Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Złoty oszczędzony pomimo spadków na giełdach

Złoty oszczędzony pomimo spadków na giełdach

2017-11-10 Komentarz walutowy XTB
Czwartek przyniósł mocne wstrząsy na rynkach – od Tokio po Wall Street. Takie dni zwykle nie są dobre dla złotego, gdyż rosnąca awersja na ryzyko sprzyja wycofywaniu kapitału z naszego rynku. Tym razem jednak złotemu się „upiekło”.
Podwyższony wykres eurodolara

Podwyższony wykres eurodolara

2017-11-10 Raport poranny FMCM
Cóż widzimy? Eurodolar lokuje się w pobliżu poziomu 1,1640. Pamiętamy, że dolna granica szerokiej, piętrowej konsolidacji, która trwała przez sierpień, wrzesień i dużą część października, to ok. 1,1670 (a górna to 1,21). Tak więc na razie do tych starych rejonów nie wróciliśmy.

PLN mocniejszy na bazie słabszego dolara

PLN mocniejszy na bazie słabszego dolara

2017-11-10 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego złotego na bazie odbicia eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2305 PLN za euro, 3,6335 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6522 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7797 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,422% w przypadku obligacji 10-letnich.
Podatki zaciążą na dolarze?

Podatki zaciążą na dolarze?

2017-11-09 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Demokraci wygrali wybory na gubernatorów stanów w Wirginii (Ralph Northam), oraz New Jersey (Phil Murphy). Drugą kadencję wywalczył też Bill de Blasio z Partii Demokratycznej, który utrzyma stanowisko burmistrza Nowego Jorku.
Po środku niczego

Po środku niczego

2017-11-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynki finansowe pozostają frustrująco niezdecydowane, kiedy brakuje punktu zaczepienia. Brak danych, brak komentarzy, brak postępów w kluczowych kwestiach. Przetasowania w pozycjach generują chaotyczne ruchy, po których po kilku godzinach nie ma już śladu.
RPP nie zaostrzyła stanowiska, PLN bez zmian

RPP nie zaostrzyła stanowiska, PLN bez zmian

2017-11-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2360 PLN za euro, 3,6497 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6573 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7957 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,38% w przypadku obligacji 10-letnich.
Czwartek i walutowe przetasowania

Czwartek i walutowe przetasowania

2017-11-09 Raport poranny FMCM
Na szerokim rynku: USD/JPY jest na poziomie 113,987 – trochę rośnie, w każdym razie wzrósł wyraźnie od wczoraj, kiedy to zakreślono dołek na ok. 113,410. W międzyczasie mieliśmy m.in. słaby odczyt o zamówieniach na sprzęt i maszyny w Japonii za wrzesień: -8,1 proc. m/m przy prognozie -1,8 proc. m/m.
Funtowi znów zaczyna znów bardziej ciążyć ryzyko polityczne?

Funtowi znów zaczyna znów bardziej ciążyć ryzyko polityczne?

2017-11-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Brytyjska waluta jest dzisiaj najsłabszą w zestawieniach z innymi – znów zaczyna ciążyć ryzyko polityczne, gdyż rosną obawy związane z losami gabinetu premier Theresy May. Po tym jak kilka dni temu z rządu odszedł minister obrony, pojawiły się kolejne oskarżenia – tym razem dotyczące nieformalnych kontaktów sekretarz w resorcie rozwoju Priti Patel z izraelskimi politykami.
W punkcie wyjścia

W punkcie wyjścia

2017-11-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Handel na FX pozostaje nijaki z okresami marazmu przerywanego chwilowym zamieszaniem w dostosowaniu pozycji. Ubóstwo w danych po silnych akcentach ze strony banków centralnych w poprzednich tygodniach skazuje handel na konsolidację. Dziś lokalne fajerwerki mogą dotyczyć PLN i NZD.
RPP: Podwyższone prognozy, stabilne stopy

RPP: Podwyższone prognozy, stabilne stopy

2017-11-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Mocna pozycja ropy naftowej wywołana pośrednio napiętą sytuacją w Arabii Saudyjskiej powstrzymuje zwyżkę dolara, co równocześnie pozytywnie oddziałuje na euro i złotego. Rodzima waluta z dużymi szansami na wygenerowanie nowego impulsu wynoszącego ją w grudniu do 3-letnich maksimów. W centrum uwagi dziś prognozy i komunikat Rady Polityki Pieniężnej.
Czy plan Trumpa utknie w Senacie?

Czy plan Trumpa utknie w Senacie?

2017-11-08 Poranny komentarz walutowy XTB
Jednym z gorętszych obecnie tematów na rynkach finansowych jest plan podatkowy Donalda Trumpa, jego sztandarowa obietnica z kampanii wyborczej. Po roku od wyborów, w czasie którego nie udało się wprowadzić żadnej istotnej reformy, administracja prezydenta liczy na sukces. Jednak w samym obozie Republikanów zdania są mocno podzielone.
Dziś RPP powie parę słów

Dziś RPP powie parę słów

2017-11-08 Raport poranny FMCM
Główna para i nie tylko: O 9:00 mamy w programie odczyty na temat produkcji przemysłowej w Hiszpanii i na Węgrzech (za wrzesień). W Hiszpanii prognozuje się ruch w górę o 3,1 proc. w relacji rocznej. Godzina 14:00 przyniesie nam protokół z ostatnich obrad Narodowego Banku Węgier, o 14:15 i 14:30 mamy natomiat publikcje z Kanady: rozpoczęte budowy domów (w październiku) i wydane pozwolenia na ich budowę (za wrzesień).
Złoty czeka na stanowisko Rady

Złoty czeka na stanowisko Rady

2017-11-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, który czeka już na zakończenie posiedzenia RPP. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2428 PLN za euro, 3,6589 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6640 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8189 PLN w relacji do funta szterlinga.
Produkcja, sprzedaż, tego typu sprawy

Produkcja, sprzedaż, tego typu sprawy

2017-11-07 Raport wieczorny FMCM
Europa i Niemcy: Eurodolar jest obecnie w okolicach 1,1580 – czyli obniżył lot podczas dzisiejszej sesji, albowiem rankiem notowano maksima rzędu 1,1615. Za nami kilka publikacji makro. Otóż np. w Niemczech wrześniowa produkcja przemysłowa wzrosła tylko o 3,6 proc. r/r, gdy oczekiwano dynamiki 4,5 proc.
Wall Street przerwało dobrą passę dolara

Wall Street przerwało dobrą passę dolara

2017-11-07 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Pomimo ubogiego kalendarza wydarzeń we wtorek obserwowaliśmy ponadprzeciętną dawkę zmienności. Większość dnia należała do dolara, choć na utrzymanie dominacji do końca już nie starczyło sił. Nastroje zepsuł start sesji na Wall Street, gdzie nieudany atak S&P500 na 2600 pkt. przerodził się w szerokie ucinanie pozycji także na FX.
Ciekawe układy na walutach Antypodów

Ciekawe układy na walutach Antypodów

2017-11-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ FED: William Dudley potwierdził spekulacje dotyczące swojego odejścia z FED w połowie 2018 r. (na pół roku przed ustawowym terminem). AUSTRALIA: RBA nie zmienił stóp procentowych (jak oczekiwano).
Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP

Złoty stabilny w oczekiwaniu na RPP

2017-11-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2350 PLN za euro, 3,6482 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6539 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,80 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,451% w przypadku obligacji 10-letnich.
Banki, ludzie, pieniądze

Banki, ludzie, pieniądze

2017-11-07 Raport poranny FMCM
Co dziś w programie? Eurodolar pozycjonuje się przy 1,16 – zatem poniżej wczorajszych szczytów, ale i powyżej minimów. Dolar pozostaje, ogólnie rzecz biorąc, w miarę mocny. O 21:00 wypowie się ustępująca (de facto dopiero po Nowym Roku) szefowa Rezerwy Federalnej, pani Yellen.
Dwuletnie szczyty czarnego złota

Dwuletnie szczyty czarnego złota

2017-11-06 Podsumowanie dnia TMS Brokers
Choć na rynku surowców energetycznych najsilniejszy ruch w stronę północy odnotowały grudniowe kontrakty na gaz ziemny (4,5 proc.), to miano absolutnej gwiazdy poniedziałkowej sesji zyskuje ropa. Obecnie West Texas Intermediate przebija się przez nienotowany od lipca 2015 roku poziom 57,00 USD, co częściowo napędzają najnowsze doniesienia z państw OPEC.
Dolar wraca do umocnienia

Dolar wraca do umocnienia

2017-11-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Raport z amerykańskiego rynku pracy obrazujący kondycję tej sfery gospodarki w październiku pozostał pod gigantycznym wpływem wrześniowych klęsk żywiołowych. Jak szeroko antycypowano zmiana zatrudnienia mocno odbiła.