Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Program na dzień dzisiejszy

Program na dzień dzisiejszy

2016-10-06 Raport poranny FMCM
Dolar i euro w akcji: Program na dziś nie jest zbyt rozbudowany. O 8:00 poznamy niemiecką dynamikę zamówień w przemyśle za sierpień, zaś o 9:15 inflację CPI dla Szwajcarii. Wtedy też wypowie się Peter Praet z Europejskiego Banku Centralnego.
EBC, ADP, RPP, PMI, ISM – dumanie nad skrótami

EBC, ADP, RPP, PMI, ISM – dumanie nad skrótami

2016-10-05 Raport popołudniowy FMCM
Jaka sytuacja? Dolar zyskiwał wczoraj na wypowiedzi Jeffreya Lackera z Fed, który zachęcał do wyprzedzającego podwyższania stóp procentowych w obronie przed potencjalnie zbyt dużą inflacją – ale w innych godzinach ten sam dolar tracił na wartości i np. dziś rano byliśmy przy 1,1220-30.

Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę stopy ścieli

Myślał indyk o niedzieli, a w sobotę stopy ścieli

2016-10-05 Komentarz poranny TMS Brokers
Po posiłku należy umyć zęby. Takie stwierdzenie nie budzi żadnych kontrowersji. Jest zarazem tak samo prawdziwe i w trakcie głównego dania, jak i w trakcie deseru. Być może, metafora ta trafnie oddaje zamieszanie, które wczoraj powstało wokół ograniczania programu skupu aktywów przed jego całkowitym wygaszeniem.
Wzrost zmienności po danych z rynku pracy w USA?

Wzrost zmienności po danych z rynku pracy w USA?

2016-10-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Żadna ze stron nie zdobywa od dłuższego czasu przewagi na najważniejszej parze walutowej. Obszar konsolidacji rynku zawęża się. Kwestią czasu jest wybicie z trendu bocznego i wytworzenie trwalszej tendencji. Według naszych modeli będzie to ruch w kierunku 1,14-1,15.
Dziś w Ameryce ADP i nie tylko

Dziś w Ameryce ADP i nie tylko

2016-10-05 Raport poranny FMCM
Na rynku światowym: Wczoraj, jak wiemy, wybrzmiała dość jastrzębia wypowiedź Jeffreya Lackera z Rezerwy Federalnej – na temat tego, że Fed powinien zacząć podwyższać stopy nie czekając na silny wzrost inflacji. EUR/USD schodził dość nisko, w okolice 1,1150 – ale do dzisiejszego poranka zdążył zawrócić i mamy teraz ok. 1,1225.
Antypody wytracają bieg

Antypody wytracają bieg

2016-10-04 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Siła NZD widoczna jeszcze rano dzięki niezłym danym nt. indeksu zaufania biznesu w III kwartale w kolejnych godzinach zaczęła maleć, chociaż dzienny bilans stóp zwrotu pokazuje jeszcze na plusy. Wyniki aukcji wyrobów mlecznych, jakie zostały ogłoszone po południu, okazały się słabe.
Lacker i dolar

Lacker i dolar

2016-10-04 Raport popołudniowy FMCM
Główna para: Jeffrey Lacker, mający w ramach Fed dość jastrzębie nastawienie, ogłosił dziś, że Rezerwa powinna przyjąć taką strategię jak w roku 1994 – tzn. zacząć podnosić stopy procentowe jeszcze zanim inflacja wyraźnie wzrośnie.
Łamanie istotnych poziomów

Łamanie istotnych poziomów

2016-10-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar amerykanki pozostaje silny na początku tygodnia z pomocą pokrzepiających danych z przemysłu. Wyłamanie USD/JPY przyciąga uwagę na sesji azjatyckiej, ale poczekajmy z ogłoszeniem końca trendu spadkowego. Poza tym RBA utrzymał politykę bez zmian, utrzymując stabilnego AUD.
W kierunku podwyżki stóp w USA

W kierunku podwyżki stóp w USA

2016-10-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Pierwszy z ważnych odczytów z gospodarki USA (przemysłowy ISM) pokazujący stan aktywności przed posiedzeniem Fed, na którym dojdzie najpewniej do podwyżki stóp procentowych, nie daje podstaw, by odsuwać tę decyzję. W piątek kolejna cegiełka (nowe miejsca pracy we wrześniu).
Wtorek – w oczekiwaniu na ważniejsze dni

Wtorek – w oczekiwaniu na ważniejsze dni

2016-10-04 Raport poranny FMCM
Na wykresie: Eurodolar pozycjonuje się dziś rano w okolicach 1,12 – chwilami nieco poniżej tego poziomu. Konsolidacja trwa w najlepsze, a tych ruchów, które ostatnio widzimy, nie trzeba traktować zbyt poważnie.
Dolar czeka na ISM

Dolar czeka na ISM

2016-10-03 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Wielka Brytania: W wywiadzie dla BBC, jaki ukazał się w weekend, premier Theresa May potwierdziła, że formalny proces Brexitu (powołanie się na Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego) rozpocznie się nie później, niż do końca marca 2017 r.
W dobrych nastrojach przywitać IV kw.

W dobrych nastrojach przywitać IV kw.

2016-10-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Sentyment wokół kondycji finansowej największego pożyczkodawcy z Niemiec poprawił się, a wraz z nim nastroje na rynkach, po doniesieniach o niższej, niż pierwotnie zakładano kary żądanej przez amerykański Departament Sprawiedliwości.
W dobrych nastrojach przywitać IV kw.

W dobrych nastrojach przywitać IV kw.

2016-10-03 Poranny Szkic walutowy AFS
Sentyment wokół kondycji finansowej największego pożyczkodawcy z Niemiec poprawił się, a wraz z nim nastroje na rynkach, po doniesieniach o niższej, niż pierwotnie zakładano kary żądanej przez amerykański Departament Sprawiedliwości. Początek ostatniego kwartału upłynie pod dyktando wzrostu apetytu na ryzyko.
Świeże otwarcie

Świeże otwarcie

2016-10-03 Komentarz poranny TMS Brokers
Chaos końca kwartału już za nami i po kilkudniowej przerwie rynki wracają do uważnego śledzenia danych makro. Festiwal indeksów aktywności biznesu najbardziej ciekawi w Wielkiej Brytanii i USA. Poza tym uwagę przyciąga europejski sektor bankowy, szczegóły Brexitu i nieprzerwanie przez kolejne tygodnie kampania prezydencka w USA.
O przygotowanich do Brexitu, payrollsach i odczytach PMI

O przygotowanich do Brexitu, payrollsach i odczytach PMI

2016-10-03 Raport poranny FMCM
Ten tydzień będzie o tyle istotny, że w piątek poznamy wrześniowe payrollsy, tj. dane z rynku pracy Stanów Zjednoczonych – o bezrobociu i zmianie zatrudnienia. Oczywiście są to te właśnie informacje, które mają kluczowy wpływ na eurodolara.
Komentarz tygodniowy: Wracamy do istotnych danych

Komentarz tygodniowy: Wracamy do istotnych danych

2016-09-30 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Żegnamy trzeci kwartał w iście rozchwianych nastrojach. Dostosowania portfeli inwestycyjnych potęgują zmienność pod wpływem plotek otaczających Deutsche Bank. Czy to tylko temat zastępczy, który uratował inaczej nudny tydzień?
Tydzień bez rozstrzygnięcia na głównej parze

Tydzień bez rozstrzygnięcia na głównej parze

2016-09-30 Raport tygodniowy FMCM
Eurodolar i świat: Posiedzenie Rezerwy Federalnej, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, miało dwojaki przekaz. Z jednej strony – gołębi, bo obniżono średnie prognozy wysokości stóp w roku obecnym i kilku latach następnych, a także ich górne wartości. Do tego tylko trzy osoby (Rosengren, George, Mester) były przeciwne utrzymaniu obecnego poziomu stóp, czyli w praktyce oczekiwały podwyżki.
Pozytywne wieści z Europy

Pozytywne wieści z Europy

2016-09-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Po słabszym początku III kw. w rozwiniętych gospodarkach, ostatnie tygodni przynoszą znacznie bardziej optymistyczne informacje. Szczególnie cieszy umocnienie ożywienia w Europie. Zmniejsza to presję na łagodzenie polityki pieniężnej przez banki centralne.
Słabość polskich aktywów

Słabość polskich aktywów

2016-09-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji PLN po wczorajszej spadkowej sesji na większości polskich aktywów. Złoty wyceniany jest wobec zagranicznych walut następująco: 4,3026 PLN za euro, 3,8357 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9684 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9717 PLN w relacji do funta szterlinga.
Piątek przyniesie trochę danych

Piątek przyniesie trochę danych

2016-09-30 Raport poranny FMCM
Co było i co będzie: Tak naprawdę piątek już przyniósł trochę publikacji makro. Na przykład mogliśmy się dowiedzieć, że sierpniowe wydatki japońskich gospodarstw domowych spadły o 4,6 proc. w skali rocznej przy prognozie -2,5 proc. Poza tym jednak pozytywnie zaskoczyła produkcja przemysłowa – rosnąc o 1,5 proc. m/m oraz o 4,6 proc. r/r.