Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Wyhamowanie spadków złotego
2015-05-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie polskiej waluty, która stabilizuje się po niedawnych spadkach. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1245 PLN za euro, 3,7682 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9961 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,7709 PLN w relacji do funta szterlinga.
Grexit, euro i dane makro
2015-05-29 Raport poranny FMCMZnów Grecja, ale nie tylko: To że rynek wciąż spogląda na wątek grecki, jest więcej niż oczywiste. Forexowe portale obiegł przy tym cytat (rzekomy?) z wypowiedzi Christine Lagarde, szefowej MFW, która miała powiedzieć, że wystąpienie Grecji ze Strefy Euro jest możliwe, ...
Greckiego zamieszania ciąg dalszy
2015-05-28 Komentarz poranny TMS BrokersPresja na osłabianie euro nieco zelżała w środę wraz z pojawieniem się informacji, że negocjacje greckie mogą dążyć ku końcowi. Wciąż brak konkretów, ale redukcja części premii za ryzyko polityczne powinna spowolnić spadki EUR/USD. Nie odwróci jednak trendu w dłuższym horyzoncie.
Dalsza niepewność. Złoty stabilniejszy.
2015-05-28 Poranny Szkic walutowy AFSNa rynek nie napływa wiele nowych informacji. Utrzymuje się niepewność związana z sytuacją Grecji, co szkodzi europejskiej walucie. Złoty natomiast stabilniejszy. Może dziś dalej odzyskiwać straty, ale ponowny test poziomu 4,15 na EUR/PLN jest bardzo prawdopodobny.
Złoty nieco mocniejszy, inwestorzy śledzą doniesienia dot. Grecji
2015-05-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym lekkim umocnieniu. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1250 PLN za euro, 3,7820 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9850 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8058 PLN w relacji do funta szterlinga.
Grecki przeciek
2015-05-28 Raport poranny FMCMTrochę wyżej na eurodolarze: Wczorajsze minima na EUR/USD to ok. 1,0820. Poziom ten wytrzymał na razie napór sprzedających euro, a co więcej pojawił się impuls fundamentalny, który stał się dodatkowym (poza realizacją zysków) pretekstem do powrotu ponad 1,09.
Bogaty kalendarz w końcówce tygodnia
2015-05-27 Popołudniowy komentarz walutowyMimo małej liczby publikacji makroekonomicznych środa upłynęła pod znakiem sporej zmienności. To zasługa korekty wczorajszych dynamicznych ruchów, które wyniosły amerykańskiego dolara na kolejne, wyższe poziomy.
Grecja bliżej układu?
2015-05-27 Rynki po południuZdecydowana część dzisiejszej sesji upłynęła w dość spokojnej atmosferze ze względu na stosunkowo puste kalendarium. Brak danych ekonomicznych spowodował, że zmienność na rynku walutowym była mocno ograniczona.
Dolar znów mocniejszy
2015-05-27 Raport popołudniowy FMCMNie widać końca? Czy nie widać końca zniżek na głównej parze walutowej? Brakowało dziś jakichś szczególnych impulsów (typu dane makro, wypowiedzi bankierów centralnych etc.), a jednak eurodolar podążył jeszcze bardziej na południe niż np. wczoraj.
Korekta wzrostów na dolarze amerykańskim
2015-05-27 Poranny komentarz walutowyPoczątek obecnego tygodnia sygnalizował zdecydowane umocnienie się amerykańskiej waluty. W poniedziałek, kiedy to nie były publikowane żadne istotne dane wśród głównych światowych gospodarek ze względu na dzień wolny od pracy w większości krajów europejskich oraz Stanach Zjednoczonych.
Decyzja Banku Kanady głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia
2015-05-27 Rynki o porankuDzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest prawie pusty w związku z czym odczyty makroekonomiczne nie będą miały większego wpływu na dzisiejszą zmienność. O godzinie 8:30 poznaliśmy już wskaźnik nastrój konsumentów w Niemczech, który był delikatnie lepszy od konsensusu rynkowego (10,2 pkt vs 10 pkt).
Otrząsnąć się z niepotrzebnego strachu
2015-05-27 Komentarz poranny TMS BrokersPo tygodniach ignorowania tematu rynki finansowe zaczęły przejawiać obawy o rychłe bankructwo Grecji. W połączeniu z wynikami wyborów w Hiszpanii i Polsce polityczne ryzyko przytłoczyło inwestorów, przynosząc ucieczkę ku bezpiecznym aktywom.
Grecja szkodzi euro, minorowe nastroje na rynkach
2015-05-27 Poranny Szkic walutowy AFSNapięta sytuacja wokół Grecji oraz perspektywa zaostrzenia komunikatu Fed w czerwcu sprzyjają dolarowi, ale niekorzystnie wpływają na notowania aktywów gospodarek wschodzących. Tracą waluty, obligacje, akcje. Złoty wyraźnie słabszy. Dobre ceny do odnowienia długich pozycji w rodzimej walucie.
Środa nie przyniesie wielu danych
2015-05-27 Raport poranny FMCMUbogie kalendarium: Środowe kalendarium makroekonomiczne jest w ogóle dość ubogie, a już szczególnie, jeśli brać pod uwagę odczyty istotne dla eurodolara.W każdym razie o 8:00 poznamy indeks zaufania konsumentów GfK z Niemiec za czerwiec, o 8:45 indeks zaufania gospodarstw domowych za maj z Francji. O 13:00 pojawi się odczyt tygodniowej dynamiki liczby wniosków o kredyt hipoteczny w USA.
Lokalne i zewnętrzne czynniki na niekorzyść PLN
2015-05-27 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego w ostatnim trendzie deprecjacyjnym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1477 PLN za euro, 3,8070 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9979 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8558 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czas wielkiego osłabienia
2015-05-26 Raport popołudniowy FMCMNa EUR/USD nie wykroczyliśmy dziś po stronie północnej powyżej 1,10, a w istocie wykres nie dotarł nawet do 1,0990. Po stronie południowej notowano natomiast 1,0870, a zatem bariera 1,09 została już poważnie naruszona.
Dolar w natarciu
2015-05-26 Rynki po południuWaluty krajów gospodarek wschodzących tracą na wartości już siódmy dzień ze względu na spekulacje dotyczącego tego, kiedy FED ma podnieść stopy procentowe. To z kolei zmniejsza apetyt na bardziej ryzykowne aktywa.
Para USD/JPY na najwyższym poziomie od 2007 roku
2015-05-26 Komentarz walutowy Saxo BankKrótkie podsumowanie piątkowej akcji po trzydniowym weekendzie w wielu krajach: odczyt amerykańskiego CPI za kwiecień wykazał wzrost bazowego CPI o +0,3% w ujęciu miesiąc do miesiąca i +1,8% w ujęciu rok do roku; w obydwu przypadkach różnica względem przewidywanych wyników wyniosła jedną dziesiątą procenta.
Zagłębianie się w szczegóły
2015-05-26 Komentarz poranny TMS BrokersZa nami spokojne otwarcie tygodnia, gdzie jedynie informacje z Grecji służyły jako wypełnienie przestrzeni informacyjnej. Euro jest nieco słabsze z korzyścią dla USD. PLN otrząsnął się ze wstępnej negatywnej reakcji na wynik wyborów prezydenckich. Dziś dane z USA.
Kluczowi gracze wracają na rynek
2015-05-26 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty powrócił w rejon wartości z piątkowego zamknięcia w relacji do euro, jest słabszy wobec zyskującego na świecie dolara. Dziś prawdziwy test reakcji na wybory, napiętą sytuację w Grecji oraz piątkowe wypowiedzi J. Yellen. Dolar ponownie w fazie umocnienia.