Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Niepokojąca słabość USD
2016-02-02 Komentarz poranny TMS BrokersPowroty spadków cen ropy naftowej wciąż wywierają istotny wpływ na sentyment rynkowy i wtorkowy handel startuje w ponurych nastrojach. WTI straciła prawie 3 USD do 31 USD/b, podtrzymując presję na rynek akcji. Na FX mieliśmy zakrojone na szeroką skalę odejście od USD podsycane słabymi danymi makro. Za to złoty dalej odrabia straty.
Złoty pokonuje Standard&Poor’s
2016-02-02 Poranny Szkic walutowy AFSNie zważając na słabe dane z przemysłu, ani korekty wzrostów cen akcji w Europie, złoty odzyskuje siły i jest już mocniejszy, niż w dniu decyzji agencji Standard&Poor’s o obniżce Polsce ratingu. W perspektywie końca miesiąca oczekujemy jeszcze niższych cen walut. Przejściowo dopuszczamy wystąpienie kilkugroszowego odreagowanie spadków kursów.
PLN mocniejszy, ale z ograniczonymi perspektywami
2016-02-02 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przyniósł wyhamowanie umocnienie złotego z uwagi na potencjalny powrót trendu spadkowego na ropie. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3970 PLN za euro, 4,0352 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9579 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8032 PLN w relacji do funta szterlinga.
W piątek payrollsy, a co po drodze?
2016-02-02 Raport poranny FMCMPrzy dziewiątce: Wczesnym rankiem, we wtorek 2 lutego, wykres EUR/USD oscyluje przy 1,09. Konsolidacja trwa więc w najlepsze. Oczywiście teoretycznie jest możliwe, że ogół inwestorów wycofał się już z wiary w marcową podwyżkę stóp w USA – i teraz eurodolar będzie podbijany stale i systematycznie, w ramach trendu wzrostowego, który przejdzie przez 1,10 i 1,1060.
W poniedziałek dolar był w odwrocie
2016-02-01 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie odczyt indeksu ISM dla przemysłu, jaki poznaliśmy o godz. 16:00 mieścił się w oczekiwaniach rynku (w styczniu odbił do 48,2 pkt. z 48,0 pkt. w grudniu), to jednak odbiór subindeksów był mieszany – w dół poszedł ten dla zatrudnienia (do 45,9 pkt. z 48,0 pkt.), co teoretycznie gorzej wróży miesięcznym danym z rynku pracy, jakie poznamy w piątek.
Złoty zyskuje na potęgę
2016-02-01 Komentarz rynkowy HFT BrokersPolska waluta zaczyna nowy miesiąc w imponującym stylu. Styczeń był wyjątkowo trudny dla złotego ponieważ oprócz czynników zewnętrznych jak rynkowa panika związana z Chinami, doszły także czynniki wewnętrzne jak polityka i obniżka ratingu przez agencję S&P.
Dzień z indeksami PMI
2016-02-01 Rynki o porankuHandel w nowym tygodniu i w nowym miesiącu rozpoczyna się publikacji indeksów PMI dla największych gospodarek na świecie i to te odczyty w pierwszych godzinach sesji znajdują się w centrum uwagi inwestorów.
Brak paniki po chińskich danych
2016-02-01 Komentarz walutowyPrzez cały weekend inwestorzy z niepokojem oczekiwali publikacji danych z chińskiej gospodarki, mając w pamięci to co się działo na początku zeszłego miesiąca. Wskazania indeksów PMI okazały się być mieszane, więc nie wywołały paniki na rynkach. W dalszej części dnia w centrum uwagi inwestorów walutowych znajdą się publikacje danych z USA oraz z Wielkiej Brytanii.
Dalsze osłabienie Chin, odbicie indeksów w USA
2016-02-01 Poranny Szkic walutowy AFSMocny spadek indeksu PMI dla przemysłu Polski w styczniu raczej nie zagrozi odbudowie pozycji złotego, ale może negatywnie wpłynąć na postawę indeksów na GPW. Ciążyć będzie także słaba sesja w Chinach. Lepsze nastroje na pozostałych rynkach w Azji i w piątek w USA są natomiast czynnikami wspierającymi globalną poprawę klimatu na rynkach finansowych.
Podtrzymując nadzieje wysoko
2016-02-01 Komentarz poranny TMS BrokersNa początek lutego rynek akcji z Azji daje mieszane sygnały, FX pozostaje względnie stabilny, a ropa naftowa odpuszcza piątkowe szczyty. Ogólnie panuje nastrój wyczekiwania na serię ważnych wydarzeń zaplanowanych na ten tydzień. Przeważają pozytywne nastroje, co widać też po lepszej postawie złotego.
Złoty nieco mocniejszy, PMI w kalendarzu
2016-02-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4165 PLN za euro, 4,0760 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9819 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8089 PLN w relacji do funta szterlinga.
Po chińskich danych czekamy na kolejne
2016-02-01 Raport poranny FMCMSeria publikacji: EUR/USD, gdy piszemy te słowa, tj. kilkanaście minut po godzinie siódmej, rezyduje w okolicach 1,0850. Oznacza to, że trochę rośnie, czyli dolar się osłabia, co może mieć związek z raczej słabymi danymi makro, jakie napłynęły z Chin nad ranem, kilka godzin temu.
Trio przemówiło
2016-01-29 Komentarz tygodniowy TMS BrokersNa koniec miesiąca jesteśmy bogatsi o stanowiska głównych banków centralnych. W tym tygodniu do otwartego na kolejne obniżki stóp procentowych ECB doszedł pozostawiający wszystkie opcje otwarte Fed i mniej cierpliwy Bank Japonii, który dołączył do klubu ujemnych stóp procentowych.
Gospodarka amerykańska jednak ma się dobrze?
2016-01-29 Informacje z rynku HFT BrokersNa rynek finansowy napływa coraz więcej pozytywnych informacji, przede wszystkim za sprawą banków centralnych, które błyskawicznie zareagowały na najgorsze otwarcie roku w historii. Najpierw Europejski Bank Centralny zapowiedział, że możliwa jest dalsza stymulacja gospodarki nawet w marcu, ...
Bank Japonii zaskakuje
2016-01-29 Komentarz walutowy XTBBank Japonii zaskoczył wszystkich ogłaszając wprowadzenie ujemnych stop procentowych. Decyzja przekłada się na wzrost apetytów na ryzyko wśród inwestorów. W dalszej części dnia oczy wszystkich będą z kolei zwrócone na Stany Zjednoczone, gdzie zostaną opublikowane dane o wzroście gospodarczym w IV kwartale ubiegłego roku.
Kolejny bank centralny wkracza do akcji
2016-01-29 Rynki o porankuDziś w nocy odbyło się posiedzenie Banku Japonii, który zdecydował się na obniżenie stóp procentowych do poziomu -0,1%, stając się kolejnym bankiem, który wprowadza ujemne stopy procentowe. Możemy mówić o zaskoczeniu, ponieważ decyzja BoJ nie była wyraźnie zapowiedziana, a jeszcze tydzień temu prezes Kuroda wykluczył cięcie stóp procentowych.
Walutowe wojny, nowa nadzieja
2016-01-29 Komentarz poranny TMS BrokersDo grona banków centralnych stosujących ujemne stopy dołącza w agresywnym stylu Bank Japonii. Zaskakujący krok mocno osłabia jena, wspiera sentyment i daje sporo nadziei, że po fatalnym styczniu, luty przyniesie nieco wytchnienia.
Bank Japonii zaskakuje cięciem stóp procentowych
2016-01-29 Poranny Szkic walutowy AFSPoranna decyzja Banku Japonii, który obniżył stopy procentowe poniżej zera wpisuje się tendencję łagodzenia polityki pieniężnej kluczowych banków centralnych w odpowiedzi na załamanie na rynkach finansowych oraz pogarszające się perspektywy gospodarek USA i Chin. Nie ma pewności czy działania te okażą się skuteczne w powstrzymaniu najgorszego scenariusza.
Ropa i aukcja poprawiły nastroje wokół PLN
2016-01-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę kontynuacji umocnienia złotego na bazie drożejącej ropy oraz poprawy sentymentu wokół EM. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,4460 PLN za euro, 4,0750 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0079 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,8725 PLN w relacji do funta szterlinga.
USD/PLN już nie tak wysoko
2016-01-29 Raport poranny FMCMNa głównej parze: Eurodolar w dalszym ciągu rezyduje w pasie 1,08 – 1,10. Wczorajsze maksima to ok. 1,0965 – po czym cena poszła trochę w dół, zaś najnowsza, tworząca się właśnie świeca dzienna, ma kolor czarny. Naturalnie pojawiły się w ostatnim czasie czynniki przemawiające przeciwko dolarowi, to prawda.