Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

FOMC obniżył stopy procentowe w USA

FOMC obniżył stopy procentowe w USA

2007-12-12 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodnie z naszymi przewidywaniami FOMC obniżył stopy procentowe w USA – zarówno stopę podstawową (taką, po której banki mogą najtaniej pożyczać sobie nawzajem rezerwy zgromadzone w Fed), jak i dyskontową – o 25 pb.
AnalizyOnLine: Aktywa TFI spadły o 6,7 proc.

AnalizyOnLine: Aktywa TFI spadły o 6,7 proc.

2007-12-11 Komentarz popołudniowy Open Finance
Spadek bardzo drastyczny, a jego przyczyną - zdaniem analityków "Analiz" była przecena na giełdzie i największy od sześciu lat miesięczny spadek indeksu WIG. Nic zatem dziwnego, że największy spadek aktywów zanotowały fundusze inwestujące w akcje na GPW - 14,9 proc., przy czym fundusze nakierowane na akcje małych i średnich spółek straciły aż co czwartą zarządzaną złotówkę.

Narasta pesymizm wśród niemieckich inwestorów

Narasta pesymizm wśród niemieckich inwestorów

2007-12-11 Raport popołudniowy FMCM
Opublikowany dzisiaj wskaźnik ZEW wyniósł -37,2 pkt., czyli osiągnął najniższy poziom od stycznia 1993 r. Ten drastyczny spadek wskazuje na zdecydowane pogorszenie nastrojów wśród niemieckich inwestorów.
Rynek oczekuje na decyzję FOMC

Rynek oczekuje na decyzję FOMC

2007-12-11 Komentarz giełdowy Gold Finance
Druga sesja w tym tygodniu przyniosła spadek wszystkich indeksów. Dzisiejszym zniżkom nie towarzyszył jednak zbyt duży obrót. Część inwestorów zdecydowała się zrealizować wcześniejsze zyski, większość graczy z dalszymi decyzjami wstrzymuje się do wieczornego komunikatu FOMC w sprawie stóp procentowych.
Przed posiedzeniem FOMC dolar próbował zyskiwać

Przed posiedzeniem FOMC dolar próbował zyskiwać

2007-12-11 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Przed posiedzeniem FOMC, na którym najprawdopodobniej stopy procentowe w USA zostaną obniżone o 25 pb, do poziomu 4,25%, dolar próbował zyskiwać wobec euro. Działo się tak głównie wskutek wycofywania się inwestorów z pozycji obstawiających obniżkę aż o 50 pb, która nie powinna mieć miejsca.
Nerwowa sesja przed wieczorną decyzją FED

Nerwowa sesja przed wieczorną decyzją FED

2007-12-11 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejszą sesję kończymy w pobliżu poziomów otwarcia. Sesja jednak charakteryzowała się dość nerwową atmosferą. Początkowo inwestorzy zwiększyli popyt na europejską walutę, co doprowadziło do wzrostu kursu EUR/USD do poziomu 1,4735. Opublikowany jednak z Niemiec indeks ZEW okazał się po raz kolejny niższy od prognoz, które zakładały odczyt na poziomie -34,5 punktu.
Nie tylko Fed decyduje o stopach procentowych

Nie tylko Fed decyduje o stopach procentowych

2007-12-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W ostatnich dniach cała uwaga rynków finansowych skupia się na decyzji Rezerwy Federalnej ws. stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jednak w tym tygodniu nie tylko Fed decyduje o poziomie stóp. Podobne decyzje, co jest istotne dla tysięcy Polaków spłacających kredyty hipoteczne w szwajcarskich frankach, będzie podejmował Narodowy Bank Szwajcarii (SNB).
Realizacja zysków na złotówce

Realizacja zysków na złotówce

2007-12-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po kilku dniach “grzania” kursów akcji w górę, wtorek przynosi nieco zaskakująca realizację zysków. To natychmiast odbija się lekkim wzrostem awersji do ryzyka, prowokując realizację zysków na złotówce i innych walutach regionu.
Indeks ZEW najniżej od prawie 15 lat

Indeks ZEW najniżej od prawie 15 lat

2007-12-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W grudniu pogorszyły się nastroje wśród niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych. Obrazujący je indeks koniunktury instytutu ZEW spadł w tym miesiącu do -37,2 pkt. z -32,5 pkt. w listopadzie. To najniższy odczyt tego indeksu od stycznia 1993 roku, gdy miał wartość -49,7 pkt.
Kredyt pod choinkę

Kredyt pod choinkę

2007-12-11 Analiza Money Expert
Jak podają statystyki wydatki Polaków związane ze świętami Bożego Narodzenia rosną z roku na rok. Informacje te doskonale potrafią wykorzystać bankowi specjaliści ds. marketingu, przygotowując na czas przedświąteczny specjalną ofertę kredytową – pożyczki ze „świątecznym” przeznaczeniem.
FED wskaże kierunek

FED wskaże kierunek

2007-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji na rynkach obserwowaliśmy dalszy spadek awersji do ryzyka, który kontynuowany jest również dzisiaj. Najlepiej obrazuje go dość znaczna obniżka wartości japońskiego jena. Dzięki takim tendencjom ponownie zyskała polska waluta. Kurs USD/PLN trwale przebił dolne ograniczenie ostatniego kanału konsolidacji, znajdujące się na poziomie 2,44.
Czekamy na decyzję Komitetu Otwartego Rynku

Czekamy na decyzję Komitetu Otwartego Rynku

2007-12-11 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Inflacja w Chinach wzrosła do najwyższego poziomu od jedenastu lat - do 6,9 proc. Bank Ludowy Chin, może nie mieć wyjścia i nadal podnosić stopy procentowe. Amerykańscy decydenci uważają, że Chinom pomogłoby w walce z inflacją umocnienie juana. Nic dziwnego. Pomogło by także ograniczyć deficyt handlowy w handlu z Chinami.
GPW: Dobre nastroje na giełdach

GPW: Dobre nastroje na giełdach

2007-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy dzień przyniósł wzrosty na głównych parkietach zarówno w Europie, USA jak i Azji. Takie zachowanie dyskontuje z pewnością dzisiejszą obniżkę stóp procentowych w USA. O ile rynek spodziewa się spadku głównej stopy procentowej o z 4,5% do 4,25%, o tyle w przypadku stopy redyskontowej cięcie może być głębsze.
Dane i wydarzenia – jaka obniżka?

Dane i wydarzenia – jaka obniżka?

2007-12-11 X-Trade Brokers Daily
Jedynym, jednakże bardzo istotnym wydarzeniem dzisiejszego dnia, na które zwracać uwagę będą inwestorzy jest decyzja FOMC. Pod uwagę brane są trzy scenariusze: obniżka stóp procentowych o 25 bp, obniżka stóp o 50 bp i obniżka stopy podstawowej o 25 bp i stopy dyskontowej (która oznacza koszt pieniądza przy pożyczkach bezpośrednio ze strony banku centralnego) o 50 bp.
WIG20: Skazany na wzrost?

WIG20: Skazany na wzrost?

2007-12-11 Komentarz X-Trade Brokers
Polska giełda znowu zaskakuje. Podczas gdy na rynkach bazowych ostatnia fala optymizmu została już chyba wyczerpana i inwestorzy trochę błędnym wzrokiem patrzą na Fed, warszawski indeks bluechipów pnie się w górę.
Optymizm trwa

Optymizm trwa

2007-12-11 Komentarz Expandera
Poniedziałkowe notowania potwierdziły utrzymujący się stan wyczekiwania na dzisiejszą decyzję Komitetu Otwartego Rynku w USA w sprawie stóp procentowych. Widać było, że inwestorzy w dalszym ciągu wiążą z tym wydarzeniem duże nadzieje.
FOMC - Rynek oczekuje obniżki o 25 pb

FOMC - Rynek oczekuje obniżki o 25 pb

2007-12-11 Poranny Szkic Walutowy AFS
Cały świat spogląda na FOMC – dziś o 20:15 poznamy decyzję o stopach procentowych w USA. Rynek oczekuje obniżki o 25 pb, a prawdopodobieństwo obniżki o 50 pb oceniane jest w tej chwili na 20-30%. Jeśli jednak przyjrzymy się uważnie rynkom obligacji oraz stopom procentowym implikowanym przez kontrakty futures, okaże się, że w obecnej sytuacji FOMC nie może sobie pozwolić na tak zdecydowany ruch.
Fed w centrum uwagi

Fed w centrum uwagi

2007-12-11 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek na pierwszy plan wysuwa się posiedzenie Fed. Budowane na oczekiwanej dziś obniżce stóp procentowych w USA i jej zbawiennym wpływie na amerykańską gospodarkę, nastroje na światowych rynkach akcji są w ostatnich dniach tak dobre, że teoretycznie decyzja o oczekiwanej obniżce stóp o 25 punktów bazowych może zostać przyjęta z rozczarowaniem.
FED dominującym czynnikiem

FED dominującym czynnikiem

2007-12-11 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień upłynął pod dyktando oczekiwań na dzisiejszą decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Prognoza rynkowa zakładająca obniżkę stóp w USA o 25 pkt. baz. napędzała wczoraj giełdy oraz podaż amerykańskiej waluty, natomiast lepsze nastroje na światowych rynkach sprzyjały bardziej ryzykownym aktywom m.in. złotówce.
Wzrosła liczba transakcji na rynku domów w USA

Wzrosła liczba transakcji na rynku domów w USA

2007-12-10 Komentarz wieczorny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: A konkretniej wzrósł indeks mierzący liczbę podpisywanych umów kupna/sprzedaży na rynku wtórnym. Wzrost w październiku wyniósł 0,6 proc., wobec oczekiwanego spadku o 1 proc. Był to więc wzrost zaskakujący, tym bardziej, że drugi z rzędu.