Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Przedświąteczne przetasowania

Przedświąteczne przetasowania

2017-11-22 Komentarz wieczorny TMS Brokers
W trakcie najbliższych 40 minut zmienność amerykańskiej waluty powinna podbić publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC, gdzie tradycyjnie uwagę inwestorów będą zwracały obawę o ścieżkę cen konsumenta w warunkach niemalże pełnego zatrudnienia.
Wyciszenie z racji Święta Dziękczynienia?

Wyciszenie z racji Święta Dziękczynienia?

2017-11-22 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Janet Yellen w swoim wystąpieniu w Nowym Jorku przyznała, że nie można wpaść w pułapkę prognoz i należy mieć zawsze szersze spektrum na sprawy. Niemniej dodała, że nie można wykluczyć sytuacji, że oczekiwania inflacyjne mogą się obniżyć, chociaż jej zdaniem nieznacząco.

Złoty najmocniejszy od lipca

Złoty najmocniejszy od lipca

2017-11-22 Komentarz walutowy XTB
Polski złoty znakomicie wykorzystał powrót szampańskich nastrojów na globalne rynki akcji. Spora zwyżka w dniu wczorajszym oznacza, że za euro płacimy najmniej od lipca. Przykład Węgier i Rumunii pokazuje jednak, że dobra percepcja waluty przez inwestorów nie jest dana raz na zawsze.
Przedświąteczny rynek

Przedświąteczny rynek

2017-11-22 Komentarz poranny TMS Brokers
Święto Dziękczynienia, jak każdy tego typu dzień wolny, przynosi ze sobą okołoświąteczny handel. To oznacza mało ruchów w cenach aktywów i niskie zaangażowanie inwestorów (szczególnie tych w USA). Kalendarz wydarzeń jest bogaty z przewagą danych z USA, ale wątpliwe by odczyty mogły wstrząsnąć dolarem.
EUR/PLN najniżej od lipca

EUR/PLN najniżej od lipca

2017-11-22 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie wczorajszego lekkiego podbicia na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2196 PLN za euro, 3,5928 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6276 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7632 PLN w relacji do funta szterlinga.
Dolar silniejszy słabością innych walut?

Dolar silniejszy słabością innych walut?

2017-11-21 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Janet Yellen zapowiedziała swoje odejście z FED w momencie przekazania stanowiska Jerome Powell’owi. Do obsadzenia będą, zatem 4 wakaty w zarządzie FED. EUROSTREFA / NIEMCY: Prezydent Frank Steinmeier wezwał wczoraj polityków do kontynuowania rozmów nt. utworzenia większościowej koalicji rządowej, dając do zrozumienia, że nie jest chętny przyspieszonym wyborom parlamentarnym.
Temat zastępczy

Temat zastępczy

2017-11-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Najlepsza polityka jest taka, o której nic nie słychać. Problemy z utworzeniem koalicji w Niemczech dalej służą jako temat zastępczy, choć i tak z ograniczonym wpływem na rynki. Prawie pusty kalendarz oferuje niewiele powodów do emocji.
Rewelacyjne dane z gospodarki

Rewelacyjne dane z gospodarki

2017-11-21 Poranny komentarz walutowy XTB
W ubiegłym tygodniu poznaliśmy świetne dane o PKB za trzeci kwartał, teraz zaś okazuje się, że czwarty kwartał w polskiej gospodarce rozpoczął się jeszcze lepiej. To dobre wiadomości dla złotego. Dobre dane napłynęły też z USA, choć aktualnie rynki światowe bardziej skoncentrowane są na kwestiach politycznych.
PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą sytuację w Niemczech

PLN bez większych zmian, inwestorzy śledzą sytuację w Niemczech

2017-11-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2277 PLN za euro, 3,6004 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6287 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7708 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,449% w przypadku obligacji 10-letnich.
O porozumienie w Niemczech nie będzie łatwo

O porozumienie w Niemczech nie będzie łatwo

2017-11-20 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
O ile prezydent Niemiec Walter Steinmeier dał dzisiaj do zrozumienia, że politycy powinni dalej rozmawiać nt. potencjalnej koalicji i jest generalnie przeciwny rozpisaniu przedterminowych wyborów parlamentarnych, o tyle lider socjaldemokratycznej SPD odrzucił możliwość ewentualnych rozmów nt. powrotu do tzw. wielkiej koalicji CDU/CSU-SPD, jaka miała miejsce przed wrześniowymi wyborami.
Polityka zakłóca rytm rynków

Polityka zakłóca rytm rynków

2017-11-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków:: JAPONIA: Rząd może rozważyć cięcie stawki podatku dla firm do 25 proc. z obecnych 30 proc., jeżeli te zdeklarują wzrost wynagrodzeń o 3 proc. i skali inwestycji kapitałowych – spekuluje tamtejsza prasa. Agencje przytaczają także wypowiedź premiera Shinzo Abe, który powtórzył, że jest pożądane, aby Bank Japonii nadal kontynuował „ultra luźną” politykę, chociaż kraj wyszedł już z problemu deflacji, a nadmierna siła jena została skorygowana.
Polityczny szum

Polityczny szum

2017-11-20 Komentarz poranny TMS Brokers
W tygodniu, w którym najważniejszym wydarzeniem jest Święto Dziękczynienia, tematem zastępczym może być wszystko. Niemiecka polityka dotychczas była tylko szumem na dalszym planie, ale dziś EUR traci przez rozpad rozmów koalicyjnych. Stan podwyższonej niepewności premiuje JPY i CHF. Złoty bez zmian.
Nie będzie Jamajki w Niemczech

Nie będzie Jamajki w Niemczech

2017-11-20 Komentarz walutowy XTB
Fiaskiem skończyła się próba sklejenia potencjalnie najbardziej skomplikowanej koalicji w powojennych Niemczech i choć Angela Merkel mogła niedawno tryumfować, teraz musi myśleć o rozpisaniu ponownych wyborów. Niestabilność polityczna nie będzie służyć rynkom i wyraz tego widać dziś w notowaniach euro.
Dane wsparły PLN, inwestorzy czekają na kolejne publikacje

Dane wsparły PLN, inwestorzy czekają na kolejne publikacje

2017-11-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu przynosi kosmetyczny spadek notowań PLN na płytkim rynku. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2324 PLN za euro, 3,6050 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6434 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7597 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,43% w przypadku obligacji 10-letnich.
Euro traci na wejściu

Euro traci na wejściu

2017-11-20 Raport poranny FMCM
Problemy Merkel, przewidywania GS: Angela Merkel ma problemy polityczne: mija kolejny, uprzednio zapowiadany termin powołania nowego rządu – a porozumienia nie ma. Planowano koalicję CDU, CSU, Zielonych oraz liberalnej partii FDP. Ale ta ostatnia zerwała rozmowy.
Eurodolar – powrót do (nieodległej) przeszłości

Eurodolar – powrót do (nieodległej) przeszłości

2017-11-18 Raport tygodniowy FMCM
Na wyższych poziomach: U progu tego tygodnia eurodolar tkwił jeszcze w konsolidacji – mniej więcej od 1,1560 do 1,1680. Stan ten trwał od dobrych kilkunastu dni. Ale we wtorek nastąpił skok wartości euro, poniekąd na fali dobrego odczytu dynamiki PKB Niemiec za III kwartał (wstępnego).
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-11-17 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Na starcie nowego tygodnia ważniejsze niż dane mogą być wystąpienia prezesów banków centralnych, w szczególności Draghiego z ECB i Yellen z Fed. Tam, a także w protokołach z ostatnich posiedzeń, będą poszukiwanie wskazówki dotyczące przyszłej polityki pieniężnej.
Frank wkrótce po 3,50?

Frank wkrótce po 3,50?

2017-11-17 Komentarz walutowy XTB
Ostatnie dni przyniosły spore zawirowania na globalnych rynkach i część inwestorów zaczęła obstawiać światową korektę. Jednak rekordowe poziomy na amerykański Nasdaq sugerują, że to może nie być jeszcze ten moment. To byłaby bardzo dobra wiadomość dla złotego i szansa na jeszcze tańszego franka.
Na przekór wszystkiemu

Na przekór wszystkiemu

2017-11-17 Komentarz poranny TMS Brokers
Nieważne jak pozytywny jest wydźwięk czynników wokół dolara, waluta trafia na presję wyprzedaży. EUR/USD wraca do 1,18, USD/JPY nurkuje do 112,50. Brak jednoznacznego tematu dla ruchów, gdyż słabości walut surowcowych przeciwstawia się dobra postawa walut rynków wschodzących. To nie awersja do ryzyka, to awersja do utrzymywania pozycji.
Bliżej reformy podatków, optymizm na Wall Street

Bliżej reformy podatków, optymizm na Wall Street

2017-11-17 Poranny Szkic walutowy AFS
Najłatwiejsza przeszkoda związana z reformą podatków w USA pokonana. Izba Reprezentantów jest za. Projekt trafia do Senatu, gdzie Republikanie mają niestabilną większość. Reakcja Wall Street pozytywna, rynek walutowy ostrożnie. Złoty stabilny, ale przed końcem miesiąca odczuwalnie straci.