Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Trudne zadanie Yellen
2016-02-10 Komentarz poranny TMS BrokersCzerwień dalej silnie emanuje z rynków akcji, podtrzymując przy życiu obawy inwestorów o siłę globalnego ożywienia i spekulacje o nowym kryzysie w europejskim sektorze bankowym. Dziś wszystkie oczy zwrócone będą na prezes Fed Janet Yellen, która będzie starała się przywrócić zaufanie na wielu frontach. Trudne zadanie.
Problemy przez papiery chroniące przed kryzysem
2016-02-10 Poranny Szkic walutowy AFSNiepewność na rynkach jest tak duża, że nawet plotka potrafi wywołać panikę. Tak stało się z Deutsche Bankiem i pogłoską o możliwym niewykonaniu zobowiązań z obligacji. Zakładamy, że to chwilowe zawirowania i od dziś sytuacja będzie się normować.
O 16:00 ważne zeznania
2016-02-10 Raport poranny FMCMCzekamy na Yellen: Dziś kluczowym wydarzeniem będzie wystąpienie Janet Yellen w amerykańskim Kongresie, a konkretniej - w Komisj ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Szefowa Rezerwy Federalnej zaprezentuje półroczne sprawozdanie na temat polityki monetarnej.
Dolar znów osłabiony
2016-02-09 Raport walutowy FMCMFeralna trzynastka: Eurodolar jest dziś wieczorem, około godziny 18:30, w okolicach 1,1330. Można wręcz powiedzieć, że wykres wciąż powoli rośnie, choć najbardziej dynamiczna zwyżka została rozegrana po południu.
Podwyżka w USA możliwa dopiero za dwa lata?
2016-02-09 Rynki po południuWtorek to dzień słabości dolara, a wszystko za sprawą kolejnego silnego cofnięcia w oczekiwaniach odnośnie tempa podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Z grona walut G10 dolar zyskuje dziś jedynie wobec dolara australijskiego, a najwięcej traci względem bezpiecznego franka.
Dolar nie odbije przed Yellen?
2016-02-09 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie globalne indeksy próbowały dzisiaj łapać dołek, to jednak nastroje nadal pozostawały dość napięte. Na tym tle słabł dolar, gdyż inwestorzy obawiają się, że szefowa FED raczej nakreśli słabsze perspektywy dla amerykańskiej gospodarki i perspektyw polityki monetarnej podczas jutrzejszego wystąpienia w Kongresie.
Duża zmienność dolara
2016-02-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKluczowe informacje z rynków: USA: Według ankiety przeprowadzonej przez oddział FED z Nowego Jorku oczekiwana stopa inflacji za rok spadła w styczniu do 2,42 proc. z 2,54 proc. w grudniu, a szacowana za 3 lata do 2,45 proc. wobec 2,78 proc. miesiąc wcześniej.
Sentyment risk off determinuje sytuacje na rynkach
2016-02-09 Rynki o porankuDynamiczny wzrost awersji do ryzyka wśród inwestorów na całym świecie przez cały jest głównym czynnikiem wpływającym na notowania szerokiej gamy aktywów. Azjatyckie indeksy giełdowe podążyły ścieżką wyznaczoną przez europejskie i amerykańskie giełdy, kończąc sesję sporymi spadkami. Największa wyprzedaż dotknęła japoński Nikkei 225, który stracił 5,4%.
Spadki złotego na początku tygodnia
2016-02-09 Komentarz walutowy HFT BrokersZłoty, jako waluta gospodarki wschodzącej zaliczana do tzw. koszyka emerging markets, traciła na wartości ze względu na zwiększenie awersji do ryzyka wśród globalnych inwestorów. Ci zwrócili się ochoczo m.in. w stronę amerykańskich obligacji, złota czy walut takich jak jen czy frank szwajcarski, a odsunęli się m.in. od walut emerging markets, w tym złotego.
Powrót strachu
2016-02-09 Komentarz walutowy XTBNadzieje na odreagowanie na rynkach ze względu na tygodniowe święto w Chinach i nieco lepsze dane z tego kraju od oczekiwań, się nie spełniły. Obserwujemy dużą awersję do ryzyka wśród inwestorów, co przekłada się na wyprzedaż na giełdach i ucieczkę kapitału do tak zwanych bezpiecznych przystani.
Poważne problemy z płynnością – początek globalnej bessy?
2016-02-09 Poranny Szkic walutowy AFSNiepokojące sygnały generują rynki finansowe. Przecena akcji banków sugeruje kłopoty z płynnością, a to oznaczać będzie dalszą wyprzedaż łatwo zbywalnych aktywów. Fed nie może w tej sytuacji podwyższać stóp procentowych.
Dziś pewne jest tylko to, że mamy wtorek
2016-02-09 Komentarz poranny TMS BrokersWczoraj rynkowe lęki znikąd wskoczyły na wyższy poziom, a inwestorzy nie są wstanie przyjąć trwałego stanowiska w ocenie kondycji globalnej gospodarki. Panika przychodzi łatwiej niż euforia, w efekcie wyprzedaż na giełdach przyniosła za sobą przecenę innych ryzykownych aktywów i ucieczkę do bezpiecznych przystani.
Jutro Janet Yellen wystąpi w Kongresie
2016-02-09 Raport poranny FMCMDziś w programie: Dziś powinniśmy poznać (o godzinie ósmej rano) grudniową dynamikę niemieckiej produkcji przemysłowej. Prognozuje się tu ruch w górę o 0,4 proc. w relacji miesięcznej, gdy w listopadzie było to -0,3 proc.
Pierwsza wielka ofiara wojny cenowej na rynku surowców
2016-02-08 Rynki po południuPoniedziałek rozpoczął się z przytupem. Pojawiła się pierwsza wielka ofiara niskich cen surowców energetycznych – w tym konkretnym przypadku drugi największy producent gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych, firma naftowa Chesapeake.
Jen coraz silniejszy
2016-02-08 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPogarszające się nastroje na rynkach globalnych – można ku temu znaleźć trzy powody: powrót do spadków cen ropy naftowej (rynek dostrzega, że wcześniejsze sygnały ze strony Rosjan nt. szukania porozumienia ws. cięcia wydobycia były raczej blefem), spadające rezerwy walutowe Chin (a programu stymulacyjnego dla gospodarki ze strony rządu, ...
Napięcie rośnie, złoty traci
2016-02-08 Raport popołudniowy FMCMWkradł się chaos? Eurodolar rano wybijał wysoko, nawet w rejony powyżej linii 1,1180. Później dość gwałtownie osunął się w dół – do 1,11. Teraz (to znaczy krótko po 14:00) wykres jest w pobliżu 1,1125. Ta siła dolara nie oznacza bynajmniej jakiegoś wzrostu mocy gospodarki USA czy zwiększenia szansy na podwyżkę stóp w Stanach.
Spokojny początek tygodnia
2016-02-08 Rynki o porankuNowy tydzień rozpoczyna się od niskiej zmienności i spokoju panującego wśród inwestorów, zarówno na rynku giełdowym jak i na rynku walutowym. Podczas sesji azjatyckiej handel odbywał się jedynie na nielicznych giełdach, a większość z nich pozostała zamknięta w związku ze świętami odbywającymi się w Chinach oraz Nowej Zelandii.
Upaść żeby powstać
2016-02-08 Komentarz poranny TMS BrokersDolar amerykański mocniej niż w ubiegłym tygodniu ostatni raz osłabił się w 2009 roku. Nie pomogły nawet wieńczące tydzień dobre dane z rynku pracy. Szczególnie godne odnotowania są pozytywne tendencje w zakresie dynamiki wynagrodzeń oraz spadek stopy bezrobocia do wartości przedkryzysowych i zarazem pod barierę 5 proc.
Gospodarka USA w szczytowej fazie cyklu
2016-02-08 Poranny Szkic walutowy AFSSpadek stopy bezrobocia, przyspieszenie tempa wzrostu płac oraz poprawa wskaźników aktywności zawodowej Amerykanów stwarzają presję na Fed, by kontynuować podwyżki stóp procentowych. Jednak sygnały płynące z innych sfer gospodarki, w szczególności przemysłu, sugerują wstrzymanie się z dalszym zacieśnianiem. Bank centralny powinien przyjrzeć się sytuacji i nie podnosić stóp w marcu.
Czy bez Chin wzrośnie apetyt na ryzyko
2016-02-08 Komentarz walutowy XTBDzisiejszy poranek na rynkach finansowych wygląda względnie spokojnie, co jest wynikiem nie tylko braku sesji w Chinach, co przynosi brak czynników ryzyka na rynku, ale również powiewu optymizmu ze Stanów Zjednoczonych po danych z amerykańskiego rynku pracy z zeszłego tygodnia.