Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Kolejne bezowocne spotkanie Eurogrupy

Kolejne bezowocne spotkanie Eurogrupy

2015-05-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Zgodnie z oczekiwaniami poniedziałkowe spotkanie Eurogrupy nie przyniosło postępów w greckich negocjacjach. W krótkim oświadczeniu po posiedzeniu uznano pracę, jaką wykonała strona grecka, jednocześnie zaznaczając, że dalsze rozmowy będą zależeć od pozytywnej oceny dotychczasowych działań.
Słaby początek tygodnia na złotym

Słaby początek tygodnia na złotym

2015-05-12 Komentarz do rynku złotego
Wtorkowa, poranna sesja na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kwotowań złotego po wczorajszym wyraźnym spadku. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0788 PLN za euro, 3,6510 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9100 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,6825 PLN względem funta szterlinga.

Sceptycyzm wobec Grecji

Sceptycyzm wobec Grecji

2015-05-12 Raport poranny FMCM
Główna para nisko: Eurodolar wczesnym rankiem sytuuje się nisko, poniżej 1,1150 – i jest bardzo prawdopodobne, że ten stan rzeczy z grubsza się utrzyma. Samo tylko wyjście ponad 1,12 byłoby już pewnym wyzwaniem. Po drugiej stronie można rozważać wsparcie w pobliżu 1,1070.
Euro pod napięciem

Euro pod napięciem

2015-05-11 Raport wieczorny FMCM
W tle Grecja: Dwojako można interpretować fakt, że eurodolar pozostaje dziś wieczorem na niskich poziomach (w relacji do kilku ostatnich dni), tj. w okolicach 1,1150. Z jednej strony może być to efekt względnie dobrego odbioru danych z rynku pracy USA, przedstawionych w piątek – i sugerujących możliwość podwyżek stóp dla dolara, ...
Czy inwestowanie w rubla jest opłacalne?

Czy inwestowanie w rubla jest opłacalne?

2015-05-11 Analiza HFT Brokers
Na przestrzeni ostatniego roku rubel przeszedł długą drogę od statusu jednej z najsłabszych walut w 2014 roku, do wejścia do czołówki najsilniejszych walut w pierwszych miesiącach 2015 roku.
Od początku bieżącego roku rubel umocnił się względem dolara o około 17 proc., a w stosunku do euro prawie o 23 proc. Z czego wynika obserwowana siła rubla na szerokim rynku?
PBOC bez wpływu na rynki

PBOC bez wpływu na rynki

2015-05-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Mowa oczywiście o cięciu stopy procentowej o 25 p.b. w niedzielę przez Ludowy Bank Chin. Pozytywnej reakcji zbytnio nie widać – pytanie, czy inwestorzy nie zaczynają, aby zadawać sobie pytania, na ile ostatnie decyzje Chińczyków mogą zapowiadać potencjalne decyzje w sprawie wdrożenia programu skupu aktywów, ...
Szykuje się ciekawy tydzień

Szykuje się ciekawy tydzień

2015-05-11 Poranny komentarz walutowy
Sesja azjatycka po piątkowym odczycie payrolls przyniosła sporo zmienności. Głównymi graczami na scenie rynku walutowego są śmietanka G10 (AUD, NZD, USD, GBP, EUR i JPY) oraz krajowa waluta. Kalendarz makro na poniedziałek jest relatywnie pusty. O 13:00 poznamy decyzję Banku Anglii, a o 16:00 swoje spotkanie rozpoczyna Eurogrupa.
Tydzień z inflacją i PKB

Tydzień z inflacją i PKB

2015-05-11 Rynki o poranku
Obecny tydzień upłynął pod znakiem ciekawych odczytów, na czele z piątkowymi danymi z rynku pracy Stanów Zjednoczonych. Miesięczna zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wyniosła 223 tys., czyli niemal zgodnie z konsensusem.
Krok bliżej, a wątpliwości wciąż tyle samo

Krok bliżej, a wątpliwości wciąż tyle samo

2015-05-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Kwietniowy raport z rynku pracy przyniósł rozczarowanie, ale na tyle niewielkie, że nie wywołało kolejnej fali ucieczki od USD. Tempo przyrostu zatrudnienia powraca ponad 200 tys., ale rewizja w dół danych za poprzednie miesiące i słaba dynamika płac nakazują być ostrożnym w budowaniu oczekiwań względem najbliższych posunięć Fed.
Wybory i Grecja w centrum uwagi inwestorów na złotym

Wybory i Grecja w centrum uwagi inwestorów na złotym

2015-05-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi lekki spadek wyceny złotego w ślad za pogorszeniem nastrojów ws. Grecji oraz zaskakujących wynikach I tury wyborów w Polsce. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,0643 PLN za euro, 3,6480 PLN wobec dolara amerykańskiego, ...
Powrót siły dolara

Powrót siły dolara

2015-05-11 Raport poranny FMCM
W dół na głównej parze: Dolar umacnia się na głównej parze, czyli na EUR/USD. Przypomnijmy, że jeszcze 7 maja notowano poziomy bliskie charakterystycznej linii 1,14, tymczasem w ostatnich godzinach wykres przekroczył od góry równie symboliczny poziom 1,12 i aktualnie lokuje się przy 1,1140. Już tylko trochę niżej mamy wsparcie, ale spokojnie można rozważać nawet wędrówkę do 1,1070.
Przebudzenie USD odroczone

Przebudzenie USD odroczone

2015-05-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Kwietniowe dane z rynku pracy, mimo że nieimponujące, przemawiają za tezą, że ogólnie rynek pracy USA ma się dobrze, a marzec był potknięciem, które można ignorować. Jednakże dane niewiele pomagają członkom FOMC w uzgodnieniu momentu podwyżek stóp procentowych.
Wielkie zwycięstwo Camerona, dziś payrolls

Wielkie zwycięstwo Camerona, dziś payrolls

2015-05-08 Rynki o poranku
Exit polls nie pozostawiły cienia wątpliwości – David Cameron i jego polityka odniosła wielki sukces, a Partia Konserwatywna będzie sprawować władzę przez kolejną kadencję. To były wyjątkowo dziwne i nieprzewidywalne wybory – jeszcze wczoraj ostatnie sondaże przedwyborcze pokazywały niemal równe poparcie dla dwóch głównych partii.
Funt wzmocniony wynikami wyborów, uwaga przenosi się na NFP

Funt wzmocniony wynikami wyborów, uwaga przenosi się na NFP

2015-05-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Funt skoczył agresywnie w reakcji na szokujący exit poll, który wskazał na zdecydowanie lepszy wynik Partii Konserwatywnej w wyborach do parlamentu. GBP/USD podszedł pod 1,55. Ryzyko „zawieszonego parlamentu” stopniowo zanika.
Odwilż na obligacjach. Torysi górą. Dane z rynku pracy w USA.

Odwilż na obligacjach. Torysi górą. Dane z rynku pracy w USA.

2015-05-08 Poranny Szkic Walutowy AFS
Wynik wyborów w Wielkiej Brytanii preferuje funta względem euro. Torysi z większością w parlamencie. Lekkie odreagowanie po wyprzedaży na obligacjach. Zloty mocniejszy. W drugiej części dnia obraz rynków kształtować będzie publikacja danych z rynku pracy w USA.
PLN pod presją ze strony obligacji

PLN pod presją ze strony obligacji

2015-05-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi spadek wyceny złotego wobec dolara raz funta. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0427 PLN za euro, 3,6045 PLN w relacji do dolara amerykańskiego, 3,9078 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5882 PLN za funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,809% w przypadku obligacji 10-letnich.
Huśtawka nastrojów

Huśtawka nastrojów

2015-05-07 Komentarz walutowy
Ostatnie tygodnie nie należą do łatwych na rynku walutowym. Nie chodzi tu o konkretne, atrakcyjne poziomy do wejścia w pozycje, zmienność czy ryzyko ze strony Grecji. Problem leży w braku wyraźnych trendów, które wyraźnie kierowały notowaniami jeszcze w poprzednim roku.
Przed payrollsami

Przed payrollsami

2015-05-07 Raport wieczorny FMCM
Przyszedł czas na wnioski: Mamy tu oczywiście na myśli wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, a konkretniej – te, które w ostatnim tygodniu złożono w USA. Było ich 265 tys., nieco więcej niż tydzień wcześniej (262 tys.), ale dużo mniej od prognozy usytuowanej na poziomie 280 tys.
Funt w cieniu wyborów

Funt w cieniu wyborów

2015-05-07 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Pierwsze exit-polls napłyną po zamknięciu lokali wyborczych, czyli po godz. 23:00 naszego czasu. Natomiast jutro nad ranem spłyną oficjalne wyniki z blisko 75 proc. lokali wyborczych. Co jednak ciekawe, to chociażby w 2010 r. wyniki exit-polls pokrywały się z oficjalnymi wynikami. Czy tak będzie podobnie?
Kolejne dane z amerykańskiego rynku pracy

Kolejne dane z amerykańskiego rynku pracy

2015-05-07 Poranny komentarz walutowy
Wczoraj poznaliśmy odczyt raportu ADP, który okazał się słabszy od oczekiwań ekonomistów. Dzisiaj poznamy kolejne istotne raporty, czyli wnioski o zasiłki dla bezrobotnych oraz raport Challengera dotyczący planowanej liczby zwolnień.