Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wtorek i EUR/USD

Wtorek i EUR/USD

2015-08-04 Raport poranny FMCM
Brak rozstrzygnięcia: Wciąż nie ma klarownego rozstrzygnięcia na EUR/USD. Z jednej strony, opcja pro-dolarowa nie ma odwagi i argumentów, by ostro potwierdzić trend spadkowy (mierzony od 18 czerwca) i sprowadzić notowania choćby do okolic 1,0890 – 1,09.
Początek miesiąca w rytmie indeksów PMI

Początek miesiąca w rytmie indeksów PMI

2015-08-03 Poranny komentarz walutowy
Przed nami pierwsza sesja na światowych rynkach finansowych w nowym miesiącu. O poranku zmienność walut koszyka G10 była znikoma i po starcie sesji europejskiej stan ten się umacnia. Polska waluta ustabilizowała się i większy ruch nie jest notowany nawet po publikacji świetnego indeksu PMI.

Oczekiwania wystawiane na próbę

Oczekiwania wystawiane na próbę

2015-08-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Rozczarowujący rezultat indeksu kosztów zatrudnienia z USA wprowadził sporo zamieszania na rynek walutowy w piątek, choć niska wakacyjna płynność i przepływy związane z końcem miesiąca także miały niemały udział. Rynek USD wkracza w okres silnych wahań oczekiwań odnośnie terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych Fed, który przynosi reperkusje dla całego rynku.
Niskie koszty pracy w USA. Słabość chińskiego przemysłu.

Niskie koszty pracy w USA. Słabość chińskiego przemysłu.

2015-08-03 Poranny Szkic Walutowy AFS
Reakcja na publikację indeksu kosztów pracy w USA (słaby odczyt) gwałtowna, ale krótkotrwała, trąci czysto spekulacyjnym charakterem. Tydzień pod znakiem wyczekiwania na piątkowe raporty z rynku pracy. Dziś dzień publikacji indeksów PMI i ISM. Chiński bardzo słabo. Polski nie powinien negatywnie zaskoczyć, co wesprze osłabionego nieco złotego.
Początek pod znakiem PMI

Początek pod znakiem PMI

2015-08-03 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? PMI dla przemysłu to dziś najważniejsza seria odczytów. Mamy już dane z krajów odrobinę egzotycznych z perspektywy eurodolara – np. z Australii, Japonii, Chin czy Indii. Wskaźnik chiński miał wynieść 48,2 pkt, co i tak byłoby spadkiem – a zszedł do 47,8 pkt.
Wyhamowanie spadku PLN, PMI w kalendarzu

Wyhamowanie spadku PLN, PMI w kalendarzu

2015-08-03 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi względną stabilizację kwotowań złotego przed danymi dot. indeksu PMI. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1420 PLN za euro, 3,7755 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,8929 PLN względem funta brytyjskiego oraz 3,9053 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Co pokazał nam ten tydzień?

Co pokazał nam ten tydzień?

2015-08-01 Raport tygodniowy FMCM
Na głównej parze: Jeśli chodzi o EUR/USD, to kończący się tydzień (w sensie tygodnia roboczego) pokazał nam, że mimo wszystko na wykresie wciąż gra dużą rolę trend spadkowy, zapoczątkowany 18 czerwca i znaczony dalej szczytami z 10 i 13 lipca.
Róg obfitości ryzyk makro

Róg obfitości ryzyk makro

2015-07-31 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Przyszły tydzień eksploduje istotnymi wydarzeniami makro. Numerem jeden jest raport z rynku pracy z USA (pt). Po tym, jak w lipcowym komunikacie FOMC obniżył próg dla rozpoczęcia procesu normalizacji polityki monetarnej, oczekując tylko „nieznacznej” poprawy na rynku pracy, raport o zatrudnieniu stał się głównym czynnikiem mogącym zdecydować o pierwszej podwyżce we wrześniu.
Dynamika wzrostu płac w USA najniższa w historii

Dynamika wzrostu płac w USA najniższa w historii

2015-07-31 Rynki po południu
Piątek przynosi zdecydowany zwrot na parach z dolarem po opublikowanych danych odnośnie kosztów zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych. Ten z reguły pomijany przez inwestorów wskaźnik dziś znacząco wpłynął na wycenę USD, ze względu na to, że jego odczyt jest najniższy w historii.
Uczestnictwo MFW w programie pomocy dla Grecji zagrożone

Uczestnictwo MFW w programie pomocy dla Grecji zagrożone

2015-07-31 Rynki o poranku
Wydawałoby się, że w dniu wczorajszym najważniejszym wydarzeniem na rynkach wydarzeniem miała być publikacja danych dotyczących dynamiki amerykańskiego PKB, które obok informacji z rynku pracy oraz poziomu inflacji, należą do kluczowych danych branych pod uwagę przez Rezerwę Federalną w kontekście zarządzania polityką pieniężną.
Rynek dolara czeka na więcej i na lepsze

Rynek dolara czeka na więcej i na lepsze

2015-07-31 Komentarz poranny TMS Brokers
Dane o PKB z USA ostatecznie były na swój sposób kłopotliwe w interpretacji, hamując rajd USD, który musi poczekać na kolejne dane z gospodarki. Mimo to trend pozostaje niezachwiany, ale dziś mamy koniec tygodnia i miesiąca jednocześnie, co zawsze nosi ze sobą potencjał do pobudzenia zmienności.
USA na ścieżce wzrostu. Bez MFW w bailout’cie Grecji?

USA na ścieżce wzrostu. Bez MFW w bailout’cie Grecji?

2015-07-31 Poranny Szkic Walutowy AFS
Złoty słabszy po niepokojących informacjach o możliwym braku udziału Międzynarodowego Funduszu Walutowego w trzecim programie pomocy dla Grecji. Eurodolar stabilny. Przeciwny wektor oddziaływania takich doniesień na kurs EUR/USD. Dane o PKB z USA pozytywne, przybliżają scenariusz podwyżki stóp we wrześniu.
Mocny dolar i FED szkodzą złotemu

Mocny dolar i FED szkodzą złotemu

2015-07-31 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym spadku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1415 PLN za euro, 3,7859 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9097 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,9044 PLN względem funta szterlinga.
Końcówka tygodnia na walutach

Końcówka tygodnia na walutach

2015-07-31 Raport poranny FMCM
Eurodolarowe zagadnienia: O końcówce tygodnia w gruncie rzeczy będziemy mogli mówić dopiero wieczorem, pod koniec sesji, tym niemniej wypada też spojrzeć na to, jak wygląda poranek. Po godzinie piątej EUR/USD sytuuje się przy 1,0940, co pokazuje, że na razie wciąż aktualna jest hipoteza o dość silnym dolarze i utrzymaniu ogólnej tendencji spadkowej, widocznej od 18 czerwca.
EUR/USD pogłębia spadki

EUR/USD pogłębia spadki

2015-07-30 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dane z USA były niezłe. Wprawdzie PKB w II kwartale wyniósł wg. pierwszych szacunków 2,3 proc. w ujęciu zanualizowanym (oczekiwano 2,6-2,7 proc.), to dane za I kwartał zostały podniesione z -0,2 proc. do +0,6 proc. Dodatkowo nieźle wyglądały pozostałe składowe – uwagę zwraca przede wszystkim wzrost wydatkowego PCE Coree o 1,8 proc. k/k wobec szacowanych 1,6 proc. k/k.
FOMC, PKB, co dalej?

FOMC, PKB, co dalej?

2015-07-30 Rynki po południu
Lipcowe posiedzenie Rezerwy Federalnej nie przyniosło przełomu, a wczorajszy komunikat Komitetu Otwartego Rynku został odebrany przez większość uczestników rynku, jako raczej gołębi. Nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych wskazówek dotyczących terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, ...
FOMC utrzymuje stonowany język, ale dolar zyskuje

FOMC utrzymuje stonowany język, ale dolar zyskuje

2015-07-30 Komentarz walutowy XTB
Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia było wczorajsze spotkanie władz monetarnych w Stanach Zjednoczonych. Podczas tego posiedzenia Federalny Komitet Otwartego Rynku nie zdecydował się na zmianę stóp procentowych, w związku z czym górne ograniczenie kanału dla stopy rynkowej wynosi nadal 0,25%.
Wczoraj FED, dziś PKB Stanów Zjednoczonych

Wczoraj FED, dziś PKB Stanów Zjednoczonych

2015-07-30 Rynki o poranku
Wczorajsze posiedzenie FED, zgodnie z oczekiwaniami, nie przyniosło zmian w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych. Z komunikatu FED dowiedzieliśmy się, że poprawa na rynku jest coraz bardziej wyraźna, natomiast lekko rozczarowuje inflacja.
Przekaz ze strony Fed zaostrzony, coraz bliżej podwyżki stóp

Przekaz ze strony Fed zaostrzony, coraz bliżej podwyżki stóp

2015-07-30 Poranny Szkic Walutowy AFS
Zgodnie z założeniami, na lipcowym posiedzeniu Fed zaostrzył przekaz, lecz nie zasugerował, że do rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp dojdzie we wrześniu. Ten termin nadal wchodzi w grę. Zdecydują dane z gospodarki. Podwyżka w tym roku jest praktycznie przesądzona. Euro pod presją, dolar z potencjałem do dalszego umocnienia przed końcem roku.
Fed dwa solidne NFP od podwyżki

Fed dwa solidne NFP od podwyżki

2015-07-30 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgodnie z oczekiwaniami komunikat FOMC nie przyniósł wyraźnych wskazań terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych, jednak wyrażenie większego optymizmu w stosunku do sytuacji na rynku pracy sugeruje, że Fed jest krok bliżej rozpoczęcia normalizacji polityki monetarnej. Lekkie rozczarowanie po stronie USD szybko zostało zamienione w kupowanie dolara.