Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

RPP podtrzymuje retorykę

RPP podtrzymuje retorykę

2017-12-06 Poranny Szkic walutowy AFS
A. Glapiński podtrzymuje opinię o stabilnych stopach NBP przez cały 2018 r. Silniejsze spadki na giełdach w Azji popsują dziś nastroje na szerokim rynku. Spodziewamy się trwałego zejścia poniżej 1,18 na eurodolarze i osłabienia złotego do większości walut. Taka tendencja powinna utrzymać się do piątkowej publikacji danych z rynku pracy w USA, a potem także decyzji Fed ws. stóp.
PLN bez większych zmian po RPP

PLN bez większych zmian po RPP

2017-12-06 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2092 PLN za euro, 3,5557 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6050 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7718 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,289% w przypadku obligacji 10-letnich.

Złoty i ustalenia Rady

Złoty i ustalenia Rady

2017-12-06 Raport poranny FMCM
W wielkim świecie: Znamy już dynamikę PKB Australii za III kw. 2017 – wypadła gorszej od prognoz, oczekiwano +0,7 proc. k/k oraz +3 proc. r/r, faktycznie było +0,6 proc. k/k i +2,8 proc. r/r. Co dalej w programie? O 8:00 mamy październikowe zamówienia w niemieckim przemyśle (dynamikę m/m i r/r), zaś o 9:00 produkcję przemysłową na Węgrzech za ten sam miesiąc.
Chwilowa poprawa nastrojów

Chwilowa poprawa nastrojów

2017-12-05 Poranny Szkic walutowy AFS
Odbicie europejskich indeksów w reakcji na przyjęcie pakietu obniżki podatków w USA okaże się chwilowe. Waluty póki co stabilne. Ostatnie w tym roku posiedzenie kończy dziś Rada Polityki Pieniężnej. W piątek decyzja Fitch ws. ratingu Polski i dane z amerykańskiego rynku pracy.
Dzień PMI i komunikatu Rady

Dzień PMI i komunikatu Rady

2017-12-05 Raport poranny FMCM
Seria danych: Eurodolar pozycjonuje się teraz w rejonie 1,1860. Przełomu nie ma – wykres od dobrych kilku dni, właściwie od tygodnia, błądzi w tej okolicy – powiedzmy, że od 1,1825 do 1,1935. Rynek jest może trochę skonsternowany – tax bill Republikanów przeszedł w Senacie, ale teraz przecież kluczowe będzie to, czy uda się połączyć projekty senatorów i członków Izby Reprezentantów.
czy Rada podniesie w przyszłym roku stopy?

czy Rada podniesie w przyszłym roku stopy?

2017-12-05 Komentarz walutowy XTB
We wtorek jednym z wydarzeń na rynku walutowym jest decyzja RPP ws. stóp procentowych. Jednak prawdę powiedziawszy nie będzie miała ona istotnego wpływu na notowania. Jedynym znakiem zapytania jest to, czy Rada w ogóle podniesie stopy w przyszłym roku.
PLN bez zmian, RPP w kalendarzu

PLN bez zmian, RPP w kalendarzu

2017-12-05 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na notowaniach złotego. PLN kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2030 PLN za euro, 3,5429 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5964 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7683 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,328% w przypadku obligacji 10-letnich.
Polskie PKB okiem Fitch – w tle temat funta

Polskie PKB okiem Fitch – w tle temat funta

2017-12-04 Raport wieczorny FMCM
Brexit, funt, eurodolar: Rankiem para GBP/EUR zanotowała poziom 1,1320 – co oznaczało, że funt był dość słaby. Wkrótce potem wykres podskoczył aż do 1,1420. Nic dziwnego, rynek krótko po południu spodziewał się jakichś pozytywnych rozstrzygnięć na linii Londyn – Bruksela. Sygnały ku temu dawał europoseł Lamberts z Belgii, który wnioski wysuwał na podstawie rozmowy z głównym negocjatorem ze strony unijnej – Barnierem.
Na giełdach Trump, wśród walut BREXIT

Na giełdach Trump, wśród walut BREXIT

2017-12-04 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Początki tygodnia na rynkach finansowych bywają niezbyt emocjonujące. Tym razem jednak było nieco inaczej, bowiem główną gwiazdą poniedziałkowego zamieszania stał się funt szterling (-0,2 proc.) będący zakładnikiem potencjalnego przełomu na linii Bruksela-Londyn.
Dolar dobrze zaczął tydzień

Dolar dobrze zaczął tydzień

2017-12-04 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ PODATKI: Senat ostatecznie przyjął w sobotę rano, relacją głosów 51 do 49, ustawę podatkową – z obozu Republikanów przeciwko zagłosował tylko Bob Corker. Teraz obie izby Kongresu muszą uchwalić wspólną wersję, co może nie być łatwe.
Symptomy przesilenia na rynkach

Symptomy przesilenia na rynkach

2017-12-04 Poranny Szkic walutowy AFS
Nie tylko na rynku walutowym (silniejszy frank), ale także na amerykańskich giełdach pojawiają się symptomy przesilenia. W piątek miał miejsce mini flash cash na indeksie Nasdaq. Rodzimy WIG20 jest najniższej od ponad 3 miesięcy. Słabo także indeksy w Europie Zachodniej. Spodziewamy się silniejszych przetasowań na rynkach w najbliższych dniach. Złoty nie będzie beneficjentem tych zmian.
Daleko do końca podatkowej podróży

Daleko do końca podatkowej podróży

2017-12-04 Komentarz poranny TMS Brokers
Ustawa podatkowa przeszła przez Senat USA, ale jeszcze daleko do końca walki o sukces legislacyjny Republikanów. Dolar otwiera tydzień mocniejszy, choć gdy czynniki polityczne dominują, trudno o stabilność w notowaniach. Podobnie klimat wygląda wokół funta. Nic ciekawego do powiedzenia o złotym na starcie posiedzenia RPP.
Senat USA wspiera dolara

Senat USA wspiera dolara

2017-12-04 Komentarz walutowy XTB
Choć w piątkowe popołudnie obraz amerykańskiej waluty wyglądał zupełnie inaczej, obecnie można śmiało rzec, że przed dolarem być może znacznie lepszy okres, wsparty zarówno czynnikami politycznymi jak i również zaplanowanym na przyszły tydzień posiedzeniem Rezerwy Federalnej. W takiej sytuacji jednym z poszkodowanych może być nasza rodzima waluta, która pozostaje niewzruszona lepszymi danymi makroekonomicznymi.
Presja na PLN, amerykański Senat przyjął reformę podatkową

Presja na PLN, amerykański Senat przyjął reformę podatkową

2017-12-04 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2081 PLN za euro, 3,5466 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6025 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7704 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,335% w przypadku obligacji 10-letnich.
Obraz po ważnym głosowaniu

Obraz po ważnym głosowaniu

2017-12-04 Raport poranny FMCM
Na rynku eurodolara: Senat USA przyjął reformę podatkową. Nie do końca jest to reforma Trumpa, ponieważ projekt senatorski, przygotowany przez Republikanów z tej izby, różni się trochę od tego, co proponował prezydent i co zaakceptowano w Izbie Reprezentantów.
Oczy zwrócone na Senat, a co poza tym?

Oczy zwrócone na Senat, a co poza tym?

2017-12-01 Raport tygodniowy FMCM
Wokół dolara: Eurodolar oscylował dziś w obszarze 1,1850 – 1,1940. Obecnie – po godzinie 21:15 – mamy 1,1890. Na razie wciąż nie ma informacji w mediach o tym, iż w Senacie przegłosowano tax bill według projektu Republikanów. W Senacie, rzecz jasna, amerykańskim.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-12-01 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu wszystkie oczy będą zwrócone na raport z rynku pracy USA, który powinien dodać argument za podwyżką stóp procentowych Fed w kolejnym tygodniu. Poza tym poznamy decyzję trzech innych banków centralnych: w Australii, Kanadzie i Polsce.
Podatki trzęsą dolarem

Podatki trzęsą dolarem

2017-12-01 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA/ PODATKI: Głosowanie nad ustawą podatkową w Senacie zostało przesunięte na piątek – godz. 17:00 polskiego czasu. Poparcie projektu zapowiedział wpływowy John McCain, który wcześniej zaskoczył wszystkich swoim sprzeciwem wobec uchylenia systemu Obamacare.
Złożona sytuacja dolara i liczne dane makro

Złożona sytuacja dolara i liczne dane makro

2017-12-01 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Eurodolar jest dziś rano przy 1,1915. Wczoraj zakreślił przed południem poziom 1,18 – rynek był wtedy pozytywnie nastawiony do tematu waluty amerykańskiej, bazując na deklaracji senatora McCaina, iż ten poprzez republikański projekt reformy podatkowej w Senacie.
Dane makro z Polski już znane

Dane makro z Polski już znane

2017-11-30 Raport wieczorny FMCM
Co na Zachodzie? W ostatnich... nawet nie godzinach, a minutach – media donoszą, że Unia Europejska zaakceptowała porozumienie finansowe z Wielką Brytanią, dotyczące przyszłych obustronnych zobowiązań. Nie podano konkretnych kwot, ale podobno obie strony zgodziły się co do formuły, przy pomocy której obliczony zostanie brytyjski "okup" rozwodowy.