Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty dobrze się trzyma

Złoty dobrze się trzyma

2007-10-25 Komentarz walutowy Money Expert
Środa na rynkach walutowych była dosyć spokojna, szczególnie podczas porannych godzin. Po otwarciu sesji można było zaobserwować umocnienie dolara, ale była to krótkotrwała aprecjacja. Po południu inwestorzy z niepokojem oczekiwali na kolejne dane z rynku nieruchomości w USA.
Dziś ciąg dalszy danych z rynku nieruchomości w USA

Dziś ciąg dalszy danych z rynku nieruchomości w USA

2007-10-25 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Opublikowane wczoraj informacje o spadku liczby transakcji na rynku wtórnym silnie wpłynęły za zachowanie Wall Street, ale straty udało się odrobić przed końcem dnia. Pojawia się zatem pytanie jak rynek mógłby zareagować na ewentualnie gorsze dane z rynku nowych domów i czy faktycznie będą one gorsze?

Rynki konsolidują się

Rynki konsolidują się

2007-10-25 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Wczoraj rynki poszukiwały kierunku, lecz go nie znalazły. Rynki surowców wyraźnie czerpały inspirację z zachowania dolara, ten jednak oscylował bez wyraźnego kierunku. Giełda zachowywała się nerwowo, notując spore straty na początku sesji po publikacji informacji o kolejnych stratach w i problemach związanych z kryzysem na rynku hipotecznym (m.in. Merill Lynch) oraz niższym prognozom zysków (m.in. Amazon), lecz pod koniec sesji indeksy wróciły do poziomu otwarcia.
WIG20 ponownie przed szansą na rekord

WIG20 ponownie przed szansą na rekord

2007-10-25 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Czwartek na warszawskiej giełdzie ma szanse upłynąć pod znakiem wzrostów. Temu procesowi nie powinny zagrozić ani wczorajsze słabsze nastroje na GPW, ani słabsze wyniki opublikowane przez Symantec po zamknięciu sesji w USA, ani też dzisiejsze spadki w Tokio (Nikkei -0,45 proc.) i bardzo silna przecena w Chinach (-4,8 proc.; ten czynnik stanowi największe zagrożenie dla wzrostów w Warszawie z całej wymienionej grupy).
EURUSD właśnie zanegował sygnały korekty

EURUSD właśnie zanegował sygnały korekty

2007-10-25 Poranny Szkic Walutowy AFS
Eurodolar odbił się od 1,42 co stwarza duże ryzyko ataku na jeszcze wyższe poziomy. Jeśli jest jeszcze powód, dla którego ta para miałaby spaść do 1,40, to jest to najbliższe posiedzenie FOMC 31 października.
Indeksy w USA wyszły z tarapatów

Indeksy w USA wyszły z tarapatów

2007-10-25 Komentarz poranny DM IDMSA
Poziom emocji na naszym rynku utrzymuje się na solidnym, wysokim poziomie. Po wtorkowym ataku popytu, środa przyniosła dość wyraźne schłodzenie nastrojów. Indeksy solidarnie traciły na wartości, co potwierdza też dwukrotnie większa liczba spółek zniżkujących od rosnących.
Sprzedaż domów spadła, Merrill Lynch stracił 8,5 mld USD

Sprzedaż domów spadła, Merrill Lynch stracił 8,5 mld USD

2007-10-24 Komentarz popołudniowy Open Finance
WYDARZENIE DNIA: Wciąż fatalnie prezentuje się amerykański rynek nieruchomości. Liczba transakcji spadła do 5,04 miliona, najniższego poziomu od 1999 roku, kiedy rozpoczęto monitorowanie transakcji. Analitycy spodziewali się spadku sprzedaży domów, ale do 5,3 mln w ujęciu "za ostatnie dwanaście miesięcy".
Sny o korekcie powoli zamieniają się w koszmary

Sny o korekcie powoli zamieniają się w koszmary

2007-10-24 Popołudniowy Szkic Walutowy AFS
Sny o korekcie powoli zamieniają się w koszmary: w umacnianiu się złotemu nie przeszkadza nawet wzrost wartości jena (2,2590 PLN za 100 JPY, 113,85 USDJPY) ani próby ataku dolara na niższe poziomy względem euro (dziś oglądaliśmy przez chwilę 1,4189, lecz atak zakończył się niepowodzeniem i obecnie kurs to 1,4216 EURUSD).
Korekta po wczorajszych wzrostach

Korekta po wczorajszych wzrostach

2007-10-24 Komentarz giełdowy Gold Finance
Wczorajsze wzrosty na GPW nie zostały utrzymane w dniu dzisiejszym. Inwestorzy po spadkach indeksów w Azji przystąpili do realizacji zysków na giełdzie w Warszawie. Indeksy otworzyły się na niewielkich minusach, jednak już po chwili spadki zaczęły się pogłębiać. Na giełdzie zdecydowanie zaczęła dominować podaż, wspomagana sytuacją na innych europejskich rynkach.
Dolar słabnie w oczekiwaniu na dane z USA

Dolar słabnie w oczekiwaniu na dane z USA

2007-10-24 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
W pierwszej połowie dzisiejszej sesji kurs EUR/USD pozostawał stabilny. Na początku drugiej wzrósł nieco na skutek oczekiwań inwestorów spodziewających się nienajlepszych danych z amerykańskiego sektora nieruchomości Zostaną one przedstawione o godz. 16.00 naszego czasu. Według prognoz liczba sprzedanych domów na rynku wtórnym spadła we wrześniu do 5,25 mln z 5,5 mln w sierpniu.
WIG20 blisko dziennych minimów

WIG20 blisko dziennych minimów

2007-10-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Sesja na warszawskiej giełdzie upływa pod dyktando sprzedających. Wczorajsze nienajlepiej przyjęte wyniki księgarni internetowej Amazon.com, co w handlu posesyjnym w USA przełożyło się na prawie 11 proc. spadek akcji oraz doniesienia o połowę większym niż dotychczas planowano odpisie Merrill Lynch.
Ropa czeka na zapasy i nie tylko

Ropa czeka na zapasy i nie tylko

2007-10-24 Komentarz towarowy X-Trade Brokers
W środę ceny ropy Brent wahają się w wąskim przedziale 82,35-82,96 dol. za baryłkę. Tej stabilizacji nie zdołały przerwać poranne doniesienia Reutersa, który powołując się ma źródła wojskowe w Ankarze poinformował, że Turcja od niedzieli do wtorku atakowała irackich Kurdów na terytorium Iraku.
Amerykańska huśtawka nastrojów

Amerykańska huśtawka nastrojów

2007-10-24 Komentarz Xelion
Wtorkowa sesja w Europie rozpoczęła się zgodnie z oczekiwaniami. Indeksy rosły, a kurs EUR/USD odrabiał poniedziałkowe straty. W pierwszej połowie dnia oba te trendy były niezbyt silne. Jednak po południu wszystko się zmieniło.
Popyt na blue chips

Popyt na blue chips

2007-10-24 Komentarz Expandera
Poprawa nastrojów na zagranicznych parkietach zaowocowała mocnym ruchem w górę naszej giełdy. Uwaga inwestorów skupiała się głównie na segmencie największych firm, w efekcie czego WIG20 odrobił prawie w całości ostatnie straty.
Możliwe osłabienie złotego

Możliwe osłabienie złotego

2007-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajsza sesja przyniosła kontynuację zapowiadanego przez nas procesu realizacji zysków po wygranej Platformy Obywatelskiej. Bardziej widoczne było to na parze EUR/PLN, gdzie kurs wzrósł maksymalnie do poziomu 3,6691. Stabilniejszy pozostaje natomiast kurs USD/PLN, który nadal przebywa w okolicy piątkowych zamknięć.
WIG20 ponownie pod szczytami

WIG20 ponownie pod szczytami

2007-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Podczas wczorajszej sesji WIG20 po raz kolejny zbliżył się do historycznych maksimów. Otwarcie miało miejsce na poziomie 3828, sprzedający do końca dnia nie doszli do głosu. Sesja zakończyła się na 3897 pkt, indeks zyskiwał 2,61% w stosunku do zamknięcia sesji poniedziałkowej.
Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

Dziś dane z rynku nieruchomości w USA

2007-10-24 Komentarz poranny Open Finance
WYDARZENIE DNIA: A ściślej, pierwsza ich część. Chodzi o liczbę sprzedanych domów na rynku wtórnym w ujęciu za ostatnie 12 miesięcy. Prognoza mówi o 5,3 mln sprzedanych domów. Przed miesiącem było to 5,5 mln, przed dwoma 5,75 mln przed rokiem dobrze ponad 6 mln, a w szczytowym okresie (2005 rok) liczba sprzedawanych rocznie domów przekraczała 7 mln sztuk.
Realizacja zysków

Realizacja zysków

2007-10-24 X-Trade Brokers - Puls Rynku
Po wtorkowym silnym wzroście, który podniósł wartość indeksu WIG20 o 2,6 proc. do 3897,75 pkt., środa powinna przynieść realizację zysków. Proces ten wymuszą słabo przyjęte przez inwestorów wyniki księgarni internetowej Amazon.com, co w handlu posesyjnym w USA przełożyło się na prawie 11 proc. spadek cen jej akcji.
Jakie będą dalsze losy dolara?

Jakie będą dalsze losy dolara?

2007-10-24 Codzienny Puls Rynku IDM SA
Dolar kontynuował osłabianie się we wtorek, w dzień po dość nagłej fali wzrostu awersji do ryzyka. Waluta amerykańska znajduje się w silnym trendzie spadkowym i wszystkie umocnienia USD były krótkotrwałe i miały jak na razie charakter korekty.
Tajemniczy popyt

Tajemniczy popyt

2007-10-24 Komentarz poranny DM IDMSA
Wtorkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a liderami ponownie były spółki z indeksu WIG20. Bardzo wysokie obroty w tym segmencie, dochodzące do 1,5 mld złotych, potwierdzają agresywność popytu prawdopodobnie pochodzącego ze strony zagranicy.