Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

W sumie neutralna, wyczekująca sesja

W sumie neutralna, wyczekująca sesja

2007-08-09 Komentarz X-Trade Brokers
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie pozostanie zapewne w analizach inwestorów zaliczona do neutralnych. Indeks WIG20 otworzył się na niewielkich plusach, by w ciągu dnia zejść poniżej dzisiejszego otwarcia na 3630 pkt. Wartość indeksu „pod kreską” utrzymała się już do końca sesji i ostatecznie indeks WIG20 z prawie 1 mld obrotem zamknął swoje notowania z 0,05 proc. stratą mWIG -0,54 proc., a jedynie sWIG wyszedł obronną ręką ze wzrostem o 0,5 proc.
Eurodolar szuka kierunku

Eurodolar szuka kierunku

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Obecny tydzień do tej pory nie przyniósł większych rozstrzygnięć na rynku eurodolara. Kurs czwarty dzień z rzędu porusza się w zakresie 1.3730 – 1.3830 i niewiele wskazuje na to, aby w dniu dzisiejszym sytuacja ta mogła ulec zmianie - na rynek nie napłynął już bowiem żadne istotne dane makroekonomiczne.

Na rynku walutowym rośnie nerwowość

Na rynku walutowym rośnie nerwowość

2007-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem aprecjacji złotego, które było spowodowane spadkiem notowań dolara amerykańskiego na rynkach zagranicznych. Kurs USD/PLN zniżkował w okolice poziomu 2,7250, z kolei EUR/PLN znalazło się na poziomie 3,7650. Spadek wartości amerykańskiej waluty to efekt przedwczorajszych komentarzy FED-u na temat utrzymującego się ryzyka inflacyjnego, które należy bacznie obserwować.
FED swoje, rynki swoje

FED swoje, rynki swoje

2007-08-09 Komentarz walutowy Money Expert
Patrząc na to, co działo się z dolarem w środę, przypomina się przysłowie o jajku mądrzejszym od kury. Wygląda bowiem na to, że rynki nie uwierzyły w deklaracje zawarte we wtorkowym komunikacie FED. Początkowo, tak jak się można było spodziewać, komunikat wzmocnił dolara.
USA powoli odrabia straty

USA powoli odrabia straty

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowe wzrosty na rynkach amerykańskich pokazują, że gospodarka Stanów Zjednoczonych nie ma się wcale tak źle ( w opinii inwestorów), co dobrze wróży dzisiejszemu otwarciu na GPW. Możliwe, iż lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne spółek w Polsce tak jak w USA jak i ostatnia przecena mogą zachęcić graczy do większych zakupów. Wrześniowa seria kontraktów na WIG 20 otwiera się dzisiaj na tylko 14 pkt. plusie.
Dolar koryguje środowe wzrosty

Dolar koryguje środowe wzrosty

2007-08-09 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środa była wyjątkowo niespokojnym dniem dla amerykańskiego dolara. Para EUR/USD wzrosła z 1,3720 rano w okolice 1,3820 popołudniu, pomimo że wczorajszy dzień był ubogi w dane ekonomiczne. Również dzisiejsze publikacje makroekonomiczne nie powinny teoretycznie przynieść bodźców do gwałtownych ruchów amerykańskiego dolara. O godzinie 14:30 poznamy tygodniową liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (prognoza: 310 tys.; poprzednio: 307 tys.).
Kolejny bank podnosi stopy

Kolejny bank podnosi stopy

2007-08-09 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Bank Centralny Korei podniósł dziś rano główną stopę procentową o 25 pkt bazowych do 5,0 proc., kompletnie zaskakując ekonomistów. Członkowie rady banku doszli do wniosku, że boom kredytów hipotecznych, którzy przeżywa Korea (w samym lipcu zaciągnięto kredyty o wartości 1,9 mld USD), może doprowadzić do powstania bańki spekulacyjnej.
Niezdecydowanie na warszawskim parkiecie

Niezdecydowanie na warszawskim parkiecie

2007-08-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień WIG20 zamknął na 3625 pkt co było prawie równe poziomowi otwarcia na poziomie 3633 pkt. Ostatecznie sesja przyniosła minimalne spadki o 0,05%. Po nieudanym ataku na obszary maksimów z wtorkowej sesji zlokalizowanych w rejonie 3650-60 pkt indeks zniżkował w okolice 3597 pkt co stanowi krótkoterminowe wsparcie. Największe wzrosty odnotowały spółki GTC 4,60%, Agora 2,41 oraz PKN Orlen 1,76%.
Piąta podfala wzrostowa eurodolara

Piąta podfala wzrostowa eurodolara

2007-08-09 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień potwierdza, że brak zmiany tonu we wtorkowym komunikacie FED została odebrana jako gołębi sygnał. Eurodolar po zakończył wczoraj korekcyjną podfalę czwartą w ramach pięciofalowej struktury wzrostowej rozpoczętej ostatnio na poziomie 1,3610. Oznacza to, że w najbliższym czasie powinniśmy być świadkami kolejnej piątej podfali wzrostowej, której zakres ruchu wypada w okolicy 1,3850, co oznacza, że eurodolar powinien przetestować poziom oporu, jakim jest dotychczasowy historyczny szczyt.
GPW: Ostrożność wciąż jest cnotą

GPW: Ostrożność wciąż jest cnotą

2007-08-09 Komentarz Expandera
Poprawa nastrojów na głównych rynkach światowych omija niestety warszawski parkiet. Podczas gdy drugi dzień z rzędu indeksy największych giełd wspinają się do góry główne wskaźniki na GPW zachowują się w sposób świadczący o braku wiary inwestorów o trwałość lepszego klimatu inwestycyjnego na świecie.
Nadbałtycka inflacja

Nadbałtycka inflacja

2007-08-08 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Inflacja konsumentów na Łotwie wzrosła do 9,5 proc. (r/r), wobec 8,8 proc. w czerwcu i oczekiwanych 8,5 proc. przez analityków.
Dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara

Dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara

2007-08-08 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Nieoczekiwanie środa to dzień zdecydowanych wzrostów eurodolara. Inwestorzy zdecydowali, iż mimo utrzymywania stóp procentowych w USA na niezmienionym poziomie spready między USA a resztą świata będą zmieniać się na niekorzyść „zielonego”. Dzieje się tak pomimo stosunkowo jastrzębiej wymowy komunikatu FOMC, który zrobił najmniejszy możliwy krok w stronę neutralności, na jaki mógł sobie obecnie pozwolić.
Dolar ponownie pod presją wyprzedaży

Dolar ponownie pod presją wyprzedaży

2007-08-08 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Po wczorajszym, popołudniowym umocnieniu dolara, dziś sytuacja się odwróciła. Inwestorzy na nowo zinterpretowali komunikat FED, zapominając o podtrzymaniu przez Bank Rezerwy Federalnej zdecydowanego nastawienia w walce z inflacją. Na pierwszy plan wyszły słowa o spowolnieniu gospodarczym w Stanach z powodu sektora nieruchomości, które jednakże nie przeszkodzi największej gospodarce świata rozwijać się w umiarkowanym tempie.
Rekordowa sprzedaż funduszy PKO/CREDIT SUISSE w lipcu

Rekordowa sprzedaż funduszy PKO/CREDIT SUISSE w lipcu

2007-08-08 Informacja PKO TFI SA
Pomimo wakacji nie maleje zainteresowanie inwestorów funduszami PKO/CREDIT SUISSE. W lipcu klienci wpłacili do nich ponad 1,7 miliarda złotych. Od początku roku aktywa funduszy zarządzanych przez PKO TFI rosną w tempie prawie dwukrotnie szybszym niż rynek. Na koniec lipca wynosiły 15,7 miliarda złotych.
Funt rośnie w siłę

Funt rośnie w siłę

2007-08-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Na rynku funta od wczesnych godzin porannych obserwujemy zwiększającą się przewagę obozu byków. Brytyjska waluta rozpoczęła dzień od dynamicznego osłabienia względem dolara, osiągając tuż po godz.8:00 dzienne minimum ceną 2,0155. Później było już tylko lepiej, inwestorzy wiązali bowiem spore nadzieje z kwartalnym raportem BoE dotyczącym inflacji i kurs powoli rozpoczął swą wędrówkę na północ.
GPW : Sygnały za ocenu nie wystarczyły na długo

GPW : Sygnały za ocenu nie wystarczyły na długo

2007-08-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Optymizmu z otwarcia nie wystarczyło na długo. WIG 20 po dobrym początku, praktycznie cały dzień traci na wartości. Do ostatniego poniedziałkowego dołka co prawda wciąż nam daleko, jednak widać wyraźnie, że inwestorów nie przekonała dobra postawa giełd za oceanem.
GE Money Bank rozwija sieć placówek w całej Polsce

GE Money Bank rozwija sieć placówek w całej Polsce

2007-08-08 Informacja GE Money Bank
GE Money Bank wypracował w pierwszym półroczu 2007 r. zysk netto w wysokości 207,4 mln zł, osiągając wzrost o 22,7% w stosunku do wyniku za pierwsze półrocze ubiegłego roku. Bank udzielił w pierwszym półroczu tego roku kredytów na łączną kwotę 4,32 mld złotych, o 29,3% więcej niż w tym samym okresie 2006 r.
Wydarzenie tygodnia - „Jastrzębi” FED

Wydarzenie tygodnia - „Jastrzębi” FED

2007-08-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Mamy już za sobą najbardziej oczekiwane wydarzenie tego tygodnia – wtorkowe posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku i następujący po nim komunikat. Tak jak przypuszczaliśmy, FED podkreślił, że największym zagrożeniem dla gospodarki jest ryzyko, że inflacja nie ustabilizuje się na spodziewanym umiarkowanym poziomie. Dlatego też nie należy oczekiwać cięcia stóp procentowych.
Rynek walutowy po decyzji FOMC

Rynek walutowy po decyzji FOMC

2007-08-08 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowe notowania na rynku walutowym przebiegały w oczekiwaniu na decyzję FOMC w zakresie poziomów stóp to procentowych na rynku Stanów Zjednoczonych. Przed danymi kurs EURUSD osłabił się we wtorek spadając z poziomu 1,3815 do 1,3734. Inwestorzy ewentualnego bardziej dynamicznego ruchu spodziewali się po godzinie 20:15 naszego czasu, czyli tuż po publikacji.
FED nie zmienił stóp procentowych

FED nie zmienił stóp procentowych

2007-08-08 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Zgodnie z oczekiwaniami FED nie zmienił wczoraj stóp procentowych. Także komunikat niewiele różnił się od poprzedniego. Główną różnicą było użycie słowa ‘korekta’ zamiast ‘dostosowanie’ w odniesieniu do sytuacji na rynku nieruchomości i stwierdzenie, że rynki finansowe były zmienne w ostatnim czasie. Dwa najważniejsze wnioski to: FOMC nadal uważa, że głównym zagrożeniem jest wzrost inflacji i nie zamierza interweniować na rynkach obniżając stopy.