Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Atmosfera po odczytach i nie tylko

Atmosfera po odczytach i nie tylko

2015-06-03 Raport popołudniowy FMCM
Na EUR/USD sprawy mają się tak: Owszem, próbowano dziś podbijania kursu prawie pod 1,1190, ale były też i zejścia poniżej 1,11, w okolice 1,1080, co w sumie zgadzało się z naszymi założeniami, mówiącymi, że euforia optymizmu w sprawach greckich – trochę przycichnie. Z drugiej strony, przed 16:00 znów mamy poziomy rzędu 1,1160-70, co pokazuje, że rynek wciąż liczy na to, że będą powody do zwiększania wartości euro.
To nie koniec emocji

To nie koniec emocji

2015-06-03 Rynki o poranku
Wczorajsze wydarzenia rynkowe dostarczyły inwestorom sporo emocji. Zakres wahań na głównej parze walutowej świata EURUSD był największy od połowy marca, a dodatkowo tak mocny ruch nastąpił po kilku bezbarwnych sesjach przebiegających w wąskiej konsolidacji.

Skokowe umocnienie EUR

Skokowe umocnienie EUR

2015-06-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Euro zyskało wczoraj wyraźnie na wartości w relacji do dolara po wysokim odczycie inflacji CPI oraz nadziei na ostateczne rozwiązanie greckiego kryzysu. Skutek: dynamiczne spadki cen na rynku obligacji, silny ruch na walucie. Dziś zmienność pozostanie duża.
W oparach domysłów i oczekiwań

W oparach domysłów i oczekiwań

2015-06-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Pomimo że więcej zamieszania niż klarowności jest wokół greckich negocjacji, optymiści przeważali we wtorek na rynku euro, generując silne ruchy na płytkim rynku. Porzucanie USD stanowiło drugą nogę transakcji, nawet jeśli większość inwestorów traktuje wczorajsze wahania jako chwilowe potknięcie niż odwrót sentymentu.
Z Grecją jednak nie tak do końca...?

Z Grecją jednak nie tak do końca...?

2015-06-03 Raport poranny FMCM
Na razie nie ma szans: Już wczoraj pisaliśmy, że optymistyczne wieści w sprawie greckiej są na razie nie do końca pewne, a komunikaty dobiegające z agencji informacyjnych trochę się ze sobą rozmijają. Owszem, jest prawdą, że Ateny przesłały wierzycielom plan reform, ale jest też prawdą, że Jeroen Dijsselbloem stwierdził, iż w tym tygodniu nie ma szans na osiągnięcie porozumienia.
Doniesienia dot. Grecji umacniają PLN

Doniesienia dot. Grecji umacniają PLN

2015-06-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację umocnienia złotego wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1175 PLN za euro, 3,6883 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9538 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6616 PLN względem funta szterlinga.
Skok EUR/USD, silny złoty

Skok EUR/USD, silny złoty

2015-06-02 Raport poranny FMCM
Wysoko w górę: Sprawy związane z Grecją bywały w ostatnich dniach czynnikiem o charakterze przede wszystkim kontrującym euro i siłą rzeczy wzmacniającym dolara. To dlatego, że brakowało impulsów pozytywnych, promyków nadziei.
Spekulacje o Grecji, zmiany na Węgrzech

Spekulacje o Grecji, zmiany na Węgrzech

2015-06-02 Rynki po południu
Podczas dzisiejszej sesji euro zyskiwało już ponad 2,2% względem amerykańskiej waluty, ale i nie tylko. Z kolei dolar oddaje dziś ostatnie zyski, a jego indeks traci ponad -1%. Wspólna waluta zyskuje dzięki plotkom i spekulacjom dotyczącym tego, że wierzyciele w końcu porozumieją się z Grecją. Jednakże żadne szczegóły nie zostały jeszcze przedstawione.
Rynek czeka na dane

Rynek czeka na dane

2015-06-02 Poranny komentarz walutowy
Uwaga wtorkowego poranka należy przede wszystkim do australijskiego dolara i decyzji tamtejszego banku centralnego o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Gołębi ton poprzedniego komunikatu RBA nastawił oczekiwania inwestorów na jeszcze bardziej akomodacyjne podejście także w czerwcu, ...
RBA nie zaskakuje

RBA nie zaskakuje

2015-06-02 Rynki o poranku
Podczas sesji azjatyckiej uwaga inwestorów była skupiona na posiedzeniu Banku Australii na którym miała zostać podjęta decyzja w sprawie poziomu stóp procentowych. Zgodnie z konsensusem ekonomistów nie zdecydowano się na jakąkolwiek zmianę i stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie 2%.
W oczekiwaniu na danie główne

W oczekiwaniu na danie główne

2015-06-02 Komentarz poranny TMS Brokers
W poniedziałek apetyty inwestorów zostały pobudzone zestawem przystawek. Dolar amerykański został wsparty lepszym od oczekiwań ISM dla przemysłu za maj. Euro czeka na Grecję, w sprawie której prace nad porozumieniem przyspieszyły. Dolar australijski odżył w nocy, gdyż RBA zaskoczył utrzymaniem neutralnego nastawienia.
Nie tak dobrze w Polsce, nie tak źle w USA

Nie tak dobrze w Polsce, nie tak źle w USA

2015-06-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Bieżące wyniki polskiej gospodarki nie będą zaskakiwać tak pozytywnie jak dane za I kw. Z kolei w USA można się spodziewać zdecydowanej poprawy koniunktury. Europa pozostaje w fazie łagodnego ożywienia. Kursy dziś stabilnie, możliwe lekkie osłabienie złotego.
Dziś czekamy na amerykańskie zamówienia

Dziś czekamy na amerykańskie zamówienia

2015-06-02 Raport poranny FMCM
O 16:00 poznamy bodaj najważniejszy odczyt dzisiejszego dnia, czyli amerykańskie dane o miesięcznej dynamice zamówień za kwiecień. Prognoza mówi, że zamówienia na dobra liczone bez środków transportu zwiększyły się wtedy o 0,5 proc. m/m (w marcu o 0,6 proc.).
Słabszy PMI zaszkodził PLN, rynek śledzi doniesienia ws. Grecji

Słabszy PMI zaszkodził PLN, rynek śledzi doniesienia ws. Grecji

2015-06-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszych nieznacznych spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1140 PLN za euro, 3,7623 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9824 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7214 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kolejny tydzień, kolejne odroczenie dla Grecji

Kolejny tydzień, kolejne odroczenie dla Grecji

2015-06-01 Komentarz poranny TMS Brokers
To powinien być interesujący tydzień na rynkach finansowych. Majowe dane z rynku pracy USA mogą być punktem zwrotnym dla USD i ogólnego sentymentu. Posiedzenia ECB i RBA mogą zatrząść euro i aussie. Pod koniec tygodnia uwaga skupi się także na posiedzeniu OPEC. No i ta Grecja.
Miesiąc kluczowych rozstrzygnięć

Miesiąc kluczowych rozstrzygnięć

2015-06-01 Poranny Szkic Walutowy AFS
Przed nami miesiąc, w którym rozstrzygnie się kwestia Grecji, więcej wiedzieć również będziemy w temacie przyszłych decyzji w sprawie stóp procentowych w USA. Zapowiada się więc kilka tygodni z dużą zmiennością na rynkach finansowych. Taka może być również dzisiejsza sesja.
Grecja i PMI za maj w centrum uwagi

Grecja i PMI za maj w centrum uwagi

2015-06-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, poza lekkim umocnieniem w relacji do GBP oraz CHF. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1060 PLN za euro, 3,7508 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9774 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7101 PLN względem funta szterlinga.
Pięć dni w rytmie odczytów makro

Pięć dni w rytmie odczytów makro

2015-06-01 Raport poranny FMCM
Bez porozumienia: Jak można było się domyślać, wcale nie doszło do porozumienia Grecji z Zachodem – czyli do kompromisu cokolwiek jednostronnie obiecywanego w ubiegłym tygodniu przez władze w Atenach. Premier Aleksis Cipras winą za ten stan rzeczy obarczył rzecz jasna przywódców unijnych czy w każdym razie – wierzycieli swego kraju (w pewnej mierze wychodzi na to samo).
Nie ma litości

Nie ma litości

2015-05-29 Komentarz poranny TMS Brokers
EUR/USD po wzroście w okolice 1,0975 cofa się do wczorajszych maksimów. Rynek oczekuje od kilku dni na porozumienie w sprawie wypłaty ostatniej transzy w ramach programu pomocowego. Ponad 7 miliardów euro to kwota, która na kilka miesięcy pozwoli Grecji regulować swoje zobowiązania.
Odczyty PKB w centrum uwagi

Odczyty PKB w centrum uwagi

2015-05-29 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wydawałoby się, że ujemny PKB to nie są warunki do podwyższania stóp procentowych. Jednak przejściowy charakter zmian z I kw., a być może także metodologiczne błędy pomiarów (historycznie PKB w I kw. jest średnio o 1 pkt. proc. niższy niż w pozostałych kwartałach) nie powinien dawać nadziei, ...