Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Potęga perswazji

Potęga perswazji

2017-09-21 Komentarz poranny TMS Brokers
Fed nie zamierza rezygnować z wcześniej nakreślonej ścieżki zacieśniania monetarnego i staje w opozycji do sceptycznie nastawiony uczestników rynku. Teraz to rynek musi się ugiąć przed nieugiętością Fed, a to oznacza odbicie niedowartościowanego dolara.
Japonia, Szwajcaria, Euroland, USA, Polska

Japonia, Szwajcaria, Euroland, USA, Polska

2017-09-21 Raport poranny FMCM
Ze świata: Tytuł naszego dzisiejszego raportu nie jest może specjalnie pomysłowy, ale chodziło nam o uwypuklenie tego, że pojawiło się lub pojawi parę ciekawych newsów z różnych krajów – a i tak pominęliśmy np. Szwecję (o 9:30 protokół z obrad Riksbanku) czy Norwegię (o 10:00 decyzja nt. stóp procentowych, acz nie oczekuje się, by poziom 0,50 proc. został ruszony).

Fed jastrzębio, będzie zacieśniał

Fed jastrzębio, będzie zacieśniał

2017-09-21 Poranny Szkic walutowy AFS
Fed podtrzymał dotychczasowe założenia polityki monetarnej. Zamierza jeszcze raz w tym roku podnieść stopy procentowe, a od października zacznie zmniejszać sumę bilansową (odwrotne QE). Dolar wyraźnie w górę, a złoty słabszy. W najbliższych tygodniach taka tendencja będzie kontynuowana.
PLN bez większej reakcji na podbicie USD, rynek analizuje FED

PLN bez większej reakcji na podbicie USD, rynek analizuje FED

2017-09-21 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego dolara po posiedzeniu FED. W konsekwencji możemy mówić o lekkiej presji podażowej na walutach EM, w tym PLN. Złoty wyceniany jest następująco: 4,2790 PLN za euro, 3,6024 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7066 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8585 PLN w relacji do funta szterlinga.
Kropki zadecydują o dolarze

Kropki zadecydują o dolarze

2017-09-20 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: Prezydent USA Donald Trump wygłosił wczoraj swoje pierwsze przemówienie na forum ONZ. Wezwał do wspólnej walki z „małą grupą złych reżimów”, chociaż jak zaznaczył Amerykanie nie mogą być już wykorzystywani. Dodał że zawsze będzie stawiał USA na pierwszym miejscu, tak jak to robią liderzy innych krajów.
Spokojne wzrosty cen złota przed decyzją Fed

Spokojne wzrosty cen złota przed decyzją Fed

2017-09-20 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Ostatnie kilka sesji na rynku złota było okresem dynamicznej przeceny. Ruch ten w sporej części można było oceniać jako techniczne odreagowanie wcześniejszych długotrwałych, systematycznych wzrostów. O ile bieżący tydzień rozpoczął się na rynku złota kolejnym tąpnięciem cen w dół, to już wczoraj zniżki wyhamowały, a dzisiaj rano wzrost notowań jest kontynuowany.
Gra o wysoką stawkę

Gra o wysoką stawkę

2017-09-20 Komentarz poranny TMS Brokers
Wreszcie tu jesteśmy. Dziś oczy wszystkich inwestorów zwrócone są na Fed. Podtrzymanie oczekiwań na podwyżkę w grudniu będzie silnym sygnałem, w która stronę Fed chce zmierzać. Jakkolwiek pole do jastrzębich zaskoczeń jest większe niż do gołębich, to tradycyjnie rynek z większą swobodą przystąpi do wyprzedaży USD w przypadku rozczarowania. Ale czy Fed faktycznie da ku temu powód?
Godzina ósma, minut trzydzieści

Godzina ósma, minut trzydzieści

2017-09-20 Raport poranny FMCM
Czego można oczekiwać? Kilka rzeczy będzie istotnych o 20:00 i później. Pierwszy temat to wysokość stóp procentowych w USA, ale jest prawie niemożliwe, by FOMC zdecydował się dziś na ich podwyżkę. Tym niemniej – i to jest temat nr 2 – jest nader prawdopodobne, iż podczas konferencji prasowej o 20:30 zostanie ogłoszone wszczęcie procedury redukcji bilansu Fed.
Zagrywka EBC przed Fed. Mocne dane z Polski.

Zagrywka EBC przed Fed. Mocne dane z Polski.

2017-09-20 Poranny Szkic walutowy AFS
Na rynkach nie widać strachu czy niepewności przed dzisiejszym posiedzeniem Rezerwy Federalnej. Naszym zdaniem niesłusznie. Gracze muszą w większym stopniu zacząć uwzględniać ryzyko, o czym Fed powinien dziś przypomnieć. Spodziewamy się negatywnego zaskoczenia. Spadków na giełdach, wzmocnienia dolara i słabszej postawy walut gospodarek wschodzących.
Złoty mocniejszy po dobrych danych, rynek czeka na FED

Złoty mocniejszy po dobrych danych, rynek czeka na FED

2017-09-20 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN przed dzisiejszym zakończeniem posiedzenia FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2802 PLN za euro, 3,5642 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7063 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8186 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,348% (wobec niedawnych 3,12%) w przypadku obligacji 10-letnich.
Inwestorzy nieco ostrożniejsi przed jutrzejszym FEDem

Inwestorzy nieco ostrożniejsi przed jutrzejszym FEDem

2017-09-19 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Prezydenci USA i Chin w rozmowie telefonicznej uzgodnili „maksymalne zwiększenie presji na Koreę Północną poprzez twarde stosowanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ”. Tymczasem rzecznik północnokoreańskiego MSZ przyznał, że sankcje mają na celu „fizyczną eksterminację narodu” i mogą one przyspieszyć sfinalizowanie planów nuklearnych.
Trochę ponad 50 procent

Trochę ponad 50 procent

2017-09-19 Komentarz poranny TMS Brokers
Dolar pozostaje silny globalnie z pomocą rosnących rentowności obligacji i panującym przeświadczeniu, że Fed będzie dążył do kolejnej podwyżki w grudniu. Do decyzji FOMC mamy jeszcze ponad 24 godziny, a w międzyczasie kalendarz danych makro nie rozpieszcza. Więcej emocji było ostatnio przy wystąpieniach przedstawicieli banków centralnych, ale tych też dziś brakuje.
Waluty EM w odwrocie

Waluty EM w odwrocie

2017-09-19 Poranny Szkic walutowy AFS
Waluty gospodarek wschodzących (EM) tracą w przeddzień posiedzenia Fed i w ślad za słabnącym chińskim juanem (CNY). Złoty, choć z rana nieco mocniejszy do dolara, będzie wpisywał się w ten trend. Sesja pod dyktando odczytów ZEW z Niemiec, serii danych z Polski oraz na otwarciu handlu z rynku nieruchomości z USA. Dolar zyska przed końcem tygodnia.
PLN bez większych zmian, dane makro w kalendarzu

PLN bez większych zmian, dane makro w kalendarzu

2017-09-19 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji podażowej na złotym. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,2940 PLN za euro, 3,5825 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7227 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8546 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,271% w przypadku obligacji 10-letnich.
O 14:00 patrzymy w polskie kalendarium

O 14:00 patrzymy w polskie kalendarium

2017-09-19 Raport poranny FMCM
Co słychać na rynku? O 11:00 przekonamy się, jak wypadł ważny wskaźnik z Niemiec – indeks instytutu ZEW. Nie jest on tak ważny jak indeks Ifo, takie przynajmniej przeświadczenie panuje wśród inwestorów i analityków, ale oczywiście może mieć znaczenie.
Funt ofiarą wysoko zawieszonych oczekiwań

Funt ofiarą wysoko zawieszonych oczekiwań

2017-09-18 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Antybohaterem poniedziałkowej sesji okazał się być funt szterling będący pod presją wystąpienia gubernatora Banku Anglii Marka Carneya. Powtórka retoryki z ostatniego posiedzenia BOE wyraźnie ochłodziła wysoko wywindowane oczekiwania uczestników rynku, którzy mogli oczekiwać nieco bardziej jastrzębiej wypowiedzi w sprawie planowanych podwyżek stóp procentowych czy ryzyk związanych z opuszczeniem unijnych struktur.
Próba podbicia dolara przed posiedzeniem FED w środę?

Próba podbicia dolara przed posiedzeniem FED w środę?

2017-09-18 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego, generał McMaster przyznał w piątek na konferencji prasowej, że Stany Zjednoczone biorą pod uwagę wszystkie możliwości rozwiązania problemu z KRLD, łącznie z militarną. Dodał jednak, że „nie jest to wyjście, z którego chcielibyśmy skorzystać”.
Kto jest członkiem klubu?

Kto jest członkiem klubu?

2017-09-18 Komentarz poranny TMS Brokers
Schemat ten, co zwykle – w środę decyzja FOMC i do tego czasu rynki stoją w miejscu. Wolny dzień w Japonii nie pomagał rozruszać handlu w Azji, a pusty kalendarz w Europie i Ameryce zapewni flautę w następnych godzinach. USD/JPY rusza wyżej, EUR/USD stoi w miejscu, GBP pozostaje mocny, a PLN ponownie schodzi na dalszy plan.
Gospodarka USA słabo w sierpniu

Gospodarka USA słabo w sierpniu

2017-09-18 Poranny Szkic walutowy AFS
Skutki przejścia huraganów znajdują odzwierciedlenie w wynikach amerykańskiej gospodarki. Naszym zdaniem nie będzie to jednak miało przełożenia na decyzje i nastawienie Fed, który w środę zdecyduje o rozpoczęciu procesu zmniejszania sumy bilansowej, a pod koniec roku po raz kolejny podniesie stopy procentowe.
Próba stabilizacji PLN, rynek czeka na FED

Próba stabilizacji PLN, rynek czeka na FED

2017-09-18 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych zmian, również na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2759 PLN za euro, 3,5812 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7272 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8660 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą: 3,245% w przypadku obligacji 10-letnich.