Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Stabilizacja na PLN, inwestorzy czekają na Grecje

Stabilizacja na PLN, inwestorzy czekają na Grecje

2015-06-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,1710 PLN za euro, 3,6992 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9744 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6957 PLN w relacji do funta szterlinga.
Runda środowa

Runda środowa

2015-06-10 Raport poranny FMCM
Gdzie jesteśmy? Wczoraj rano, gdy na eurodolarze można było obserwować korekcyjne, niskie poziomy, świadczące o mocnym dolarze, sugerowaliśmy możliwość "korekty w korekcie", tym razem w górę, w okolice 1,1280-90. Faktycznie, do czegoś takiego doszło, wykres otarł się nawet o 1,13, choć do oporu przy 1,1340 nie dotarł.

Korekta, jak można było się spodziewać

Korekta, jak można było się spodziewać

2015-06-09 Raport popołudniowy FMCM
Ruch na południe: Rankiem sugerowaliśmy, że wczorajsze, popołudniowe silne umocnienie euro nie miało tak naprawdę klarownego uzasadnienia fundamentalnego, w szczególności długoterminowego. Sporo w tym było raczej spekulacji i efektu odbicia od wsparcia.
Presja bez powodu

Presja bez powodu

2015-06-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykański niedługo cieszył się z wiodącej pozycji na rynku FX, choć trudno doszukać się powodów poniedziałkowej wyprzedaży. Niska płynność i krótkoterminowe pozycjonowanie muszą mieć tutaj duże znaczenie, gdyż fundamenty USD stają się coraz bardziej korzystne dla aprecjacji w dłuższym horyzoncie.
Temat walut na wokandzie spotkania G7. Euro wzmocnione.

Temat walut na wokandzie spotkania G7. Euro wzmocnione.

2015-06-09 Poranny szkic walutowy AFS
Podczas spotkania szefów państw Grupy G7 poruszano temat kursów walutowych, co wskazuje, że mocny dolar jest, szczególnie dla władz USA, powodem do niepokoju. Euro wyraźnie zyskało wczoraj na wartości. Złoty pozostaje relatywnie stabilny. Nie poprawia swojej pozycji wobec koszyka walut. Potencjał deprecjacji jest ograniczony.
Próba stabilizacji PLN, lekkie odreagowanie na długu

Próba stabilizacji PLN, lekkie odreagowanie na długu

2015-06-09 Komentarz do rynku złotego
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1772 PLN za euro, 3,6900 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9840 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6708 PLN względem funta szterlinga.
Ponad linią 1,13

Ponad linią 1,13

2015-06-09 Raport poranny FMCM
Przełom czy chwilowa zmiana? Dziś rano widzimy eurodolara – przed godziną piątą – w okolicach 1,1330. Wczoraj, relacjonując zdarzenia dnia wczesnym popołudniem, byliśmy właśnie w momencie, w którym sprawy się rozstrzygały, choć przejście przez okolice 1,1180 nie było wtedy jeszcze pewne.
Turecka waluta pod presją po wyborach

Turecka waluta pod presją po wyborach

2015-06-08 Popołudniowy komentarz walutowy
Najistotniejsze ruchy na rynku walutowym odbywają się dzisiaj – a w zasadzie ten kierunek został rozpoczęty podczas późnych godzin niedzielnych – na tureckiej lirze. Wynik wyborów w Turcji nie daje większości dotychczas rządzącej partii AKP – z której również wywodzi się prezydent Erdogan.
Słaby dzień dla dolara amerykańskiego

Słaby dzień dla dolara amerykańskiego

2015-06-08 Rynki po południu
Dolar amerykański zdecydowanie osłabia się na szerokim rynku i tym samym oddaje prawie całe wzrosty wypracowane na koniec zeszłego tygodnia w wyniku zaskakująco dobrej publikacji danych z rynku pracy. Na początku sesji europejskiej pojawiła się informacja ze strony anonimowego przedstawiciela francuskiego rządu, który stwierdził, ...
Przełomu jeszcze nie ma

Przełomu jeszcze nie ma

2015-06-08 Raport popołudniowy FMCM
Niemieckie dane i plotka o Obamie: Sesja na głównej parze walutowej upływała dziśr relatywnie spokojnie. Owszem, byki próbowały dobijać do 1,1180, ale na razie poziom ten nie został przebity. Pewnym akcentem na rzecz euro mogły być dość dobre dane z Niemiec (m.in. dynamika produkcji przemysłowej za kwiecień wypadła lepiej niż w marcu, w szczególności pokonano prognozę m/m), ...
Zaczyna się ciekawy tydzień

Zaczyna się ciekawy tydzień

2015-06-08 Poranny komentarz walutowy
Do głównych wydarzeń początku tygodnia należy m.in. reakcja rynków na wyniki wyborów w Turcji. Partia prezydenta Erdogana uzyskała gorszy wynik niż w poprzednich wyborach. Na tyle niski, że nie pozwoli to uformować rządu większościowego. Wzrost pary USDTRY z 2,66 do 2,80 dzisiaj o poranku jak najbardziej dobitnie podkreśla ocenę wyników wyborów wg rynku.
gorący początek tygodnia

gorący początek tygodnia

2015-06-08 Rynki o poranku
Ubiegły tydzień obfitował w wiele emocji i zwrotów na rynku. Piątkowe dane z rynku pracy USA spowodowały, że dolar zakończył tydzień na minimalnym plusie, mimo wcześniejszych strat. Dane były na tyle dobre, że szansę na podwyżkę stóp procentowych we wrześniu ponownie mocno urosły.
Gospodarka USA pokazuje siłę, USD także

Gospodarka USA pokazuje siłę, USD także

2015-06-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Bardzo dobre dane z rynku pracy USA dały solidny impuls do kupowania USD zarówno w relacji do walut G10, jak i rynków wschodzących. To wciąż za mało, aby skłonić Fed do podwyżki stóp procentowych w czerwcu, jednak wraz z rosnącym przekonaniem o starcie zacieśniania we wrześniu, USD może nabierać rozpędu juz teraz.
Inwestorzy wracają na rynek PLN, dług pod presją

Inwestorzy wracają na rynek PLN, dług pod presją

2015-06-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieznacznie słabszego PLN na płytkim obrocie. Polska waluta wyceniania jest przez rynek następująco: 4,1580 PLN za euro, 3,7418 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9772 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7179 PLN w relacji do funta szterlinga.
Przygasł optymizm na eurodolarze

Przygasł optymizm na eurodolarze

2015-06-08 Raport poranny FMCM
Jedenaście jednostek: Tak jak się spodziewaliśmy, eurodolarowy optymizm z ubiegłego tygodnia przygasł, ponieważ brakuje jednoznacznych rozstrzygnięć w sprawie Grecji, w każdym razie pozytywnych. Zresztą piątek przyniósł także bardzo dobre dane z amerykańskiego rynku pracy, a to gwałtownie sprowadziło główną parę w okolice poziomu 1,11.
Tydzień pod napięciem

Tydzień pod napięciem

2015-06-05 Raport tygodniowy FMCM
Grecja i USA: Co było istotne w tym tygodniu, jeśli chodzi o główną parę walutową, czyli eurodolara? Z jednej strony wątek grecki, z drugiej – amerykańskie odczyty makroekonomiczne, szczególnie te dzisiejsze. Wątek pierwszy nadal jest ogromnie chaotyczny i pełen niepewności. Co rusz otrzymywaliśmy sprzeczne komunikaty.
Zobligowani do śledzenia rynku obligacji

Zobligowani do śledzenia rynku obligacji

2015-06-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś inwestorzy czekają na raport z rynku pracy USA, ale kątem oka śledzą rynek długu w Europie, gdyż sentyment tamże zdaje się mieć największy wpływ na pozostałe klasy aktywów. Wyższe rentowności dają wsparcie EUR względem reszty walut G10, gdzie USD trzyma się najlepiej. Z kolei dla złotego nastały ciężkie czasy.
Na EUR/USD wątek grecki i payrollsy

Na EUR/USD wątek grecki i payrollsy

2015-06-05 Raport poranny FMCM
Wbrew pozorom poziom 1,12 na EUR/USD, a wokół niego oscylują w piątek rano notowania, nie jest aż tak wysoki, jak mogłoby się wydawać. Oto bowiem wczoraj, gdy u nas był dzień wolny, kurs dochodził nawet do 1,1380, co pokazuje skalę optymizmu, jaki strona popytowa narzuciła rynkowi.
Kkonferencja EBC w centrum uwagi

Kkonferencja EBC w centrum uwagi

2015-06-03 Rynki po południu
Europejski Bank Centralny znalazł się dziś w centrum zainteresowania inwestorów. Na początku poznaliśmy decyzje w sprawie stóp procentowych jednak w tym przypadku nie doszło do żadnych zaskoczeń i stopy procentowe zostały pozostawione na niezmienionym poziomie.
Rynek nie wierzy w pesymizm Schaueblego

Rynek nie wierzy w pesymizm Schaueblego

2015-06-03 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Mimo, że niemiecki minister finansów przyznał dzisiaj po południu, że nadal pozostaje ostrożny w kwestii szans na osiągnięcie porozumienia z Grecją, zwłaszcza po tym jak zobaczył nowe propozycje Aten wobec wierzycieli, to rynki finansowe zdają się zakładać, że do piątku temat będzie politycznie domknięty – pozostaną tylko techniczne kwestie, które nie przeszkodzą w realizacji płatności na rzecz MFW.