Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Yellen nokautuje dolara
2016-03-30 Rynki o porankuSzefowa Rezerwy Federalnej postanowiła zaskoczyć wszystkich podczas wczorajszego wystąpienia w Nowym Jorku. Ostatnie komunikaty poszczególnych członków FOMC były dosyć niejednoznaczne, więc Yellen postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i dała dość jasny przekaz – FED nie będzie spieszył się z podwyżkami.
Mantra rozjaśnia obraz
2016-03-30 Komentarz poranny TMS BrokersW kilka minut Janet Yellen powtarzając swoją stałą mantrę (zagrożenia zewnętrzne, zapewnienie o ostrożności przy podnoszeniu stóp) wymazała wpływ ubiegłotygodniowych wypowiedzi drugorzędnych członków FOMC mącących obraz gołębiego Fedu. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami okazały się one bardzo kruchym fundamentem umocnienia USD.
Yellen gołębio, wspiera popyt na ryzyko
2016-03-30 Poranny Szkic walutowy AFSPo wczorajszych wypowiedziach J. Yellen inwestorzy wyraźnie zmniejszyli oczekiwania na podwyżki stóp procentowych Fed. Nastroje na rynkach poprawiły się, a optymizm utrzyma się co najmniej do piątkowych publikacji z USA.
Yellen potwierdziła gołębi kierunek
2016-03-30 Raport poranny FMCMEurodolar wysoko: Janet Yellen wypowiedziała się wczoraj wieczorem (naszego czasu) w Economic Club of the New York. Jej wystąpienie powszechnie odebrano jako dość gołębie, a zatem również jako potwierdzenie gołębiego stanowiska zaprezentowanego podczas ostatniego posiedzenia Fed.
Niepewność inwestorów przed wystąpieniem Janet Yellen
2016-03-29 Rynki po południuRynek po świętach wydaje się być ociężały. Inwestorzy na głównych europejskich giełdach rozpoczęli dzień w optymistycznych nastrojach, jednak przerwa świąteczna najwyraźniej im nie służy, bo jeszcze przed godziną 12:00 grawitacja ściągnęła indeksy na ziemię i wróciliśmy do szarej rzeczywistości.
Waluty spokojnie oczekują na Yellen
2016-03-29 Raport popołudniowy FMCMGłówna para: EUR/USD zachowuje się dziś dość spokojnie, przy czym w ciągu sesji (europejskiej) przewagę powoli zdobywa euro. Minima notowane rano to ok. 1,1170, teraz jesteśmy powyżej 1,12, było już 1,1220.
Pogorszenie nastrojów na rynku surowcowym
2016-03-29 Rynki o porankuPo lepszym okresie dla inwestorów na rynku surowcowym nadeszło pogorszenie nastrojów, widoczne w notowaniach wielu towarów. Czwarty dzień z rzędu cena ropy naftowej spada i przez cały czas w przypadku ropy typu WTI jesteśmy świadkami ceny niższej od 40 USD. We wtorkowy poranek, przed godziną 10:00, za jedną baryłkę ropy WTI płaciliśmy 38,81 USD.
Bez powodów, by Yellen zabrzmiała jastrzębio
2016-03-29 Komentarz poranny TMS BrokersPowracających po długim weekendzie inwestorów z Europy przywitają słabsze USD i JPY oraz niezdecydowany rynek akcji. Ropa jest pod umiarkowaną presją. Dobrze ma się za to złoty. We wtorek rynek czeka na wystąpienie prezes Fed Janet Yellen.
Neutralny początek handlu po Wielkanocy
2016-03-29 Poranny Szkic walutowy AFSPod nieobecność graczy z Europy, w poniedziałek nastroję na rynkach uległy poprawie. O tym czy będzie to trwała tendencja zdecydują pierwsze godziny handlu po otwarciu giełd na Starym Kontynencie. Kluczowe wydarzenia tygodnia rozegrają się w piątek. Kumulacja ważnych publikacji zapowiada wzrost zmienności.
Jeszcze jeden atak na 4,25?
2016-03-29 Raport poranny FMCMCo słychać na głównej parze? 24 i 25 marca upłynęły w wąskiej konsolidacji, tj. w zakresie 1,1145 – 1,1185 (mniej więcej, w istocie 25 marca obszar wahań był nawet skromniejszy). Wczoraj eurodolar postąpił do góry, świeca była biała, a więc wzrostowa, notowano wyjście ponad 1,12. Aktualnie jednak znów mamy 1,1185.
Tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia
2016-03-27 Raport tygodniowy FMCMEurodolar zatrzymany: Weźmy na wykresie pary EUR/USD minima dzienne z 2, 9 i 16 marca. Pozwolą one uformować nam linię trendu wzrostowego, dość stromą. Notowania intensywnie szły tym torem do 17 – 18 marca, gdy notowano szczyty rzędu 1,1340. Kończący się tydzień przyniósł jednak zmianę obrazu, mocną korektę, a finalnie – przebicie linii.
Najlepsze zostawiono na prima aprilis
2016-03-25 Komentarz tygodniowy TMS BrokersPo świętach rynki finansowe powinny wrócić na tory mocnego apetytu na ryzyko, choć przepływy pod porządkowanie portfeli inwestycyjnych na koniec kwartału mogą zaburzać trendy. Na polu danych indeksy ISM/PMI oraz raport Tankan rzuca światło na kondycję światowej gospodarki, ale najlepsze zostało zostawione na koniec w postaci piątkowego raportu z rynku pracy USA, który może przechylić szalę w debacie o ścieżce polityki Fed.
Ostatnia sesja skróconego tygodnia
2016-03-25 Komentarz ekonomiczny Patron FXPodczas czwartkowej sesji, jak można było domyślić się po porannym zachowaniu rynków azjatyckich, gdzie wszystkie najważniejsze indeksy zakończyły się spadkami, przeważała strona podażowa. Była to na swój sposób kontynuacja działań, jakie obserwowaliśmy w środę, gdy inwestorzy na rynkach globalnych starali się sprzedawać akcje przed świętami.
Świąteczny spokój na rynkach
2016-03-25 Rynki o porankuOstatni dzień w tym tygodniu rozpoczyna się od typowo świątecznych nastrojów. Handel na większości giełd na świecie – Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Polska, Australia - pozostaje zamknięty, jedynie inwestorzy na niektórych azjatyckich parkietach mogli dokonywać transakcji.
Dobre perspektywy zachowania aktywów w złotych
2016-03-25 Poranny Szkic walutowy AFSZłoty, polska giełda i obligacje mają w horyzoncie II kw. dobre perspektywy. Jeśli w najbliższych dniach dojdzie do odreagowania wzrostów cen, będzie to dobra okazja do zwiększenia zaangażowania w rodzime aktywa. Na świecie stabilnie. Brak poważniejszych zawirowań będzie sprzyjał utrzymaniu dobrych nastrojów wśród inwestorów po korekcie.
Ostatnie chwile przed Świętami
2016-03-25 Raport poranny FMCMGłówna para: Dziś oczywiście w kalendarium i na rynkach będzie się działo bardzo niewiele. Pojawi się jeden istotny odczyt, mianowicie o 13:30 poznamy dynamikę PKB Stanów Zjednoczonych za IV kwartał minionego roku. To znaczy – będzie to odczyt finalny, rewizja wstępnego. Prognoza rezultatu annualizowanego to 1 proc. Prócz tej wielkości poznamy jeszcze deflator PKB i PCE Core.
Dolar i jastrząb Bullard
2016-03-24 Raport popołudniowy FMCMJaki mamy kurs? Zakres wahań eurodolara to dziś mniej więcej 1,1145 – 1,1185. Można jeszcze mieć nadzieję (a może – łudzić się?), że to wciąż faza korekty w trendzie wzrostowym, mierzonym od 2 marca, ale linia tego trendu została już dość wyraźnie przełamana.
Dolar amerykański wraca do gry
2016-03-24 Rynki po południuPo ostatniej decyzji Rezerwy Federalnej dolar amerykański na szerokim rynku musiał mierzyć się z falą wyprzedaży. 16 marca komitet FOMC złagodził jastrzębie stanowisko, obniżając projekcje ścieżki stóp procentowych w tym roku z czterech podwyżek do dwóch podwyżek.
Lira bez większych zmian po decyzji Banku Turcji
2016-03-24 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutTurecki bank centralny pozostawił dzisiaj główną stopę procentową na poziomie 7,50 proc. (tak jak powszechnie oczekiwano), ale nieoczekiwanie obniżył stopę O/N dla pożyczek o 25 p.b. do 10,25 proc. W komunikacie zapowiedziano dalszą redukcję wspomnianej stopy, co ma być elementem „uproszczenia” całego systemu.
Uwierzyć, że dwie podwyżki naprawdę oznaczają dwie
2016-03-24 Komentarz poranny TMS BrokersUczestnicy rynku przygotowują się na długi weekend, co inicjuje realizację zysków z ryzykownych pozycji na FX i rynku towarowym. Zyskuje USD, który mocno ucierpiał w wyprzedaży po zeszłotygodniowej decyzji FOMC, a teraz znajduje nieco wsparcia w jastrzębich komentarzach z Fed. Na rynku PLN tymczasem sennie.