Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
A jednak złoty zaczyna tracić
2016-09-29 Raport popołudniowy FMCMGłówna para po odczycie PKB: O 14:30 zaprezentowano odczyt dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych za II kwartał – tj. rewizję wyniku wstępnego. Deflator PKB i PCE Core wpisały się w prognozy (+2,3 proc. k/k oraz +1,8 proc. k/k), ale wynik annualizowany przebił założenia. Miało być +1,3 proc., było +1,4 proc.
Dolar dalej w zawieszeniu
2016-09-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutPopołudniowe dane makro z USA nie były czymś na co rynek szczególnie zwracałby uwagę – nawet, jeżeli mowa o ostatecznym odczycie PKB w II kwartale, który wypadł nieco lepiej, niż oczekiwano. Dynamika w ujęciu zanualizowanym wyniosła 1,4 proc. wobec szacowanych 1,3 proc., niemniej obserwowany przez rynki parametr inflacyjny, ...
OPEC wstępnie zdecydował o cieciu wydobycia
2016-09-29 Rynki po południuPodczas nieformalnego spotkania przedstawicieli kartelu OPEC w Algierii podjęto porozumienie, na mocy którego kartel ma przestrzegać górnego limitu wydobycia w postaci 32,5-33 mln baryłek ropy dziennie.
OPEC osiągnął porozumienie, tak jakby…
2016-09-29 Komentarz poranny TMS BrokersRynki z zadowoleniem przyjęły porozumienie OPEC w sprawie ograniczenia wydobycia, co pomaga aktywom ryzykownym i uderza w jena. Porozumieniu brak jednak szczegółów, co rodzi ryzyko prędkiego umniejszenia jego znaczenia. Ale póki na rynku ropy będzie bałagan pod naporem domykania krótkich, dobry klimat może się ciągnąć.
Symboliczne cięcie OPEC, kosmetyczne zmiany w rządzie
2016-09-29 Poranny Szkic walutowy AFSKraje OPEC podejmują działania w kierunku kontroli wydobycia, co pozytywnie wpływa na ceny surowca. Wzrostowy trend będzie w najbliższych tygodniach utrzymany, choć zakres zwyżej ograniczać będzie cena 65 dol. za baryłkę.
Eurodolar a amerykańskie PKB
2016-09-29 Raport poranny FMCMNotowania głównej pary: Na eurodolarze mieliśmy co prawda wczoraj w minimach zejście do 1,1182, a teraz sytuujemy się przy 1,1225-30 – ale nie znaczy to, by zostały rozstrzygnięte jakieś fundamentalne, zasadnicze kwestie.
Wieczór z walutami
2016-09-28 Raport wieczorny FMCMNa rynku kolportowanych jest w ostatnich godzinach kilka ciekawych informacji. Na przykład jedna z nich dotyczy rynku ropy – mówi się, że kartel OPEC zgodził się na ograniczenie produkcji do 32,5 mln baryłek dziennie, co ma zostać wprowadzone w życie od listopada.
Rynki bez większych zmian
2016-09-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutDane z godz. 14:30 na temat zamówień na dobra trwałego użytku w sierpniu wypadły w zasadzie zgodnie z tym, co oczekiwał rynek. Lepszy odczyt na poziomie 0,0 proc. wobec szacowanych -1,4 proc. m/m zrównoważyła rewizja wcześniejszych danych w dół, a także zgodne z rynkiem wyliczenia dla wartości bazowej, ...
Europejskie parkiety nad przepaścią, WIG20 również
2016-09-27 Rynki po południuEuforia związana z gołębią postawą FED nie trwała zbyt długo – wracamy do sytuacji fundamentalnej na parkietach, a ta jest niekorzystna. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na Europę Zachodnią, a także polski rynek.
Eurodolar, Trump, PMI
2016-09-27 Raport popołudniowy FMCMEuro kontra dolar: W owym boju na razie zwycięza dolar – wykres eurodolara zszedł w ciągu dnia z okolic 1,1260 do mniej niż 1,12 – obecnie natomiast jest przy 1,1215-20. Podano odczyt indeksu PMI dla gospodarki USA (wstępny za wrzesień). Wynik to 51,9 pkt – czyli lepszy od rezultatu sierpniowego (51 pkt) i wyniku prognozowanego, tj. od 51,2 pkt.
Meksykańskie peso mówi, że Trump przegrał
2016-09-27 Komentarz poranny TMS BrokersJeśli reakcja rynków finansowych ma być przesłanką dla odbioru debaty prezydenckiej w USA, to Donald Trump nie wypadł dobrze. Peso meksykańskie jest największym wygranym, ale CAD nie pozostaje daleko w tyle. Bezpieczne przystanie są w odwrocie, poprawia się sentyment na rynku akcji i w takim klimacie powinniśmy pozostać przez resztę dnia.
Trump oskarża Fed. Ożywienie w strefie euro umacnia się.
2016-09-27 Poranny Szkic walutowy AFSDane o nastrojach konsumentów z Niemiec (Ifo) sugerują poprawę koniunktury w strefie euro po słabym III kw. Na giełdach przecena akcji, ale waluty emerging markets opierają się wyprzedaży. Złoty stabilny, dziś jeszcze lekko zyska.
Poranek po amerykańskiej debacie
2016-09-27 Raport poranny FMCMCo z eurodolarem? Co do tego, kto zwyciężył w debacie Clinton – Trump zapewne każdy widz ma własne zdanie. Komunikat kolportowany przez media jest jednak zasadniczo taki, że Trump trochę zawiódł, a w każdym razie nie dość zabłysnął – oraz że w sondażach większość ludzi (nawet ponad 60 proc.) twierdzi, iż wygrała Clinton.
Popołudnie na wykresach
2016-09-26 Raport popołudniowy FMCMWahania głównej pary: Jeśli wierzyć w linię spadkową na eurodolarze, która łączy maksima z 3 maja (1,1610) i 18 sierpnia (1,1365) – to za chwilę powinniśmy obserwować jej test. W takim razie, o ile nie będzie jakichś naprawdę mocnych impulsów zmieniający obraz, niedługo powinniśmy mieć odbicie od tejże linii, czyli powrót na niższe poziomy.
Walka o niską zmienność na rynkach
2016-09-26 Rynki po południuPo ostatnich wypowiedziach oraz działaniach (lub ich braku) ze strony banków centralnych wydaje się, że ich zadaniem stało się obecnie dbanie o bardzo niską zmienność na światowych rynkach finansowych. Dlaczego?
Złoty nieco mocniejszy w ślad za słabszym dolarem
2016-09-26 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutNa kilkanaście godzin przed pierwszą z debat prezydenckich w USA rynki są podzielone – tracą główne giełdy, ale już dolar jest nieco słabszy. Na tym tle złoty wygląda relatywnie dobrze lekko zyskując – na EUR/PLN mamy zejście poniżej 4,30, a USD/PLN 3,82.
Przeskakując między czynnikami ryzyka
2016-09-26 Komentarz poranny TMS BrokersMając za sobą posiedzenia głównych banków centralnych, rynek szuka nowych temat do przykucia uwagi. Ryzyka związane z wyborami prezydenckimi w USA wysuwają się na czele, a atmosfera w najbliższych godzinach będzie podgrzewana przez pierwszą debatę na linii Clinton-Trump. Rynki finansowe na razie pozostają w zawieszeniu.
Odreagowanie po mini-hossie sponsorowanej przez Fed
2016-09-26 Poranny Szkic walutowy AFSPo okresie wyraźnej poprawy nastrojów w połowie ubiegłego tygodnia, ostatnie godziny handlu przynoszą spadek apetytu na ryzyko, który może przedłużyć się do końca miesiąca. Złoty porusza się w ślad za globalnymi trendami, choć w najbliższych dniach dojdzie do zapowiadanych zmian w rządzie. Dziś pierwsza debata prezydencka w USA.
Głosy bankierów
2016-09-26 Raport poranny FMCMBanki, ludzie, pieniądze: W programie mamy dziś m.in. debatę pomiędzy Hillary Clinton i Donaldem Trumpem w Stanach Zjednoczonych. Poza tym publicznie wypowie się wielu bankierów centralnych. Kto to będzie? Na przykład o 11:30 mamy wystąpienie publiczne Thomasa Jordana ze Szwajcarskiego Banku Narodowego.
Euro, dolar, złoty – pod lupą i z daleka
2016-09-25 Raport tygodniowy FMCMGłówna para i rynki globalne: Rezerwa Federalna w tym tygodniu nie podniosła stopy procentowej w USA. Ostatnie dwie szanse w tym roku na taki ruch to 2 listopada i następnie połowa grudnia (ściślej – 14-ty dzień tego miesiąca). Czy Fed z nich skorzysta?