Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Odreagowanie spadków

Odreagowanie spadków

2007-11-14 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 po otwarciu na poziomie 3577 pkt zniżkował w okolice tygodniowych minimów, po czym nastąpiło dynamiczne odbicie do 3628 pkt. Na zakończeniu notowań indeks znajdował się na poziomie 3616 pkt zyskując 2,04% w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia.
Irlandia w Polsce? Na pewno nie za cztery lata

Irlandia w Polsce? Na pewno nie za cztery lata

2007-11-14 Analiza Bankier.pl
Donald Tusk obiecywał w kampanii wyborczej, że w 4 lata zrobi z Polski drugą Irlandię. Czy to możliwe? Redakcja Bankier.pl postanowiła przyjrzeć się temu problemowi. Niestety wnioski nie są optymistyczne. Wygląda na to, że na wprowadzenie gruntownych zmian w gospodarce potrzeba co najmniej dziesięciu lat, a nie tylko czterech lat rządów.

Czas na odbicie małych i średnich spółek

Czas na odbicie małych i średnich spółek

2007-11-14 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wczorajszy wzrost indeksu S&P500 o 2,9 proc. i prawie 3,5 proc. zwyżka Nasdaq Composite, jak również dzisiejszy wzrost Nikkei o 2,5 proc., czy Hang Seng o 4,5 proc., prowadzi do zdecydowanej poprawa klimatu inwestycyjnego na świecie.
Podwyżki stóp szybko nie zobaczymy

Podwyżki stóp szybko nie zobaczymy

2007-11-14 Poranny Szkic Walutowy AFS
Tego, że bank Japonii zdecyduje się zostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, spodziewali się wszyscy. Jednak komentarz, z którego wynika, że podwyżki stóp szybko nie zobaczymy, wywołał prawdziwą euforię na światowych giełdach.
NBP: Rośnie deficyt handlowy

NBP: Rośnie deficyt handlowy

2007-11-13 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Deficyt na rachunku obrotów bieżących wzrósł we wrześniu do 681 mln euro, wobec 618 mln euro w sierpniu i 25 mln euro we wrześniu 2006 roku. Największy wpływ na powstanie deficytu miała powiększająca się różnica między wymianą towarową - tutaj "dziurę" podliczono na 921 mln euro.
Bilans płatniczy miłym zaskoczeniem

Bilans płatniczy miłym zaskoczeniem

2007-11-13 Raport popołudniowy FMCM
Lepsze nastroje na rynkach finansowych: Na podstawie opublikowanych dzisiaj danych z Japonii można stwierdzić, iż gospodarka tego kraju jest w bardzo dobrej formie. Dynamika PKB za III kwartał wyniosła 2,8% r/r, co jest wynikiem wyższym niż oczekiwano.
Wzrosty w końcu powróciły na GPW

Wzrosty w końcu powróciły na GPW

2007-11-13 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po serii spadków dzień przyniósł inwestorom długo oczekiwane odbicie. Na giełdzie w Warszawie od początku dnia przeważali kupujący. GPW zachowywała się dzisiaj znacznie lepiej niż inne giełdy w Europie. Wzrosty dotyczyły jednak dużych spółek, znacznie gorzej radziły sobie te małe i średnie, a indeksy mWIG40 oraz sWIG80 zakończyły dzień na niewielkim minusie.
Dwa procent zwyżki na WIG20

Dwa procent zwyżki na WIG20

2007-11-13 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Dwa procent zwyżki na WIG20, 0,59% zwyżki na FTSE – nareszcie nadszedł lepszy dzień dla giełd, jednak bez wyraźnego przełożenia na rynek walutowy. Istotnym faktem było cofnięcie się EURJPY i USDJPY z najniższych – odpowiednio – od 2 miesięcy i ponad roku poziomów. Pod koniec dnia dolar wart jest 110,27 jenów, zaś euro 161,16 jenów.
Dzień powrotów na GPW

Dzień powrotów na GPW

2007-11-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorek na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem powrotów. Po ostatnich spadkach na rynek wróciły bowiem wzrosty. Wrócił też obserwowany od lata podział na bardzo słabo spisujące się małe i średnie spółki oraz na dające nieco więcej satysfakcji posiadaczom akcje giełdowych tuzów.
Uspokojenie nastrojów na rynku walutowym

Uspokojenie nastrojów na rynku walutowym

2007-11-13 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Dzisiejsza sesja przebiegała w spokojnej atmosferze. Wczorajsza dość dynamiczna korekta EUR/USD oraz znaczne umocnienie japońskiego jena nie były dziś kontynuowane i kursy odrobiły część wczorajszych spadków. Bardzo ważne będą kolejne sesje ponieważ, gdyby dolar dalej się umacniał to pierwszym wsparciem na parze EUR/USD będzie dopiero poziom 1,44.
Złoty zyskuje do dolara i traci do euro

Złoty zyskuje do dolara i traci do euro

2007-11-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
We wtorek złoty zyskuje w stosunku do dolara i słabnie w relacji do euro. O godzinie 13-tej kurs USD/PLN testował poziom 2,4979 zł spadając o 0,6 grosza w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Natomiast kurs EUR/PLN rósł o 0,6 grosza testując 3,6471 zł.
Inflacja rośnie na Wyspach

Inflacja rośnie na Wyspach

2007-11-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Inflacja CPI wzrosła w październiku w Wielkiej Brytanii o 0,5 proc. miesiąc do miesiąca i 2,1 proc. rok do roku, wobec wzrostu o odpowiednio 0,1 proc. i 1,8 proc. we wrześniu. Rynek szacował natomiast wzrost cen na poziomie 0,3 proc. w relacji do miesięcznej i 1,9 proc. w relacji rocznej.
Nocne figury z Japonii

Nocne figury z Japonii

2007-11-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Stopy w Japonii ostatni raz zostały zmienione w lutym br. BoJ podwyższył je wówczas o 25 pb do obecnych 0,5 proc. Wcześniej, również o 25 pb, stopy wzrosły w lipcu 2006 roku, kończąc wówczas prawie sześcioletnią politykę utrzymywania zerowych stóp.
Mocno drożeją amerykańskie obligacje

Mocno drożeją amerykańskie obligacje

2007-11-13 Poranny Szkic Walutowy AFS
Myślę, że warto dziś zacząć od amerykańskiego rynku długu – mocno drożeją amerykańskie obligacje (jak dobrze wiadomo, ich cena rośnie jeśli stopa procentowa spada), ale zdecydowanie najlepiej radzą sobie tak zwane TIPS-y czyli obligacje indeksowane względem inflacji (popyt na amerykańskie papiery skarbowe rośnie wraz z oczekiwaniami dalszych obniżek stóp, ale jest nieco hamowany obawą wyższej inflacji, która pomniejsza atrakcyjność inwestycji).
Na rynkach wciąż gości strach

Na rynkach wciąż gości strach

2007-11-13 Komentarz Expandera
W dalszym ciągu dominującym zjawiskiem na rynkach finansowych jest strach. Wynika z obaw przed konsekwencjami załamania na amerykańskim rynku nieruchomości dla tamtejszej gospodarki i całej gospodarki światowej.
Jutrzejsze dane o inflacji kluczowe dla złotego

Jutrzejsze dane o inflacji kluczowe dla złotego

2007-11-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja na rynku krajowym przyniosła korekcyjne osłabienie polskiej waluty. Główną przyczyną były wydarzenia na rynku zagranicznym, gdzie obserwowaliśmy umocnienie dolara oraz japońskiego jena. Kurs USD/PLN zbliżył się do ważnego oporu na poziomie 2,51 jednakże po tym jak nie udało się go pokonać wtorkowy poranek przyniósł ponowny spadek notowań USD/PLN w okolice 2,48.
Wyniki PKN i Lotosu lepsze od oczekiwań

Wyniki PKN i Lotosu lepsze od oczekiwań

2007-11-13 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: PKN Orlen zarobił w III kwartale 562,5 mln PLN wobec prognoz na poziomie 409 mln PLN, a grupa Lotos 236,8 mln PLN, wobec oczekiwań na poziomie 189 mln PLN (ankieta PAP). Orlen zarobił mniej niż przed rokiem (965,9 mln PLN), ale inwestorzy byli przygotowani nawet na większy spadek zysku.
Fala awersji do ryzyka przetoczyła się przez rynki

Fala awersji do ryzyka przetoczyła się przez rynki

2007-11-13 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczorajsze silne ruchy cen miały typowy charakter korekty wywołanej falą awersji do ryzyka. Spadki były pokłosiem niskiego zamknięcia rynków akcji w piątek i słabej sesji azjatyckiej. Spadki cen akcji przełożyły się na umocnienie jena i innych walut niskooprocentowanych, jak i spadek waluty wysokooprocentowanych.
Możliwe odbicie na GPW

Możliwe odbicie na GPW

2007-11-13 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie, pomimo zdecydowanych spadków dzień wcześniej, jak również słabej sesji na Wall Street, może stać pod znakiem wzrostów. Wzrostów, które będą jedynie korekcyjnym odreagowanie ostatniej przeceny, niż początkiem tendencji mogącej przynieść trwałą poprawę koniunktury.
PKN i Lotos mogą pomóc

PKN i Lotos mogą pomóc

2007-11-13 Komentarz poranny DM IDMSA
Poniedziałkowa sesja była dziewiąta z rzędu, na której warszawskie indeksy giełdowe traciły na wartości. To niechlubny rekord, bardzo rzadko zdarzający się na naszym parkiecie, potwierdzający z jednej strony determinację części sprzedających, a z drugiej strony skrajne emocje skłaniające wielu inwestorów do panicznej wyprzedaży.