Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Aktywa TFI spadły w sierpniu o 3,5 mld PLN
2007-09-10 Komentarz popołudniowy Open FinanceWYDARZENIE DNIA: Nie o 2 mld PLN jak szacowała kilka dni temu Rzeczpospolita, lecz o 3,5 mld PLN spadła wartość aktywów zarządzanych przez TFI. Najwięcej - 6,1 proc. - spadły aktywa funduszy akcji polskich. Dane podała dziś firma AnalizyOnLine. Spadek aktywów zarządzanych przez TFI to przede wszystkim efekt przebiegu notowań na GPW.
Recesja coraz bardziej prawdopodobna
2007-09-10 Komentarz walutowy Money ExpertPo czwartkowym opublikowaniu danych dotyczących spadku zatrudnienia w USA nastąpił spadek wartości dolara względem euro. W poniedziałek ten trend się jeszcze pogłębił. O 9:30 za euro płacono 1,3785 USD, zaś o 15:55 już 1,3801 USD. Na wzrost euro wpływ miały dane nadchodzące z Francji.
Rynek czeka na impuls
2007-09-10 Komentarz popołudniowy TMS BrokersDzisiejsza sesja nie obfitowała w informacje, które mogłyby jednoznacznie wskazać w jakim kierunku zmierzać będą w najbliższym czasie rynkowe trendy. Za istotną można uznać zapowiedź szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Rodrigo de Rato, że instytucja ta obniży swe prognozy wzrostu PKB dla gospodarki światowej ze względu na skutki jakie niesie za sobą kryzys zapoczątkowany w sektorze kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych.
Wzrost ryzyka politycznego
2007-09-10 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSDzień praktycznie bez ważnych danych, ale rynek lokalny niespodziewanie ruszył się bardzo mocno w dół. Eurozłoty przebił się do 3,79, a USDPLN był blisko 2,74. Krótki, intensywny ruch trwał około 30 minut, praktycznie bez związku z wydarzeniami „wokół” rynku.
Cynk najtańszy od półtora roku
2007-09-10 Komentarz X-Trade BrokersCeny cynku spadły do najniższego poziomu od 17 miesięcy po tym jak opublikowano informacje o powiększających się zapasach tego surowca. Za tonę cynku płaci się obecnie $2,703, przy czym pod koniec lipca cena tony oscylowała wokół $3,800 za tonę. Ostatnim razem płacono tyle za tonę w czerwcu 2006 roku.
Wall Street zdecyduje o losach jena w krótkim terminie
2007-09-10 X-Trade Brokers - Puls RynkuW nocy kurs USD/JPY spadł do poziomu 112,58 jenów i był najniższy od 17 sierpnia br. Kolejne godziny upływają pod znakiem wzrostów. Impulsem do tego stała się dzisiejsza rewizja w dół danych o japońskim PKB w II kwartale br. Gospodarka Kraju Kwitnącej Wiśni skurczyła się w II kwartale br. o 0,3 proc. w relacji kwartalnej i 1,2 proc. w relacji rocznej, wobec w obu przypadkach wstępnie szacowanego wzrostu odpowiednio na poziomie 0,1 proc. i 0,5 proc.
Złoto - zwyżka nabiera tempa
2007-09-10 Komentarz X-Trade BrokersOd połowy sierpnia, kiedy to rynek odbił się od wsparcia przy cenie 640 $ za uncję obserwujemy stabilną zwyżkę na rynku tego szlachetnego metalu. Aprecjacja nabrała dodatkowego tempa w ubiegłym tygodniu, kiedy to na rynkach światowych doszło do kolejnej fali wyprzedaży amerykańskiego dolara. Ceny złota jako alternatywnej inwestycji poruszają się w przeciwnym kierunku do kursu amerykańskiej waluty.
Rosną oczekiwania na obniżkę stóp w USA
2007-09-10 Komentarz poranny TMS BrokersPiątkowa sesja na rynku krajowym została zdominowana wydarzeniami z rynku amerykańskiego. Publikacja danych o liczbie nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w VIII okazała się niespodziewanie słaba. Przyczyniło się to do szybkiego wybicia kursu EUR/USD z dwutygodniowej konsolidacji i wzrostu do poziomu 1,38.
Piątkowe dane zmieniły wiele
2007-09-10 Codzienny Puls Rynku IDM SAOpublikowane w piątek fatalne dane z USA przyczyniły się do zwiększenia zmienności i osłabienia dolara. Liczba nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym spadła o 4 tysiące w sierpniu wobec oczekiwanego wzrostu o 100 tysięcy.
Możliwe rekordy na eurodolarze
2007-09-10 X-Trade Brokers - Puls RynkuW poniedziałek rano kurs EUR/USD próbuje wybić się górą z 18-godzinnej stabilizacji, która w piątek zakończyła silny wzrost tej pary, sprowokowany opublikowanymi wówczas, fatalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. O godzinie 9:21 za euro trzeba było zapłacić 1,3782 dolara.
Nastroje na świecie i polityka nie zachęca do kupna
2007-09-10 X-Trade Brokers - Puls RynkuWarszawska giełda może rozpocząć tydzień od spadków. Pomimo, że w piątek indeks WIG20 stracił 0,9 proc., WIG spadł o 1,21 proc., mWIG40 o 1,72 proc., sWIG80 o 1,38 proc., a TechWIG o 2,23 proc., to rodzima giełda nie do końca jeszcze zdyskontowała piątkowe spadki na świecie i dzisiejszą przecenę w Azji, wywołaną fatalnymi danymi z amerykańskiego rynku pracy.
Tydzień: Inflacja i nieruchomości w Polsce
2007-09-10 Komentarz poranny Open FinanceWYDARZENIE DNIA: W nadchodzącym tygodniu inwestorzy oczekujący na ciekawe dane makroekonomiczne muszą poczekać do jego drugiej części. W czwartek CASE przedstawi swój bilans ryzyk dla rynku nieruchomości w Polsce. Pierwsza informacja, która może wpłynąć na rynki finansowe zostanie opublikowana we wtorek - to bilans handlowy USA, który poprawia się od kilku miesięcy.
Prawdopodobne dalsze spadki
2007-09-10 Komentarz poranny TMS BrokersPodczas piątkowej sesji indeks WIG20 stracił 0,92%. Po otwarciu na poziomie 3550 pkt miała miejsce nieudana próba pokonania poziomu 3600 pkt. Ostatecznie indeks zamknął się na 3505 pkt. Najwięcej straciły akcje GTC 4,05%, Agory 3,98% oraz Prokomu, Mol i KGHMu, ponad 2%.
Ubogi kalendarz wydarzeń zaszkodzi dolarowi
2007-09-10 Raport poranny FMCMWydarzeniem minionego tygodnia był niewątpliwie opublikowany w piątek raport z amerykańskiego rynku pracy, który pokazał, że kulejący rynek nieruchomości oraz kłopoty na rynku kredytów hipotecznych zaczynają odbijać się na realnej sferze gospodarki.
Doniesienia z amerykańskiego rynku pracy
2007-09-10 Komentarz poranny ExpanderaPodstawowe pytanie u progu nowego tygodnia giełdowego jest związane z tym, czy złe nastroje z piątku będą oddziaływać na rynki przez kolejne dni. Tak, jak można było przypuszczać ostatnią sesję poprzedniego tygodnia zdominowały doniesienia z amerykańskiego rynku pracy i tak, jak można było się obawiać po wcześniejszych raportach o planowanych zwolnieniach, czy liczbie miejsc pracy w sektorze prywatnym, nie były one korzystne.
Rynek pracy w USA pogrążył dolara
2007-09-08 Analiza weekendowa FMCMUbiegły tydzień na rynku upłynął inwestorom na oczekiwaniu na informacje z amerykańskiego rynku pracy, na temat liczby miejsc pracy w sektorze pozarolniczym utworzonych w sierpniu, co skutkowało niską zmiennością kursów w pierwszej części tygodnia.
Dolar pod presją spadkową
2007-09-07 Komentarz popołudniowy TMS BrokersW minionym tygodniu rynek finansowy w Polsce, w odróżnieniu od areny politycznej, zachowywał się dość stabilnie. Złoty po chwilowym osłabieniu w połowie tygodnia, na jego koniec umocnił się. Polska waluta i rynek kapitałowy wydają się być odporne na zawirowania polityczne, poddając się wpływowi wydarzeń zagranicznych.
Kolejne inwestycje w fundusze PKO TFI
2007-09-07 Informacja PKO TFI SAPomimo wakacji i giełdowych wahań nie maleje zainteresowanie inwestorów funduszami PKO/CREDIT SUISSE. W sierpniu klienci wpłacili do nich ponad 970 milionów złotych. Od wielu miesięcy aktywa funduszy PKO/CREDIT SUISSE rosną w tempie znacznie szybszym niż rynek, a PKO TFI zwiększa swój udział w rynku.
Czy to początek recesji?
2007-09-07 Komentarz popołudniowy TMS BrokersOczy inwestorów podczas dzisiejszej sesji skierowane były na doniesienia z amerykańskiego rynku pracy. O 14.30 ze Stanów Zjednoczonych podano do publicznej wiadomości dane dotyczące m. in. zatrudnienia w sektorach pozarolniczym w sierpniu. Oczekiwano wzrostu o 110 tys miejsc. Rzeczywista wielkość okazała się jednak o wiele mniejsza.
Rynkowy koncert życzeń
2007-09-07 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSRynkowy koncert życzeń – to określenie najlepiej pasuje do obecnej sytuacji. Po nieoczekiwanym spadku liczby miejsc pracy w USA (ubyło ich 4 tysiące, rynek oczekiwał wzrostu o około 100 tysięcy) inwestorzy zgodnym chórem, płaczliwie domagają się od FOMC obcięcia głównej stopy procentowej o co najmniej 25 punktów bazowych.