku co do dalszego ruchu. Piątkowe, lepsze nastroje na rynkach giełdowych dominowały również w poniedziałek, co miało decydujący wpływ na kontynuacje osłabiania się jena.
Zły dzień dla złotego

Zły dzień dla złotego

2007-08-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek krajowy: Poniedziałkowa sesja w Polsce przyniosła lekkie wzrosty indeksów giełdowych. WIG zyskał 0,45% natomiast WIG 20 0,27%. Świadczy to o tym, że w szeregach inwestujących na polskim parkiecie nie zagościł jeszcze optymizm i, tak jak oczekiwaliśmy, po chwilowym uspokojeniu spadki mogą powrócić.
Złoty nieznacznie słabnie

Złoty nieznacznie słabnie

2007-08-21 Poranny Szkic Walutowy AFS
Dziś rano – mimo spokojnej sytuacji na kluczowej dla naszego rynku parze EURUSD – 1,3475 – złoty nieznacznie słabnie, głównie wskutek nieśmiałego odrabiania strat z ostatnich dwóch dni przez jena – obecnie EURJPY 154,40, USDJPY 114,54. Wskaźniki techniczne sugerują, że jen nie ma już zbyt wiele miejsca na umocnienie wobec euro, przyglądajmy się jednak uważnie wycenie ryzyka przez inwestorów na światowych rynkach.
Najważniejsza ustawa w państwie

Najważniejsza ustawa w państwie

2007-08-21 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Dziś największe dzienniki opisują losy ustawy o nadzorze finansowym, którą rząd w ekspresowym tempie zamierza dziś przyjąć i skierować do prac w Sejmie. Mimo braku konsultacji ustawy. Wygląda na to, że nowelizacja ustawy o nadzorze finansowym (w zaledwie rok po uchwaleniu ustawy) stała się najważniejszym aktem, przygotowywanym przez PiS, któremu nie spieszy się ani z ustawą budżetową, ani nawet z projektem ustawy o reformie finansów publicznych, choć ten wydawał się sztandarowy dziełem.
Nastroje na GPW powinny się poprawiać

Nastroje na GPW powinny się poprawiać

2007-08-21 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Negatywne emocje, które szczególnie w poprzednim tygodniu udzieliły się inwestorom na świecie, obecnie powoli zmieniają się w wiarę w trwalsze odbicie. Punktem zwrotnym była piątkowa decyzja Fed o obniżeniu stopy dyskontowej. Jednak dopiero wczorajsza, pozbawiona silnych spadków sesja na Wall Street, może utwierdzać rynki w przekonaniu, że odreagowanie przeceny będzie nieco dłuższe.
Odreagowanie spadków z zeszłego tygodnia

Odreagowanie spadków z zeszłego tygodnia

2007-08-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszego dnia WIG20 zyskał 0,27%. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3423 pkt, tj. 40 pkt wyżej w stosunku do zamknięcia sesji piątkowej. Następnie nastąpiła nieudana próba pokonania oporu znajdującego się w okolicach 3450 pkt. Od tego momentu indeks osuwał się stopniowo do końca sesji. Minimum zostało osiągnięte na 3380 pkt natomiast ostateczne zamknięcie na poziomie 3392 pkt.