Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Na eurodolarze wreszcie nowy obraz

Na eurodolarze wreszcie nowy obraz

2016-10-11 Raport wieczorny FMCM
Co widać? Na wykresie głównej pary walutowej właściwie od końcówki sierpnia trwał marazm – w chwilach siły euro notowania raczej nie wybijały się ponad 1,1275-80, w chwilach siły dolara nie przebijano rejonu 1,1125-30.
Silny dolar, silna ropa, nic nowego

Silny dolar, silna ropa, nic nowego

2016-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Po okołoweekendowym przestoju rynki wybrały śledzenie trendów, które dominowały w ubiegłym tygodniu, co oznacza umocnienie dolara przy akompaniamencie silnej ropy naftowej. W kalendarzu wyróżnia się niemiecki ZEW, inflacja z Polski i Szwecji oraz kilka przemówień bankierów centralnych.

Bliżej (trudnego) porozumienia producentów ropy

Bliżej (trudnego) porozumienia producentów ropy

2016-10-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek niepokojąco ignoruje to, co dzieje się na parze USD/CNY. Zły znak. Kurs chińskiej waluty spadł do najniższego poziomu od 2010 r. W ciągu ostatnich 5 miesięcy stracił więcej, niż podczas skokowej dewaluacji z sierpnia 2015 r. Zalecana wzmożona czujność.
EUR/PLN przy 4,26 PLN, dług powyżej 3,05%

EUR/PLN przy 4,26 PLN, dług powyżej 3,05%

2016-10-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego PLN po wczorajszych lekkich wzrostach. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,2646 PLN za euro, 3,8314 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8952 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7173 PLN w relacji do funta szterlinga.
Znów mamy silnego dolara

Znów mamy silnego dolara

2016-10-11 Raport poranny FMCM
Główna para: Oczywiście eurodolar bywał w minionym tygodniu niżej niż teraz, ale jednak po payrollsach mieliśmy tymczasowy powrót na wyższe poziomy, a zatem jeżeli teraz notujemy 1,1125-30, to jest to czas silnego dolara. Pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, iżby wykreował się jakiś generalny trend – w gruncie rzeczy wciąż panuje konsolidacja.
Sentix znacznie lepszy od przewidywań

Sentix znacznie lepszy od przewidywań

2016-10-10 Raport popołudniowy FMCM
Co dziś się działo? O godzinie 10:30 poznaliśmy najnowszy odczyt indeksu Sentix. Jest to wskaźnik, który mierzy w punktach nastroje panujące wśród inwestorów z Europy, grających na różnych instrumentach (jak dolar, złoto, DAX czy S&P500). Innymi słowy, ankietowani wyrażają swoje opinie na temat kondycji i przyszłości tychże rynków.
Spokojny dzień w biurze

Spokojny dzień w biurze

2016-10-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Weekend przyniósł wiele wydarzeń, które pewnie staną się pożywką dla pogadanek traderów przy poniedziałkowej kawie, jednak ich wpływ na zmienność pozostawia wiele dotyczenia. W USA skandal wokół rubasznego języka Trumpa jest ważniejszy niż druga debata z Clinton.
Słaby juan. Podtrzymane perspektywy podwyżki stóp w USA.

Słaby juan. Podtrzymane perspektywy podwyżki stóp w USA.

2016-10-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Ludowy Bank Chin ustawia kurs USD/CNY na najwyższym poziomie od 6 lat (6,6959), a podczas handlu chińska waluta jeszcze się osłabia. Nie wróży to dobrze nastrojom na rynkach i walutom emerging markets. Dane z rynku pracy w USA podtrzymują scenariusz podwyżki stóp procentowych Fed w grudniu.
Złoty pozostaje stabilny, dług pod presją

Złoty pozostaje stabilny, dług pod presją

2016-10-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku finansowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2805 PLN za euro, 3,8261 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9076 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7419 PLN w relacji do funta szterlinga.
Poniedziałek – nowe wejście eurodolara

Poniedziałek – nowe wejście eurodolara

2016-10-10 Raport poranny FMCM
Początek tygodnia: Nie można powiedzieć, by w poprzednim tygodniu wszystkie dane makro z USA były słabe. Wręcz przeciwnie, np. PMI i ISM dla usług (zwłaszcza ten drugi) wypadły bardzo przyzwoicie. Faktem jest natomiast, że piątkowe payrollsy, czyli dane o zatrudnieniu, bezrobociu i płacy godzinowej, były raczej rozczarowujące.
Funt przyćmił oczekiwania na dane z USA

Funt przyćmił oczekiwania na dane z USA

2016-10-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Eurostrefa: Wiceprezes ECB, Vitor Constancio dał wczoraj po południu do zrozumienia, że ograniczanie skali skupu aktywów w ramach programu QE (tzw. tapering) nie byłoby właściwe, ucinając tym samym spekulacje na ten temat.
SkonFUNTowany rynek walutowy

SkonFUNTowany rynek walutowy

2016-10-07 Komentarz poranny TMS Brokers
W nocy funt brytyjski zanotował tzw. “flash crash”, nurkując poniżej 1,20 względem dolara i w pobliże 4,60 względem złotego. Na wejściu Europy postępuje odreagowanie z pomocą łowców okazji, ale nerwowość pozostaje. Poza tym czekamy na raport z rynku pracy USA.
„Cuda” na funcie. Pewna podwyżka stóp w USA?

„Cuda” na funcie. Pewna podwyżka stóp w USA?

2016-10-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Nocna „fleszowa katastrofa” na funcie przypomina podobne epizody na rynku walutowym w przeszłości. Jest rezultatem rosnącego udziału handlu za pomocą robotów oraz przejściowo obniżonej płynności. Potencjalne konsekwencje mogą być jednak duże. Czy znów któryś z brokerów FX będzie potrzebował pomocy państwa?
GBP/PLN najniżej od 5 lat

GBP/PLN najniżej od 5 lat

2016-10-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy poranny handel na rynku walutowym przynosi nam relatywnie stabilnego PLN. Wyjątek stanowi zestawienie z GBP, gdzie kurs w ostatnich godzinach przetestował najniższe poziomy od 5 lat.
Czyżbyśmy ustawiali się pod mocne dane?

Czyżbyśmy ustawiali się pod mocne dane?

2016-10-07 Raport poranny FMCM
Niski eurodolar: Zazwyczaj dobre dane z gospodarki państwa powodują umacnianie się jego waluty, w każdym razie ceteris paribus, tj. pomijając wszelkie inne czynniki i rozpatrując tylko ten. Równocześnie na rynku forex gracze starają się dyskontować przyszłość i jeszcze przed publikacją ustawiają wykresy w określony sposób.
Czekamy już na payrollsy

Czekamy już na payrollsy

2016-10-06 Raport popołudniowy FMCM
Kurs eurodolara raczej nisko: W nocy i nad ranem eurodolar sytuował się w okolicach 1,1210, jeśli brać pod uwagę maksima – natomiast obecnie to ok. 1,1170-75. Innymi słowy, dolar się wzmocnił, jakkolwiek ruchy te nie wybiegają poza konsolidację uformowaną już grubo ponad miesiąc temu.
Minutki ECB ucinają na jakiś czas rynkowe spekulacje

Minutki ECB ucinają na jakiś czas rynkowe spekulacje

2016-10-06 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Opublikowane dzisiaj zapiski z wrześniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego pokazały, że członkowie tego gremium wciąż są zgodni, co do tego, że nie widać sygnałów mogących prowadzić do wyraźniejszego odbicia inflacji i tym samym obecna luźna polityka monetarna powinna być zachowana.
Gospodarka USA potrzebuje wyższych stóp

Gospodarka USA potrzebuje wyższych stóp

2016-10-06 Poranny Szkic walutowy AFS
Kolejne dane z USA pokazują, że podwyżka stóp procentowych przed końcem roku jest konieczna. Brak reakcji na dolarze po publikacji wskaźnika ISM dla usług sugeruje niemal pełne zdyskontowanie takiego scenariusza i brak presji na umocnienie dolara.
EUR/PLN blisko 4,30, RPP sygnalizuje dłuższą stabilizacje stóp

EUR/PLN blisko 4,30, RPP sygnalizuje dłuższą stabilizacje stóp

2016-10-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego, który pozostaje relatywnie stabilny w okolicach 4,30 EUR/PLN. Polska waluta jest wyceniana na rynku następująco: 4,3010 PLN za euro, 3,8401 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9329 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8778 PLN w relacji do funta szterlinga.
Program na dzień dzisiejszy

Program na dzień dzisiejszy

2016-10-06 Raport poranny FMCM
Dolar i euro w akcji: Program na dziś nie jest zbyt rozbudowany. O 8:00 poznamy niemiecką dynamikę zamówień w przemyśle za sierpień, zaś o 9:15 inflację CPI dla Szwajcarii. Wtedy też wypowie się Peter Praet z Europejskiego Banku Centralnego.