Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Symfonia banków centralnych

Symfonia banków centralnych

2017-12-14 Raport poranny FMCM
Dzień decyzji: Trochę patosu i retorycznej przesady nie zaszkodzi. Ale tak naprawdę to chyba nie symfonia: a raczej kolejne występy solowe paru wykonawców. Taki przegląd banków centralnych. O czym właściwie mówimy?
Złoty bez większej reakcji na FED, presja podtrzymana

Złoty bez większej reakcji na FED, presja podtrzymana

2017-12-14 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN na bazie spadku pary USD/PLN po FED. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2172 PLN za euro, 3,5678 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6222 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7902 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,245% w przypadku obligacji 10-letnich.

I już po wszystkim na dziś

I już po wszystkim na dziś

2017-12-13 Raport wieczorny FMCM
Co kryje się za rogiem? Eurodolar, gdy piszemy te słowa, zalicza poziomy rzędu 1,1810-15. A zatem nastąpiło klasyczne sprzedanie faktów po uprzednim graniu pod standardowy scenariusz. Dolar stracił na wartości, bo przecież jeszcze rano para schodziła do 1,1730.
Dolar pod polityczną presją

Dolar pod polityczną presją

2017-12-13 Komentarz walutowy XTB
Liderzy Partii Republikańskiej musza się zmierzyć z nową przeszkodą na drodze do uchwalenia reformy podatkowej. Porażka w wyborach do Senatu w tradycyjnie konserwatywnej Alabamie nakłada dodatkową presję na implementację nowego kodeksu podatkowego.
Jest inflacja, jest Fed i jest Alabama

Jest inflacja, jest Fed i jest Alabama

2017-12-13 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek dolara pogrążył się w dylematach. Wygrana kandydata Demokratów w specjalnych wyborach w Alabamie podnosi ryzyko wokół przyszłorocznych planów reform. Z drugiej strony oznaki przyspieszenia inflacji dają nadzieję na konstruktywny przekaz FOMC dziś wieczorem.
To ten dzień

To ten dzień

2017-12-13 Raport poranny FMCM
Napięcie budować czas: To ten dzień – i tak dalej. Dla większości ludzi to dzień jak każdy inny, ale my patrzymy na sytuację przez pryzmat rynku forex czy też rynku giełdowego. Cóż, niewątpliwie z tej perspektywy dzisiejsza środa jest istotna. Może nie przełomowa, ale ważna.
PLN nieco słabszy przed FED'em

PLN nieco słabszy przed FED'em

2017-12-13 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nieco słabszego PLN, wraz z innymi walutami EM, w oczekiwaniu na wieczorną decyzję FED. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2077 PLN za euro, 3,5799 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6149 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7721 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,245% w przypadku obligacji 10-letnich.
Dolar pozostaje w odwrocie, ale to funt zadziwia swoją słabością

Dolar pozostaje w odwrocie, ale to funt zadziwia swoją słabością

2017-12-12 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: W poniedziałek po południu polskiego czasu doszło do niezbyt groźnej w skutkach eksplozji w korytarzu łączącym dwie stacje metra w regionie Times Square na Manhattanie w Nowym Jorku. Sprawdza, który działał sam, został ujęty. Nie podano, czy działał w powiązaniu z organizacją terrorystyczną.
Dryfowanie ku ciekawszemu

Dryfowanie ku ciekawszemu

2017-12-12 Komentarz poranny TMS Brokers
Kiedy kalendarz dopiero w drugiej części tygodnia jest napakowany kluczowymi wydarzeniami, nie powinna dziwić poniedziałkowa flauta. Płynność na rynku walutowym podupadła, a za nią zmienność i klimat jest kontynuowany w pierwszych godzinach wtorkowego handlu. Wyróżnia się za to ropa naftowa, która korzysta na awarii jednego z ważniejszych rurociągów.
Polityka i inflacja w centrum uwagi

Polityka i inflacja w centrum uwagi

2017-12-12 Komentarz walutowy XTB
Poniedziałkowa sesja na rynku walutowym upłynęła dość spokojnie, co nie powinno dziwić z uwagi na fakt, iż przed nami wciąż kilka kluczowych posiedzeń banków centralnych. Oprócz oświadczeń FED i EBC w tym tygodniu poznamy również decyzję SNB, a także Banku Anglii - wszystkie cztery kluczowe banki dla polskiego złotego.
Stabilnie przed posiedzeniami Fed i EBC

Stabilnie przed posiedzeniami Fed i EBC

2017-12-12 Poranny Szkic walutowy AFS
W oczekiwaniu na decyzje dwóch najważniejszych banków centralnych na rynku walutowym stabilizacja cen. Wzrost zmienności w drugiej połowie tygodnia. Naszym zdaniem w kierunku mocniejszego dolara i słabszego złotego.
W programie indeks ZEW

W programie indeks ZEW

2017-12-12 Raport poranny FMCM
Zagraniczne wieści: Będzie raczej o tych zagranicznych wiadomościach, na które dopiero czekamy. Na przykład czekamy na godzinę 11:00, kiedy to w Niemczech opublikowany zostanie indeks instytutu ZEW. Jest to wskaźnik przygotowywany przez Zentrum fur Europaeische Wirtschaftsforschung na podstawie ankiet, które wypełnia 350 menedżerów i analityków.
PLN konsoliduje, rynek czeka na banki centralne

PLN konsoliduje, rynek czeka na banki centralne

2017-12-12 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1974 PLN za euro, 3,5658 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5931 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7554 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,210% w przypadku obligacji 10-letnich.
Kulminacja w środę – na ile wyceniona?

Kulminacja w środę – na ile wyceniona?

2017-12-11 Raport wieczorny FMCM
Jest spokojnie... Minimum z dnia na eurodolarze to ok. 1,1770. Maksimum to 1,1810. Teraz mamy 1,1790. Ruchy nie są dramatycznie duże. Rynek czeka na środę, jak można mniemać – bo wtedy, wieczorem (o 20:00), poznamy decyzję Fed o stopach procentowych. Pół godziny później odbędzie się konferencja Fed.
Dwa wymiary politycznego poniedziałku

Dwa wymiary politycznego poniedziałku

2017-12-11 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Początek tygodnia na rynku walutowym nie należał do wysoce spektakularnych. Do chwilowego odpływu kapitału w stronę bezpiecznych przystani przyczyniły się doniesienia z Nowego Jorku, gdzie potwierdzono przeprowadzenie ataku z wykorzystaniem improwizowanej bomby.
FED nie da kopa dolarowi?

FED nie da kopa dolarowi?

2017-12-11 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA / DANE: Opublikowane w piątek po południu dane Departamentu Pracy USA pokazały wyższy od spodziewanego wzrost liczby nowych etatów w gospodarce (w sektorze pozarolniczym wyniósł on w listopadzie 228 tys. wobec szacowanych 195 tys.), ...
Coś nowego, coś starego

Coś nowego, coś starego

2017-12-11 Komentarz poranny TMS Brokers
Ani podtrzymanie ratingu Polski przez Fitch, ani wymiana premiera nie zdołały wpłynąć na stabilizację złotego, choć ryzyka przeważają po negatywnej stronie. Nowy kandydat na prezesa RBNZ daje wsparcie dla NZD, gdyż gwarantuje ortodoksyjne podejście do polityki monetarnej. Po staremu w raporcie z rynku pracy USA (solidne zatrudnienie, słabe płace) przemawiają za nieciekawym komunikatem FOMC w dalszej części tygodnia.
Stabilny rating Polski. Niska dynamika płac w USA.

Stabilny rating Polski. Niska dynamika płac w USA.

2017-12-11 Poranny Szkic walutowy AFS
Spokojny początek tygodnia na rynku walutowym. Wzrosty na giełdach w Azji. Podtrzymana słabość dolara, która pojawiła się po publikacji danych z rynku pracy (nadal niska dynamika płac). Złoty wzmocniony po przeglądzie oceny kredytowej. Najniższe zamknięcie na EURPLN od pół roku. Atak na 4,20.
Fitch widzi sześć podwyżek stóp

Fitch widzi sześć podwyżek stóp

2017-12-11 Komentarz walutowy XTB
Jednym z wydarzeń ubiegłego tygodnia na rynku złotego była decyzja agencji Fitch dotycząca ratingu Polski. Został on utrzymany, a w uzasadnieniu czytamy, że największą siłą polskiego ratingu jest wysokie tempo wzrostu gospodarczego. Tymczasem przed nami bardzo ciekawy tydzień na rynkach globalnych – decyzję podejmą trzy ważne banki centralne.
Krótko o tym tygodniu

Krótko o tym tygodniu

2017-12-11 Raport poranny FMCM
Banki centralne i dane makro: Stany Zjednoczone, Turcja, Szwajcaria – banki centralne tych krajów podejmą w tym tygodniu decyzje na temat stóp procentowych i innych parametrów polityki pieniężnej. Amerykańska Rezerwa Federalna zadziała o 20:00 w środę (mierząc naszym czasem).