Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

WIG20 blisko dziennych minimów

WIG20 blisko dziennych minimów

2007-10-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sesja na warszawskiej giełdzie upływa pod dyktando sprzedających. Wczorajsze nienajlepiej przyjęte wyniki księgarni internetowej Amazon.com, co w handlu posesyjnym w USA przełożyło się na prawie 11 proc. spadek akcji oraz doniesienia o połowę większym niż dotychczas planowano odpisie Merrill Lynch.
Ropa czeka na zapasy i nie tylko

Ropa czeka na zapasy i nie tylko

2007-10-24 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
W środę ceny ropy Brent wahają się w wąskim przedziale 82,35-82,96 dol. za baryłkę. Tej stabilizacji nie zdołały przerwać poranne doniesienia Reutersa, który powołując się ma źródła wojskowe w Ankarze poinformował, że Turcja od niedzieli do wtorku atakowała irackich Kurdów na terytorium Iraku.

Amerykańska huśtawka nastrojów

Amerykańska huśtawka nastrojów

2007-10-24 Komentarz Xelion
Wtorkowa sesja w Europie rozpoczęła się zgodnie z oczekiwaniami. Indeksy rosły, a kurs EUR/USD odrabiał poniedziałkowe straty. W pierwszej połowie dnia oba te trendy były niezbyt silne. Jednak po południu wszystko się zmieniło.
Popyt na blue chips

Popyt na blue chips

2007-10-24 Komentarz Expandera
Poprawa nastrojów na zagranicznych parkietach zaowocowała mocnym ruchem w górę naszej giełdy. Uwaga inwestorów skupiała się głównie na segmencie największych firm, w efekcie czego WIG20 odrobił prawie w całości ostatnie straty.
Możliwe osłabienie złotego

Możliwe osłabienie złotego

2007-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła kontynuację zapowiadanego przez nas procesu realizacji zysków po wygranej Platformy Obywatelskiej. Bardziej widoczne było to na parze EUR/PLN, gdzie kurs wzrósł maksymalnie do poziomu 3,6691. Stabilniejszy pozostaje natomiast kurs USD/PLN, który nadal przebywa w okolicy piątkowych zamknięć.
WIG20 ponownie pod szczytami

WIG20 ponownie pod szczytami

2007-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji WIG20 po raz kolejny zbliżył się do historycznych maksimów. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3828, sprzedający do końca dnia nie doszli do głosu. Sesja zakończyła się na 3897 pkt, indeks zyskiwał 2,61% w stosunku do zamknięcia sesji poniedziałkowej.
Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

2007-10-24 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: A ściślej, pierwsza ich część. Chodzi o liczbę sprzedanych domów na rynku wtórnym w ujęciu za ostatnie 12 miesięcy. Prognoza mówi o 5,3 mln sprzedanych domów. Przed miesiącem było to 5,5 mln, przed dwoma 5,75 mln przed rokiem dobrze ponad 6 mln, a w szczytowym okresie (2005 rok) liczba sprzedawanych rocznie domów przekraczała 7 mln sztuk.
Realizacja zysków

Realizacja zysków

2007-10-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po wtorkowym silnym wzroście, który podniósł wartość indeksu WIG20 o 2,6 proc. do 3897,75 pkt., środa powinna przynieść realizację zysków. Proces ten wymuszą słabo przyjęte przez inwestorów wyniki księgarni internetowej Amazon.com, co w handlu posesyjnym w USA przełożyło się na prawie 11 proc. spadek cen jej akcji.
Jakie będą dalsze losy dolara?

Jakie będą dalsze losy dolara?

2007-10-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dolar kontynuował osłabianie się we wtorek, w dzień po dość nagłej fali wzrostu awersji do ryzyka. Waluta amerykańska znajduje się w silnym trendzie spadkowym i wszystkie umocnienia USD były krótkotrwałe i miały jak na razie charakter korekty.
Tajemniczy popyt

Tajemniczy popyt

2007-10-24 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a liderami ponownie były spółki z indeksu WIG20. Bardzo wysokie obroty w tym segmencie, dochodzące do 1,5 mld złotych, potwierdzają agresywność popytu prawdopodobnie pochodzącego ze strony zagranicy.
EURUSD - sukcesywny ruch w górę?

EURUSD - sukcesywny ruch w górę?

2007-10-24 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pytanie „co dalej?” pojawia się na naszych ustach w ostatnim czasie codziennie i codziennie odpowiedzi wysłuchuje się z dużą dozą niepewności. Po „co dalej?” chce się również zapytać „jak długo to potrwa?” – jak długo dolar będzie słabł wobec euro i wreszcie po trzecie – „gdzie to się skończy?”.
Sprzedaż rośnie, bezrobocie spada

Sprzedaż rośnie, bezrobocie spada

2007-10-23 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wszystko według planu. Stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 11,6 proc., a sprzedaż detaliczna nadal rośnie w dwucyfrowym tempie, choć nieco niższym niż oczekiwali tego ekonomiści. Sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 14,2 proc., wobec 17,4 proc. w sierpniu i 15,8 proc. oczekiwanych przez ekonomistów.
Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje

Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje

2007-10-23 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dobry sentyment do złotego wciąż się utrzymuje: naszej walucie pomagają nie tylko publikacje danych makroekonomicznych (zawiodła co prawda sprzedaż detaliczna, rosnąc o 14,2% r/r wobec prognozowanych 16,5%, jednak odczyt stopy bezrobocia na poziomie 11,6% wobec prognozowanych 11,7% to rzecz pozytywna).
Pokaźne wzrosty na GPW

Pokaźne wzrosty na GPW

2007-10-23 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie, po spadkach w dniu wczorajszym, rozpoczęła się bardzo dobrze. Indeksy zaczęły dzień na sporych plusach. Widać, że inwestorzy z jednodniowym opóźnieniem docenili wyniki niedzielnych wyborów. Od samego początku sesji na parkiecie dominowali kupujący, którzy w ciągu dnia stali się bardziej aktywni, co doprowadziło do dużych zwyżek głównych indeksów.
Jen a Wall Street

Jen a Wall Street

2007-10-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Jen traci we wtorek do głównych walut na fali poprawy klimatu inwestycyjnego na światowych giełdach, co automatycznie przekłada się na wzrost apetytu na ryzyko i lepsze perspektywy dla operacji carry trade.
Wrześniowa decyzja FED-u zaskoczyła rynek

Wrześniowa decyzja FED-u zaskoczyła rynek

2007-10-23 Komentarz miesięczny TMS Brokers
Pierwszy miesiąc po wakacjach przyniósł bardzo dynamiczne wzrosty kursu EUR/USD. Wartość euro wzrosła z poziomu 1,3634 USD do 1,4277 USD. Był to największy jednomiesięczny wzrost kursu od listopada 2004 roku. W ciągu całego września na rynku praktycznie nie wystąpiła żadna większa korekta.
Eurodolar koryguje wyprzedaż

Eurodolar koryguje wyprzedaż

2007-10-23 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek na rynku eurodolara upływa pod znakiem odreagowania poniedziałkowej silnej przeceny, która sprowadziła tę parę z ustanowionego w nocy nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4347 dolara do dziennego minimum na 1,4125 dolara.
Dolar znów pod presją spadkową

Dolar znów pod presją spadkową

2007-10-23 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przyniosła wzrosty kursu EUR/USD. Pokonany został opór na poziomie 1,4230 co jest sygnałem, że droga na nowe szczyt jest ponownie otwarta. Wczorajsza paniczna wręcz wyprzedaż euro, która nie była spowodowana żadnymi danymi makro, ani nawet sytuacja techniczną przestraszyła wielu inwestorów.
EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty

EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty

2007-10-23 Poranny Szkic Walutowy AFS
EURUSD ponownie zaczyna korygować wzrosty, jeśli ta para spadnie do 1,4150 to wówczas zobaczymy formację podwójnego szczytu która stanowiłaby zapowiedź spadku kursu do 1,3850. Póki co nie można jeszcze stwierdzić, że korekta rzeczywiście dotrze na te poziomy.
Dodatkowe środki finansowe z banku

Dodatkowe środki finansowe z banku

2007-10-23 Analiza Money Expert
Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu hipotecznego, zwykle na początku określamy kwotę, o jaką będziemy się starać. Nie zawsze jednak możliwe jest jej precyzyjne wyliczenie. Takie przypadki mają miejsce przy kredytach przeznaczonych na budowę domu lub remont, czyli na wydatki rozłożone w czasie.