Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED

PLN bez większych zmian, rynek czeka na FED

2017-12-11 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1966 PLN za euro, 3,5630 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5911 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7810 PLN w relacji do funta szterlinga.
Fitch i DBRS: polski rating bez zmian

Fitch i DBRS: polski rating bez zmian

2017-12-09 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
Piątkowa decyzja agencji Fitch nie powinna być traktowana jako wysoce zaskakująca. Wszelkie oczekiwania związane ze zmianą któregokolwiek z kryterium ratingu należało już wcześniej uznać za względnie dalekie od rzeczywistości, bowiem tego typu instytucje zwykły pozostawać konserwatywne w swoich osądach.

Pięć grudniowych dni

Pięć grudniowych dni

2017-12-09 Raport tygodniowy FMCM
Dłuższy czas: Tak naprawdę będziemy mówić o dłuższym okresie, aby mieć bardziej ogólną perspektywę. Zacznijmy bez skrępowania: od roku 2015. Wtedy to, w roku 2015, u jego początków, eurodolar wszedł w szeroką konsolidację 1,04 – 1,17 (w przybliżeniu, rzecz jasna), która obowiązywała do połowy roku 2017.
Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

Przegląd wydarzeń następnego tygodnia

2017-12-08 Komentarz tygodniowy TMS Brokers
W przyszłym tygodniu mamy maraton banków centralnych z główną uwagą na Fed, gdzie podwyżka stóp procentowych jest prawie pewna. Interesujące mogą też być komunikaty banków ze Szwajcarii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i strefy euro. Seria odczytów inflacji dostarczy informacji o szansach na zmiany w polityce pieniężnej.
Dolar ma za sobą najlepszy okres od 6 tygodni

Dolar ma za sobą najlepszy okres od 6 tygodni

2017-12-08 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: CHINY: Nadwyżka handlowa w listopadzie wyniosła 40,21 mld USD wobec szacowanych 35 mld USD dzięki wyraźnemu przyspieszeniu dynamiki eksportu do 12,3 proc. r/r (to największy wzrost od marca, a szacowano jedynie 5 proc. r/r). Z kolei import rósł w tempie 17,7 proc. r/r (oczekiwano 11,3 proc. r/r).
Payrolle? BREXIT!

Payrolle? BREXIT!

2017-12-08 Komentarz poranny TMS Brokers
Koniec tygodnia na rynku walutowym nie będzie należał do szczególnie leniwych. Miano najważniejszego wydarzenia piątkowej sesji w dalszej mierze należy do publikacji comiesięcznego raportu z amerykańskiego rynku pracy.
Bez reakcji na zmianę premiera

Bez reakcji na zmianę premiera

2017-12-08 Poranny Szkic walutowy AFS
Rynek kompletnie zignorował informację o dymisji B. Szydło i zaproponowaniu M. Morawieckiego na nowego Prezesa Rady Ministrów. Dziś Fitch ma ogłosić decyzję w sprawie ratingu Polski. Na świecie w centrum uwagi dane z rynku pracy. Nastroje pozytywne, ale dolar zyskuje i podtrzymania tej tendencji spodziewamy się po publikacji danych Departamentu Pracy.
O zatrudnieniu w Stanach

O zatrudnieniu w Stanach

2017-12-08 Raport poranny FMCM
O 14:30 w Stanach ukażą się dane o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych, tzn. o jego zmianie w listopadzie. A także – o bezrobociu i płacy godzinowej. Im będą lepsze, tym lepiej dla dolara. Na razie eurodolar lokuje się na poziomie 1,1745-50. A zatem jest dość nisko, dolar nadal ma sporo siły.
Złoty nie reaguje na zmiany w rządzie

Złoty nie reaguje na zmiany w rządzie

2017-12-08 Komentarz walutowy XTB
W Polsce na rynkach finansowych tematem numer jeden jest zmiana na stanowisku premiera. Nie powinno to dziwić – do takich sytuacji nie dochodzi często. Jednak złoty nie reaguje pozostając blisko tegorocznych maksimów wobec euro i franka. Za to na rynkach globalnych szykuje się nam bardzo ciekawy dzień.
PLN bez większej reakcji na zmiany w rządzie

PLN bez większej reakcji na zmiany w rządzie

2017-12-08 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi umocnienie złotego wobec euro i franka oraz podtrzymanie presji względem dolara oraz funta. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2058 PLN za euro, 3,5759 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5905 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8295 PLN w relacji do funta.
Rekonstrukcja w tle

Rekonstrukcja w tle

2017-12-07 Raport wieczorny FMCM
Eurodolar i jego notowania: 1,1770-75 – takie mniej więcej kursy eurodolara widzimy dziś późnym wieczorem, tuż przed piątkiem – który przyniesie nam payrollsy, tj. oficjalne, rządowe dane z rynku pracy USA. Dolar jest więc dość mocny, biorąc pod uwagę, że jeszcze wczoraj notowano poziom 1,1850. Rynek zdaje się liczyć na dobre dane o zatrudnieniu, a zresztą tak czy inaczej można się spodziewać grudniowej podwyżki stóp procentowych.
Dolar nadal maszeruje do góry

Dolar nadal maszeruje do góry

2017-12-07 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Opublikowane wczoraj szacunki ADP za listopad pokazały wzrost etatów w sektorze prywatnym o 190 tys., zgodnie z prognozami. Wczoraj poznaliśmy też ostateczne dane nt. wydajności pracy w sektorze pozarolniczym – w III kwartale wzrost wyniósł 3,0 proc. wobec spodziewanych 3,3 proc., koszty pracy spadły o 0,2 proc. przy prognozie wzrostu o 0,2 proc.
Czy to koniec rajdu złotego?

Czy to koniec rajdu złotego?

2017-12-07 Komentarz walutowy XTB
Rynki finansowe, a w szczególności walutowe zaczynają zachowywać się dosyć burzliwie początkiem ostatniego miesiąca tego roku. Pod presją znajduje się funt, co ma swoje podłoże w małym postępie negocjacji rządu Theresy May z władzami Unii Europejskiej w sprawie Brexitu.
Róg obfitości będzie wysychał

Róg obfitości będzie wysychał

2017-12-07 Poranny Szkic walutowy AFS
Krótkoterminowo rynki są i pozostaną w dobrych nastrojach. Banki centralne dostarczają dużej ilości gotówki. Nerwowość i niepewność, co przyniesie przyszłość, będą jednak narastać. Z początkiem roku zacznie strumień pieniędzy zacznie wysychać.
Ile razy w przyszłym roku?

Ile razy w przyszłym roku?

2017-12-07 Raport poranny FMCM
Eurodolar i dane makro: To, co się stanie ze stopami procentowymi w USA, zależy od decydentów z Fed, ale czasem warto mieć na uwadze także i to, jakie pogłoski czy przeświadczenia krążą po rynku. Na przykład analitycy ankietowani przez agencję prasową Reuter's uważają w większości, że w roku 2018 dojdzie do trzech podwyżek stóp. Co więcej, do tego należy doliczyć podwyżkę tegoroczną – grudniową.
Mocniejszy dolar i RPP ciążą PLN

Mocniejszy dolar i RPP ciążą PLN

2017-12-07 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie presji na PLN oraz inne waluty EM z uwagi na umacniającego się dolara. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2125 PLN za euro, 3,5730 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6053 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7751 PLN w relacji do funta szterlinga.
Bank Kanady nie daje rady

Bank Kanady nie daje rady

2017-12-06 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Środowe notowania zostały zdominowane przez komunikat płynący z Banku Kanady, który pozostawiając benchmarkową stopę O/N niezmienionym poziomie zdecydował się na podtrzymanie ostrożnego podejścia wobec dalszego zacieśniania. Za chwilowym „wait-and-see” przemawia nie tylko inflacja CPI podbita czynnikami o charakterze tymczasowym, ale również rewizja tempa wzrostu ważąca na szacunkach luki popytowej.
Dolar kontynuuje odbicie

Dolar kontynuuje odbicie

2017-12-06 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
Kluczowe informacje z rynków: USA: Komisja Bankowa Senatu zaaprobowała kandydaturę Jerome Powella na szefa FED stosunkiem głosów 22-1, teraz będzie ona poddana pod głosowanie całej izby. Z kolei dzisiaj Izba Reprezentantów będzie głosować nad wnioskiem o uruchomienie krótkoterminowych funduszy pozwalających na funkcjonowanie administracji rządowej do 22 grudnia bez formalnego podwyższania limitu zadłużenia (co byłoby konieczne do 8 grudnia).
Prezes nie zmienia zdania, złoty nie zmienia poziomów

Prezes nie zmienia zdania, złoty nie zmienia poziomów

2017-12-06 Komentarz poranny TMS Brokers
Posiedzenie RPP nie przyniosło niespodzianek, a prezes NBP Glapiński powtórzył swoje przekonanie o utrzymaniu stóp procentowych bez zmian do końca 2018 r. Dla złotego to kolejny powód, by tkwić w miejscu zapatrzonym na sytuację na zewnątrz, gdzie także niewiele się dzieje. Dolar czeka na ustawę podatkową i rynek pracy, zamrażając w miejscu EUR/USD.
Prezes Glapiński nie zmienia stanowiska

Prezes Glapiński nie zmienia stanowiska

2017-12-06 Komentarz walutowy XTB
Inwestorzy z lekką dozą rozczarowania mogli przyjąć wczorajsze opinie wyrażone przez prezesa NBP, który pomimo znacznie wyższych od oczekiwań odczytów PKB oraz inflacji za listopad (wstępny odczyt) nie wydaje się specjalnie zatroskany, twardo obstając przy swoim, iż podwyżka stóp w kolejnym roku w dalszym ciągu pozostaje mało prawdopodobna.