Wiadomości - Wszystkie wiadomości, komentarze, analizy

Wybierz kategorię: [Waluty] - [Giełda] - [Rynek kapitałowy] - [Towary] - [Banki]

Wrzesień przełomowy?

Wrzesień przełomowy?

2017-08-30 Poranny Szkic walutowy AFS
Złoty i waluty krajów wschodzących bez konsekwencji wywołanych wzrostem napięcia geopolitycznego na Dalekim Wschodzie. Odwrót byków na eurodolarze może zapowiadać zmianę dominującej tendencji. Koniec miesiąca i seria danych z gospodarek dobrą okazją do większych przetasowań w portfelach.
Podbicie zmienności na PLN

Podbicie zmienności na PLN

2017-08-30 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie PLN po wczorajszym odbiciu w popołudniowej fazie obrotu. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2527 PLN za euro, 3,5528 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7175 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,5935 PLN w relacji do funta szterlinga.

Rynki pod presją koreańskiej ruletki

Rynki pod presją koreańskiej ruletki

2017-08-29 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Przebieg wtorkowej sesji został zdominowany przez kolejny pokaz siły w wykonaniu północnokoreańskiego wodza, który obierając na swój cel wody po drugiej stronie wyspy Hokkaido istotnie przyczynił się do odpływu kapitału do mniej ryzykownych aktywów.
Lepszy Conference Board nieco wsparł dolara

Lepszy Conference Board nieco wsparł dolara

2017-08-29 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Sierpniowy odczyt indeksu zaufania konsumentów pokazał wzrost do 122,9 pkt. z 120,0 pkt. po korekcie w lipcu. Wynik nieco przewyższył oczekiwania, co stało się pretekstem do obserwowanej w ostatnich godzinach próby odbicia mocno przecenionego wcześniej dolara.
Harvey uderzył w dolara

Harvey uderzył w dolara

2017-08-29 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
KOREA PÓŁNOCNA: Reżim wystrzelił w poniedziałek o godz. 22:58 polskiego czasu pocisk balistyczny, który przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido, po czym rozpadł się na części i spadł do Oceanu Spokojnego w odległości 1180 km od Japonii.
Niebezpieczna gra

Niebezpieczna gra

2017-08-29 Komentarz poranny TMS Brokers
Senny handel w poniedziałek został wstrząśnięty na sam koniec dnia doniesieniami o kolejnym teście balistycznym Korei Północnej. Apetyt na ryzyko został podkopany uderzając w rynek akcji i waluty ryzykowne, a kapitał ściągał do „bezpiecznych przystani”. Kolejne godziny upłyną na śledzeniu odpowiedzi zachodnich mocarstw na działania Korei Północnej, gdyż w kalendarzu makro brakuje istotnych pozycji.
Złoty bez reakcji na próbę rakietową Korei Płn.

Złoty bez reakcji na próbę rakietową Korei Płn.

2017-08-29 Poranny Szkic walutowy AFS
Początek sesji we wtorek przynosi osłabienie tendencji wysokiego apetytu na ryzyko wobec wzrostu napięcia geopolitycznego w związku z kolejną próbą rakietową przeprowadzoną przez Koreę Płn. Euro pozostaje jednak mocne. Wraz z nim pozytywny trend zachowuje złoty, który ma szansę zyskać kolejne kilka groszy na fali wzrostu popytu na aktywa krajów odległych od potencjalnego konfliktu zbrojnego.
PLN bez większych zmian, podbicie awersji do ryzyka w Azji

PLN bez większych zmian, podbicie awersji do ryzyka w Azji

2017-08-29 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Poranny, wtorkowy handel na rynku PLN nie przynosi większych ruchów, pomimo podbicia awersji do ryzyka wśród azjatyckich inwestorów. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2484 PLN za euro, 3,5497 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7237 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,5934 PLN w relacji do funta szterlinga.
Stany zmieniają oblicze sesji

Stany zmieniają oblicze sesji

2017-08-28 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Pierwsze godziny poniedziałkowych notowań nie należały do spektakularnych. Do niskiej zmienności istotnie przyczyniły się obchody brytyjskiego Święta Bankowego, które wyłączyły wyspiarskich inwestorów z rynkowego obiegu. W sytuacji dość spokojnego kalendarza makroekonomicznego podbicie zmienności zapewniło wejście do gry kapitału zza oceanu.
Funt próbuje odbijać

Funt próbuje odbijać

2017-08-28 Popołudniowy raport DM BOŚ z rynku walut
Poniedziałek przynosi próbę kontynuacji odbicia z piątku, jakie miało miejsce na funcie w relacji do większości głównych par. W ostatnich tygodniach kluczowy pozostawał wątek związany z Brexitem, a konkretnie obawami dotyczącymi tego, czy uda się wynegocjować to co konieczne na czas i jak ewentualnie będzie wyglądać kwestia tzw. okresu przejściowego.
Dolar na deskach, ważna będzie środa?

Dolar na deskach, ważna będzie środa?

2017-08-28 Poranny raport DM BOŚ z rynku walut
USA: Główny doradca ekonomiczny Białego Domu, Gary Cohn przyznał w wywiadzie dla Financial Times, że prezydent Trump rozpocznie kampanię na rzecz przyjęcia ustaw podatkowych już w nadchodzącym tygodniu – najprawdopodobniej w środę podczas spotkania ze swoimi zwolennikami w Missouri.
Dwa razy nic

Dwa razy nic

2017-08-28 Komentarz poranny TMS Brokers
Końcówka 2017 roku będzie bardzo intensywnym okresem w polityce pieniężnej. W tym samym czasie gdy ECB zacznie wygaszać program ilościowego luzowania, Rezerwa Federalna rozpocznie proces stopniowego ograniczania sumy bilansowej.
Bez przełomu w Jackson Hole

Bez przełomu w Jackson Hole

2017-08-28 Poranny Szkic walutowy AFS
Brak jastrzębich tonów w przemówieniach bankierów centralnych w Jackson Hole jest sygnałem powrotu do fazy wysokiego apetytu na ryzyko. Euro w górę a wraz z nim także złoty. Nowe dwuletnie dołki na USD/PLN to sygnał kontynuacji spadków w rejon 3,52. Solidniejsze odbicie najwcześniej po 7 września.
Złoty kontynuuj umocnienie wobec słabego USD

Złoty kontynuuj umocnienie wobec słabego USD

2017-08-28 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego PLN na bazie utrzymania słabego dolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2460 PLN za euro, 3,5676 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7326 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6024 PLN w relacji do funta szterlinga.
Podbicie wyceny PLN, mocna sesja w Warszawie

Podbicie wyceny PLN, mocna sesja w Warszawie

2017-08-25 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nam utrzymanie mocniejszego PLN wobec EUR. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2559 PLN za euro, 3,6114 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,7420 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,6273 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,296% w przypadku obligacji 10-letnich.
Fenomenalna sesja na warszawskiej giełdzie

Fenomenalna sesja na warszawskiej giełdzie

2017-08-24 Komentarz wieczorny TMS Brokers
Uplasowanie się brytyjskiego tempa wzrostu za II kwartał (0,3 proc. kw./kw.) na poziomie mediany rynkowych oczekiwań nie przyczyniło się do wyraźnej poprawy sentymentu wobec funta szterlinga (0,0 proc.). Na koniec dnia GBP/USD ponownie walczy o utrzymanie się nad poziomem 1,2800.
Złoty najmocniejszy do funta od czerwca 2016r.

Złoty najmocniejszy do funta od czerwca 2016r.

2017-08-24 Komentarz do rynku złotego DM BOŚ
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego – pary związane z PLN, w większości, kontynuują ruchy konsolidacyjne. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2820 PLN za euro, 3,6289 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7566 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,6370 PLN w relacji do funta szterlinga.
Za nami głos Weidmanna, przed nami dane brytyjskie

Za nami głos Weidmanna, przed nami dane brytyjskie

2017-08-24 Raport poranny FMCM
Dziś i jutro: Jak wspominaliśmy wczoraj wieczorem, Jens Weidmann, prezes niemieckiego Bundesbanku, ale też i członek Rady Dyrektorów EBC, zaapelował wczoraj w wywiadzie prasowym o zakończenie programu skupu obligacji, tj. o zakończenie operacji QE.
Trump grozi, Trump zagraża

Trump grozi, Trump zagraża

2017-08-23 Komentarz poranny TMS Brokers
Wczorajszy, zdecydowanie silniejszy od prognoz spadek indeksu ZEW sprawia, że inwestorzy z jeszcze większym zainteresowaniem śledzić będą serię indeksów PMI. Spodziewamy się, że w III i IV kwartale wzrost gospodarczy nieco osłabnie a maksima ankietowych barometrów koniunktury są już za nami. Ich wartości nadal potwierdzać będą jednak siłę gospodarki.
Draghi w centrum uwagi

Draghi w centrum uwagi

2017-08-23 Poranny Szkic walutowy AFS
Wydarzeniem środy jest rozpoczynające się właśnie wystąpienie prezesa EBC na konferencji w Lindau. Czy będzie starał się w dotychczasowy sposób hamować aprecjację euro? Czy też zrewiduje strategię potwierdzając zmianę kierunków polityki monetarnej wywołując falę zamykania długich pozycji we wspólnej walucie jak zbyt oczywistej i powszechnej?