Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN bez większych zmian, dane dot. PKB za 2015r. w kalendarzu

PLN bez większych zmian, dane dot. PKB za 2015r. w kalendarzu

2016-01-26 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który stabilizuje się po wczorajszej lekkiej zniżce wobec euro oraz franka. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4800 PLN za euro, 4,1307 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0730 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8727 PLN w relacji do funta szterlinga.
Czy polskie odczyty wpłyną na złotego?

Czy polskie odczyty wpłyną na złotego?

2016-01-26 Raport poranny FMCM
Wieści ze Stanów: Wczoraj wypowiedział się publicznie Mario Draghi. W swoim wystąpieniu bronił polityki ultra-niskich stóp procentowych, zapewniając m.in., że nie jest ona aż tak niekorzystna dla osób oszczędzających, jak to się zazwyczaj mówi.

Ropa i indeksy rozpoczynają tydzień od spadków

Ropa i indeksy rozpoczynają tydzień od spadków

2016-01-25 Rynki po południu
Początek tygodnia, pomimo zwyżki na azjatyckich parkietach, przynosi przecenę zarówno w Europie, jak za oceanem. Poniekąd ponownie za sprawą powrotu spadków na rynku ropy naftowej, która obecnie stanowi istny barometr nastawienia inwestorów do ryzyka.
Turecka lira wraca do spadków?

Turecka lira wraca do spadków?

2016-01-25 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Po nieco lepszej końcówce tygodnia, co można pośrednio przypisać poprawie nastrojów wokół rynków EM po słowach szefa ECB, a także plotkach wokół możliwych działań ze strony innych banków centralnych, dzisiaj turecka lira powróciła do spadków. Wpływ na to miały też informacje lokalne.
Indeks Ifo dość słaby, a co z eurodolarem?

Indeks Ifo dość słaby, a co z eurodolarem?

2016-01-25 Raport popołudniowy FMCM
Na rynku głównej pary: Indeks instytutu Ifo uważany jest za dość dobry i ważny miernik kondycji gospodarki niemieckiej. W grudniu wyniósł 108,6 pkt (o tym dowiedzieliśmy się dziś w ramach rewizji, bo wcześniej podawano 108,7 pkt), na styczeń spodziewano się 108,5 pkt – ale finalnie było to tylko 107,3 pkt.
Czy polityka znów zepsuje klimat wokół euro?

Czy polityka znów zepsuje klimat wokół euro?

2016-01-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: Niemiecki indeks IFO spadł w styczniu bardziej, niż oczekiwano (107,3 pkt. wobec 108,6 pkt. po rewizji w grudniu). Pogorszeniu uległ zwłaszcza subindeks przyszłych oczekiwań (102,4 pkt. wobec 104,6 pkt. wcześniej).
Draghi ponownie w centrum uwagi

Draghi ponownie w centrum uwagi

2016-01-25 Komentarz walutowy
W ostatnich dniach rynek walutowy napędzały nadzieje na dalsze luzowanie ze strony Europejskiego Banku Centralnego oraz spektakularne odbicie cen ropy naftowej. Ponadto z polskiej perspektywy, złoty wciąż pozostaje słaby.
Czas na potwierdzenie optymizmu

Czas na potwierdzenie optymizmu

2016-01-25 Rynki o poranku
W ubiegłym tygodniu nareszcie pojawiła się nadzieja na przerwanie dramatycznej serii parkietów giełdowych, która trwa od początku roku. Mario Draghi ponownie rozbudził nadzieję inwestorów na rozszerzenie programu skupu aktywów lub inne niestandardowe działania.
Dalsza poprawa nastrojów. Przyspieszenie po Fed?

Dalsza poprawa nastrojów. Przyspieszenie po Fed?

2016-01-25 Poranny Szkic walutowy AFS
Wizja rozszerzenia działań stymulujących ze strony EBC spowodowała wyhamowanie przeceny akcji, walut emerging markets oraz spadku dochodowości obligacji. M. Draghi i koledzy dostrzegli wzmożone zagrożenia dla odbicia inflacji i utrzymania trajektorii wzrostu gospodarczego. Odniosą się do nich zapewne również przedstawiciele Fed w środowym komunikacie po posiedzeniu.
Trzy dni to za dużo?

Trzy dni to za dużo?

2016-01-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Pozytywne zakończenie ubiegłego tygodnia udało się przeciągnąć na handel w Azji, ale pierwsze takty europejskiej sesji przynoszą oznaki wyczerpania. Przy ubogim w wydarzenia poniedziałku rynki mogą doświadczyć korekcyjnego cofnięcia, ale wydaje się, że najgorsze już minęło. Na krajowym podwórku EUR/PLN utknął ponad 4,45.
Lokalne czynniki ryzyka ograniczają potencjał odbicia na PLN

Lokalne czynniki ryzyka ograniczają potencjał odbicia na PLN

2016-01-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym relatywną stabilizację PLN po piątkowym lekkim umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4610 PLN za euro, 4,1296 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0617 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,8988 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poniedziałek – nowe otwarcia na walutach

Poniedziałek – nowe otwarcia na walutach

2016-01-25 Raport poranny FMCM
W konsolidacji: Eurodolar jest dziś rano, po godzinie piątej, w okolicach poziomu 1,0810. Oznacza to, że dolar jest stosunkowo mocny, jakkolwiek warto też zauważyć, że parę godzin wcześniej (tudzież w samej końcówce sesji piątkowej) notowania osuwały się jeszcze niżej, do 1,0790.
Orędownicy spokoju z banków centralnych

Orędownicy spokoju z banków centralnych

2016-01-22 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Jako bank centralny, to, jak zostaną odebrane Twoje decyzje, w dużym stopniu zależy, jakie jest Twoje miejsce w hierarchii. W tym tygodniu odmienne stanowiska Banku Kanady (BoC) i ECB miały podobny wydźwięk dla rynkowego sentymentu. Teraz przed testem stoją Fed, RBNZ i Bank Japonii.
Optymizm na zakończenie tygodnia

Optymizm na zakończenie tygodnia

2016-01-22 Rynki po południu
Na rynki powrócił optymizm – tak w skrócie można opisać ostatni dzień handlu w tym tygodniu, który rozpoczął się podobnie jak pozostałe tygodnie w tym roku, a więc od spadków indeksów giełdowych oraz globalnego wzrostu awersji do ryzyka, jednak kończy się w znacznie lepszych nastrojach.
Draghi nadaje kierunek na rynkach

Draghi nadaje kierunek na rynkach

2016-01-22 Komentarz walutowy
Po raz kolejny, konferencja Europejskiego Banku Centralnego oraz słowa Mario Draghiego zmieniły oblicze rynku. Na wieść o możliwym zwiększeniu luzowania zauważalny jest totalny zwrot na rynkach akcyjnych. Rynkom azjatyckim pomogły także zapewnienia wiceprezydenta Chin, LI Yuanchao, o wprowadzeniu działań ochronnych dla chińskich inwestorów.
Walcząc o ważne poziomy

Walcząc o ważne poziomy

2016-01-22 Komentarz poranny TMS Brokers
ECB dał sygnał, że może luzować w marcu, rynki akcji odbijają, a z nimi ropa naftowa. Na rynku walutowym widać wzmocnienie trybu „risk on”. Ale potrzeba więcej niż jednego dnia poprawy, więc wiele będzie zależeć od przebiegu dzisiejszego handlu.
Mario Draghi o Europie, Kevin Spacey o Ameryce

Mario Draghi o Europie, Kevin Spacey o Ameryce

2016-01-22 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Europejski Bank Centralny nie rozczarował inwestorów, bo po grudniowej wpadce oczekiwania nie były wielkie, ale szeroko otworzył im drzwi do spekulacji. Mario Draghi, który wczoraj wlał trochę optymizmu w serca inwestorów, to mistrz niedomówień i zgrabnych sugestii, więc rzucone lekko oświadczenie, że EBC jest gotowe do działania, i może to robić przy pomocy wielu różnych narzędzi, ...
Super Mario ratuje rynek

Super Mario ratuje rynek

2016-01-22 Rynki o poranku
2016 przejdzie do historii jako najgorszy początek dla indeksów giełdowych w historii. Tuż po noworocznej przerwie za sprawą niekorzystnych danych giełda w Chinach rozpoczęła nową odsłonę swojego krachu, ponownie stając się kulą u nogi dla światowych parkietów.
W marcu dalsze łagodzenie EBC

W marcu dalsze łagodzenie EBC

2016-01-22 Poranny Szkic walutowy AFS
Zapowiedź ponownego złagodzenia polityki pieniężnej w strefie euro spowodowała poprawę nastrojów dla ryzykownych aktywów, choć nie ujawniło się to jeszcze w pełni na złotym. Spodziewamy się, że nastąpi to po posiedzeniu Fed w przyszłą śodę. Wówczas też silniejsze wzrosty wznowi euro. Szczyt pesymizmu (w krótkiej perspektywie) dobiegł końca. Oczekujemy przejściowego wzrostu apetytu na ryzyko.
PLN pomiędzy danymi, Fitch i ECB

PLN pomiędzy danymi, Fitch i ECB

2016-01-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4840 PLN za euro, 4,1422 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1016 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8921 PLN w relacji do funta szterlinga.