Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolarowi zabrakło paliwa

Dolarowi zabrakło paliwa

2017-10-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Dominujący od początku tygodnia trend stopniowego osłabiania się dolara jest podtrzymany. Kolejną cegiełkę dokłada silniejsze niż zakładał to rynek zaniepokojenie FOMC tegoroczną słabością inflacji wyrażone w protokole z wrześniowego posiedzenia.
Złoty korzysta na słabości dolara

Złoty korzysta na słabości dolara

2017-10-12 Komentarz walutowy XTB
Polski złoty w ostatnich dniach umacniał się w swoich głównych parach walutowych. Nie jest to jednak zasługa czynników krajowych, a raczej odzwierciedlenie sytuacji na globalnym rynku, gdzie słabość dolara pozwala walutom rynków wschodzących na złapanie oddechu.

EUR/PLN – wstęp do przebicia czy odbicia?

EUR/PLN – wstęp do przebicia czy odbicia?

2017-10-12 Raport poranny FMCM
Trump i dolar: Donald Trump zachwala swoją (planowaną) reformę podatkową. Na wiecu w Harrisburgu ogłosił, że przeciętna rodzina amerykańska oszczędzi 4 tys. dolarów rocznie dzięki przyszłym zmianom.
Złoty skorzystał z osłabienia dolara

Złoty skorzystał z osłabienia dolara

2017-10-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN na bazie zniżkującej wyceny dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2704 PLN za euro, 3,5979 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6985 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7678 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,429% w przypadku obligacji 10-letnich.
Pięć minut złotego

Pięć minut złotego

2017-10-11 Komentarz poranny TMS Brokers
W swoim wieczornym wystąpieniu Puigdemont powstrzymał się od jednoznacznej deklaracji niepodległości Choć sam kurs EUR/USD nie zareagował wyraźnie na słowa prezydenta Katalonii, to reakcja rynków obligacji i akcji jest wyraźna, np. IBEX na starcie środowej sesji idzie do góry o ponad 1,5 proc.
RPP, kwestia oprocentowania, kwestia PKB

RPP, kwestia oprocentowania, kwestia PKB

2017-10-11 Raport poranny FMCM
Co z eurodolarem? Eurodolar nadal utrzymuje się dość wysoko, widzimy poziom 1,1825. Od połowy sierpnia można mówić o konsolidacji, której zakres to ok. 1,1670 – 1,21. Raptem kilka dni temu, w piątek, odbiliśmy się od dolnych ograniczeń tego obszaru, na co wpływ miały np. deprymujące dane z USA.
Polityczne rozgrywki wspierają złotego

Polityczne rozgrywki wspierają złotego

2017-10-11 Komentarz walutowy XTB
Rozgrywki polityczne ponownie dały o sobie znać, co zdecydowanie ciążyło amerykańskiemu dolarowi podczas wczorajszej sesji, pomagając jednocześnie wspólnej walucie. W konsekwencji główna para walutowa wspięła się najwyżej od końcówki września, a na całym zamieszaniu skorzystał polski złoty.
Nadal (za) spokojnie

Nadal (za) spokojnie

2017-10-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Zamieszanie związane z niepodległością Katalonii pozostaje bez poważniejszego wpływu na światowe rynki finansowe. Dolar przejściowo słabszy przed publikacją sprawozdania z posiedzenia Fed. Złoty mocniejszy za juanem i innymi walutami gospodarek wschodzących. W perspektywie końca października straci na wartości.
PLN stabilny, Katalonia nie zaszkodziła rynkom

PLN stabilny, Katalonia nie zaszkodziła rynkom

2017-10-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego złotego (i innych walut EM) na bazie słabszego dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2938 PLN za euro, 3,6350 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7227 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7991 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,484% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolarowa defensywa

Dolarowa defensywa

2017-10-10 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Wtorkowy kalendarz wydarzeń makroekonomicznych nie należał do porywających. Uwagę inwestorów skradły dane z brytyjskiej gospodarki, które finalnie należy ocenić jako niezbyt satysfakcjonujące. Wydźwięk pokaźnego wzrostu produkcji przemysłowej (1,6 proc. r/r, konsensus: 0,9 proc.) oraz produkcji wytwórczej (2,8 proc. r/r, konsensus: 1,9 proc.) zniweczyły szacunki deficytu handlowego, który w sierpniu uplasował się na poziomie 14,2 mld GBP (konsensus: -11,2 mld). \
Eurodolar na zakręcie

Eurodolar na zakręcie

2017-10-10 Komentarz walutowy XTB
Początek tygodnia przyniósł pewne odreagowanie na eurodolarze po wcześniejszej serii spadków. Grudniowa podwyżka stóp w USA jest niemal pewna i teraz inwestorzy zaczynają analizować, jak Fed może działać w przyszłym roku. Tymczasem sytuacja polityczna w Europie się stabilizuje, gdyż niepodległość Katalonii jest coraz mniej prawdopodobna.
Głównie w bok

Głównie w bok

2017-10-10 Komentarz poranny TMS Brokers
Rocznica założenia partii rządzącej Koreą Północną okazał się niewykorzystaną okazją do prowokacji ze strony reżimu. Piątkowe strachy wyglądają teraz na bezcelowe, ale szkody (dla USD) zostały wyrządzone. Z drugiej strony dolar nie jest łatwy do sprzedaży. Po wczorajszym święcie w USA, dopiero dziś tak naprawdę startuje tydzień, choć kalendarz makro nie rozpieszcza.
Stąpanie po kruchym lodzie

Stąpanie po kruchym lodzie

2017-10-10 Poranny Szkic walutowy AFS
Umocnienie juana po świątecznej przerwie w Chinach poprawiło nastroje na rynkach wschodzących oraz przyćmiło negatywny wydźwięk płynący ze sporu między Turcją a USA. Ten czynnik niesie potencjał rozlania się na aktywa innych krajów emerging markets i wejścia rynków w fazę odwrotu od ryzyka.
PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na nowe impulsy

PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na nowe impulsy

2017-10-10 Komentarz giełdowy DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi utrzymanie mocniejszego złotego za sprawą lekkiego spadku wyceny dolara amerykańskiego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2998 PLN za euro, 3,6540 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7331 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8103 PLN w relacji do funta szterlinga.
Zrozumiały rytm eurodolara

Zrozumiały rytm eurodolara

2017-10-10 Raport poranny FMCM
Na północ: Jak wiadomo, na rynku forex wszystko jest zrozumiałe – przynajmniej dla analityków i po fakcie, szczególnie zaś wtedy, gdy wyjaśnia się, dlaczego sytuacja potoczyła się inaczej niż pierwotnie zakładano.
Turcja skradła show

Turcja skradła show

2017-10-09 Komentarz popołudniowy TMS Brokers
Poniedziałkowa zmienność na rynku walutowym pozostawiała dużo do życzenia. Obchody amerykańskiego Dnia Kolumba czy pozostałych świąt państwowych w Kanadzie oraz Japonii istotnie przyczyniły się do ograniczenia wielkości transferowanego kapitału w trakcie dzisiejszej sesji.
Zawsze coś stanie na drodze

Zawsze coś stanie na drodze

2017-10-09 Komentarz poranny TMS Brokers
Imponujący skok płac w USA we wrześniu powinien dać zielone światło dla rajdu USD, gdyby imprezy nie zepsuła Korea Północna. Inwestorzy wystraszyli się rakietowej groźby i wychodzili z rynku, a wizja długiego weekendu (dziś święto w USA) potęgowała chęć zamknięcia pozycji.
Ciasny rynek pracy w USA

Ciasny rynek pracy w USA

2017-10-09 Poranny Szkic walutowy AFS
Wrześniowy raport z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych, pomimo silnych zaburzeń związanych z wystąpieniem huraganów, potwierdził siłę amerykańskiej gospodarki i rosnącą presję na Fed, by dalej zacieśniał politykę pieniężną. Dolar zyska przed końcem roku.
Niemiecki przemysł i wskaźnik Sentix

Niemiecki przemysł i wskaźnik Sentix

2017-10-09 Raport poranny FMCM
Co dziś, co w kolejnych dniach: Nad ranem poznaliśmy chiński PMI dla usług – obniżył lot z 52,7 pkt do 50,6 pkt. O 8:00 ukazał się sierpniowy odczyt na temat niemieckiej produkcji przemysłowej. Wypadł nader pozytywnie: oczekiwano +0,7 proc. m/m (lub +0,9 proc., wg innych źródeł) oraz +2,9 proc. r/r, faktycznie odnotowano +2,6 proc. m/m oraz +4,7 proc. r/r.
PLN stabilny na początku tygodnia

PLN stabilny na początku tygodnia

2017-10-09 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Wydarzeniem weekendu jest lekkie podbicie napięcia wokół Korei Płn. po informacjach o przygotowywanym kolejnym teście rakietowym. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3101 PLN za euro, 3,6744 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7547 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8107 PLN w relacji do funta szterlinga.