Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Tydzień rozpoczął się dobrze dla USD

Tydzień rozpoczął się dobrze dla USD

2007-08-14 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj zarówno euro jak i funt brytyjski ustanowiły nowe miesięczne minimum w stosunku do dolara amerykańskiego. Ten tydzień rozpoczął się dobrze dla waluty amerykańskiej, a wyższe od oczekiwań dane na temat sprzedaży detalicznej rozpoczęły serię istotnych danych makroekonomicznych publikowanych w tym tygodniu.
Dziś inflacja i podaż pieniądza

Dziś inflacja i podaż pieniądza

2007-08-14 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Jeśli członkowie Rady Polityki Pieniężnej, która zbiera się za dwa tygodnie, czekają na argumenty do prowadzenia polityki monetarnej, to dziś dostaną jedne z najbardziej kluczowych. Oczywiście byłoby źle, gdyby RPP w swoich działaniach kierowała się danymi za minione już okresy (nie mniej taki tryb działania zdaje się preferować prezes NBP Sławomir Skrzypek, według którego bilans ryzyk dla inflacji jest zrównoważony - dziś tak, ale za pół roku?), ale dzięki obecnym danym wiadomo, czy pół roku temu RPP się myliła.

Kac po wczorajszej zwyżkce na GPW

Kac po wczorajszej zwyżkce na GPW

2007-08-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Piątkowy zwrot na Wall Street i obrona dołków z początku miesiąca, w połączeniu ze zdecydowanymi wzrostami na głównych europejskich parkietach, przełożył się wczoraj na silną zwyżkę na GPW. Na wartości zyskały wszystkie indeksy. Najmocniej, bo o 2,81 proc., wzrósł grupujący największe spółki indeks WIG20.
Niższa cena akcji zwabiła inwestorów

Niższa cena akcji zwabiła inwestorów

2007-08-14 Komentarz Expandera
Akcje: Wciąż spora zmienność. Po silnej przecenie w ostatni piątek inwestorzy na naszym kontynencie wykorzystali niższe ceny akcji do uzupełnienia swoich portfeli, mając w pamięci dobrą w wymowie ostatnią sesję za oceanem. W rezultacie indeksy mocno pięły się do góry: DAX zyskał 1,5%, o 2% wzrósł paryski CAC40, a najwięcej bo prawie 3% wyskoczył FTSE100.
Brak sygnału do umocnienia się japońskiej waluty

Brak sygnału do umocnienia się japońskiej waluty

2007-08-13 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiejszy dzień miał już względnie spokojny przebieg, gdyż interwencje banków centralnych oraz brak negatywnych informacji związanych z sytuacją na rynku kredytów hipotecznych w USA były w stanie w niewielkim stopniu ostudzić emocje inwestorów. Spokojnemu przebiegowi sesji sprzyjały też dane makro z japońskiej gospodarki, gdyż opublikowana dziś dynamika PKB okazała się niższa od oczekiwań rynku i tym samym oddalił się w czasie ewentualny wzrost kosztu pieniądza w Kraju Kwitnącej Wiśni.
Dynamiczny rozwój Grupy Noble Banku

Dynamiczny rozwój Grupy Noble Banku

2007-08-13 Informacja Noble Bank
I półrocze 2007 r. Grupa Noble Banku zakończyła zyskiem netto w kwocie 56,1 mln PLN, co jest wynikiem lepszym niż zysk netto w całym 2006 roku. Skonsolidowany zysk netto Grupy Noble Bank (Noble Bank SA, Noble Funds TFI SA, Open Finance SA) po dwóch kwartałach br. wyniósł 56,1 mln PLN i był wyższy od wypracowanego w analogicznym okresie 2006 r. o 243 proc. Wyniki potwierdzają dynamiczny rozwój zarówno banku, jak i podmiotów zależnych.
Wyższy deficyt zagraża złotemu

Wyższy deficyt zagraża złotemu

2007-08-13 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Na rachunku obrotów bieżących zanotowano w czerwcu deficyt na poziomie 1,182 mld euro deficytu wobec oczekiwań ekonomistów na poziomie 859 mln euro (ankieta ISB). Na taki wynik złożyły się przede wszystkim rekordowo wysokie dywidendy wypłacone zagranicznym udziałowcom (1,3 mld euro) oraz deficyt towarowy (557 mln euro).
Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2007-08-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Poniedziałek stał pod znakiem wyraźnego osłabienie złotego do dolara, przy śladowym osłabieniu wobec euro i szwajcarskiego franka. O godzinie 16:42 kurs USD/PLN testował poziom 2,7692 zł, EUR/PLN 3,7740 zł, a CHF/PLN 2,2970 zł. Oznaczało to odpowiednio wzrost o 1,5 gr, 0,1 gr i brak zmian wobec poziomów z piątku.
Złoty tracił bardzo nieznacznie

Złoty tracił bardzo nieznacznie

2007-08-13 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Po pełnym niepewności ubiegłym tygodniu uczestnicy rynków wciąż wykazują się dużą awersją do ryzyka – złoty co prawda tracił bardzo nieznacznie, większość walut rynków wschodzących jednak deprecjonowała znacznie mocniej.
Sprzedaż detaliczna w USA bez istotnego wpływu

Sprzedaż detaliczna w USA bez istotnego wpływu

2007-08-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W lipcu sprzedaż detaliczna w USA wzrosła o 0,3 proc. w relacji miesięcznej, natomiast sprzedaż z wykluczeniem samochodów była wyższa o 0,4 proc. Rynek szacował natomiast, że sprzedaż wzrośnie o odpowiednio 0,2 proc. i 0,3 proc. Czerwcowe dane o sprzedaży zostały zrewidowane do –0,7 proc. z wcześniej szacowanych –0,9 proc., natomiast w przypadku sprzedaży bez samochodów do –0,2 proc. z –0,4 proc.
Złoty lekko słabszy w ślad za EURUSD

Złoty lekko słabszy w ślad za EURUSD

2007-08-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszy dzień nie przyniósł większych niespodzianek. Tak jak oczekiwaliśmy eurodolar zniżkował z poziomu lekko powyżej figury (1,3710 USD) do wsparcia na 1,3660. Przebicie tej ceny zakończyło się pogłębieniem zniżki do 1,3642. Bodźcem do osłabienia euro stało się zachowanie ECB, który 3 dzień z rzędu „pompował” na rynek pieniądze, by poprawić płynność systemu i, pośrednio, zachęcić giełdy do wzrostów.
Poziom 7 dol. może powstrzymać wzrost cen pszenicy

Poziom 7 dol. może powstrzymać wzrost cen pszenicy

2007-08-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po tym, jak w ostatni czwartek ceny pszenicy w USA ustanowiły nowy rekord na poziomie 6,96 dol. za buszel (1 buszel = 35,238 litra), kolejne dni przynoszą niewielką korektę. Korektę, która w perspektywie kolejnych dni, czy tygodni może przerodzić się w nieco większy ruch do dołu. Takie wnioski płyną z analizy technicznej.
Awersja do ryzyka nie maleje

Awersja do ryzyka nie maleje

2007-08-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Pomimo obserwowanej dziś, a wywołanej piątkowym zwrotem na Wall Street, poprawy nastrojów na azjatyckich i europejskich giełdach, awersja do ryzyka nie spadła. Doskonale obrazuje to dzisiejsze zachowanie japońskiego jena, który umacnia się do głównych walut, na fali zamykania pozycji carry trade, polegających na pożyczaniu środków w walutach nisko oprocentowanych i inwestowaniu w instrumenty, które mogą dać większą stopę zwrotu.
Jak używać karty z głową?

Jak używać karty z głową?

2007-08-13 Komentarz Open Finance
Karta kredytowa może być dla jej posiadacza źródłem oszczędności, ale także kłopotów. Wiele zależy jednak od niego samego i jego podejścia do plastikowych pieniędzy. Dzisiejsza „Gazeta Prawna” zwraca uwagę na problem związany z pobieraniem przez banki opłaty za nieterminową spłatę zadłużenia, która zdaniem prawników jest niezgodna z prawem.
Spokojny poniedziałek złotego?

Spokojny poniedziałek złotego?

2007-08-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Dzisiejsze poranne umocnienie dolara na świecie, odbiło się również na notowaniach złotego, który lekko traci do amerykańskiej waluty, pozostając stabilny do euro i szwajcarskiego franka. O godzinie 9:52 kurs USD/PLN testował poziom 2,7586 zł, EUR/PLN 3,7715 zł, a CHF/PLN 2,2989 zł.
Złoty dzisiaj lekko stabilniejszy

Złoty dzisiaj lekko stabilniejszy

2007-08-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Dzisiejszy dzień na rynku krajowym powinien przynieść kontynuację stabilizacji złotego, jaką mogliśmy obserwować w piątek. Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia charakteryzowała się zaskakująco małymi zmianami kursu PLN w sytuacji, gdy rynek międzynarodowy szczególnie zachowanie JPY chwilami dawały powody do obaw.
Dane makro znajdą się w centrum zainteresowania

Dane makro znajdą się w centrum zainteresowania

2007-08-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
W piątek rano sytuacja na rynkach wyglądała dramatycznie. Mieliśmy do czynienia prawie z paniką, jednak kolejne zastrzyki płynności (w piątek FED dostarczył 3-krotnie płynność poprzez operacje repo) uspokoiły inwestorów obawiających się kolejnej fali wyprzedaży akcji. Decydującym czynnikiem mogły być także operacje ECB, który dostarczył w sumie ponad 187 mld eur.
Wall Street tonuje nastroje

Wall Street tonuje nastroje

2007-08-13 Komentarz Expandera
Po piątkowej fali wyprzedaży, jaka przetoczyła się przez światowe rynki akcji poniedziałkowe notowania w Azji przyniosły niewielkie wzrosty tamtejszych indeksów. Bez wątpienia jest to efektem ostatniej w zeszłym tygodniu sesji za oceanem - podczas gdy w pozostałych częściach globu indeksy traciły grubo ponad 3%, DJIA „ do kreski” zabrakło tylko 0,2%, a bardziej reprezentatywny S&P500 zdołał minimalnie zyskać na wartości.
Tydzień: Wyniki spółek, inflacja i PKB

Tydzień: Wyniki spółek, inflacja i PKB

2007-08-13 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W tym tygodniu poznamy ostatnie wyniki spółek giełdowych za II kwartał. Z całego świata napływać też będą informacje o inflacji za lipiec, poznamy też wzrost PKB w strefie euro za II kwartał.
Sesja na Wall Street ukształtuje sytuację na GPW

Sesja na Wall Street ukształtuje sytuację na GPW

2007-08-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obecny, krótszy z uwagi na środowe święto w Polsce tydzień giełdowy, w dużej mierze może być ukształtowany przez piątkową sesję na Wall Street. Amerykańskie indeksy, rozpoczynając dzień od silnych spadków, zakończyły go w okolicach neutralnych poziomów, broniąc wsparć z początku miesiąca (DJIA 13181,91 pkt.; S&P500 1433,06 pkt.) i kreśląc popytowe kształty na wykresach.