Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

„Podgrzewanie” dolara

„Podgrzewanie” dolara

2016-10-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Przy istotnych wydarzeniach rynkowych startujących dopiero od środy, rynek sennie rozpoczyna tydzień. Układ sił pozostaje bez zmian z silnym dolarem, wysokimi rentownościami długu USA i ropą WTI (jeszcze) stabilną ponad 50 USD.
Trwałe obniżenie stóp procentowych

Trwałe obniżenie stóp procentowych

2016-10-17 Poranny Szkic walutowy AFS
Chiński juan w coraz większym stopniu odzwierciedla grę sił rynkowych, przez co tak jak większość najważniejszych walut słabnie, kiedy dolar zyskuje na wartości. Wzrost napięcia geopolitycznego wywołuje spadek apetytu na ryzyko, który nadal będzie ujawniał się w notowania walut uważanych za bezpieczne przystanie. Złoty na drodze korekcyjnego osłabienia.

Coraz niższe poziomy głównej pary

Coraz niższe poziomy głównej pary

2016-10-17 Raport poranny FMCM
Kursy w poniedziałek rano: Główna para walutowa schodziła już chwilami w rejon 1,0965, choć gdy piszemy te słowa, jest raczej przy 1,0985, a rodząca się świeca dzienna jest na razie biała. To jednak nie zmienia faktu, że przetestowano już minima z końcówki lipca – tzn. przetestowano je w pewnym przybliżeniu.
Utrzymanie presji na PLN, rynek patrzy na USA

Utrzymanie presji na PLN, rynek patrzy na USA

2016-10-17 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który oscyluje w okolicach 4,30 PLN za euro. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3061 PLN za euro, 3,9190 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9619 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7826 PLN w relacji do funta szterlinga.
Los dolara w rękach konsumentów

Los dolara w rękach konsumentów

2016-10-14 Komentarz poranny TMS Brokers
To był zły tydzień dla większości walut rynków wschodzących z wyjątkiem meksykańskiego peso, które wspiera rosnący dystans Trumpa do Clinton w przedwyborczych sondażach. EUR/PLN jest blisko 4,30, ale USD/PLN powraca nad 3,90.
Obawy o kondycję Chin przesadzone

Obawy o kondycję Chin przesadzone

2016-10-14 Poranny Szkic walutowy AFS
Doniesienia z Chin sugerują ewolucję procesów gospodarczych zgodną z przyjętą polityką władz. Słabnie eksport, bo ma zmniejszyć stopień generowania PKB, a rośnie konsumpcja, usługi i popyt wewnętrzny, czego dowodem może być dzisiejsza informacja o wyraźnym przyspieszeniu inflacji.
Osłabienie PLN chwilowo powstrzymane

Osłabienie PLN chwilowo powstrzymane

2016-10-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji na wycenie PLN po niedawnych lekkich spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2947 PLN za euro, 3,8957 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9389 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7436 PLN w relacji do funta szterlinga.
Waluty w piątek

Waluty w piątek

2016-10-14 Raport poranny FMCM
Listopad czy grudzień? Jeśli chodzi o termin hipotetycznej podwyżki stóp w USA (hipotetycznej, ale coraz bardziej prawdopodobnej), to grudzień wydaje się bardziej prawdopodobny niż listopad. Posiedzenie listopadowe mamy 1 i 2 dnia tegoż miesiąca, tymczasem 8 listopada odbędą się wybory prezydenckie.
Dolar nieznacznie się koryguje

Dolar nieznacznie się koryguje

2016-10-13 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Rynek w ostatnich godzinach zdaje się przechodzić do porządku dziennego nad słabymi danymi nt. chińskiego bilansu handlowego, co może być mylne biorąc pod uwagę chociażby przyszłotygodniowe odczyty nt. PKB za III kwartał, na co zwracaliśmy uwagę w przedpołudniowym raporcie. Niemniej to stworzyło pretekst do nieznacznej korekty mocnego ruchu na dolarze.
Przesadny spokój powinien budzić niepokój

Przesadny spokój powinien budzić niepokój

2016-10-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Protokół z posiedzenia FOMC potwierdził silny podział w komitecie. Trójka zwolenników podwyżki nie zaskoczyła żadnymi nowymi tezami, ale wydźwięk dokumentu jest taki, że by podnieść koszt pieniądza neutralni decydenci potrzebują dalszej poprawy na rynku pracy.
Fed przygotowuje rynek na podwyżkę

Fed przygotowuje rynek na podwyżkę

2016-10-13 Poranny Szkic walutowy AFS
Podwyżka stóp procentowych Fed we wrześniu była bliższa, niż się wydawało, co jeszcze bardziej przekonuje, że będzie miała miejsce przed końcem roku (najpewniej w grudniu). Na rynkach coraz większa niepewność, co do dalszego kierunku, co nie wróży dobrze wzrostom cen akcji i umacnianiu walut wschodzących. Dalsze wzrosty na parze USD/CNY kierują kapitał ku bezpiecznej przystani. Złoty jeszcze się osłabi.
Eurodolar – czyżby mała korekta?

Eurodolar – czyżby mała korekta?

2016-10-13 Raport poranny FMCM
Charakterystyczny poziom na wykresie EUR/USD to 1,10. Takie ‘okrągłe’ wartości mają często znaczenie psychologiczne i nierzadko są dobrymi miejscami do odbicia. Wczoraj zresztą sugerowaliśmy taką możliwość i na razie świeca dzienna rodzi się jako biała, tj. wzrostowa.
PLN w dół na bazie mocniejszego dolara

PLN w dół na bazie mocniejszego dolara

2016-10-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalsze utrzymanie presji na wycenie złotego wobec głównych, zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3013 PLN za euro, 3,9021 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9462 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7556 PLN w relacji do funta szterlinga.
Siła dolara budzi respekt

Siła dolara budzi respekt

2016-10-12 Raport wieczorny FMCM
Zapiski FOMC i ogólny klimat
Truizmem będzie stwierdzenie dziś późnym wieczorem, że dolar jest mocny. Oczywiście, że jest mocny – skoro EUR/USD otarł się o 1,10, podczas gdy jeszcze kilka dni temu wykraczał momentami powyżej 1,12.
GPW skupiona na otoczeniu

GPW skupiona na otoczeniu

2016-10-12 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po spadkowej sesji na Wall Street, gdzie inwestorzy nerwowo zareagowali na raport kwartalny spółki Alcoa. Siłą tradycji, raport jednego z największych producentów aluminium na świecie uznaje się za początek sezonu publikacji raportów kwartalnych, ...
Dolar trzyma się mocno przed wieczornymi zapiskami FED

Dolar trzyma się mocno przed wieczornymi zapiskami FED

2016-10-12 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Tak jak pisaliśmy wcześniej, balon oczekiwań związanych z grudniową podwyżką puchnie – o tym, czy nie okażą się być one nieco przesadzone w kontekście dynamicznej zmiany wyceny dolara w ostatnich dniach, zobaczymy już po godz. 20:00.
Tak mało potrzeba do umocnienia funta

Tak mało potrzeba do umocnienia funta

2016-10-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Funt silnie zyskuje pośród nadziei, że brytyjski parlament może zablokować zapędy premier Theresy May do przeprowadzenia “twardego Brexitu”. Na szerszym rynku USD pozostaje mocny na rosnącym przekonaniu, że Fed w grudniu podniesie stopy procentowe, a wcześniej Clinton wygra wybory.
PLN słabszy, czynniki globalne ciążą  FX i FI

PLN słabszy, czynniki globalne ciążą FX i FI

2016-10-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wczorajszych wyraźnych spadkach. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,2807 PLN za euro, 3,8820 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9215 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7593 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dziesięć i pół na eurodolarze

Dziesięć i pół na eurodolarze

2016-10-12 Raport poranny FMCM
Rynek światowy: Gdy piszemy te słowa, eurodolar rzeczywiście pozycjonuje się przy 1,1050. Jest więc ulokowany nisko, znacznie niżej niż przez ostatnie półtora miesiąca. Pokazuje nam to, że dolar się wzmocnił, a wczoraj wieczorem faktycznie doszło do zmiany obrazu na wykresie, choćby przez sam fakt przebicia "jedenastki".
Mieszany bilans dla funta

Mieszany bilans dla funta

2016-10-11 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Prasowe rewelacje na temat ile może kosztować Wielką Brytanię tzw. hard Brexit podane przez The Times, który powołuje się na nieoficjalne wyliczenia rządu, stały się dzisiaj kolejnym nośnym tematem w mediach. Niemniej straty funta z tego tytułu nie są znaczące.