Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Inwestorzy tracą cierpliwość w temacie Grecji

Inwestorzy tracą cierpliwość w temacie Grecji

2015-07-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Grecja: Nowym ministrem finansów został wczoraj Euclid Tsakalotos – dotychczasowy szef grupy negocjatorów z wierzycielami. Europejski Bank Centralny nie zwiększył limitów w ramach linii ratunkowej (ELA), która pośrednio finansuje greckie banki.
Rynki wstrzymują oddech

Rynki wstrzymują oddech

2015-07-07 Komentarz walutowy XTB
Katastrofy nie ma – przynajmniej na razie. Inwestorzy zareagowali negatywnie na wynik greckiego referendum, ale bez paniki. EBC utrzymał wsparcie dla greckich banków do momentu, aż politycy podejmą decyzję co dalej, a europejscy przywódcy powtarzają zgodnie, że teraz to oni czekają na greckie propozycje.

EBC zacieśnia warunki wsparcia greckich banków

EBC zacieśnia warunki wsparcia greckich banków

2015-07-07 Poranny Szkic walutowy AFS
EBC tym razem nie przychylił się do prośby Bank Grecji o zwiększenie limitu pożyczek w ramach programu ratowania płynności ELA, co uniemożliwiło otwarcie tamtejszych instytucji finansowych tak, jak oczekiwano. Wakacje zostały przedłużone do środy włącznie. Rynki w oczekiwaniu na dalszy rozwój wydarzeń.
Eurodolar raczej nisko

Eurodolar raczej nisko

2015-07-07 Raport poranny FMCM
Co dalej? Jeszcze w nocy i nad ranem eurodolar oscylował przy 1,1050-60, teraz jest wyraźnie niżej, schodząc do 1,1020. Dziś o 18:00 zbierze się grupa przywódców politycznych Strefy Euro, wcześniej natomiast (o godzinie 13:00) obradować będą szefowie resortów finansów krajów Strefy.
Kolejna faza negocjacji

Kolejna faza negocjacji

2015-07-07 Komentarz poranny TMS Brokers
Grecja i kredytodawcy wkraczają w kolejną fazę negocjacji i poza upływającym czasem jedyną istotną zmianą zdaje się być rezygnacja Varoufakisa ze stanowiska ministra finansów. Póki wszystkie opcje leżą na stole, rynek nie wykazuje przekonania, by ruszyć mocniej w którymkolwiek kierunku. Ale im dłuższy impas w negocjacjach, tym bliżej grexitu, co będzie stopniowo osłabiać EUR.
PLN wyhamował spadki, inwestorzy czekają co dalej z Grecją

PLN wyhamował spadki, inwestorzy czekają co dalej z Grecją

2015-07-07 Komentarz poranny DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszym nerwowym otwarciu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2000 PLN za euro, 3,8087 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0330 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,9248 PLN w relacji do funta szterlinga.
Wielka grecka zagadka

Wielka grecka zagadka

2015-07-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Naszym zdaniem: Odsetek głosujących za odrzuceniem programu reform był znaczący, co rodzi spore komplikacje w potencjalnych rozmowach z wierzycielami, a nawet politycznych scenariuszach dla Grecji.
Nowe poniedziałkowe rozdanie

Nowe poniedziałkowe rozdanie

2015-07-06 Komentarz walutowy XTB
Rynek żyje dziś głównie doniesieniami z Grecji. Grecy w referendum pokazali, że nadal silnie popierają kierunek polityczny wyznaczany przez premiera Tsiprasa, ponad 60% głosów daje mu bardzo silny mandat w negocjacjach i na pewno wpływa pozytywnie na komfort psychiczny greckiej strony.
OXI, czyli greckie NIE dla propozycji wierzycieli

OXI, czyli greckie NIE dla propozycji wierzycieli

2015-07-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Reakcja rynków na wynik greckiego referendum na razie umiarkowana. Złoty odzyskuje siły po osłabieniu na niepłynnym rynku w nocy. W ciągu dnia prawdopodobny test wyższych cen (4,2150 na EUR/PLN), ale w perspektywie końca tygodnia rodzima waluta się umocni. Eurodolar wyjątkowo stabilny. Brak silniejszej presji na osłabienie euro.
Sukces Tsiprasa

Sukces Tsiprasa

2015-07-06 Rynki o poranku
Jeszcze przed weekendem wydawało się, że przewaga którejkolwiek ze stron w greckim referendum powinna być minimalna. Większość sondaży telefonicznych wskazywało na bardzo zbliżony rozkład głosów przeciwników i zwolenników kontynuowania twardych reform.
Nadal wszystko jest możliwe, nie tylko grexit

Nadal wszystko jest możliwe, nie tylko grexit

2015-07-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Grecy za zamknięcie banków zdają się obwiniać UE i ECB, a nie swój rząd i w referendum opowiedzieli się za odrzuceniem propozycji porozumienia stosunkiem głosów 61:39. Wynik głosowania nie oznacza jeszcze grexitu, ale ryzyko jego wystąpienia wyraźnie wzrosło. Euro jest słabsze po weekendzie, ale straty nie są dramatyczne. Awersja do ryzyka wspiera jena, ale szkodzi złotemu.
Grecy zagłosowali na „nie”, PLN w dół

Grecy zagłosowali na „nie”, PLN w dół

2015-07-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi spadek wyceny PLN w reakcji na wyniki greckiego referendum. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2063 PLN za euro, 3,8134 PLN względem dolara amerykańskiego, 5,9377 PLN wobec funta szterlinga oraz 4,0396 PLN w relacji do szwajcarskiego franka.
Nowy czas dla Europy?

Nowy czas dla Europy?

2015-07-06 Raport poranny FMCM
Ważne wydarzenie: Z jednej strony: bez przesady. To nie jest tak, że teraz ktokolwiek w Zachodniej Europie, z Grekami włącznie, znajdzie się w świecie przypominającym Doniecką Republikę Ludową, Somalię czy filmy w rodzaju "Mad Maxa". Co więcej, prawdopodobnie nawet na parach walutowych i indeksach giełdowych sytuacja niedługo wróci do względnej stabilności, ...
Ostatnie chwile przed czymś ważnym?

Ostatnie chwile przed czymś ważnym?

2015-07-04 Raport tygodniowy FMCM
Na głównej parze: Był to niewątpliwie ciekawy tydzień, jeśli chodzi o rynki finansowe. Zaczął się potężną luką – na eurodolarze notowania rozpoczęły się przy 1,10, choć w piątek 26 czerwca kończyły się przy 1,1160-70. Nic dziwnego – wiadomo już bowiem było, że zerwano negocjacje weekendowe i wyglądało na to, że Grecja nie zapłaci we wtorek 30 czerwca transzy dla MFW.
Nasze wielkie greckie referendum

Nasze wielkie greckie referendum

2015-07-04 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Trudno oczekiwać, aby Grecja zeszła z pierwszego planu, a niedzielne referendum będzie tylko nadawać odpowiedniego tonu dla startu poweekendowego handlu. Na moment otwarcia sesji azjatyckiej powinny być już znane wyniki z 70 proc. lokali wyborczych, ale jeśli wynik nie będzie jednoznaczny, będziemy obserwować wyjątkowo zmienny rynek przy raczej ograniczonej płynności.
kolejny niespokojny weekend przed nami

kolejny niespokojny weekend przed nami

2015-07-03 Rynki po południu
Podczas dzisiejszej sesji na rynku zabrakło inwestorów ze Stanów Zjednoczonych, którzy mają świąteczną przerwę. To oczywiście powoduje, że obroty i zmienność są na rynku dużo mniejsze niż zazwyczaj, chociaż ciekawych wydarzeń nie zabrakło.
Wszystko w rękach Greków

Wszystko w rękach Greków

2015-07-03 Komentarz walutowy XTB
Wydarzeniem wywierającym największy wpływ na rynek walutowy w obecnym tygodniu jest niewątpliwie tocząca się batalia o przyszłość Grecji, której punktem kulminacyjnym będzie niedzielne referendum.
Liczymy na pozytywny scenariusz ws. Grecji

Liczymy na pozytywny scenariusz ws. Grecji

2015-07-03 Raport poranny z rynku walut DM BOŚ
Grecja: Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Grecy mogą potrzebować aż 50 mld EUR w ramach wsparcia finansowego w ciągu najbliższych trzech lat. Jeżeli wskaźniki wzrostu gospodarczego będą poniżej oczekiwań, a proces wdrażania reform będzie trudny, to w grę powinna wchodzić także znacząca redukcja zadłużenia.
Grexit zagrożeniem dla Polski ?

Grexit zagrożeniem dla Polski ?

2015-07-03 Analiza HFT Brokers
Opuszczenie strefy euro przez Grecję nie miałoby większego przełożenia na polską gospodarkę. Według oficjalnych danych za rok 2014 obroty handlowe z Grecją wyniosły zaledwie 884 miliony euro i tym samym Grecja nie znalazła się nawet w pierwszej dwudziestce głównych partnerów wymiany handlowej z Polską.
Sondaże przed weekendem

Sondaże przed weekendem

2015-07-03 Rynki o poranku
Tuż przed weekendem zaczyna robić się nerwowo. Giełda w Australii zanotowała spadek o -1,1%, a indeks Shanghai Composite nurkuje o ponad - 5%. Z jednej strony to zamykanie pozycji przed weekendem generuje wyprzedaż, a z drugiej słaby odczyt indeksu PMI dla Chin.