Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Lepszy ADP bez większego wpływu na dolara

Lepszy ADP bez większego wpływu na dolara

2016-03-02 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane o godz. 14:15 szacunki ADP dla liczby nowych etatów w lutym wskazały na ich wzrost o 214 tys. wobec 193 tys. po rewizji z 205 tys. w styczniu. Lepsze przeszło o 25 tys. wobec mediany oczekiwań (190 tys.) dane nie wpłynęły jednak znacząco na dolara, ...
Wiara w dolara nie słabnie?

Wiara w dolara nie słabnie?

2016-03-02 Raport popołudniowy FMCM
Co widzimy? W nocy i nad ranem eurodolar podchodził do 1,0880 – i właściwie to wypadałoby określić jako nader delikatną korektę wzrostową. Na więcej rynek nie miał ochoty. Ba, ostatecznie znów dolar wygrywa ten bój – i na EUR/USD notowane są poziomy rzędu 1,0830-40. W istocie dochodzi już do przebijania wczorajszych dołków.

Rynek czeka na chińskie stymulanty, dolar wejdzie w korektę?

Rynek czeka na chińskie stymulanty, dolar wejdzie w korektę?

2016-03-02 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Agencja Moody’s obniżyła perspektywę ratingu do negatywnej ze stabilnej, ale utrzymała ocenę na poziomie AA3. Jako główne ryzyka wskazano pogarszające się miary fiskalne w postaci wzrostu zadłużenia, ale i też narastający odpływ kapitału, co wpływa na spadek rezerw walutowych.
Kolejne kroki  do odbudowy sentymentu

Kolejne kroki do odbudowy sentymentu

2016-03-02 Komentarz poranny TMS Brokers
Wzrost cen ropy do poziomów nienotowanych od 8 tygodni i najsilniejszy od stycznia rajd na Wall Street to w dużej mierze zasługa kumulacji działań ze strony władz Chin. Pozytywne sygnały dochodzą jednak także z kolejnych gospodarek rozwiniętych.
Dolar australijski rośnie w siłę

Dolar australijski rośnie w siłę

2016-03-02 Rynki o poranku
Po wczorajszym, pozytywnie zaskakującym, odczycie PKB Kanady, którego dynamika wzrostu wyniosła 0,5 proc. w ujęciu rocznym oraz 0,2 proc. w ujęciu miesięcznym, bijąc oczekiwania analityków – dziś w nocy poznaliśmy odczyt PKB z Australii.
Mniejsze ryzyko recesji w USA

Mniejsze ryzyko recesji w USA

2016-03-02 Poranny Szkic walutowy AFS
Przy dominującej roli konsumpcji w kształtowaniu PKB w USA spadki cen energii są dla gospodarki pozytywnym zjawiskiem. Symptomy recesji uwidocznione we wskaźnikach wyprzedzających nadal traktujemy jako wzmocnienie ryzyk, lecz nie scenariusz bazowy. Wczorajsze dane sugerują poprawę perspektyw koniunktury, co zostało szybko uwidocznione w pozytywnej reakcji rynku.
8-tygodniowe minima na EUR/PLN, rynek czeka na EBC

8-tygodniowe minima na EUR/PLN, rynek czeka na EBC

2016-03-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie trendu wzrostowego PLN wobec wspólnej waluty wraz ze zbliżaniem się do posiedzenia EBC. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3249 PLN za euro, 3,9817 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9840 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5598 PLN w relacji do funta szterlinga.
Środa – dolar nadal mocny

Środa – dolar nadal mocny

2016-03-02 Raport poranny FMCM
Na wykresie: Wczorajsze minima na wykresie eurodolar to nawet ok. 1,0835. Poziom ten został zbadany dolnym knotem świecy, zamknięcie nastąpiło nieco wyżej, teraz mamy 1,0860-70. Tak naprawdę wciąż trwa (od 11 lutego) intensywny, stromy trend spadkowy. W jego obrębie ewentualna korekta może być tylko bardzo skromna – mniej więcej do 1,09.
W oczekiwaniu na ważne daty marcowe

W oczekiwaniu na ważne daty marcowe

2016-03-01 Raport popołudniowy FMCM
Pod znakiem PMI: Już rano pisaliśmy o tym, że najnowsze odczyty PMI dla przemysłu Chin – zarówno rządowe, jak i prywatne – wypadły nader mizernie. Mimo tego indeks w Szanghaju poszedł w górę, być może w oczekiwaniu na odpowiednie działania naprawcze chińskich władz (albo w rezultacie takich właśnie, zakulisowych działań).
Świetne dane z Kanady i USA

Świetne dane z Kanady i USA

2016-03-01 Rynki po południu
Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dane dotyczące m.in. dynamiki zmian kanadyjskiego PKB, które to pozytywnie zaskoczyły, co przełożyło się na umocnienie dolara kanadyjskiego względem jego amerykańskiego odpowiednika do poziomów, które były ostatnio obserwowane na początku grudnia 2015.
Szczyt dolara po danych ISM?

Szczyt dolara po danych ISM?

2016-03-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Dramatu nie ma, na razie. Takie wnioski można postawić po publikacji indeksu ISM dla amerykańskiego przemysłu, który poznaliśmy o godz. 16:00. Nie potwierdził on gorszych tendencji płynących z odczytów PMI dla przemysłu (choć ten ostatecznie okazał się lepszy, niż wstępne prognozy, ale i tak spadł do 51,3 pkt.), czy też regionalnego indeksu Chicago PMI.
Dzień z PMI i ISM, uwaga na funta

Dzień z PMI i ISM, uwaga na funta

2016-03-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Chiny: Indeks PMI dla przemysłu (rządowy) spadł w lutym do 49 pkt. wobec oczekiwanych 49,4 pkt. (4-letnie minima), a liczony dla usług zniżkował do 52,7 pkt. (to również 4-letnie dołki) wobec 53,5 pkt. w styczniu. Indeks PMI dla przemysłu liczony przez Markit/Caixin spadł do 5-miesięcznego minimum przy 48,0 pkt. (oczekiwano 48,4 pkt.).
Powrót apetytu na ryzyko

Powrót apetytu na ryzyko

2016-03-01 Rynki o poranku
Wtorek rozpoczął się od powrotu apetytu na ryzyko wśród inwestorów na wielu rynkach. Azjatyckie indeksy giełdowe kończą notowania z dodatnimi stopami zwrotu, korzystając z wczorajszej decyzji Ludowego Banku Chin o obniżeniu stopy RRR o 50 punktów bazowych.
Chiny z odsieczą

Chiny z odsieczą

2016-03-01 Komentarz poranny TMS Brokers
Bank w nieantycypowanym ruchu luzuje politykę - waluta się umacnia. Dane PMI wypadają najsłabiej od lat – indeks giełowy mocno rośnie. Takie rzeczy – tylko w Chinach. Wydarzenia ostatnich kilkudziesięciu godzin sugerują, że władze mocno angażują się by zapanować nad rynkową paniką i wesprzeć koniunkturę.
Chiny pompują pieniądze w gospodarkę

Chiny pompują pieniądze w gospodarkę

2016-03-01 Poranny Szkic walutowy AFS
Świadome problemów, przed którymi stoi gospodarka władze monetarne w Chinach próbują wspierać płynność uwalniając zamrożoną część pieniędzy w systemie bankowym. Rynki reagują spokojnie. Złoty wreszcie znajduje wsparcie w dobrych danych z gospodarki.
Krajowe dane i perspektywy działań EBC wspierają PLN

Krajowe dane i perspektywy działań EBC wspierają PLN

2016-03-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który kontynuuje wcześniejsze trendy. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3444 PLN za euro, 3,9950 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9978 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,5624 PLN w relacji do funta szterlinga.
Waluty rozgrywane przez PMI

Waluty rozgrywane przez PMI

2016-03-01 Raport poranny FMCM
Pakiet danych: Naturalnie nie tylko odczyty PMI będą istotne dziś czy w najbliższych dniach dla par walutowych, które omawiamy, niemniej będą one niewątpliwie mieć swoje znaczenie. Na razie wiemy, że słabo wypadły Chiny: indeks PMI dla przemysłu, liczony przez ośrodki rządowe, wyniósł 49 pkt (prognozowano 49,3 pkt), indeks Markit 48 pkt (zakładano 48,2 pkt).
Rozczarowanie szczytem G-20, tydzień z rynkiem pracy

Rozczarowanie szczytem G-20, tydzień z rynkiem pracy

2016-02-29 Rynki o poranku
Inwestorzy wracają na rynek w dosyć kiepskich nastrojach, po tym jak szczyt krajów z grupy G-20 zawiódł ich oczekiwania. Rynek najwyraźniej spodziewał się czegoś więcej niż puste deklaracje bez żadnych konkretnych propozycji.
Bez przełomu na szczycie G20

Bez przełomu na szczycie G20

2016-02-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Szczyt G20 nie przyniósł oczekiwanego wspólnego stanowiska w kwestii walki ze słabnący wzrostem gospodarczym na świecie, ani tym bardziej działań stabilizujących kursy walut. Tydzień rozpoczął się znaczną przeceną cen akcji w Chinach i osłabieniem juana. Złoty pozostaje jednak stabilny i będzie zyskiwał na wartości w horyzoncie całej sesji.
Złe miłego początki

Złe miłego początki

2016-02-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Kurs EUR/USD rośnie na sesji azjatyckiej do 1,0950 na fali wzrostu awersji do ryzyka, ale aprecjacja wspólnej waluty może okazać się dziś trudna do podtrzymania. Po pierwsze, przed południem poznamy wstępne dane o dynamice wskaźników cenowych w lutym. Niemal przesądzony jest powrót deflacji w Eurolandzie.