Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Sprzedaż nowych domów w USA
2008-01-28 Raport poranny FMCMDzisiejszy los dolara będzie zależał w głównej mierze od publikacji z amerykańskiego rynku nieruchomości. Prognozowany jest spadek sprzedaży nowych domów z poziomu 647 tys. do 645 tys. Jeżeli dane te okażą się jednak gorsze od oczekiwań, to najprawdopodobniej będziemy świadkami gwałtowniejszych wzrostów kursu EURUSD.
Zawrotny tydzień
2008-01-26 Raport weekendowy FMCMTo był bardzo burzliwy tydzień. Na początku zaczęliśmy od gwałtownych spadków na giełdach. Przez pierwsze dni warszawskie indeksy nieustannie kierowały się w kierunku południowym. Indeks WIG20 spadł we wtorek poniżej poziomu 2670 pkt, natomiast WIG obsunął się do okolic 42506 pkt.
Inwestorzy sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego
2008-01-25 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSOdreagowanie na giełdach w jasny sposób przekłada się na sytuację na rynku walutowym: inwestorzy, zachęceni wzrostami (Nikkei 225 odnotowało 4,1% zwyżki, lecz już WIG20 zyskał jedynie 0,2%, a indeksy w USA po niezłym otwarciu przegrywają wskutek zwiększonej – nie wiadomo na razie dlaczego – podaży) sprzedawali jena oraz franka szwajcarskiego.
Nowe rekordy złota
2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS BrokersProblemy w dostawach prądu w RPA osłabiły znacząco walutę południowoafrykańską. Wstrzymanie wydobycia w kopalniach złota i platyny w kraju będącym głównym centrum światowej podaży tych kruszców na rynki, wywindowało spotowe ceny złota do nowych historycznych maksimów, tym razem wyznaczonych na poziomie 923,40 USD za uncję.
Oczy zwrócone na Fed
2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls RynkuPytanie na jakie obecnie muszą sobie odpowiedzieć inwestorzy brzmi, czy Fed, który przed tygodniem niespodziewanie obniżył stopy procentowe aż o 75 punktów bazowych, na kończącym się w najbliższą środę regularnym posiedzeniu, obetnie je o kolejne 50 punktów? Takie bowiem oczekiwania zgłasza rynek.
Rynkowa huśtawka
2008-01-25 Komentarz popołudniowy TMS BrokersRynek zagraniczny: Wydarzenia ostatniego tygodnia przysporzyły inwestorom wielu emocji i przyniosły rozchwianie rynku. Dominowała duża zmienność kursów i nieprzewidywalność zdarzeń. Rynki rozpoczęły ten tydzień w negatywnych nastrojach.
Uspokojenie po burzliwym tygodniu
2008-01-25 Raport popołudniowy FMCMOstatnia sesja tego tygodnia miała już spokojny przebieg, który kontrastował z resztą tygodnia. Początek tygodnia przyniósł huśtawkę nastrojów, gdyż z jednej strony myśli inwestorów zaprzątały obawy o wiszące nad gospodarką USA widmo recesji, a z drugiej sytuację próbował naprawić FED poprzez zaskakującą obniżkę stóp procentowych.
Inwestorzy nie wiedzą na co się zdecydować
2008-01-25 Puls Walutowy FIT DMO ile zaprezentowany w czwartek przez administrację prezydenta George’a Busha w porozumieniu z Kongresem, kolejny plan mający w swoim założeniu ochronić gospodarkę przed ryzykiem jej poważnego spowolnienia, wyraźnie przypadł do gustu inwestorom na Wall Street, w Azji i w Europie, to inwestorzy na warszawskiej giełdzie podeszli do niego z pewną rezerwą.
Niższa inflacja w Kanadzie
2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls RynkuW grudniu inflacja CPI wzrosła w Kanadzie o 0,1 proc. w relacji miesiąc do miesiąca, natomiast inflacja bazowa CPI spadła o 0,3 proc. Rynek oczekiwał natomiast odczytów na poziomie odpowiednio 0,2 proc. i -0,1 proc., po tym gdy w listopadzie wskaźnik CPI wzrósł o 0,3 proc., a bazowy pozostał bez zmian.
Złoty traci w ślad za spadkiem EUR/USD
2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls RynkuOstatni dzień tygodnia upływa pod znakiem osłabienia złotego w relacji do euro i dolara. O godzinie 12:51 kurs USD/PLN testował poziom 2,4589 zł, rosnąc o 1,4 grosza w stosunku do poziomów z czwartkowego zamknięcia.
Powrót popytu na krajową walutę
2008-01-25 Komentarz poranny TMS BrokersWczorajsza sesja przyniosła wybicie z krótkiej konsolidacji zarówno na parze EUR/PLN jak i USD/PLN. Wykresy tych par wybiły się dołem, co oznacza umocnienie złotego. Co ciekawe krajowa waluta zyskała na wartości pomimo publikacja słabych danych makroekonomicznych.
Zielono na giełdach
2008-01-25 Komentarz poranny TMS BrokersW Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w 2008r indeksy rosły dwie sesje pod rząd. Mimo nerwowości na amerykańskich parkietach i dużej zmienności głównych indeksów bykom udało się wygrać tę sesję. Przyczyniło się do tego porozumienie osiągnięte przez Biały Dom i Kongres, które przewiduje przyznanie amerykańskim rodzinom rabatów podatkowych.
Uspokojenie na rynkach
2008-01-25 Codzienny Puls Rynku IDM SAOd dłuższego czasu rynek walutowy zdominowany jest przez wydarzenia na światowych giełdach. W trakcie gwałtownych wyprzedaży akcji, mimo serii bardzo złych danych z gospodarki amerykańskiej, dolar pozostawał mocny ze względu na presję na eurjpy, eurchf, gbpjpy, etc.
Indeksy będą dalej piąć się do góry
2008-01-25 X-Trade Brokers - Puls RynkuPiątkowe notowania powinny przynieść kolejny mocny wzrost akcji na warszawskiej giełdzie. Zdecydowana poprawa nastrojów na światowych giełdach, jaka ma miejsce w ostatnich dniach, pomimo że ma tylko i wyłącznie korekcyjny charakter, sprzyja zakupom w Warszawie.
Amerykanie zarazili spokojem
2008-01-25 X-Trade Brokers DailyKońcówka tygodnia to zdecydowana poprawa sentymentu na rynkach akcji i zwiększenie apetytu na ryzyko. Ostatecznie okazało się, że amerykańscy inwestorzy dają kredyt takim działaniom jak duża obniżka stóp przez Fed, czy podwyższenie kapitału ubezpieczycieli emisji obligacji.
Decyzja FED w końcu przeważyła nad obawami
2008-01-25 Raport poranny FMCMWydarzenie wczorajszego dnia potwierdzają znaczącą poprawę nastrojów na światowych rynkach. Giełdy wyhamowały spadki a nawet udało im się dość znacząco odbić i to nawet pomimo słabego wyniku sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA.
Jeden makler, światowe zamieszanie
2008-01-25 Komentarz poranny DM IDMSAMamy za sobą bardzo udaną sesję na GPW. W przeciwieństwie do kilku wcześniejszych dni zaczynających się od luk hossy a następnie przynoszących spadki, tym razem byki przez całą sesję miały zdecydowaną kontrolę nad rynkiem. Indeksy solidarnie zyskały na wartości przy sporym obrocie.
Kolejny wiceprezes NBP złożył dymisję
2008-01-24 Komentarz wieczorny Open FinanceMinęły trzy tygodnie od kiedy Krzysztof Rybiński zrezygnował z fotela wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego nie podając przyczyn. Dziś na podobny krok zdecydował się Jerzy Pruski. Jerzy Pruski okazał się bardziej rozmowny. "Moja decyzja (...) wynika z braku możliwości sprawowania (...) urzędu w sposób efektywny".
Dzisiejszy dzień może napawać optymizmem
2008-01-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFSZłoty pozostawał stabilny przez większą część dnia z lekką tendencją do umacniania się zarówno wobec euro jak i dolara. Poza tym giełdy europejskie, w tym i warszawski parkiet, przez cały dzień notowały znaczne wzrosty. A wszystko to zaczęło się już wczoraj wieczorem od sporych zwyżek na giełdzie amerykańskiej.
Wzrosty na rynku EURUSD
2008-01-24 Raport popołudniowy FMCMW dniu dzisiejszym na rynku EURUSD dominował trend wzrostowy. Wspólna waluta umocniła się względem dolara ponad 1,4 figury. Aprecjacji euro sprzyjała między innymi wypowiedź Axel’a Webera. Jego zdaniem w Eurolandzie mamy do czynienia z silną presją inflacyjną, co może przełożyć się na wzrost stóp procentowych.