Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

GPW: Delikatne wzrosty przy niewielkich obrotach

GPW: Delikatne wzrosty przy niewielkich obrotach

2007-12-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie nie należała do szczególnie ekscytujących. W ciągu dnia mieliśmy do czynienia z całkiem pokaźnymi wzrostami, które niestety popołudniu zostały w sporej części „oddane”. W konsekwencji główny indeks na zamknięciu zwyżkował o 0,18% do poziomu 56514,37 pkt a WIG 20 o 0,41% kończąc dzień w rejonie 3530,44 pkt.
Raty kredytów subprime zamrożone na 5 lat?

Raty kredytów subprime zamrożone na 5 lat?

2007-12-05 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: To nieoficjalna wiadomość podawana dziś przez serwis Bloomberg. Szczegóły - i to także nie jest pewna informacja - mają być przedstawione jutro. Administracja prezydencka wciąż dopracowuje szczegóły kompleksowego rozwiązania z pożyczkodawcami, ale wygląda na to, że główny pomysł polega na zamrożeniu rat kredytów z kategorii subprime na obecnych poziomach przez najbliższe trzy do pięciu lat.

Brak wyraźnego kierunku

Brak wyraźnego kierunku

2007-12-05 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Począwszy od dziś do piątku kalendarz makroekonomiczny jest bogaty w dane wobec czego oczekujemy zwiększonej zmienności. Wczoraj dolar pozostawał słabszy w szczególności do euro i jena, natomiast zyskiwał na wartości do walut ‘towarowych’. Nieoczekiwana decyzja Banku Kanady o obniżce stóp procentowych o 25pb wywołała silne wzrosty na parze USDCAD.
Przetasowania przed końcówką tygodnia

Przetasowania przed końcówką tygodnia

2007-12-05 Raport poranny FMCM
Po dwóch spokojnych z fundamentalnego punktu widzenia dniach kalendarz wydarzeń na dziś w końcu zawiera na tyle interesujące pozycje, że można oczekiwać większych reakcji rynku na te dane. Dużym zainteresowaniem rynku będą się cieszyć informacje z USA na temat sytuacji na rynku pracy oraz koniunktury w sektorze usługowym oraz dynamika sprzedaży detalicznej w Strefie Euro i PMI w sektorze usług.
W środę oczekiwane wzrosty na GPW

W środę oczekiwane wzrosty na GPW

2007-12-05 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Środowa sesja na warszawskiej giełdzie, jeżeli uwzględnić że obecny tydzień głownie upływa pod znakiem wyczekiwania na przyszłotygodniową decyzję Fed ws. stóp procentowych (prognozowana jest ich obniżka), niewiele może różnić się od sesji poniedziałkowej i wtorkowej. Z tą małą różnicą, że za sprawą lekkiej poprawy nastrojów w Azji, dziś niewielką przewagę powinni mieć kupujący.
Bioton na celowniku dużych graczy

Bioton na celowniku dużych graczy

2007-12-05 Komentarz poranny DM IDMSA
Podobnie jak podczas poniedziałkowych notowań, również druga sesja tygodnia nie należała do najbardziej emocjonujących. Wśród spółek z indeksu WIG20 niskie obroty przez niemal całą sesję świadczyły o tym, że najwięksi gracze wyczekują na impulsy z zagranicy, a na szerokim rynku wśród większości walorów trwała realizacja zysków z kilku wcześniejszych sesji.
Dzisiaj czekają nas dane z USA

Dzisiaj czekają nas dane z USA

2007-12-05 Poranny Szkic Walutowy AFS
Jeszcze wczoraj późnym wieczorem naszego czasu miały miejsce wydarzenia istotne dla rynku walutowego: Reserve Bank of Australia decydował o wysokości stóp procentowych i pozostawił stopę na niezmienionym poziomie 6,25%.
Bank Kanady obniżył stopy

Bank Kanady obniżył stopy

2007-12-04 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Bank centralny Kanady nieoczekiwanie obniżył dziś stopy procentowe włączając się - jako drugi po Fed - w walkę o utrzymanie płynności na rynku pieniężnym. Po prawdzie motywy działania banku Kanady nie do końca są takie same jak FED, raczej są skutkiem działań banku rezerw federalnych w USA.
Poważniejsze odreagowanie na rynku EURUSD

Poważniejsze odreagowanie na rynku EURUSD

2007-12-04 Raport popołudniowy FMCM
Dzisiaj kurs EURUSD poszybował w górę z poziomu 1,463 do okolic 1,476. Korekta ta wynika bardziej z technicznej sytuacji na rynku. Trend spadkowy nie zdołał przebić psychologicznego obszaru wsparcia 1,462 i następnie odbił się ku górze.
Bioton pomógł indeksowi WIG20

Bioton pomógł indeksowi WIG20

2007-12-04 Komentarz giełdowy Gold Finance
Dzisiejsza sesja podobnie jak wczoraj przebiegała bardzo spokojnie. Inwestorzy ponownie nie przejawiali wielkiej ochoty do handlu. Lekka przewaga kupujących i brak mocnej presji ze strony podażowej spowodował, że indeksowi WIG20 udało się zakończyć dzień wzrostem.
Zaskakująca obniżka stóp w Kanadzie

Zaskakująca obniżka stóp w Kanadzie

2007-12-04 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Zaskakująca obniżka stóp w Kanadzie, dzięki której dolar amerykański, mimo utraty wartości wobec euro, stał się wart więcej niż dolar kanadyjski. Z najniższych dziś poziomów 0,999 USDCAD (przypomnijmy, kilka tygodni temu u szczytu słabości dolara i potęgi walut surowcowych kurs ten ocierał się o poziom 0,91) kurs wyruszył na 1,0125 i potrzebuje kolejnego impulsu, aby przebić opór na 1,02.
Bank Kanady zaskoczył obniżką stóp

Bank Kanady zaskoczył obniżką stóp

2007-12-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Bank Kanady obniżył dziś stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Główna stopa po tej obniżce kształtuje się na poziomie 4,25 proc. Decyzja kanadyjskich władz monetarnych mocno zaskoczyła inwestorów, którzy prognozowali utrzymania kosztu pieniądza na poziomie 4,5 proc.
Ponownie spada popyt na amerykańską walutę

Ponownie spada popyt na amerykańską walutę

2007-12-04 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przyniosła zatrzymanie korekty spadkowej na parze EUR/USD. Poziom 1,46 okazał się istotnym wsparciem. Tak jak pisaliśmy w poprzednich komentarzach był to także teoretyczny zasięg formacji głowy z ramionami, którą można było dostrzec na wykresie 4-godzinnym. Dzisiejszą aprecjację europejskiej waluty wspomogły także dane o inflacji PPI w strefie euro.
Nerwowy eurodolar

Nerwowy eurodolar

2007-12-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowy poranek przynosi nerwowe wahania na rynku eurodolara. Póki co nie przynoszą jednak żadnego rozstrzygnięcia. Kurs EUR/USD pozostaje od piątkowego wieczoru w szerokiej stabilizacji, którą od dołu ogranicza poziom 1,4628 dolara, a od góry 1,47. W miarę upływu czasu stabilizacja ta systematycznie się zawężą.
Rynek czeka na nowe publikacje

Rynek czeka na nowe publikacje

2007-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym zgodnie z prognozami przebiegła w spokojnej atmosferze. Kursy złotego nie zmieniły się znacząco i także na początku sesji dzisiejszej znajdują się w okolicach wczorajszych poziomów. Na otwarciu sesji europejskiej za jednego dolara płacimy 2,4630 natomiast euro kosztuje 3,61.
MF: Inflacja może wzrosnąć do 3,5 proc.

MF: Inflacja może wzrosnąć do 3,5 proc.

2007-12-04 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Według szacunków Ministerstwa Finansów inflacja w listopadzie wzrosła do 3,5 proc. z 3,0 proc. przed miesiącem. W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" pojawiły się opinie sugerujące wzrost inflacji nawet do 5 proc. Spełnia się zły sen tych członków Rady, którzy ostrzegali już przed rokiem o możliwych skutkach spóźnionych działań walki z inflacją.
Dokąd zmierzasz dolarze?

Dokąd zmierzasz dolarze?

2007-12-04 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Początek tygodnia rozpoczął się bez większych emocji. Sytuacja na większości rynków była stabilna w oczekiwaniu na decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych oraz kluczowy raport z rynku pracy USA. Nieznaczna ilość publikowanych danych makroekonomicznych nie sprzyjała handlowi. Wskazanie indeks aktywności ISM utrzymało się powyżej decydującego poziomu 50pkt.
Zapowiada się spokojna sesja

Zapowiada się spokojna sesja

2007-12-04 Komentarz Expandera
Zgodnie z tym, co można było przypuszczać pierwsza sesja nowego miesiąca przyniosła realizację zysków ze zwyżki, jakiej byliśmy świadkami w minionym tygodniu. Osłabienie nie było na tyle istotne, by można mówić o zakończeniu odreagowania. Tym bardziej, że na naszym parkiecie aktywność inwestorów pozostawiała bardzo wiele do życzenia.
Przedfedowski marazm

Przedfedowski marazm

2007-12-04 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie, która po wczorajszym słabszym zamknięciu zarówno na GPW, jak i na Wall Street prawdopodobnie rozpocznie się od niewielkich spadków, powinna charakteryzować się ograniczoną zmiennością, której powinny towarzyszyć ograniczone obroty. Tym samym wpisywałaby się ona w specyfikę całego tygodnia.
Brak chętnych do zakupów akcji

Brak chętnych do zakupów akcji

2007-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja upłynęła na powolnym osuwaniu się indeksów, zarówno na GPW jak i na pozostałych parkietach. Indeks WIG20 rozpoczął notowania na poziomie 3563, zniżkując systematycznie do końca sesji zakończył notowania na 3516 pkt tracąc 0,84%. Najbardziej w dół ciągnęły indeks KGHM oraz PKN Orlen, a to za sprawą spadku cen kontraktów na miedź oraz na ropę.