Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Krótkoterminowe pogorszenie nastrojów
2016-03-24 Poranny Szkic walutowy AFSW okolicach Świąt Wielkanocnych oczekujemy przejściowego wychłodzenia temperatury na rynkach. Skutkować to będzie osłabieniem popytu na ryzykowne aktywa; akcje, towary czy waluty emerging markets. Złoty lekko straci na wartości, ale w perspektywie miesiąca będzie mocniejszy.
Rynki wchodzą fazę odreagowania tendencji panujących na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.
Rynki wchodzą fazę odreagowania tendencji panujących na przestrzeni ostatnich kilku tygodni.
PLN stabilny przed świętami
2016-03-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚCzwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocnego złotego w okresie przedświątecznym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2554 PLN za euro, 3,8084 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8987 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3627 PLN w relacji do funta szterlinga.
Na EUR/PLN stagnacja przy wsparciu
2016-03-24 Raport poranny FMCMGłówna para: EUR/USD sytuuje się przy 1,1170. Wykres zatrzymał się zatem w pobliżu wsparcia, a linia trendu wzrostowego została wyraźnie naruszona. Teoretycznie jest jeszcze szansa na jej utrzymanie, tzn. na powrót powyżej tej linii – ale jeśli to się nie uda, to wówczas notowania mogą pójść nawet w stronę 1,1060.
Sprzeczne sygnały sprzyjają dolarowi
2016-03-23 Komentarz poranny TMS BrokersFed nie przestaje zadziwiać. Gołębi zwrot w polityce dokonany na marcowym posiedzeniu nijak nie koresponduje z kolejnymi wypowiedziami decydentów, nawet tych od lat postrzeganych jako zdecydowanych zwolenników łagodzenia monetarnego.
Wyważona reakcja rynków na zamachy w Brukseli
2016-03-23 Poranny Szkic walutowy AFSInwestorzy nie znaleźli powodów, by dokonać poważniejszych zmian w portfelach w związku z zamachami terrorystycznymi w Brukseli. Ceny akcji pozostały stabilne, podobnie jak wartość wspólnej waluty. Nadal oczekujemy, że w najbliższych dniach nastąpi silniejsze, lecz krótkotrwałe odreagowanie w dominujących od połowy lutego tendencjach.
Złoty stabilny, pomimo wydarzeń w Europie
2016-03-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚŚrodowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2531 PLN za euro, 3,8947 PLN wobec franka szwajcarskiego, 3,7951 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 5,3847 PLN w relacji do funta szterlinga.
Na linii trendu wzrostowego
2016-03-23 Raport poranny FMCMGłówna para: Eurodolar sytuuje się dziś przed godziną siódmą rano w okolicach 1,12 – 1,1210. To znaczy, że w dalszym ciągu testowana jest linia trendu wzrostowego, mierzonego (w przybliżeniu) coraz wyższymi dołkami z 2, 9, 16 i 22 marca.
Rynek odreagowuje po zamachach w Brukseli
2016-03-22 Rynki po południuDzisiejsze zamachy terrorystyczne w Brukseli wstrząsnęły światem. W stolicy Belgii miały dziś miejsce dwa ataki bombowe, w których zginęły 34 osoby, jak poinformowała belgijska stacja telewizyjna VRT.
Węgierska niespodzianka
2016-03-22 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutWprawdzie przedstawiciele Banku Węgier nie wykluczali w ostatnich tygodniach działań na stopach, to wydawało się, że do zmian nie dojdzie na dzisiejszym posiedzeniu. Tymczasem – spore zaskoczenie – stopa depozytowa O/N spadła do -0,5 proc. z +0,1 proc., główną stopę zredukowano o 15 p.b. do 1,20 proc., a stopę repo do 1,45 proc. z 2,1 proc.
Kolejna fala terroryzmu przelewa się przez Europę
2016-03-22 Rynki o porankuSeria eksplozji, które najprawdopodobniej były zamachami terrorystycznymi, tym razem dotknęła Brukselę. W stolicy Belgii najpierw doszło do dwóch wybuchów na międzynarodowym lotnisku, w których na czas pisania komentarza mówiło się o przynajmniej 10 osobach zabitych i jeszcze większej ilości osób rannych.
Euro faworytem rajdu ślimaków
2016-03-22 Komentarz poranny TMS BrokersPrzed nami cała seria danych z Europy pod postacią wstępnych indeksów PMI oraz wskaźników IFO i ZEW. Te wiodące miary nastrojów w styczniu i lutym zniżkowały. Warunki finansowe uległy od tego czasu wyraźnej poprawie i to powinno gwarantować skromne odbicie w danych ankietowych (zapewne najwyraźniejsze w przypadku ZEW).
W oczekiwaniu na doniesienia z Europy
2016-03-22 Poranny Szkic walutowy AFSPoranne doniesienia o eksplozjach na lotnisku w Brukseli mogą przyspieszyć realizację zysków z ostatnich wzrostów cen ryzykownych aktywów. Oczekujemy kilkudniowej korekty dotychczasowych tendencji, łącznie z osłabieniem złotego. W centrum uwagi seria odczytów z europejskich gospodarek. W Polsce coraz głośniej o przewalutowaniu kredytów we frankach szwajcarskich.
Złoty stabilizuje się na mocnych poziomach
2016-03-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚWtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocnego złotego przy ograniczonej zmienności. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2565 PLN za euro, 3,7805 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,4400 PLN względem funta szterlinga oraz 3,8987 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.
Poniedziałek wzmocnił nieco dolara
2016-03-21 Raport poranny FMCMSytuacja na głównej parze: Maksima z czwartku i piątku na głównej parze walutowej to ok. 1,1340. Już jednak piątkowa świeca była czarna, tj. spadkowa, a taka jest też (jak na razie) świeca dzisiejsza. Eurodolar osuwa się delikatnie na południe. Dziś testowano rejon 1,1230. Dokąd możemy dojść?
Ciekawa wypowiedź Johna Williamsa z FED
2016-03-21 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutSzef FED z San Francisco w wywiadzie dla agencji MNI stwierdził dzisiaj, że zagłosuje w kwietniu lub czerwcu za podwyżką stóp procentowych, jeżeli dane makroekonomiczne będą dalej się poprawiać, tak jak tego oczekuje.
Niezdecydowanie na parkietach, funt traci
2016-03-21 Rynki po południuDzisiejsza sesja przebiegała raczej w spokojnej atmosferze ze względu na puste kalendarium makroekonomiczne i brak innych bodźców mogących wywołać większe ruchy. Po spokojnym początku sesji w Europie, DAX zanotował mocny wystrzał, ale pod koniec sesji ponownie znalazł się pod kreską.
Kolejny dobry tydzień
2016-03-18 Komentarz giełdowy DM BOŚPiątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję typową dla dnia rozliczenia kontraktów terminowych. Przez niemal cały dzień WIG20 konsolidował się notując kosmetyczne zmiany wobec wczorajszego zamknięcia i dzisiejszego otwarcia, by w finałowej godzinie ożywić się i skokowo podnieść zmienność oraz obrót.
Fed w nastroju gołębim
2016-03-18 Raport tygodniowy FMCMTaki był tydzień: W poprzednim tygodniu siłą, która podbiła notowania eurodolara, był Europejski Bank Centralny w osobie Mario Draghiego. Okazało się, że EBC poluzował politykę, ale dał do zrozumienia, że na razie to już koniec, przynajmniej jeśli chodzi o obniżki stóp. Reakcją, jak pamiętamy, był najpierw zjazd eurodolar do 1,0820, a potem wybicie powyżej 1,12. Rynek rzadko widzi tak duże ruchy.
Ciekawy tydzień dobiega końca
2016-03-18 Rynki po południuW ostatnim czasie rynek zachowuje się jak rollercoaster. Zmienność obserwujemy na rynku zarówno europejskim i amerykańskim w związku z posiedzeniami dwóch najważniejszych banków centralnych - EBC i FED. Pierwszy z nich poszerzeniem programu luzowania ilościowego (QE) doprowadził do dawno nie widzianej zmienności na parze walutowej EURUSD.
Zmiana reguł gry
2016-03-18 Komentarz tygodniowy TMS BrokersTrwający ponad 4 lata trend wzrostowy USD trafił na poważną przeszkodę. Przekonanie, że Fed odważnie podąża w przeciwnym kierunku do innych banków centralnych z grupy G10 była podstawowym argumentem dolarowych byków.