Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Słaba „dyplomacja” banków centralnych

Słaba „dyplomacja” banków centralnych

2016-03-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił dzisiaj średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4628 wobec 6,4961 wczoraj (to najsilniejszy kurs juana do dolara od 16 grudnia ub.r.). Rynek poznał też dane nt. cen nieruchomości, które wzrosły w lutym o 0,4 proc. m/m, wobec 0,3 proc. m/m wcześniej, oraz 3,6 proc. r/r wobec 2,5 proc. r/r w styczniu.
Ceny surowców pną się w górę

Ceny surowców pną się w górę

2016-03-18 Rynki o poranku
Przewaga byków na rynku surowcowym w tym tygodniu nie ulega wątpliwościom. Cena za baryłkę ropy naftowej WTI w trakcie ostatnich dwóch dni wzrosła o około 11%, natomiast w skali tego tygodnia stopa zwrotu to prawie 4%.

Europa w tyle za emerging markets

Europa w tyle za emerging markets

2016-03-18 Poranny Szkic walutowy AFS
Na rynkach coraz dobitniej ujawnia się przewaga rynków wschodzących nad rozwiniętymi. Wszyscy zdają się być zainteresowaniu przecenionymi aktywami emerging markets. Taka tendencja będzie się utrzymywać, choć korekty są nieuniknione.
Czy na pewno wszystko jest w porządku?

Czy na pewno wszystko jest w porządku?

2016-03-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki pozostają w dobrych nastrojach, gdyż słaby USD pomaga podsycać rajd ryzyka. Jednak wczorajszy handel nie przypominał ślepej euforii, a zachowanie niektórych aktywów prezentuje charakterystyki zagubienia inwestorów.
USD/PLN coraz niżej, rynek czeka na nowe impulsy

USD/PLN coraz niżej, rynek czeka na nowe impulsy

2016-03-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań PLN po wczorajszej próbie lekkiego osłabienia. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2710 PLN za euro, 3,7811 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9074 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4654 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek zaczynamy wysokim EUR/USD

Piątek zaczynamy wysokim EUR/USD

2016-03-18 Raport poranny FMCM
Na głównej: Choć generalnie nie wycofujemy się z hipotezy o tym, że na EUR/USD powinna wystąpić – jeśli nie dziś, to w początkach przyszłego tygodnia – pewnego rodzaju korekta, to jednak zdajemy sobie sprawę, iż wynikałaby ona głównie z technicznej realizacji zysków i przeświadczenia, że "skoro wzrosło, to musi trochę spaść".
A jednak jeszcze wyżej

A jednak jeszcze wyżej

2016-03-17 Raport popołudniowy FMCM
Eurodolar hen, w górze: To, że FOMC i Janet Yellen zabrzmią gołębio, można było dość wyraźnie obstawiać, podobnie jak i część późniejszej reakcji rynku. Część – bo o ile ruch z okolic 1,1080 – 1,11 do 1,12 nie był wielkim zaskoczeniem, o tyle fakt, że ruch ten już teraz postanowiono kontynuować, miał w sobie coś dramatycznego.
Dobry dzień dla funta

Dobry dzień dla funta

2016-03-17 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Czwartek przynosi umocnienie funta na szerokim rynku (wyjątkiem jest ZAR, który zyskał po tym, jak tamtejszy bank centralny nieoczekiwanie podniósł stopy procentowe). Dzisiejsza decyzja Banku Anglii o utrzymaniu dotychczasowych parametrów polityki pieniężnej (stopa procentowa 0,5 proc.) była jednogłośna (to oznacza, że Ian McCafferty ponownie wstrzymał się z głosowaniem za podwyżką).
PLN mocniejszy do dolara po FED

PLN mocniejszy do dolara po FED

2016-03-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację na wycenie złotego, który zanotował wczoraj dynamiczną zwyżkę wobec USD, po posiedzeniu FED. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2840 PLN za euro, 3,8225 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9073 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,4365 PLN wobec funta szterlinga.
Z podwyżkami nader ostrożnie

Z podwyżkami nader ostrożnie

2016-03-17 Raport poranny FMCM
Co na głównej parze? A zatem, jak już wiemy, Fed nie podwyższył stóp procentowych na marcowym posiedzeniu, a ogólna wymowa tego wydarzenia jest raczej gołębia. Nawiasem mówiąc, był jeden wyjątek przy głosowaniu – Esther George żądała podwyżki o 25 pb już teraz.
Dalsze losy dolara w rękach FED

Dalsze losy dolara w rękach FED

2016-03-16 Rynki po południu
Dziś o godzinie 19:00 poznamy decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych oraz, co ważniejsze, poznamy także najnowsze projekcje makroekonomiczne. Na 98 ekonomistów ankietowanych przez agencję Bloomberg aż 94 zakłada, że FED nie zmieni dziś stóp procentowych. Jedynie 4 ankietowanych spodziewa się wzrostu kosztu pieniądza o 25 p.b.
Dane z USA nie zaszkodziły dolarowi

Dane z USA nie zaszkodziły dolarowi

2016-03-16 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rozczarowaniem była dzisiaj dynamika produkcji przemysłowej, która spadła w lutym o 0,5 proc. m/m (szacowano -0,3 proc. m/m), a dane za styczeń zrewidowano do +0,8 proc. m/m z +0,9 proc. m/m. Jednocześnie zmalało wykorzystanie mocy produkcyjnych – do 76,7 proc. z 77,1 proc.
Fed podtrzyma retorykę?

Fed podtrzyma retorykę?

2016-03-16 Poranny Szkic walutowy AFS
Rezerwa Federalna nie zawróci ze ścieżki podnoszenia stóp procentowych, co wyraźnie da do zrozumienia w dzisiejszym komunikacie. Kolejna podwyżka będzie miała miejsce w czerwcu. Najistotniejszą zmianą w dzisiejszym przekazie ze strony banku centralnego będzie obniżenie tempa zacieśniania polityki pieniężnej.
Lekka realizacja zysków na PLN przed FED

Lekka realizacja zysków na PLN przed FED

2016-03-16 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi wyhamowaniem wczorajszego spadku na wycenie PLN przed posiedzeniem FED. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2871 PLN za euro, 3,8647 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9093 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4581 PLN w relacji do funta szterlinga.
Co zrobi FOMC?

Co zrobi FOMC?

2016-03-16 Raport poranny FMCM
To już dziś wieczorem: Jeśli chodzi o konkretne działania, to odpowiedź tyleż lakoniczna, co i brutalna, brzmi – FOMC nic nie zrobi. To znaczy, że rynek właściwie nie spodziewa się, by dzisiaj obwieszczono drugą podwyżkę stóp procentowych (pierwszą notowano w grudniu).
Wsparcie zadziałało

Wsparcie zadziałało

2016-03-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Dzisiejsze sesje w Europie były spadkowe i podobnie zachowała się GPW, ale skala spadku w Warszawie okazała się wyraźnie mniejsza. Już w pierwszej godzinie notowań WIG20 zbliżył się do poziomu 1900 pkt. ale odbił się od niego. Podskoczył kilkanaście punktów wyżej i do końca sesji powoli się osuwał w kierunku 1900 pkt.
Ropa ponownie straszy inwestorów

Ropa ponownie straszy inwestorów

2016-03-15 Rynki po południu
Wzrost awersji do ryzyka spowodowany kolejną przeceną na rynku ropy doprowadził m.in. do cofnięcia na indeksach giełdowych, walutach emerging markets (w tym na rynku złotego) oraz do umocnienia walut uznawanych za bezpieczne przystanie, czyli JPY i CHF.
Rynek próbuje wyceniać podwyżkę stóp w USA już w czerwcu

Rynek próbuje wyceniać podwyżkę stóp w USA już w czerwcu

2016-03-15 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tak przynajmniej wynika z modelu opartego o notowania kontraktów na stopę procentową, czyli CME FEDWatch. Prawdopodobieństwo ruchu na stopie już w czerwcu jest wyceniane na 50 proc., podczas kiedy lipiec ma wartość 56 proc., a wrzesień 66 proc.
BOJ może mniej chętnie ciąć stopy

BOJ może mniej chętnie ciąć stopy

2016-03-15 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Ludowy Bank Chin ustalił dzisiaj średni kurs USD/CNY na poziomie 6,5079 wobec 6,4913 w piątek i i jednocześnie wpompował w rynek 20 mld CNY w ramach 7-dniowych operacji repo. Agencja Bloomberg podała, jakoby bank centralny przygotował ustawę zakładającą wprowadzenie tzw. podatku Tobina od obrotu walutą, ...
Bank Japonii czeka, ropa i złoto coraz tańsze

Bank Japonii czeka, ropa i złoto coraz tańsze

2016-03-15 Rynki o poranku
Wydarzeniem sesji azjatyckiej było posiedzenie Banku Japonii, który musi reagować na coraz słabsze dane z Kraju Kwitnącej Wiśni. Marzec jest miesiącem banków centralnych, a tylko w tym tygodniu odbędzie się aż 5 posiedzeń, na których zapadną decyzje w sprawie polityki monetarnej.