Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Dolar ostrożnie reaguje na ponowny wzrost notowań Taylora

Dolar ostrożnie reaguje na ponowny wzrost notowań Taylora

2017-10-25 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Spiker Izby Reprezentantów, Paul Ryan dał wczoraj do zrozumienia, że Senator Bob Corker nie będzie blokował reformy podatkowej niezależnie od ponownej fali wzajemnych ataków na Twitterze z prezydentem Donaldem Trumpem. Ryan wezwał jednocześnie obie strony do wyciszenia wzajemnych waśni.
Przed decyzją BoC: czas na pauzę

Przed decyzją BoC: czas na pauzę

2017-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Rozczarowanie danymi o sprzedaży detalicznej i inflacji wykluczyło trzecią podwyżkę stopy overnight z rzędu. Bank Kanady (BoC) potrzebuje czasu na ocenę wpływu dotychczasowych działań na gospodarkę, jednak pozostaje w jastrzębim nastawieniu. Wątpliwe jednak, aby bank z wyprzedzeniem zobowiązał się do kolejnej podwyżki w grudniu, więc na razie CAD pozostanie bez wsparcia.

Złoty podatny na korektę

Złoty podatny na korektę

2017-10-25 Komentarz walutowy XTB
Pomimo nieustannie dobrych danych płynących z polskiej gospodarki, notowania rodzimej waluty zaprzestały w ostatnim czasie aprecjacji. Wydaje się, że obecnie głównym hamulcem jest dość bierna postawa Rady Polityki Pieniężnej, która nie zdaje się spieszyć z podwyżkami kosztu pieniądza w najbliższym czasie.
Trudne położenie euro

Trudne położenie euro

2017-10-25 Komentarz poranny TMS Brokers
Rynek długu w Europie już wczoraj zaczął przygotowania do jutrzejszego posiedzenia ECB, ale EUR pokazało stłumioną reakcję. Podobnie USD stoi w miejscu, gdyż nie mamy postępów w wyborze nowego prezesa Fed i reformie podatkowej. AUD tonie po słabym CPI, który zagwarantuje gołębie nastawienie RBA. Dziś przed nami Ifo z Niemiec, PKB z Wlk. Brytanii, zamówienia z USA i decyzja Banku Kanady.
Ifo i Bank Kanady

Ifo i Bank Kanady

2017-10-25 Raport poranny FMCM
Dane w dniu dzisiejszym: O godzinie 10:00 poznamy indeks instytutu Ifo. To wskaźnik, który mierzy kondycję gospodarki niemieckiej na podstawie ankiet, które wypełniają czołowi menedżerowie i analitycy. Prognozuje się utrzymanie poziomu 115,2 pkt.
PLN w zawieszeniu

PLN w zawieszeniu

2017-10-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie nieco słabszego złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2466 PLN za euro, 3,6120 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6441 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7437 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,397% w przypadku obligacji 10-letnich.
Euro i dolar bez przełomu względem siebie

Euro i dolar bez przełomu względem siebie

2017-10-24 Raport poranny FMCM
Jaka sytuacja? Maksima z dnia to ok. 1,1775, minima to 1,1745. Mówimy oczywiście o eurodolarze. A zatem nie ma żadnego przełomu. W kontekście tego, co dzieje się od początku sierpnia, dolar jest dość mocny, euro raczej słabe. Bądź co bądź ten średnioterminowy zakres to ok. 1,1670 – 1,21.
Europejski przemysł na szybszych torach

Europejski przemysł na szybszych torach

2017-10-24 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Dość skąpa nota analityczna Markit dotycząca szacunków indeksów PMI dla Eurolandu zwróciła na obecność dużo lepszych nastrojów w sektorze przemysłowym (58,6 pkt, konsensus: 57,8 pkt). Powodem powyższego stanu rzeczy jest nie tylko podbicie wolumenu nowych zamówień, co jest częściowo pokłosiem intensyfikacji eksportu, ale również wyższych poziomów subindeksu kosztowego.
Lista tematów

Lista tematów

2017-10-24 Komentarz poranny TMS Brokers
Lista tematów, która może ruszyć rynkami w tym tygodniu, jest długa, ale na razie nic na niej się nie rusza. Skutkiem tego ostatnie 24 godziny nie przyniosły większych zmian poza NZD, na którym ciąży klątwa zmiany warty w lokalnej polityce. Dziś dzień z PMI z Eurolandu i USA, w nocy infalcja z Australii.
Złoty czeka na ruchy EBC, Trumpa

Złoty czeka na ruchy EBC, Trumpa

2017-10-24 Poranny komentarz walutowy XTB
Poniedziałek przyniósł jedynie niewielkie zmiany na krajowym rynku walut. Spokój na światowych giełdach oraz brak istotnych publikacji oznaczał stabilizację kursów EURPLN i USDPLN. To się może jednak w tym tygodniu zmienić, przed nami bowiem ważne rozdania.
W oczekiwaniu na EBC

W oczekiwaniu na EBC

2017-10-24 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynki stabilne przed decyzją Europejskiego Banku Centralnego w sprawie przyszłości programu QE. Spodziewamy się zwiększonej zmienności na przełomie miesiąca. Złoty w październiku wciąż drugą najmocniejszą walutą świata.
PMI z różnych stron świata

PMI z różnych stron świata

2017-10-24 Raport poranny FMCM
PMI dziś w cenie: Eurodolar jest dziś rano w okolicach 1,1755. Sytuacja nie jest znacząco odmienna od wczorajszej, acz poniedziałek cechował się też minimami rzędu 1,1730. Ale dzień się dopiero zaczyna. I w pewnej mierze będzie zależał od odczytów PMI.
PLN konsoliduje, rynek czeka na EBC

PLN konsoliduje, rynek czeka na EBC

2017-10-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych emocji, a notowania złotego pozostają relatywnie stabilne. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2266 PLN za euro, 3,5949 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6489 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,7513 PLN w relacji do funta szterlinga.
Jutro dniem rządzić będą odczyty PMI

Jutro dniem rządzić będą odczyty PMI

2017-10-23 Raport wieczorny FMCM
Co się działo? Jeśli chodzi o odczyty makro, to oczywiście działo się niewiele. Brytyjski wskaźnik zamówień CBI rozczarował: zakładano wzrost z 7 do 9 pkt, ale faktyczny wynik to -2 pkt. Para walutowa GBP/EUR jest teraz przy 1,1230. W piątek w minimach notowano 1,1090.
Poniedziałek z czeskim zacieśnianiem w tle

Poniedziałek z czeskim zacieśnianiem w tle

2017-10-23 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Pustki w poniedziałkowym kalendarzu makroekonomicznym skutecznie zwróciły uwagę inwestorów w stronę rynku akcyjnego czy rynku surowców. Początek tygodnia z solidnym przytupem zaczynają listopadowe kontrakty na gaz ziemny (2,2 proc.), które obecnie uznają wyższość bawełny mającej za sobą aż 3,9 proc. zwyżkę.
Dolar dobrze zaczął tydzień

Dolar dobrze zaczął tydzień

2017-10-23 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
JAPONIA: Według wstępnych danych koalicja rządowa (LDP-Komeito) zdobyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych 312 miejsc, co pozwala utrzymać większość 2/3 głosów (310 miejsc). To sygnał do kontynuacji, a nawet przyspieszenia dotychczasowej polityki (wypowiedź szefa gabinetu Yoshihide Suga), ...
Abenomika zostaje, słabość jena też

Abenomika zostaje, słabość jena też

2017-10-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Premier Japonii Abe wygrał niedzielne wybory, a jego przywództwo oznacza podtrzymanie słabości jena. Polityka jest też wyznacznikiem klimatu wokół USD, a procedowanie budżetu w Kongresie działa krzepiąco. EUR czeka na czwartkową decyzję ECB. Złoty bez reakcji po decyzji S&P.
Draghi zdecyduje o losach złotego

Draghi zdecyduje o losach złotego

2017-10-23 Komentarz walutowy XTB
Polska waluta reaguje lekkim osłabieniem po piątkowej decyzji agencji ratingowej Standard&Poor’s, która pozostawiła ocenę wiarygodności kredytowej na niezmienionym poziomie (BBB+). Z kolei w trakcie weekendu główna uwaga szerokiego rynku skierowana została na Japonię, gdzie odbyły się przyspieszone wybory parlamentarne.
Skromne kalendarium

Skromne kalendarium

2017-10-23 Raport poranny FMCM
Rynek głównej pary i nie tylko: Sytuacja w Katalonii nadal jest napięta. Szef Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani, wypowiedział się przeciwko niepodległości tego regionu, a zrobił to w mocnych słowach. Zapowiedział przy tym, że w Europie żadne państwo nie uzna niepodległej Katalonii.
S&P podtrzymuje ocenę, PLN bez większych zmian

S&P podtrzymuje ocenę, PLN bez większych zmian

2017-10-23 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia na rynku walutowym nie przynosi większych ruchów na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2387 PLN za euro, 3,6015 PLN wobec dolara amerykańskiego,3,6525 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7433 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,385% w przypadku obligacji 10-letnich.