Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Lepsze od prognoz dane z USA

Lepsze od prognoz dane z USA

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
W III kwartale ceny domów spadły w USA o 4,5 proc., wynika z opublikowane dziś raportu S&P/Case Schiller. To najgorszy kwartalny wynik w 20-letniej historii tego raportu. Opublikowane dane okazały się nieco lepsze od prognoz mówiących o spadku cen o 5 proc., co znalazło odbicie w lekkim spadku kursu EUR/USD.
Rynek walutowy czeka na nowy impuls

Rynek walutowy czeka na nowy impuls

2007-11-27 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Wtorek był kolejnym dniem wyczekiwania na rynku walutowym. Większość par walutowych utkwiła w konsolidacji i już od kilku dni nie wykazuje większej zmienności. Zarówno kurs EUR/USD jak i pary z japońskim jenem oczekują na impuls, który wskaże kierunek wybicia. Poranek co prawda przyniósł lekkie umocnienie dolara, którego jedną z przyczyn była informacja o inwestycji rządu Abu Dhabi w Citigrup.

Kredyty hipoteczne zwalniają tempo

Kredyty hipoteczne zwalniają tempo

2007-11-27 Komentarz popołudniowy Open Finance
W wakacje zaciągnęliśmy więcej kredytów niż przed rokiem, ale mniej niż w rekordowym II kwartale. Nadal – bez względu na okres porównań - rosną natomiast kwoty wpisywane do hipoteki.
NewConnect w skrócie

NewConnect w skrócie

2007-11-27 Komentarz FMCM
Mimo planowanej dużej liczby debiutów rynek powoli podąża w dół. Bardzo niski poziom obrotów nie nastraja inwestorów optymizmem. Na dzisiejszej sesji indeks rynku NewConnect NCX spadł o 1,75%, do poziomu 90,17 punktów. Spadki napędzało dziś aż 10 spółek.
Ograniczona zmienność złotego

Ograniczona zmienność złotego

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wtorkowe notowania na krajowym rynku walutowym upływają pod znakiem ograniczonej zmienności, na co wpływ może mieć oczekiwanie na wyniki rozpoczynającego się dziś dwudniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.
Konsolidacja kursu euro względem dolara

Konsolidacja kursu euro względem dolara

2007-11-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Początek dzisiejszej sesji na rynku krajowym rozpoczynamy w okolicach wczorajszego zamknięcia. Już od ponad tygodnia notowania złotego przebiegają w bardzo ograniczonej zmienności i kursy poruszają się w bok. Jest to konsekwencją znacznego umocnienia rodzimej waluty w poprzednich tygodniach i braku nowych impulsów sugerujących dalszy kierunek zmian.
Duża zmienność japońskiego jena

Duża zmienność japońskiego jena

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Ostatnie 24 godziny przyniosły zdecydowany wzrost zmienności notowań jena w relacji do głównych walut. W poniedziałek od rana japońska waluta systematycznie traciła na wartości, podążając ścieżką wyznaczoną przez pogarszający się klimatem inwestycyjny na światowych giełdach.
Ifo zaskoczył wzrostem

Ifo zaskoczył wzrostem

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo, który obrazujący nastroje wśród niemiecki przedsiębiorców, niespodziewanie wzrósł w listopadzie do 104,2 pkt. z 103,9 pkt. w październiku. Rynkowe prognozy zakładały natomiast jego spadek do 103,3 pkt.
Koniec korekty i kontynuacja spadków

Koniec korekty i kontynuacja spadków

2007-11-27 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszego dnia zakończyła się trwająca od kilku dni korekta. Indeks WIG20 po kolejnym nieudanym ataku na 3600 pkt, zniżkował zgodnie z prognozą w okolice 3500 pkt tracąc na zamknięciu 1,59%. Zniżkowały również pozostałe indeksy europejskich giełd. FTSE 100 -1,30%, CAC 40 -1,10%, DAX 0,60%.
Niepokój powraca

Niepokój powraca

2007-11-27 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Pierwszy dzień handlu po świątecznym, przedłużonym weekendzie w USA, a także brak impulsu w postaci danych makroekonomicznych, nie sprzyjał większej zmienności na rynku. Kursy pozostawały przez większość dnia bardzo stabilne. Dopiero dwie ostatnie godziny sesji amerykańskiej były ciekawsze.
Rząd liczy pieniądze dla Eureko

Rząd liczy pieniądze dla Eureko

2007-11-27 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Sąd Apelacyjny w Brukseli przyznał - po odwołaniu ze strony Polski - rację Eureko w sprawie o wypłatę odszkodowania za zaniechanie prywatyzacji PZU. Następny krok to ustalenie wysokości świadczenia. Minister skarbu - Krzysztof Grad - spodziewał się takiego wyroku, ale nie spodziewał się, że kierowany przez niego resort nie ma żadnych analiz dotyczących szacunkowych choćby kosztów uregulowania sporu z Eureko.
Złoty oddał nieco pola

Złoty oddał nieco pola

2007-11-27 Raport poranny FMCM
Wczorajszy dzień na rynku eurodolara nie przyniósł wybicia się z tendencji bocznej, w którą rynek ten wpadł po gwałtownym wycofaniu się tego kursu z poziomu historycznego szczytu w okolicy 1,4965. Niemniej jednak dwa nieudane ataki na poziom wsparcia z okolic 1,4830 zmniejszają prawdopodobieństwo znacznego pogłębienia spadków.
Zwycięży strach czy nadzieja?

Zwycięży strach czy nadzieja?

2007-11-27 X-Trade Brokers - Puls Rynku
To jak zakończą się wtorkowe notowania na warszawskiej giełdzie pozostaje dużą zagadką. Po prawdopodobnym spadku na otwarciu, co zresztą sugerują kontrakty terminowe na indeks WIG20, możliwa jest zarówno silna przecena, jak i powolne odrabianie strat i niewielkie spadki na zamknięciu.
Indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki

Indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki

2007-11-27 Poranny Szkic Walutowy AFS
Amerykańskie giełdy tracą – indeksy DJIA oraz S&P500 zanotowały spadki o odpowiednio 1,83% oraz 2,32%, jednak dobry nastrój zapanował na giełdzie w Japonii, gdzie indeks Nikkei – mimo niezbyt optymistycznego nastawienia inwestorów w pozostałej części Azji – odnotował wzrost o 0,58%, pozwalając na nieznaczne umocnienie dolara australijskiego oraz nowozelandzkiego wobec jena.
Sprzedaż detaliczna nie pomogła

Sprzedaż detaliczna nie pomogła

2007-11-27 Komentarz poranny DM IDMSA
Indeks WIG20 posiada niesamowitą przypadłość, potrafi bowiem często w zaskakujący sposób przewidywać ruchy indeksów amerykańskich. Gdy na początku wczorajszej sesji sprzyjające czynniki zewnętrzne wskazywały na prawdopodobny wzrost indeksu największych spółek, ten po nieco pozytywnym otwarciu zaczął kierować się na coraz niższe poziomy i do końca sesji pozostawał jednym z najgorszych europejskich parkietów.
Sprzedaż detaliczna wzrosła o 19,4 proc.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 19,4 proc.

2007-11-26 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Stopa bezrobocia spadła w październiku do 11,3 proc. - podał dziś GUS. To wartość zgodna z oczekiwaniami i prognozami resortu pracy. Za to sprzedaż detaliczna rośnie szybciej niż szacunki. Najbardziej optymistycznie nastawiony ekonomista zapytany o zdanie przez agencję ISB spodziewał się, że sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku o 18,8 proc., największy pesymista wskazał na 12,4 proc.
Byki uległy naporowi niedźwiedzi

Byki uległy naporowi niedźwiedzi

2007-11-26 Raport popołudniowy FMCM
Zgodnie z oczekiwaniami brak danych z szerokiego rynku w pierwszym dniu nowego tygodnia przełożył się na brak zdecydowania inwestorów. Najlepszym przykładem takiego stanu rzeczy jest przebieg europejskiej części sesji na rynku EURUSD.
Podsumowanie złotego

Podsumowanie złotego

2007-11-26 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Wydarzeniem poniedziałku na krajowym rynku walutowym były publikacja październikowych danych o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia. Dane z rynku pracy nie zaskoczyły. Bezrobocie spadło do 11,3 proc. z 11,6 proc. we wrześniu, co było wynikiem oczekiwanym.
Czerwień powróciła na GPW

Czerwień powróciła na GPW

2007-11-26 Komentarz giełdowy Gold Finance
Po dwóch udanych sesjach dzisiejszy dzień na giełdzie w Warszawie przyniósł spadki na całym rynku. Dobre nastroje wśród inwestorów utrzymywały się jedynie na początku sesji, dalsza część dnia upłynęła pod znakiem przeceny wszystkich indeksów. Dzisiejszym spadkom towarzyszyły umiarkowane obroty.
Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW

Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW

2007-11-26 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Złoty nie stracił mimo spadkowej sesji na GPW: WIG20 stracił dziś 1,6% (wyjątkowa sytuacja: mWIG40 stracił znacznie mnie, bo 0,33%), mimo że sytuacja na rynkach światowych nie wskazywała na to, aby rynki wschodzące miały ponosić dziś straty.