Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy
Jak to wygląda po serii danych?
2017-09-05 Raport wieczorny FMCMGłówna para: W tle mamy oczywiście temat koreański. Władze KRL-D zapowiedziały, że to Stany Zjednoczone będą w pełni odpowiedzialne za katastroficzne skutki ewentualnych kolejnych sankcji nałożonych na Phenian. Donald Trump ogłosił z kolei, że zgadza się na to, by Korea Południowa i Japonia zrealizowały znaczne zakupy broni w USA.
W poszukiwaniu stabilności
2017-09-05 Komentarz wieczorny TMS BrokersKolejne doniesienia o potencjalnych działaniach północnokoreańskiego reżimu istotnie przyczyniły się do przetasowania sentymentu na rynku długu. Na przestrzeni dnia rentowność amerykańskich obligacji dziesięcioletnich spadła o 9 p.b. do poziomach 2,08 proc., sytuując się tuż przy powyborczych maksimach.
Przed RPP: Rada w komfortowym położeniu
2017-09-05 Komentarz popołudniowy TMS BrokersSilny wzrost gospodarczy i poprawa na rynku pracy przy braku nasilenia presji inflacyjnej pozwala na bierność RPP. Prezes Glapiński prawdopodobnie powtórzy swoje zdanie, że do końca 2018 roku stopy nie ulegną zmianie. Neutralne stanowisko RPP powinno gwarantować brak reakcji PLN na decyzję, komunikat i konferencję.
Dolar podcięty przez Brainard?
2017-09-05 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walutCzłonkini zarządu FED Lael Brainard zwróciła dzisiaj uwagę, że ze względu na niepokojące tendencje inflacyjne, FOMC powinien się zrewidować swoje „jastrzębie” podejście. Jej zdaniem ścieżka inflacji bazowej może okazać się zdecydowanie niższa od wcześniejszych szacunków.
Korea szykuje kolejną próbę przed sobotą?
2017-09-05 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKOREA PÓŁNOCNA: Źródła wywiadowcze Korei Południowej podały, jakoby reżim pod osłoną nocy miał transportować międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) w stronę wyrzutni zlokalizowanych na zachodzie kraju, co może sugerować przygotowania do kolejnej próby przed 9 września, ...
Więcej tego samego
2017-09-05 Komentarz poranny TMS BrokersPowtórka z rozrywki we wtorek, gdyż apetyt na ryzyko zostaje osłabiony przez nowe doniesienia z Korei Północnej. Reakcja rynku jest jednak płytsza niż wczoraj, co pokazuje powolne zmęczenie tematem. Mimo to JPY i CHF są mocniejsze. AUD niewiele wyniósł z decyzji i komunikatu RBA.
Mocny początek tygodnia na PLN
2017-09-05 Komentarz poranny TMS BrokersO ile początek poniedziałkowej sesji na rynku polskiego złotego upływał bez większych emocji, to ostatecznie wczorajsza sesja dla rodzimej waluty zakończyła się bardzo dobrze. Indeks BOSSAPLN zanotował wyraźną zwyżkę, docierając wczoraj do okolic 94 pkt., a dzisiaj rano utrzymując się w okolicach tego poziomu.
Dzień wypełniony publikacjami
2017-09-05 Raport poranny FMCMSytuacja w dniu dzisiejszym: Eurodolar oscyluje dziś rano przy 1,19. Para EUR/GBP rezyduje przy 0,92. Kilka dni temu była wyżej, przy 0,93 – niemniej ogólny trend jest od kwietnia (dołki na 0,8320) wzrostowy, czyli rośnie wartość euro w relacji do funta. W zasadzie ów trend jest zwyżkowy także w ujęciu długoterminowym, licząc od końcówki roku 2015.
Zastrzyk energii od Moody's
2017-09-05 Raport poranny FMCMWątek eurodolarowy: Wahania na głównej parze walutowej nie były dziś dramatycznie duże. W minimach ok. 1,1880, w maksimach 1,1920 – tak można to podsumować. Cóż, nie było handlu w USA, nie było też zbyt wiele danych makro, jakkolwiek można wspomnieć o dobrym odczycie indeksu Sentix dla Eurolandu. Oto bowiem uzyskano 28,2 pkt, gdy oczekiwano spadku z 27,7 pkt do 27,4 pkt. Na tym euro zyskało.
Koreańskie déja vu
2017-09-04 Komentarz wieczorny TMS BrokersZmienność na rynku walutowym w trakcie poniedziałkowej sesji pozostawiała wiele do życzenia. Powodem powyższego stanu rzeczy były obchody amerykańskiego oraz kanadyjskiego Święta Pracy, które wyraźnie ograniczyły siłę przetasowań sentymentu po udanej próbie nuklearnej w wykonaniu północnokoreańskich władz.
Dzień Świstaka
2017-09-04 Komentarz poranny TMS BrokersJuż to gdzieś widzieliśmy. Doniesienia o teście rakietowym Korei Płn. straszą rynki; jen i złoto zyskują, a tracą waluty ryzykowne; kilka godzin później sytuacja się odwraca; a za tydzień czeka nas pewnie to samo. Poza tym ECB zepsuł rynek euro, a raport z rynku pracy USA okazał się nieprzydatny dla USD.
Delikatny wzrost wartości złotego na początku tygodnia
2017-09-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPoczątek poniedziałkowej sesji na rynku polskiego złotego jest spokojny. Notowania indeksu BOSSAPLN poruszają się delikatnie w górę, oscylując w okolicach poziomu 93,50-93,60 pkt. Zwyżka notowań rodzimej waluty jest jednak niewielka, a dominująca w poprzednim tygodniu presja podażowa jest widoczna na wykresie BOSSAPLN także dzisiaj rano.
Dziś tylko Sentix
2017-09-04 Raport poranny FMCMJutro będzie ciekawiej: Dziś w programie mamy właściwie tylko indeks Sentix dla Strefy Euro – syntetyczny miernik nastrojów panujących wśród inwestorów. Odczyt ukaże się o 10:30. Znacznie ciekawszy będzie dzień jutrzejszy, tj. wtorek 5 września. W programie m.in. indeksy PMI dla usług Chin, Niemiec, Francji, Eurolandu czy Wielkiej Brytanii.
Kim Dzong Un znów podniósł ciśnienie inwestorom
2017-09-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walutKOREA PÓŁNOCNA: Reżim poinformował w niedzielę o udanej próbie podziemnej z bombą wodorową, która może być montowana na międzykontynentalnych pociskach balistycznych. W odpowiedzi USA wezwały do całkowitej blokady handlowej Korei Północnej.
Istotny piątek
2017-09-01 Raport poranny FMCMDane i wykresy: We wtorek korpus świecy dziennej na wykresie eurodolara był bardzo wąski. Dolny knot świecy był krótki, a górny – bardzo długi. Taki obraz to jeden z typów świecy doji i sam w sobie sugeruje zmianę trendu, czyli w tym wypadku nadejście silniejszego dolara. Rzeczywiście, po zakreśleniu szczytów rzędu 1,2060-70 notowania pary poszły w dół.
Przeciek kontrolowany
2017-09-01 Komentarz poranny TMS BrokersEuro wkroczyło w okres plotek i spekulacji przed przyszłotygodniowym posiedzeniem ECB, co może być źródłem korekty, choć długoterminowo pozycja waluty jest niezagrożona. Dolar poszukuje wsparcia do odbicia w trzech filarach: danych makro, ryzyku politycznym i polityce monetarnej. Dziś raport NFP, który więcej znaczy dla pozycji inwestorów, niż może odmienić myślenie Fed.
Konsolidacja na PLN, rynek czeka na dane z USA
2017-09-01 Komentarz do rynku złotego DM BOŚPiątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego złotego po wczorajszym podbiciu zmienności na EUR/USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2439 PLN za euro, 3,5687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7162 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,296% w przypadku obligacji 10-letnich.
Europejskie QE także w 2018?
2017-09-01 Poranny Szkic walutowy AFSWaluty ponownie w centrum uwagi rynków. Na wczorajszą słowną interwencję S. Mnuchina, który zdołał powstrzymać aprecjację dolara, dziś odpowiada były prezes EBC J.-C. Trichet stwierdzając, że słaby dolar jest najważniejszym problemem światowej gospodarki. Rynek wie swoje. I będzie grał swoje.
Chwila oddechu na USD/PLN
2017-08-31 Raport wieczorny FMCMJutro mamy cały pakiet ważnych danych. Po pierwsze, poznamy indeksy PMI dla przemysłu wielu krajów (takich jak Niemcy, Francja, USA, Polska czy Wielka Brytania) tudzież dla Strefy Euro; po drugie – ujrzymy oficjalne dane z rynku pracy USA. Chodzi o tzw. payrollsy. Dane te zawierać będą m.in. stopę bezrobocia i zmianę zatrudnienia.
Cel osiągnięty, piłka po stronie ECB
2017-08-30 Komentarz poranny TMS BrokersEurodolar znalazł się wczoraj najwyżej od 2015 i ponad 1,20. Bezpośredni cel dla zwyżek (dołek
z 2012 roku) został osiągnięty i kurs ostro się cofnął. Słabość dolara wynikała w pierwszym rzędzie
z mocno obniżającej się rentowności amerykańskich obligacji po kolejnej północnokoreańskiej próbie balistycznej.
z 2012 roku) został osiągnięty i kurs ostro się cofnął. Słabość dolara wynikała w pierwszym rzędzie
z mocno obniżającej się rentowności amerykańskich obligacji po kolejnej północnokoreańskiej próbie balistycznej.