Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Widmo BREXITu nie oddala się

Widmo BREXITu nie oddala się

2016-02-22 Komentarz walutowy
Zeszły tydzień upłynął na rynku pod znakiem negocjacji pomiędzy Davidem Cameronem, a przywódcami pozostałych krajów Unii Europejskiej podczas szczytu w Brukseli. Niezwykle ważne były również ustalenia pomiędzy producentami ropy, którzy zdecydowali o zamrożeniu produkcji na styczniowych poziomach.
Giełdy rosną, funt traci

Giełdy rosną, funt traci

2016-02-22 Rynki o poranku
Nieudana końcówka udanego tygodnia odchodzi w niepamięć wraz z poniedziałkowym otwarciem rynków. Nastroje w Azji ponownie się polepszyły dzięki wydarzeniom w Chinach i przerwaniu wzrostowej passy jena. Na rynku walutowym cały czas w centrum uwagi znajduje się funt, któremu porozumienie na szczycie UE niewiele dało.

Porozumienie, które funtowi nic nie dało

Porozumienie, które funtowi nic nie dało

2016-02-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Przed brytyjskim funtem cztery miesiące podwyższonej zmienności, gdyż wynik referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w UE wciąż jest niepewny, kiedy porozumienia ze szczytu UE są uznawane za słabe. GBP/USD jest ponad 1,5 proc. niżej.
PLN mocniejszy do GBP, indeksy PMI w kalendarzu

PLN mocniejszy do GBP, indeksy PMI w kalendarzu

2016-02-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieznacznie słabszego złotego wobec zagranicznych walut. Polski złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3803 PLN za euro, 3,9426 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9635 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6336 PLN w relacji do funta szterlinga.
Eurodolar na pograniczu

Eurodolar na pograniczu

2016-02-22 Raport poranny FMCM
Poziom niepewności? Gdy piszemy te słowa, a dzieje się to u samego progu nowego dnia i zarazem tygodnia, eurodolar oscyluje w okolicach 1,1110-15. To znaczy, że po testach z końcówki ubiegłego tygodnia, tj. po zejściach w dół sięgających 1,1060-80, wykres wrócił trochę na północ.
Eurodolar – pomiędzy EBC i Fed

Eurodolar – pomiędzy EBC i Fed

2016-02-19 Raport tygodniowy FMCM
W dół czy w górę? Przez pierwszych kilkanaście dni lutego, w każdym razie po przebiciu wcześniejszej, trwającej dwa miesiące konsolidacji, mogło się wydawać, że wszystko zmierza w stronę mocnego euro – choćby dlatego, że systematycznie malały szanse na marcową podwyżkę stóp w USA.
Po burzy wychodzi słońce

Po burzy wychodzi słońce

2016-02-19 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Jeden wzrostowy tydzień na rynku akcji nie czyni od razu bazy do trwalszego odreagowania, szczególnie, że handel na rynku ropy wciąż nie daje czystych sygnałów. Ale przy przycichnięciu obaw o spowolnienie Chin, optymistycznych sygnałach z gospodarki USA, ale jednocześnie przy mniejszej determinacji Fed do dalszych podwyżek, aktywa ryzykowne są na coraz lepszej drodze do odreagowania. EUR, CHF i JPY mają najwięcej do stracenia.
Najlepszy tydzień od połowy grudnia

Najlepszy tydzień od połowy grudnia

2016-02-19 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły typową sesję odpoczynku po mocnych rozdaniach w środku tygodnia. Niższa zmienność i obrót o około 30 procent mniejszy niż średnia z sesji środowej i czwartkowej jednoznacznie wskazują, iż rynek poszukał konsolidacji i schował się w oczekiwaniu na nowy impuls, który wyrwie WIG20 z równowagi w rejonie linii trendu spadkowego.
Inflacja ze Stanów Zjednoczonych pozytywnie zaskoczyła

Inflacja ze Stanów Zjednoczonych pozytywnie zaskoczyła

2016-02-19 Rynki po południu
Uwaga inwestorów w ostatnim dniu handlu w tym tygodniu skupiła się na wynikach inflacji CPI ze Stanów Zjednoczonych, które obok kondycji rynku pracy są kluczowym czynnikiem branym pod uwagę przez Rezerwę Federalną i tym samym są ważną wskazówką w kontekście przyszłych decyzji ws. poziomu stóp procentowych.
Unijna powtórka z rozrywki

Unijna powtórka z rozrywki

2016-02-19 Komentarz walutowy XTB
Spotkania na szczycie Unii Europejskiej, w głównych rolach Jean-Claude Juncker, Donald Tusk, Angela Merkel oraz Francois Hollande. Czy nie przypomina to nam sytuacji z zeszłego roku? Wtedy głównym tematem spotkań najważniejszych europejskich oficjeli była Grecja oraz ...
Czas na dane z USA

Czas na dane z USA

2016-02-19 Rynki o poranku
Obecny tydzień można uznać za najlepszy w tym roku, o ile podczas dzisiejszej sesji nie nastąpi dramatyczny zwrot akcji. Porozumienie Arabii Saudyjskiej z Rosją jest pierwszym krokiem w kierunku stabilizacji sytuacji na tym rynku, a to korzystnie wpływa na nastroje wśród inwestorów, którzy ponownie skierowali się ku bardziej ryzykownym aktywom.
Im gorzej, tym lepiej

Im gorzej, tym lepiej

2016-02-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Dziś rozpoczyna się drugi dzień unijnego szczytu, który mocno zaważy na przyszłości Wielkiej Brytanii i całej Unii Europejskiej. Im mocniej Cameron zdoła podkopać fundamenty idei integracji europejskiej, tym lepiej dla funta.
PLN bez większych zmian, rynek śledzi doniesienia ze szczytu UE

PLN bez większych zmian, rynek śledzi doniesienia ze szczytu UE

2016-02-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi kontynuację stabilizacji na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3900 PLN za euro, 3,9804 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,9478 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,6584 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek na wykresach

Piątek na wykresach

2016-02-19 Raport poranny FMCM
Po teście wsparcia: Na razie potwierdza się to, co sugerowaliśmy wczoraj, a poniekąd i w dniach poprzednich – że po osiągnięciu minimów wyznaczonych przez maksima dawnej konsolidacji, eurodolar wróci trochę na północ.
Odbicie w cenach ropy sprzyja dolarowi

Odbicie w cenach ropy sprzyja dolarowi

2016-02-18 Rynki po południu
Podczas dzisiejszej sesji notowania baryłki ropy typu WTI dotarły do najwyższego poziomu od 5 lutego, czyli w rejon 32 USD. Oznacza to wzrost od dołka z 11 lutego (do dzisiejszego szczytu) o 22,76 proc. Zwyżka w cenach ropy ma obecnie istotny wpływ na oczekiwania inflacyjne w USA (na podstawie 5-letnich swapów inflacyjnych), a te z kolei na oczekiwane tempo podwyżek stóp za oceanem (na podstawie FRA).
Na głównej parze test niskiego wsparcia

Na głównej parze test niskiego wsparcia

2016-02-18 Raport popołudniowy FMCM
Już teraz czy jeszcze nie? W powyższym podtytule pytamy o to, czy eurodolar zawróci na północ z poziomów, które zdołał osiągnąć w ostatnich dniach, a w szczególności dziś. Rankiem na głównej parze notowano poziomy rzędu 1,1140-50 i mogło się wydawać, że to wystarczy, że teraz gracze odwrócą tendencję, przynajmniej korekcyjnie.
Rosnąca niepewność komitetu FOMC

Rosnąca niepewność komitetu FOMC

2016-02-18 Rynki o poranku
Opublikowany wczoraj wieczorem protokół z ostatniego posiedzenia komitetu FOMC, które odbyło się w dniach 26-27 stycznia, potwierdził rosnącą niepewność wśród jego członków. Wielu z nich zwróciło uwagę na wzrost ryzyka dla dalszego wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie niepokojąco prezentowały się w ubiegłym miesiącu perspektywy inflacyjne.
Wciąż pozytywnie

Wciąż pozytywnie

2016-02-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Nastroje na rynku pozostają pozytywne przy rosnących indeksach giełdowych oraz wyższych cenach ropy naftowej. Rynek akcji jest pokrzepiony gołębimi wzmiankami z Fed, a zachowanie ropy przyprawia o ból głowy.
Spotkanie ostatniej szansy

Spotkanie ostatniej szansy

2016-02-18 Komentarz walutowy
Wczoraj wydarzeniem dnia miała być publikacja minutes z styczniowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Niemniej jednak w dużej mierze ich treść pokryła się z tym, co inwestorzy wiedzieli już wcześniej. Natomiast dzisiaj w centrum uwagi powinien znaleźć się protokół z ostatniego posiedzenia EBC oraz szczyt w Brukseli, ...
PLN pomiędzy słabszymi danymi, a zmianą ustawy dot. CHF

PLN pomiędzy słabszymi danymi, a zmianą ustawy dot. CHF

2016-02-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych walut. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3950 PLN za euro, 3,9404 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9767 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6313 PLN w relacji do funta szterlinga.