Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Nadszedł dzień zapłaty

Nadszedł dzień zapłaty

2015-06-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś upływa termin płatności pożyczki opiewającej na 1,5 mld euro. Grecy nie mają zamiaru oddać tych pieniędzy Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu. Wiadomo to jednak już od czasu, gdy w weekend zerwany zostały rozmowy. Kluczowe w tym tygodniu będą sondażowe dane, które napływać będą z Grecji .
W wyczekiwaniu na referendum

W wyczekiwaniu na referendum

2015-06-30 Rynki o poranku
Dzisiejszy dzień powinien być już spokojniejszy od wczorajszego, który upłynął pod znakiem gwałtownych spadków na europejskich parkietach giełdowych oraz transferu kapitału w stronę bezpiecznych aktywów w postaci obligacji niemieckich czy walut takich jak jen oraz frank.

W oczekiwaniu na referendum

W oczekiwaniu na referendum

2015-06-30 Poranny Szkic walutowy AFS
W oczekiwaniu na głosowanie w sprawie programu pomocy dla Grecji waluty zaczynają się stabilizować. Złoty pozostaje nieco słabszy, ale wkrótce zacznie odzyskiwać straty. Zakładamy pozytywny dla przyszłości Aten w strefie euro wynik głosowania, powrót do rozmów i wyciszenie kryzysu z końcem lipca.
Panika na PLN została opanowana

Panika na PLN została opanowana

2015-06-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi pewne wycieszenie po wczorajszej podwyższonej zmienności. Złoty prezentuje się relatywnie stabilnie, gdyż na większości zestawień zdołał odrobić wcześniejsze straty. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1922 PLN za euro, 3,7434 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0200 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,8700 PLN względem funta szterlinga.
EUR/USD dotarł w okolice 1,1160

EUR/USD dotarł w okolice 1,1160

2015-06-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kilkanaście minut temu para EUR/USD osiągnęła poziom 1,1163, co w zasadzie domyka lukę jaka pojawiła się pomiędzy zamknięciem z piątku, a otwarciem z niedzieli. Grecki dramat nie wygląda tak źle, jakby mógł.
Szalone dni

Szalone dni

2015-06-29 Raport popołudniowy FMCM
Poniedziałek pełen wrażeń: Wiele wskazuje na to, że istotnie czekają nas szalone dni w tym tygodniu, w przyszłym miesiącu – a może jeszcze dłużej. Jak teraz wygląda sytuacja? W Grecji ma się odbyć 5 lipca referendum – i rząd, w osobie samego premiera Ciprasa, zaleca, ...
Trudny dzień dla europejskich inwestorów

Trudny dzień dla europejskich inwestorów

2015-06-29 Rynki po południu
Dzisiejsza sesja zaczęła się od mocnego spadkowego otwarcia, ale potem było już tylko lepiej. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na zamknięcie pozycji długich w obawie o dalsze straty mogą żałować swojej decyzji ponieważ sesyjne minima zostały wyznaczone o poranku.
Grecja szokuje rynki

Grecja szokuje rynki

2015-06-29 Poranny komentarz walutowy
Gdy w trakcie piątkowego wieczora na rynek napływały informacje o potencjalnym referendum w Grecji można było oczekiwać, iż sobotni szczyt Eurogrupy nie przyniesie rozwiązania trapiących Europę problemów. Jednak tego, co stało się w kolejnych godzinach chyba nikt się nie spodziewał…
W Grecji wakacje

W Grecji wakacje

2015-06-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Nie działają greckie banki (zamknięte będą przez co najmniej tydzień), zamknięta jest także tamtejsza giełda. Sektor finansowy na wakacjach. Pytanie tylko co to za wakacje, skoro dziś nie można podjąć w greckim bankomacie żadnej gotówki, a od jutra będzie to maksymalnie 60 euro.
Porozumienie między Grecją a jej wierzycielami miało zostać osiągnięte w weekend.
Początek końca Grecji

Początek końca Grecji

2015-06-29 Rynki o poranku
Trwające od miesięcy negocjacje Grecji z międzynarodowymi wierzycielami oficjalnie zakończyły się niepowodzeniem. Mimo, że przez ten czas w pewnych momentach wydawało się, że porozumienie jest naprawdę blisko i obydwu stronom uda się ustalić warunki osiągnięcia kompromisu to jednak po ostatnim spotkaniu na szczycie, które odbyło się w weekend wiemy już, że porozumienia nie będzie.
Polski złoty najsłabszy do CHF od stycznia

Polski złoty najsłabszy do CHF od stycznia

2015-06-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi skokowy wzrost awersji do ryzyka z uwagi na brak porozumienia Grecji z wierzycielami. W konsekwencji obserwujemy wyraźne spadki na walutach EM, w tym PLN. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1968 PLN za euro, 3,8097 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0600 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,9800 PLN w relacji do finta szterlinga.
Nowa rzeczywistość

Nowa rzeczywistość

2015-06-29 Raport poranny FMCM
A jednak: W takich chwilach chciałoby się na wszelki wypadek przywołać, w dość cyniczny sposób, znany cytat z "Lamparta" di Lampedusy – "trzeba bardzo dużo zmienić, by wszystko pozostało po staremu". Wydaje się jednak, że tym razem cytat ten się nie sprawdza i nie byłby trafiony.
Przed Grecją najważniejszy weekend

Przed Grecją najważniejszy weekend

2015-06-26 Rynki po południu
Grekom nie pozostaje zbyt wiele czasu na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami. Odrzucanie pojawiających się propozycji reform przez przedstawicieli tego państwa doprowadziło do sytuacji w której podczas nadchodzącego weekendu, w trakcie którego odbędzie się kolejne spotkanie na szczycie Eurogrupy, osiągnięcie kompromisu jest niezbędne dla Grecji.
Ostatnia oferta dla Grecji?

Ostatnia oferta dla Grecji?

2015-06-26 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Wprawdzie szef Komisji Europejskiej zarzekał się dzisiaj, że propozycje o których mówiła na konferencji niemiecka kanclerz nie są przedstawiane na zasadzie ultimatum wobec Grecji, to jednak wygląda na to, że sobotnie spotkanie Eurogrupy ma być kluczowe, a europejscy politycy są już zmęczeni całą sytuacją.
Grecka odyseja jeszcze się nie kończy

Grecka odyseja jeszcze się nie kończy

2015-06-26 Popołudniowy komentarz walutowy X-Trade Brokers
Po wstępnym osiągnięciu porozumienia Grecji z kredytodawcami w lutym bieżącego roku, raczej nikt nie spodziewał się rychłego osiągnięcia ostatecznego porozumienia. Warunkiem otrzymania środków pomocowych przez Grecję, było przedstawienie konkretnej listy reform, ...
Grecy mają coraz mniej czasu

Grecy mają coraz mniej czasu

2015-06-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Grecja: Wczorajsze spotkania dyplomatów nic nowego nie wniosły. Kolejny szczyt Eurogrupy został zwołany na sobotnie popołudnie. Kanclerz Merkel stwierdziła, że „deal” powinien zostać osiągnięty przed poniedziałkowym otwarciem się rynków finansowych. Nie wyraziła jednak opinii, czy to się uda.
Dużo mówią, mało robią

Dużo mówią, mało robią

2015-06-26 Komentarz poranny TMS Brokers
Na rynek napływały wczoraj liczne wypowiedzi oficjeli, którzy radzą nad sprawą Grecji. Porozumienia jednak wciąż brak. Angela Merkel nawołuje do znalezienia konsensusu w sobotę, a pozostali europejscy liderzy jej w tym wtórują. Dlatego też na sobotę zwołano kolejne posiedzenie Eurogrupy.
Problem odsunięty w czasie

Problem odsunięty w czasie

2015-06-26 Rynki o poranku
Ostatnie dni przebiegały w ten sam sposób co ostatnie tygodnie, miesiące i lata. Problem Grecji został odsunięty w czasie tym razem do weekendu, mimo że od dawna europejscy politycy zapewniali o kolejnych ostatecznych terminach na porozumienie.
Nadal bez przełomu

Nadal bez przełomu

2015-06-26 Poranny Szkic Walutowy AFS
Pomimo braku pozytywnych informacji potwierdzających optymistyczne nastawianie inwestorów do kwestii przyszłości Grecji w strefie euro z początku tygodnia, rynki nie skorygowały silnych wzrostów cen. Bazowym scenariuszem pozostaje porozumienie. Trzymamy się tego wierząc w kompromis pięć… po dwunastej, co uwolni potencjał do aprecjacji złotego.
Ważna będzie sobota?

Ważna będzie sobota?

2015-06-26 Raport poranny FMCM
Ostatnia z "ostatnich szans"? Zdaniem Angel Merkel wszystko może i powinno rozstrzygnąć się jutro – podczas kolejnego spotkania Eurogrupy na temat pomocy Grecji. Na razie dotychczasowe rozmowy nic nie przyniosły. Czasami jest mowa o krokach naprzód i zbliżeniu, ale za chwilę jest to kontrowane pesymistycznymi informacjami o wzajemnym odrzucaniu propozycji przez dyskutujące strony. Przerabiamy to niemal codziennie.