Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Grecki rząd oderwany od rzeczywistości. Fed w centrum uwagi.

Grecki rząd oderwany od rzeczywistości. Fed w centrum uwagi.

2015-06-17 Poranny Szkic Walutowy AFS
Szanse na kompromis w sprawie Grecji z dnia na dzień maleją. Premier Cipras nie nawet wykazuje minimum dobrej woli. Oskarża kredytodawców o niszczenie kraju. W centrum uwagi posiedzenie Fed. Bazowo zakładamy zaostrzenie komunikatu i następujący po nim wzrost notowań dolara w relacji do większości walut.
Inwestorzy na PLN czekają na FED i Grecję

Inwestorzy na PLN czekają na FED i Grecję

2015-06-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalszą stabilizację kwotowań złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1469 PLN za euro, 3,6860 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9594 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7621 PLN względem funta szterlinga.

Środa czyli FOMC

Środa czyli FOMC

2015-06-17 Raport poranny FMCM
W ciągu dnia podejrzenia, wieczorem fakty: Istotnie, najważniejsze fakty dnia dzisiejszego poznamy dopiero o 20:00 i później, po 20:30. Będą to projekcje makroekonomiczne FOMC, wysokość stóp procentowych dla dolara – i stanowisko Janet Yellen w kwestii podwyżek stóp dla tej waluty.
W oczekiwaniu na FED

W oczekiwaniu na FED

2015-06-16 Rynki po południu
Wtorek przynosi relatywnie spokojny handel, a inwestorzy już teraz oczekują na jutrzejszy rezultat posiedzenia Komitetu Otwartego Rynku. Jutro o godzinie 20:00 poznamy decyzję FEDu w sprawie stóp procentowych oraz kolejne projekcje makroekonomiczne, a także odbędzie się konferencja prasowa.
Napięcie nie opada

Napięcie nie opada

2015-06-16 Raport popołudniowy FMCM
Najbliższy czwartek czy koniec czerwca?
W czwartek w sprawie Grecji rozmawiać będą przedstawiciele Eurogrupy – rozmawiać między sobą i z Grekami. Mogłoby się wydawać, że nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, to będzie to jedynie kolejne spotkanie rzekomej "ostatniej szansy", po którym szans tych będzie jeszcze wiele, a rynek za każdym razem będzie bagatelizował ryzyko.
Siła waluty, a plany wakacyjne 2014 vs. 2015

Siła waluty, a plany wakacyjne 2014 vs. 2015

2015-06-16 Analiza walutowa
Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie osoby zainteresowane spędzeniem wolnego czasu poza granicami kraju zmuszone są do kupna przed wyjazdem lub na miejscu w trakcie pobytu lokalnej waluty.
Bez zbędnego podgrzewania atmosfery

Bez zbędnego podgrzewania atmosfery

2015-06-16 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek walutowy pozostaje w lekkim odrętwieniu oczekując jakiegokolwiek rozstrzygnięcia w temacie Grecji oraz rezultatu posiedzenia FOMC. W Azji prezes Banku Japonii Kuroda doprecyzowywał swoją wypowiedź sprzed tygodnia, przynoszą chwilowe osłabienie jena. Dziś inflacja z Wielkiej Brytanii, ZEW i dane z rynku budowlanego USA.
Powolne wychodzenie z deflacji w Polsce, słaba produkcja w USA

Powolne wychodzenie z deflacji w Polsce, słaba produkcja w USA

2015-06-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Pojawia się coraz większa nerwowość w związku malejącymi szansami na uratowanie Grecji. Większość społeczeństwa gromadzi oszczędności na ewentualność wyjścia ze strefy euro. Jutro dodatkowo komunikat Fed, więc zmienność na rynku nasili się. Wczorajsze dane lekko na korzyść gołębi w FOMC (5 miesiąc słabości produkcji).
PLN względnie stabilny, pomimo niesprzyjającego otoczenia

PLN względnie stabilny, pomimo niesprzyjającego otoczenia

2015-06-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji kwotowań złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1491 PLN za euro, 3,6832 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9541 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,7428 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,336% w przypadku obligacji 10-letnich.
Wtorek – Grecja i ZEW

Wtorek – Grecja i ZEW

2015-06-16 Raport poranny FMCM
Napięcie trwa i rośnie? Mario Draghi stwierdził, że sytuacja ekonomiczna Grecji jest dramatyczna, zaś zawarcie porozumienia to domena polityków – i zresztą leży to w interesie politycznym całej Strefy Euro. Podkreślił też, że czas na ruch ze strony Grecji, ...
Poniedziałek nie poprawia nastrojów

Poniedziałek nie poprawia nastrojów

2015-06-15 Rynki po południu
Początek tygodnia nie przynosi diametralnej zmiany nastrojów na rynkach. Już podczas sesji azjatyckiej obserwowaliśmy solidne spadki w Chinach, ze względu na kolejne obawy dotyczące tamtejszej gospodarki. Te same obawy doprowadziły również do spadku cen miedzi, które znalazły się na poziomie najniższym od trzech miesięcy.
Grecja nadal niepokoi

Grecja nadal niepokoi

2015-06-15 Raport popołudniowy FMCM
Co na głównej parze? Zwyżkowa tendencja na EUR/USD, jeśli mierzyć ją od 27 maja i ówczesnych minimów dziennych – jeszcze się broni, jakkolwiek widać, że byki nie mają już zbyt wiele argumentów. Dzisiejsze maksima to mniej niż 1,1260, obecnie jesteśmy przy 1,1240.
Ważny tydzień na rynkach. Grecja nad przepaścią.

Ważny tydzień na rynkach. Grecja nad przepaścią.

2015-06-15 Poranny Szkic walutowy AFS
Szanse na pomyślne zakończenie negocjacji w sprawie Grecji są znikome. Formalne bankructwo, ale bez wystąpienia ze strefy euro to najbardziej prawdopodobny scenariusz. W środę obraduje Fed, w czwartek ostatnia szansa dla Aten. Koniec tygodnia zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie. Oczekuj dużej zmienności na rynkach.
Nie ma sztywnych terminów

Nie ma sztywnych terminów

2015-06-15 Komentarz poranny TMS Brokers
Tradycji stało sie zadość i choć Grecji postawiono ultimatum, na podstawie którego miała przedstawić warunki porozumienia przed weekendem, w poniedziałek stoimy w punkcie wyjścia. Następny etap to czwartkowe posiedzenie Eurogrupy, ale skoro do końca czerwca zostały jeszcze dwa tygodnie...
Słabsze otwarcie na PLN, inflacja CPI w kalendarzu

Słabsze otwarcie na PLN, inflacja CPI w kalendarzu

2015-06-15 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekki spadek kwotowań polskiej waluty w ślad za pogorszeniem nastrojów na głównej parze walutowej. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1440 PLN za euro, 3,7004 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9595 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7101 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar w połowie miesiąca

Eurodolar w połowie miesiąca

2015-06-15 Raport poranny FMCM
Kurs głównej pary: Wygląda na to, że mimo wszystko – jak zresztą już wstępnie sugerowaliśmy – na eurodolarze broni się rodzaj trendu zwyżkowego, zapoczątkowany dołkami z 27 maja. Innymi słowy, tendencja ta wybroniła się w piątek, gdy notowano minima rzędu 1,1150.
Są czynniki ryzyka, ale euro się broni

Są czynniki ryzyka, ale euro się broni

2015-06-14 Raporty tygodniowy FMCM
Grecja, Ameryka, Europa: Na wykresie eurodolara można doszukać się w pierwszej kolejności trendu zwyżkowego biegnącego od 13 kwietnia – co wymagałoby połączenia dołków z tego właśnie dnia, a następnie z 27 maja. Po 27 maja trend ten się zaostrzył, zaś nowa tendencja była (w pewnym przybliżeniu) testowana 1 czerwca, później ok. 5 czerwca i dzisiaj.
Zmienność nowym paradygmatem bankierów centralnych

Zmienność nowym paradygmatem bankierów centralnych

2015-06-12 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kiedyś bywało tak, że bankierzy centralni czynili wszystko, co w ich mocy, aby ograniczać zmienność na rynkach finansowych. Teraz wydaje się jednak, że zaczyna obowiązywać nowy paradygmat. Ostatnie dwa tygodnie pokazały, że przedstawiciele banków centralnych, celowo lub nie, sprzyjają podwyższonym wahaniom aktywów.
Powrót na rynki bazowe

Powrót na rynki bazowe

2015-06-12 Poranny komentarz walutowy
Polski złoty, węgierski forint, turecka lira – od tych walut odpływa kapitał, a rośnie zainteresowanie rynkami rozwiniętymi. Dość skąpa w publikacje makroekonomiczne sesja europejska sprawia, że handel jest mocno powiązany z papierami skarbowymi rynków bazowych.
Moda na Grecję

Moda na Grecję

2015-06-12 Rynki o poranku
Grecka saga przedłuża się w nieskończoność niczym „najlepszy serial”. Spektakularne zwroty akcji, plotki i intrygi docierają na rynek przy każdym kolejnym odcinku. Wczoraj do wczesnych godzin popołudniowych wydawało się, że sytuacja jest opanowana, co prowadziło do solidnych wzrostów na indeksach europejskich przeważnie w okolicy 1,5%.