Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Koniec korekty i dalsze spadki

Koniec korekty i dalsze spadki

2007-11-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła powrót do spadków na GPW. Po otwarciu na poziomie 3575 pkt WIG20 osiągnął maksimum na 3585 pkt po czym nastąpiła dynamiczna wyprzedaż. Ostatnie minima zostały pokonane, kolejne zostało ustanowione na poziomie 3475 pkt. Ostatecznie sesja została zakończona na 3496 pkt, indeks tracił 1,75%.
Inwestorzy stracili nadzieję na wzrosty

Inwestorzy stracili nadzieję na wzrosty

2007-11-16 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień przyniósł kolejne złe wiadomości na temat sytuacji na rynku hipotecznym. Tym razem obawy inwestorów rozpaliły doniesienia spółki Wells Fargo, drugiego pod względem wielkości gracza na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych, w których ostrzegała inwestorów, że rynek znajduje się daleko od rozwiązania trawiących go kłopotów, a obecne załamanie jest największym od czasu Wielkiej Depresji z przełomu lat 20-tych i 30-tych.

Insajderzy znów sprzedali więcej akcji

Insajderzy znów sprzedali więcej akcji

2007-11-16 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: W październiku osoby pełniące kluczowe funkcje w spółkach giełdowych kupiły akcje o wartości 53 mln PLN, a sprzedały za 280 mln PLN. Od początku roku "deficyt" wzrósł do 1,335 mld PLN. Bilans byłby znacznie lepszy, gdyby nie transakcja sprzedaży akcji Prokomu przez Ryszarda Krauze o wartości 182 mln PLN.
Obawy o dalsze straty w sektorze finansowym

Obawy o dalsze straty w sektorze finansowym

2007-11-16 Poranny Szkic Walutowy AFS
Nastroje na warszawskiej giełdzie będą niezwykle minorowe po wczorajszej sesji, podczas której indeks średnich spółek mWIG40 zanurkował, notując spadek o 5,7%. Wszystko wskutek obaw o dalsze straty w sektorze finansowym, spowodowane problemami na rynku kredytów hipotecznych w USA.
Awersja do ryzyka powróciła

Awersja do ryzyka powróciła

2007-11-16 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze ruchy cen były wywołane powrotem awersji do ryzyka. W dalszym ciągu obserwowaliśmy korektę rynków, które znajdowały się w silnych trendach. Dolar zyskiwał na wartości, a ceny złota spadały. Na giełdzie w USA, pomimo wyższego otwarcia na początku notowań, w dalszej części sesji kontynuowane były spadki.
Pogrom

Pogrom

2007-11-16 Komentarz poranny DM IDMSA
Czwartkowa sesja była kolejną odsłoną dramatu, który przeżywa w ostatnim okresie szeroki rynek. Indeksy mWIG40 i sWIG80 traciły w ciągu dnia niemal 7% i jedynie lekkie odbicie w końcówce spowodowało, że straty zostały ograniczone do i tak bardzo dużych spadków.
Rzeź małych spółek i spadek złotego

Rzeź małych spółek i spadek złotego

2007-11-15 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Nie mają końca perturbacje na rodzimym rynku finansowym. Dzisiejsza sesja przyniosła poważną przecenę spółek o małej i średniej kapitalizacji oraz wyprzedaż złotego. Indeks mWIG, który mierzy koniunkturę wśród spółek o średniej kapitalizacji spadł dziś do poziomu najniższego od połowy stycznia tego roku i przełamał ostatecznie dołki z sierpnia.
Recepta na besse, czyli poszukiwanie alfy

Recepta na besse, czyli poszukiwanie alfy

2007-11-15 Analiza Wealth Solutions
Sytuacja na giełdzie prowokuje do zadawania pytania: jak na tym zarobić? Możliwości oczywiście są pod ręką – sprzedaż kontraktów terminowych na indeksy i spółki, zakup opcji put czy – to raczej w teorii niż w praktyce – krótka sprzedaż akcji. Zwracając się panicznie ku tym instrumentom, często bez odpowiedniego przygotowania, inwestorzy indywidualni mogą postąpić jak strażak który gasi pożar benzyną.
Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

Warszawski parkiet w łapach niedźwiedzi

2007-11-15 Raport popołudniowy FMCM
Wskaźniki inflacji zgodne z oczekiwaniami: Indeks CPI w Strefie Euro wyniósł zgodnie z oczekiwaniami 2,6%. Poziom cen dóbr i usług konsumpcyjnych osiągnął wartość wyższą niż cel inflacyjny (2%), co może wpłynąć na podniesienie kosztu pieniądza w Strefie Euro. Zdaniem Juergena Starka Bank Anglii ma duże podstawy do zaostrzenia polityki monetarnej.
Dzisiejsze dane makro nie zaskoczyły inwestorów

Dzisiejsze dane makro nie zaskoczyły inwestorów

2007-11-15 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poznane podczas dzisiejszej sesji dane makroekonomiczne ze strefy euro i Stanów Zjednoczonych były zgodne z oczekiwaniami przez co nie wpłynęły na notowania kursów walut. Inflacja HICP (zharmonizowany indeks cen konsumpcyjnych) w strefie euro w październiku wyniosła 0,5% m/m, wzrastając z 0,4% m/m we wrześniu.
Rynek obligacji zareagował wzrostem rentowności

Rynek obligacji zareagował wzrostem rentowności

2007-11-15 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Pomimo wielu ważnych publikacji, rynek lokalny ustabilizował się w wąskich 2-3 groszowych przedziałach (3,6250 – 3,65 EURPLN, 2,46 – 2,49 USDPLN). Wczorajszy odczyt CPI był najwyższym od kilku lat, czego powodem jest szybki wzrost cen żywności.
Mocna przecena na GPW

Mocna przecena na GPW

2007-11-15 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsze spadki w USA wpłynęły na dzisiejsze nastroje inwestorów na GPW. Początek notowań na giełdzie w Warszawie nie zapowiadał, aż takiej przeceny w dniu dzisiejszym. Jednak niedługo po otwarciu sytuacja zaczęła się pogarszać, mocniejszy atak popytu spowodował, że indeksy zaczęły powoli się osuwać.
W czwartek zaskoczył nas tylko jen

W czwartek zaskoczył nas tylko jen

2007-11-15 Komentarz walutowy Money Expert
Czwartek nie rozpoczął się najlepiej dla złotego. Kolejne godziny przynosiły coraz większe osłabieniem rodzimej waluty. W efekcie po godz. 14:00 za EUR płacono średnio 3,6670 zł, za USD 2,5060 zł, zaś CHF osiągnął poziom 2,23 zł.
Miedź po trzęsieniu ziemi w Chile

Miedź po trzęsieniu ziemi w Chile

2007-11-15 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
Ceny miedzi zanotowały największe spadki od ponad dwóch miesięcy po tym jak kopalnie w Chile wznowiły wydobycie po przebytym trzęsieniu ziemi. Za tonę miedzi płaci się obecnie 6,970 USD podczas gdy jeszcze wczoraj ceny oscylowały wokół 7,350 USD za tonę.
Dolar mocniejszy po danych z USA

Dolar mocniejszy po danych z USA

2007-11-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W październiku inflacja CPI wzrosła w Stanach Zjednoczonych o 0,3 proc. w relacji miesiąc do miesiąca i 3,5 rok do roku (najwyższy poziom od sierpnia 2006 roku). Inflacja bazowa CPI natomiast wzrosła o odpowiednio 0,2 proc. i 2,2 proc. Opublikowane dane były zgodne z rynkowymi prognozami.
Niedźwiedzie dominują na GPW

Niedźwiedzie dominują na GPW

2007-11-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W czwartek warszawska giełda spada, podążając ścieżką wyznaczoną przez europejskie parkiety i kontrakty na główne amerykańskie indeksy. Po godzinie 14-ej indeks dużych spółek tracił 1,2 proc., testując poziom 3515,10 pkt. Poziom nie oglądany od połowy września.
Skutki wzrostu awersji do ryzyka

Skutki wzrostu awersji do ryzyka

2007-11-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wzrost awersji do ryzyka zbiera w czwartek swe żniwo. Wyraźnie na wartości tracą dziś europejskie parkiety. Kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy są na sporych minusach. Mocno sprzedawane są też akcje na warszawskiej giełdzie, ze szczególnym wskazaniem na segment małych i średnich spółek, gdzie spadki mierzone indeksami mWIG40 i sWIG80 sięgają 4 proc.
GBP/USD może się cofnąć nawet do 2,02 dolara

GBP/USD może się cofnąć nawet do 2,02 dolara

2007-11-15 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Kurs GBP/USD zareagował spadkiem z 2,0526 do 2,0476 dolara na publikację danych o październikowej sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Spadła ona o 0,1 proc. w relacji miesięcznej i wzrosła o 4,4 proc. w relacji rocznej, wobec prognozowanego odpowiednio braku zmian i wzrostu o 4,8 proc.
Dolar blisko rekordowych minimów

Dolar blisko rekordowych minimów

2007-11-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Październikowa dynamika inflacji na poziomie zbliżonym do 3% r/r była już w dużej mierze zdyskontowana w poczynaniach inwestorów w związku z czym nie przyczyniła się do znacznego umocnienia złotego. Kurs USD/PLN od dalszych spadków powstrzymał poziom 2,4730.
Rynek w oczekiwaniu na dane o inflacji

Rynek w oczekiwaniu na dane o inflacji

2007-11-15 Raport poranny FMCM
Dzisiejszy dzień przyniesie sporo informacji o dość dużym znaczeniu dla inwestorów, gdyż opublikowane zostaną wyniki inflacji cen konsumentów zarówno dla Strefy Euro, jak i dla USA. Z tej perspektywy dzisiejszy dzień jest więc kluczowy dla rynku eurodolara, którego zachowanie w ostatnich dniach sugeruje brak zdecydowania inwestorów co do kierunku dalszego ruchu.