Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Słowami tej fali nie zatrzymasz
2016-04-08 Komentarz poranny TMS BrokersUSD/JPY korekcyjnie rośnie w kierunku 109,00. Warto odnotować wypowiedzi Ministra Finansów Aso, który zwrócił uwagę, że gwałtowne ruchy są niepożądane i w razie konieczności władze wkroczą z interwencją.
Niewielkie pole manewru EBC
2016-04-08 Poranny Szkic walutowy AFSPublikacja zapisków z ostatniego posiedzenie EBC pokazuje, że bank ma niewielkie pole manewru, jeśli chodzi o dalsze łagodzenie. O dalszym losie euro zdecyduje zatem Fed. Jeżeli potwierdzą się oczekiwania rynku, że kolejna podwyżka stóp procentowych w USA nastąpi dopiero pod koniec roku, pojawi się przestrzeń do dalszego umocnienia wspólnej waluty wobec dolara.
Nowy czas na złotym
2016-04-08 Raport poranny FMCMGłówna para: Na EUR/USD widzimy dziś rano poziom 1,1365 (w przybliżeniu). Wygląda na to, że wykres stabilizuje się od paru dni w zakresie 1,1330 – 1,1450 (lub nawet nieco węższym, ale podajemy tu skrajne wartości wahań).
Co dzisiejsza aprecjacja jena mówi inwestorom?
2016-04-07 Rynki po południuCzwartkowa sesja na rynku walutowym przyniosła historyczne zmiany w notowaniach par z jenem. Japońska waluta znalazła się pod silną presją kupujących, która nieustannie trwa nie tylko od początku dzisiejszego dnia, lecz także przez cały 2016 rok.
Polityka ciąży złotemu
2016-04-07 Raport popołudniowy FMCMZerkając dzisiaj na region, to jest spokojnie. Tylko polski złoty znajduje się pod większą presją spadkową. Szukając przyczyn tego stanu nietrudno jest powiązać to ze spekulacjami nt. możliwej rezolucji Parlamentu Europejskiego „karcącej” Polskę za zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego, która może być głosowana już w przyszłym tygodniu (13 kwietnia).
Eurodolar balansuje na krawędzi
2016-04-07 Raport popołudniowy FMCMSplot kwestii: Na EUR/USD mieliśmy dziś 1,1450 – czyli przebicie szczytów z 1 kwietnia. To prawda, ale teraz jesteśmy przy 1,1365. Wpływ na to może mieć i zapewne ma postawa przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego. Oto bowiem Vitor Constancio ogłosił, że EBC gotów jest realizować "to wszystko, co konieczne", by podwyższyć inflację do celu.
Mocny ruch na USD/JPY
2016-04-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs USD/CNY na poziomie 6,4707 wobec 6,4754 wczoraj. Opublikowane zostały dane nt. stanu rezerw walutowych w marcu, które wyniosły 3,21 bln CNY wobec 3,20 bln CNY w lutym.
Od minutek do minutek
2016-04-07 Komentarz poranny TMS BrokersOcena zapisu macowego posiedzenia FOMC będzie najprostsza jeśli zestawimy go z ostatnimi wypowiedziami Janet Yellen. Wniosek jest następujący: cały Komitet równie mocno jak Prezes obawia się zagrożeń o charakterze globalnym, ale jest wyraźna różnica dotycząca percepcji trwałości zjawisk inflacyjnych w gospodarce.
Popyt na jena nie słabnie
2016-04-07 Rynki o porankuOstatnie dni, a właściwie już miesiące należą do japońskiego jena. Jen zyskuje systematycznie od czerwca ubiegłego roku, ale w tym roku proces ten zdecydowanie przyspieszył. O ile w styczniu i do połowy lutego popyt na japońską walutę był całkowicie zrozumiały, o tyle teraz siła jena zaczyna zaskakiwać i staje się coraz mniej wygodna dla japońskiego rządu.
Euro zyskuje w oczekiwaniu na raport z posiedzenia EBC
2016-04-07 Poranny Szkic walutowy AFSEuro nic nie robi sobie z publikacji minutes Fed, w których ujawnia się polaryzacja stanowisk w kwestii kolejnych podwyżek stóp procentowych. EUR/USD kieruje się na północ przygotowując test górnego ograniczenia średnioterminowej konsolidacji (1,15-1,16). Dziś raport z marcowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego – powód do wzmożonej zmienności rynku walutowego.
Przy czternastce
2016-04-07 Raport poranny FMCMSprawy eurodolara: Na eurodolarze nie doszło do żadnego drastycznego ruchu począwszy od wczorajszego wieczoru, gdy analizowaliśmy sytuację krótko po publikacji zapisków FOMC. Wykres jest obecnie przy 1,14 – chwilami minimalnie poniżej tej granicy, na razie nie dzieje się zbyt wiele.
Dzień FOMC i RPP
2016-04-06 Raport wieczorny FMCMMester i FOMC: Loretta Mester z Fed w Cleveland przedstawiła dziś szerokie, dość rozbudowane przemówienie, które w pewnym sensie było jastrzębie. Mester przyznała, że choć w marcu głosowała za decyzją o pozostawieniu stóp na poziomie uformowanym w grudniu, to jednak generalnie jest za tym, by w ciągu tego roku powoli odchodzić od polityki akomodacyjnej.
RPP nie zmienia polityki pieniężnej
2016-04-06 Rynki po południuTrwający w polskiej gospodarce okres deflacji jest najdłuższy od około 60 lat. To jednak nie jest dostateczny argument dla Rady Polityki Pieniężnej, który sprawiłby, że poziom stóp procentowych w Polsce zostałby obniżony.
RPP i FED powinny pomóc złotemu
2016-04-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutŚroda upływała pod znakiem próby dalszego osłabienia złotego, co było wynikiem utrzymujących się niepewnych nastrojów na globalnych rynkach akcji, dalszego umocnienia się japońskiego jena, oraz rosnących obaw związanych z czerwcowym referendum w Wielkiej Brytanii, po tym jak ujawniono wątek dotyczący udziału ojca premiera Camerona w aferze panamskiej.
Inwestorzy bardziej boją się Brexitu
2016-04-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDo referendum zostało 10 tygodni (23 czerwca), ale biznes i duzi gracze coraz bardziej obawiają się jego skutków, bo ryzyka potencjalnego Brexitu wciąż nie zostały wycenione. Tymczasem sondaże opinii publicznej są cały czas mieszane, co grozi pewną przypadkowością ostatecznego wyniku, na którego wpływ mogą mieć też negatywne emocje.
Wieczorne zapiski FED powinny osłabić dolara
2016-04-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutChiny: Ludowy Bank Chin ustalił średni kurs juana na poziomie 6,4754 wobec 6,4663 wczoraj. Indeks PMI dla usług wzrósł do 52,2 pkt. wobec 51,2 pkt. wcześniej, zbiorczy indeks Composite wyniósł 51,3 pkt. wobec 49,4 pkt. wcześniej (to najwyższy poziom od 11 miesięcy).
To jeszcze nie koniec korekty
2016-04-06 Komentarz poranny TMS BrokersPMI dla chińskich usług wzrósł w ślad za wskaźnikiem dla przemysłu publikowanym w ubiegłym tygodniu. Wyjście Shanghai Composite w pewnym punkcie dzisiejszej sesji na trzymiesięczne maksima i ustabilizowanie kursu juana wpisuje się w tezę, że z rynków wyparowała panika i strach o kondycję gospodarki Państwa Środka.
Pogorszenie nastrojów przed decyzją RPP
2016-04-06 Poranny Szkic walutowy AFSRynki ponownie obawiają się o światową koniunkturę. W obszarach objętych najbardziej ambitną polityką monetarnego łagodzenia doniesienia z gospodarek nie nastrajają optymistycznie. W Stanach Zjednoczonych dane są nadal zmienne, co podtrzymuje wysokie prawdopodobieństwo recesji w horyzoncie 1-2 lat.
Eurodolar w rozterce, ale raczej na południe?
2016-04-06 Raport poranny FMCMJaka sytuacja? Eurodolar wybiegał wczoraj chwilami trochę ponad poziom 1,14, a teraz jest przy 1,1370 i nowa świeca wstępnie rysuje się jako czarna, choć oczywiście może się to jeszcze zupełnie zmienić. Patrząc na szczyty dzienne, począwszy od piątkowego, można mniemać, że mimo wszystko powoli schodzimy w dół.
EUR/PLN znów ucieka
2016-04-05 Raport popołudniowy FMCMNadal mamy brak zdecydowania na głównej parze walutowej. Innymi słowy, rynek nie bardzo chce czy potrafi się zdecydować na to, w którą stronę ruszyć. Oto bowiem z jednej strony mieliśmy dziś minima takie jak w piątek – czyli ok. 1,1340 – ale z drugiej strony wykres wychodził też ponad 1,14 i w zasadzie nadal jest w tej okolicy.